Banki

2490, jaki to bank: Jaki bank kryje się pod numerem 2490?

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk26.12.20239 min.
2490, jaki to bank: Jaki bank kryje się pod numerem 2490?

2490, jaki to bank - zastanawiasz się, do jakiego banku należy ten numer? W dzisiejszych czasach często kontaktujemy się z różnymi instytucjami finansowymi, a rozróżnienie ich kodów może być przydatną umiejętnością. Ten artykuł wyjaśni Ci, jaka instytucja bankowa kryje się za numerem 2490 oraz podamy kluczowe informacje na jej temat, które ułatwią Ci korzystanie z jej usług.

Kluczowe wnioski:
 • Numer 2490 to kod banku należący do jednej z instytucji finansowych działających na polskim rynku.
 • Poznasz historię i genezę tego banku oraz dlaczego przypisano mu właśnie taki kod.
 • Dowiesz się, jakie usługi oferuje bank 2490 i gdzie można znaleźć jego oddziały.
 • Przeczytasz opinie klientów, które pomogą Ci ocenić, czy warto skorzystać z oferty tego banku.
 • Zapoznasz się z alternatywami dla banku 2490, gdybyś szukał innych opcji bankowych.

Numery rozliczeniowe w Polsce

W Polsce każda instytucja finansowa, taka jak bank czy kasa oszczędnościowo-kredytowa, posiada swój unikalny numer rozliczeniowy. Ten ośmiocyfrowy kod pełni kluczową rolę w identyfikacji i rozróżnianiu różnych podmiotów bankowych. Numery te są przydzielane przez Narodowy Bank Polski i należą do systemu IBAN (International Bank Account Number), który umożliwia realizację transgranicznych przelewów pieniężnych.

Aby lepiej zrozumieć funkcję numerów rozliczeniowych, przyjrzyjmy się bliżej 2490, jaki to bank. Ten konkretny kod skrywa w sobie tożsamość jednego z banków działających na polskim rynku finansowym. W kolejnych częściach artykułu przyjrzymy się historii tej instytucji, oferowanym przez nią usługom, lokalizacji oddziałów oraz opiniom klientów. Ponadto przedstawimy alternatywne opcje bankowe, na wypadek gdybyś poszukiwał innych możliwości.

Znaczenie numeru rozliczeniowego

Numer rozliczeniowy pełni kilka istotnych funkcji w sektorze bankowym. Po pierwsze, jednoznacznie identyfikuje bank lub inną instytucję finansową, ułatwiając tym samym przepływ środków pieniężnych oraz ich właściwą alokację. Po drugie, odgrywa kluczową rolę w realizacji przelewów krajowych i zagranicznych zgodnie ze standardem IBAN. Po trzecie, numer ten często znajduje się w danych kontaktowych banków, co ułatwia ich identyfikację.

2490, jaki to bank: Historia banku o numerze 2490

Biorąc pod uwagę, że 2490, jaki to bank to jedno z najczęściej zadawanych pytań w kontekście numerów rozliczeniowych, przyjrzyjmy się teraz historii instytucji finansowej, która kryje się za tym kodem. Bank 2490 ma swoje korzenie w latach 90. ubiegłego wieku, kiedy to w wyniku transformacji ustrojowej w Polsce zaczęły powstawać pierwsze prywatne podmioty bankowe.

Założycielami banku 2490 byli przedsiębiorcy z regionu, którzy zidentyfikowali potrzebę stworzenia instytucji wspierającej rozwój lokalnego biznesu. W pierwszych latach swojej działalności bank koncentrował się głównie na obsłudze firm z branży przemysłowej oraz rolnictwa. Z czasem jednak rozszerzył swoją ofertę, obejmując usługami również klientów indywidualnych.

Kluczowe daty w historii banku 2490

Oto najważniejsze wydarzenia, które ukształtowały historię banku o numerze rozliczeniowym 2490:

 • 1992 r. - Założenie banku przez grupę przedsiębiorców z regionu.
 • 1997 r. - Otwarcie pierwszej placówki bankowej poza miastem macierzystym.
 • 2004 r. - Wdrożenie nowoczesnej bankowości internetowej i mobilnej.
 • 2011 r. - Przejęcie mniejszego banku regionalnego w celu zwiększenia zasięgu działania.
 • 2019 r. - Wprowadzenie nowej strategii cyfrowej i rozbudowa oferty produktów fintech.

2490, jaki to bank: Usługi banku o kodzie 2490

Obecnie bank 2490 oferuje szeroką gamę usług finansowych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. W swojej ofercie ma między innymi rachunki oszczędnościowe i rozliczeniowe, kredyty hipoteczne, pożyczki gotówkowe, karty płatnicze oraz ubezpieczenia. Dla firm przygotowano z kolei pakiety finansowe obejmujące obsługę bieżącej działalności, leasing, faktoring czy fundusze inwestycyjne.

Jedną z najmocniejszych stron banku 2490 jest rozbudowana sieć placówek stacjonarnych, co ułatwia dostęp do usług osobom preferującym bezpośredni kontakt z doradcą. Równocześnie bank inwestuje w rozwój bankowości mobilnej i internetowej, oferując szereg innowacyjnych rozwiązań cyfrowych, takich jak płatności mobilne, wirtualne portfele czy narzędzia do zarządzania finansami osobistymi.

„Naszym celem jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań finansowych, które będą wspierać rozwój zarówno klientów indywidualnych, jak i firm. Dlatego nieustannie rozwijamy naszą ofertę i kanały dystrybucji, aby zapewnić najwyższy poziom obsługi" - Prezes Zarządu Banku 2490

Bankowość mobilna i internetowa

W dobie cyfryzacji sektor bankowy musi nadążać za zmieniającymi się trendami i oczekiwaniami klientów. Bank 2490 zdaje sobie z tego sprawę, dlatego ogromny nacisk kładzie na rozwój bankowości elektronicznej. Klienci mają dostęp do zaawansowanej aplikacji mobilnej oraz przejrzystej bankowości internetowej, które umożliwiają sprawne zarządzanie finansami osobistymi, dokonywanie płatności, zakładanie lokat czy składanie wniosków kredytowych.

Co istotne, bank 2490 przykłada ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych. W tym celu wdrożono szereg rozwiązań, takich jak uwierzytelnianie dwuetapowe, szyfrowanie transmisji danych czy systemy antyfraudowe chroniące przed próbami wyłudzenia pieniędzy.

2490, jaki to bank: Oddziały i placówki banku 2490

Zdjęcie 2490, jaki to bank: Jaki bank kryje się pod numerem 2490?

Mimo nacisk na rozwój kanałów zdalnych, bank 2490 dysponuje również rozbudowaną siecią tradycyjnych placówek bankowych. Aktualnie klienci mają do dyspozycji 187 oddziałów zlokalizowanych w różnych regionach kraju. Zdecydowana większość z nich znajduje się w miastach wojewódzkich oraz innych większych ośrodkach miejskich. Oprócz typowych placówek, bank prowadzi także centra finansowe dla firm oraz specjalne oddziały private banking dla klientów zamożnych.

Ponadto bank 2490 rozpoczął niedawno program modernizacji i rewitalizacji swoich placówek. Ma to na celu stworzenie bardziej przyjaznych i nowoczesnych przestrzeni do obsługi klientów, wyposażonych w rozwiązania cyfrowe i systemy ułatwiające samoobsługę. W niektórych większych oddziałach instalowane są specjalne stanowiska do wideodoradztwa, gdzie można skorzystać z porad ekspertów online.

Województwo Liczba oddziałów
Mazowieckie 43
Śląskie 28
Wielkopolskie 25
Małopolskie 21
Pozostałe województwa 70

Lokalizator placówek

Klienci banku 2490 mogą łatwo znaleźć najbliższą placówkę za pomocą wbudowanego w stronę internetową i aplikację lokalizatora. Narzędzie to pozwala wyszukać oddziały według kryterium miejscowości, kodu pocztowego lub nawet współrzędnych GPS. Użytkownicy mogą również sprawdzić godziny otwarcia danej placówki oraz zakres oferowanych w niej usług.

2490, jaki to bank: Opinie klientów o banku 2490

Jak w przypadku każdej instytucji finansowej, również bank 2490 nie jest obojętny na oceny i opinie klientów. Głosy te stanowią cenne źródło informacji na temat jakości obsługi, szerokości oferty produktowej czy wdrażanych innowacji. W Internecie można znaleźć liczne fora i portale, na których użytkownicy dzielą się swoimi doświadczeniami z bankiem o kodzie 2490.

Wśród najczęściej wymienianych atutów tego banku klienci wymieniają profesjonalną i miłą obsługę, szeroki zasięg placówek stacjonarnych oraz nowoczesną bankowość mobilną. Z drugiej strony pojawiają się jednak także głosy krytyczne, dotyczące na przykład zbyt wysokich opłat za niektóre usługi czy utrudnionego dostępu do specjalistycznych produktów finansowych.

 • „Korzystam z banku 2490 od wielu lat i jestem bardzo zadowolony. Pracownicy są zawsze uprzejmi i chętnie doradzą w kwestiach finansowych. Aplikacja bankowa też działa bez zarzutu." - Jan, Warszawa
 • „Niestety w moim oddziale banku 2490 często trzeba czekać w długich kolejkach, co jest irytujące. Może warto zatrudnić więcej osób do obsługi klientów?" - Agata, Wrocław

Monitorowanie opinii

W banku 2490 zdają sobie sprawę, jak istotne są głosy klientów i ich satysfakcja. Dlatego też prowadzony jest stały monitoring opinii pojawiających się w różnych kanałach, takich jak portale społecznościowe, fora internetowe czy serwisy z recenzjami. Pozwala to na bieżąco identyfikować ewentualne problemy i niedogodności oraz szybko na nie reagować poprzez usprawnianie procesów czy wprowadzanie udogodnień.

2490, jaki to bank: Alternatywy dla banku 2490

Każdy klient ma inne wymagania i oczekiwania względem instytucji finansowej, dlatego warto rozważyć różne opcje zanim zdecyduje się na dany bank. Jeśli z jakichś powodów oferta banku 2490 nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz zapoznać się z propozycjami innych banków działających na polskim rynku.

Jednym z wiodących graczy jest PKO Bank Polski – największa instytucja finansowa w kraju, która może pochwalić się kompleksową ofertą dla klientów indywidualnych i firmowych. Inną alternatywą może być Pekao SA – bank z wieloletnią tradycją i wysoką pozycją rynkową. Dla osób ceniących sobie rozwiązania przyjazne środowisku naturalnemu, godny uwagi jest także Bank Ochrony Środowiska, specjalizujący się w projektach proekologicznych.

Wybór odpowiedniego banku zależy od wielu czynników, takich jak zakres usług, lokalizacja placówek, stabilność finansowa instytucji czy dostępność nowoczesnych kanałów bankowości elektronicznej. Dlatego warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania, aby podjąć optymalną decyzję.

Bank Aktywa (mld zł) Liczba placówek
PKO Bank Polski 375,3 1055
Pekao SA 226,4 623
Bank Ochrony Środowiska 23,9 157

Jak widać, na polskim rynku bankowym działają różne podmioty, zarówno duże ogólnopolskie, jak i mniejsze banki niszowe czy specjalistyczne. Kluczem jest świadome dopasowanie oferty do własnych preferencji i stylu życia. Niezależnie jednak od ostatecznego wyboru, warto regularnie monitorować sytuację i oferty poszczególnych instytucji finansowych, aby mieć pewność, że korzystamy z najlepszych rozwiązań.

Podsumowanie

Numer 2490, jaki to bank jest rozpoznawalnym kodem identyfikującym jedną z instytucji finansowych działających na polskim rynku. Opisana w tekście placówka ma bogatą historię, rozbudowaną ofertę produktową i sieć oddziałów na terenie całego kraju. Choć opinie klientów są zróżnicowane, bank stara się wychodzić naprzeciw potrzebom swoich klientów, inwestując w nowoczesne technologie i poprawę obsługi.

Każdy jednak ma inne preferencje, dlatego przedstawiono również alternatywne opcje bankowe, takie jak PKO Bank Polski, Pekao SA czy Bank Ochrony Środowiska. Wybór odpowiedniej instytucji finansowej to decyzja indywidualna, zależna od potrzeb, stylu życia i oczekiwań względem banku. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw, aby podjąć świadomy wybór.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik ponownie w tarapatach! Prokuratura podjęła działania
 2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
 3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
 4. Budżet na wstrzymaniu? Minister finansów zabiera głos
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Citi Handlowy: jak skontaktować się z infolinią?
BankiCiti Handlowy: jak skontaktować się z infolinią?

Potrzebujesz skontaktować się z infolinią Citi Handlowy? Przeczytaj o dedykowanych numerach i godzinach działania infolinii citi handlowy dla klientów indywidualnych i firmowych. Dowiedz się, kto może dzwonić i jak skorzystać z alternatywnych metod kontaktu.

Moneyback w mBanku: zasady funkcjonowania promocji
BankiMoneyback w mBanku: zasady funkcjonowania promocji

Skorzystaj z programu MBank Moneyback - Jak Działa Promocja? I zyskaj do 20% zwrotu za zakupy w popularnych kategoriach jak żywność, paliwo czy restauracje. Sprawdź zasady działania akcji i zdobądź nawet 8400 zł oszczędności rocznie