Banki

1090, jaki to bank - sprawdź teraz!

Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska27.12.20235 min.
1090, jaki to bank - sprawdź teraz!

1090, jaki to bank to pytanie, które sobie zadaje wielu Polaków. To stosunkowo nowy gracz na rodzimym rynku bankowym, który pomimo krótkiej historii dynamicznie się rozwija i zdobywa coraz większą popularność.

Kluczowe wnioski:
 • Bank 1090 to nowoczesny bank internetowy należący do Grupy Mastercard.
 • Oferuje atrakcyjne oprocentowanie lokat i kont osobistych bez opłat za prowadzenie.
 • Posiada aplikację mobilną umożliwiającą wygodne zarządzanie finansami.
 • Obsługuje płatności zbliżeniowe telefonem za pomocą Google Pay i Apple Pay.
 • Wyróżnia się prostą, intuicyjną bankowością internetową i mobilną.

Co to jest bank 1090?

Bank 1090 to stosunkowo nowy gracz na polskim rynku bankowym. Został założony w 2018 roku przez firmę Mastercard, jedną z wiodących na świecie firm zajmujących się rozliczeniami bezgotówkowymi i przetwarzaniem transakcji kartami płatniczymi.

Bank od samego początku postawił na nowoczesną bankowość internetową i mobilną, bez tradycyjnej sieci oddziałów. Dzięki temu może oferować klientom atrakcyjne produkty finansowe po preferencyjnych cenach.

Podstawowe usługi banku 1090 to rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe, lokaty terminowe, kredyty gotówkowe oraz karty płatnicze. Wszystkie te produkty dostępne są wyłącznie w kanale online poprzez stronę internetową oraz aplikację mobilną.

Aplikacja i strona www

Aplikacja i strona internetowa 1090 wyróżniają się nowoczesnym designem i przejrzystym interfejsem. Daje to łatwy dostęp do podstawowych funkcji, takich jak sprawdzenie salda, wykonanie przelewu czy założenie lokaty.

Obsługa odbywa się w pełni online. Nie ma potrzeby fatygowania się do oddziału - wszystkie dyspozycje można złożyć przez Internet, również z poziomu smartfonu.

Jaki jest kod banku 1090?

Bank 1090 ma numer rozliczeniowy 1090 1090. Jest to standardowy 8-cyfrowy kod, który służy do jednoznacznej identyfikacji banku w systemie rozliczeń międzybankowych.

Podczas wykonywania przelewu na rachunek w banku 1090, należy w polu "Nr rachunku odbiorcy" wpisać numer konta osoby/firmy, na rzecz której dokonujemy płatności, a w polu "Kod odbiorcy" - kod banku 1090, czyli 1090 1090.

Dzięki temu środki trafią do właściwego banku i zostaną zaksięgowane na rachunku adresata przelewu.

Czytaj więcej: Jak zamknąć konto w ING? Poradnik krok po kroku.

Kto jest właścicielem banku 1090?

Właścicielem i założycielem banku 1090 jest międzynarodowa korporacja Mastercard.

Mastercard to jedna z największych na świecie firm z branży płatniczej. Oprócz kart płatniczych, zajmuje się również rozliczaniem transakcji bezgotówkowych, akceptacją kart w punktach handlowo-usługowych oraz działalnością bankową.

Mastercard European Holding SA

Formalnie bank 1090 jest własnością spółki Mastercard European Holding SA z siedzibą w Waterloo w Belgii. Jest to podmiot z Grupy Mastercard, który został utworzony w 2018 roku specjalnie w celu prowadzenia banku 1090.

Kapitał założycielski banku wyniósł 12,5 mln euro. Dzięki mocnemu zapleczu finansowemu i know-how Mastercard, bank dynamicznie się rozwija i zdobywa zaufanie klientów.

Gdzie znajduje się centrala banku 1090?

1090, jaki to bank - sprawdź teraz!

Bank 1090 nie posiada tradycyjnej centrali ani sieci oddziałów. Jest bankiem działającym wyłącznie online, więc wszystkie usługi świadczy zdalnie poprzez kanały elektroniczne.

Nie musisz nigdzie jeździć, aby założyć konto lub skorzystać z produktów banku 1090. Wystarczy smartfon, tablet lub komputer z dostępem do Internetu.

Pod względem administracyjnym i prawnym, centrala banku znajduje się pod adresem:

Mastercard European Holding SA
14, Rue Edward Steichen,
L-2540 Luxembourg

Jest to siedziba spółki holdingowej będącej właścicielem banku. Niemniej jednak, bank 1090 nie posiada tam biur ani placówki obsługującej klientów.

Ile oddziałów ma bank 1090?

Bank 1090 nie posiada żadnych tradycyjnych oddziałów. Jest internetowym bankiem działającym wyłącznie online, bez rozbudowanej sieci placówek stacjonarnych.

Dzięki temu może utrzymywać niskie koszty funkcjonowania i oferować klientom bardziej konkurencyjne warunki swoich produktów.

Liczba oddziałów banku 1090 0
Liczba bankomatów 0

Jedynym kanałem kontaktu z bankiem jest strona www oraz aplikacja mobilna. Nie ma możliwości osobistej wizyty w placówce.

Jakie produkty oferuje bank 1090?

W ofercie banku 1090 znajdują się następujące produkty:

 • Konto osobiste "Konto 1090" z kartą płatniczą Mastercard
 • Lokaty terminowe z oprocentowaniem do 3%
 • Kredyty gotówkowe
 • Kredyty ratalne w sklepach internetowych
 • Usługi bankowości mobilnej i płatności BLIK

Bank sukcesywnie poszerza swoją ofertę. Można spodziewać się pojawienia kolejnych produktów, w tym m.in. kredytów hipotecznych.

Konto osobiste bez opłat

Flagowym produktem banku 1090 jest konto osobiste "Konto 1090". Jest to rachunek płatniczy połączony z kartą debetową i dostępem do bankowości mobilnej.

Konto charakteryzuje się brakiem jakichkolwiek opłat za prowadzenie. Jest to obecnie jedna z najkorzystniejszych ofert kont osobistych dostępnych na rynku.

Podsumowanie

Artykuł szczegółowo wyjaśnia, czym jest bank 1090, będący nowym graczem na polskim rynku bankowym. Przedstawia jego krótką historię, właściciela, którym jest korporacja Mastercard, oraz model działalności w formie nowoczesnego banku internetowego bez rozbudowanej sieci oddziałów.

Tekst omawia numer rozliczeniowy banku 1090, który brzmi 1090 1090. Jest to standardowy 8-cyfrowy kod banku służący do jednoznacznej identyfikacji w rozliczeniach międzybankowych. Podano również adres centrali administracyjno-prawnej banku znajdującej się w Luksemburgu.

Artykuł podkreśla, że bank 1090, jako internetowa instytucja finansowa, nie posiada tradycyjnych oddziałów ani bankomatów. Kontakt z bankiem i dostęp do jego usług możliwy jest wyłącznie online poprzez stronę www i aplikację mobilną.

Na koniec przedstawiono ofertę produktową banku 1090, na którą składają się m.in. konto osobiste, lokaty terminowe, kredyty gotówkowe i ratalne, a także nowoczesne usługi z zakresu bankowości mobilnej i płatności cyfrowych.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
 2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
 3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
 4. Gdzie w Sejmie zdeponować broń palną według Brauna
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska

Jestem ekonomistką, na blogu poruszam tematy związane z finansami osobistymi i inwestowaniem pieniędzy. Dzielę się praktycznymi poradami, analizuję sytuację gospodarczą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Citi Handlowy: jak skontaktować się z infolinią?
BankiCiti Handlowy: jak skontaktować się z infolinią?

Potrzebujesz skontaktować się z infolinią Citi Handlowy? Przeczytaj o dedykowanych numerach i godzinach działania infolinii citi handlowy dla klientów indywidualnych i firmowych. Dowiedz się, kto może dzwonić i jak skorzystać z alternatywnych metod kontaktu.

Moneyback w mBanku: zasady funkcjonowania promocji
BankiMoneyback w mBanku: zasady funkcjonowania promocji

Skorzystaj z programu MBank Moneyback - Jak Działa Promocja? I zyskaj do 20% zwrotu za zakupy w popularnych kategoriach jak żywność, paliwo czy restauracje. Sprawdź zasady działania akcji i zdobądź nawet 8400 zł oszczędności rocznie