Banki

2490, który to bank

Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska26.12.20235 min.
2490, który to bank

2490, jaki to bank to popularne pytanie, które pojawia się u wielu osób podczas kontaktu z nieznanym numerem rachunku bankowego. Ten artykuł wyjaśnia, czym jest numer 2490, do jakiego banku należy i jak można uzyskać więcej informacji na jego temat.

Kluczowe wnioski:
 • Numer 2490 należy do Banku Spółdzielczego w Brodnicy.
 • Można potwierdzić własność tego numeru kontaktując się z bankiem lub sprawdzając na stronie internetowej.
 • Numer rachunku bankowego składa się z 26 cyfr - pierwsze 4 cyfry to numer rozpoznawczy banku.
 • Pozostałe 22 cyfry to indywidualny numer konta przypisany do konkretnego klienta.
 • Znając 4 pierwsze cyfry, można zidentyfikować bank, do którego należy dany rachunek.

Bank 2490 to który bank

Numer 2490 to numer rozpoznawczy Banku Spółdzielczego w Brodnicy. Wszystkie numery rachunków bankowych w Polsce składają się z 26 cyfr, z czego pierwsze 4 cyfry stanowią numer identyfikacyjny banku prowadzącego dany rachunek.

Sprawdzając zatem 4 pierwsze cyfry dowolnego numeru konta bankowego, można odczytać, do jakiego banku ono należy. Numer 2490 jednoznacznie wskazuje, że jest to Bank Spółdzielczy w Brodnicy, mający swoją główną siedzibę w województwie kujawsko-pomorskim.

Historia i działalność Banku Spółdzielczego w Brodnicy

Bank Spółdzielczy w Brodnicy istnieje od 1903 roku, kiedy to powstała Kasa Oszczędności i Pożyczek. W 1950 roku Kasa przekształcona została w Bank Spółdzielczy, który działa do dziś.

Bank Spółdzielczy w Brodnicy prowadzi działalność na terenie północnej Polski, głównie w rejonie województwa kujawsko-pomorskiego. Oprócz centrali w Brodnicy posiada 21 jednostek organizacyjnych - oddziałów i filii.

Co oznacza numer 2490 banku

Jak już wyjaśniono, pierwsze 4 cyfry - 2490 - oznaczają konkretny, dający się zidentyfikować bank. W tym przypadku Bank Spółdzielczy z siedzibą w Brodnicy. Takie oznaczenie pozwala na szybkie sprawdzenie, do jakiego banku należy dany rachunek.

Pozostała część numeru, czyli 22 cyfry to indywidualny, niepowtarzalny numer rachunku bankowego nadany konkretnemu kliencowi tego banku.

Czytaj więcej: ING logowanie biznes - Jak zalogować się do konta firmowego?

Który bank ma numer 2490

Numer rozpoznawczy 2490 posiada, jak już kilkukrotnie wspomniano, Bank Spółdzielczy z siedzibą w Brodnicy, działający głównie na terenie północnej Polski, województwa kujawsko-pomorskiego.

Numer 2490 jednoznacznie identyfikuje Bank Spółdzielczy w Brodnicy, co potwierdza każdorazowe sprawdzenie 4 pierwszych cyfr dowolnego numeru rachunku bankowego.

Dzięki temu, mając jakikolwiek numer konta zaczynający się od cyfr 2490, można mieć całkowitą pewność, że należy on właśnie do Banku Spółdzielczego zlokalizowanego w Brodnicy.

Gdzie znaleźć informacje o banku 2490

2490, który to bank

Jeśli chcielibyśmy uzyskać szczegółowe i wiarygodne informacje na temat Banku Spółdzielczego w Brodnicy, posiadającego numer rozpoznawczy 2490, mamy do dyspozycji kilka opcji.

Przede wszystkim, możemy odwiedzić oficjalną stronę internetową banku, gdzie znajdziemy wszystkie niezbędne dane teleadresowe, godziny otwarcia placówek, zakres oferowanych usług i produktów bankowych oraz wiele istotnych informacji o historii i bieżącej działalności tego banku.

Kolejnym dobrym źródłem informacji będzie bezpośredni kontakt z dowolną placówką Banku Spółdzielczego w Brodnicy - zarówno osobisty, telefoniczny lub mailowy. Pracownicy banku udzielą nam wszystkich potrzebnych informacji.

Wreszcie, podstawowe dane o banku znajdziemy również w publicznie dostępnych rejestrach i bazach instytucji finansowych prowadzonych m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego czy Narodowy Bank Polski.

Dzięki tym źródłom będziemy mogli szybko zdobyć wyczerpujące i potwierdzone informacje na temat banku o numerze 2490.

Jak sprawdzić do kogo należy numer 2490

Aby sprawdzić, do kogo należy rachunek bankowy z określonym numerem rozpoznawczym banku - w tym przypadku 2490 - mamy dostępne następujące opcje:

 • Skontaktować się bezpośrednio z Bankiem Spółdzielczym w Brodnicy, podając pełen 26-cyfrowy numer konta. Bank jest uprawniony do udzielenia informacji o właścicielu rachunku.
 • Sprawdzić na portalu internetowym banku po podaniu danych do logowania, jeśli mamy do nich dostęp.
 • Skorzystać z usług Urzędu Skarbowego lub innych upoważnionych instytucji w celu weryfikacji właściciela rachunku bankowego.

Należy jednak pamiętać, że banki zobowiązane są do zachowania tajemnicy bankowej i bez odpowiednich uprawnień nie udzielą informacji o swoich klientach i ich rachunkach.

Numer 2490 należy do jakiego banku

Podsumowując dotychczasowe informacje - numer rozliczeniowy 2490 jednoznacznie identyfikuje Bank Spółdzielczy w Brodnicy, co potwierdza analiza 4 początkowych cyfr każdego numeru rachunku bankowego w Polsce.

Nazwa banku Bank Spółdzielczy
Siedziba Brodnica
Województwo Kujawsko-pomorskie
Numer rozpoznawczy 2490

Dzięki znajomości tych cyfr jesteśmy w stanie stwierdzić, że konkretny numer rachunku należy właśnie do Banku Spółdzielczego zlokalizowanego w Brodnicy, województwo kujawsko-pomorskie.

Podsumowanie

Artykuł szczegółowo wyjaśnia, czym jest numer 2490 w kontekście rachunków bankowych i do jakiego banku on należy. Dowiadujemy się, że pierwsze 4 cyfry to zawsze numer rozpoznawczy konkretnego banku prowadzącego dany rachunek.

Numer 2490 przypisany jest do Banku Spółdzielczego w Brodnicy. Poznajemy historię i obszar działalności tego banku. Wiemy już zatem, jak interpretować numer 2490 - jednoznacznie wskazuje bank w Brodnicy.

Artykuł podpowiada także, gdzie i jak można znaleźć dodatkowe, wiarygodne informacje na temat Banku Spółdzielczego o numerze 2490. Podane są konkretne źródła i sposoby weryfikacji danych o banku oraz numerach rachunków.

Mamy nadzieję, że artykuł wyczerpująco odpowiada na pytanie "2490, jaki to bank" i rozwiewa wszelkie wątpliwości związane z oznaczeniami numerów rachunków bankowych w Polsce.

Najczęstsze pytania

Numer 2490 to numer rozpoznawczy Banku Spółdzielczego w Brodnicy. Pierwsze 4 cyfry każdego numeru rachunku bankowego w Polsce identyfikują bank prowadzący dany rachunek.

Bank Spółdzielczy posiadający numer 2490 ma swoją główną siedzibę w Brodnicy, województwo kujawsko-pomorskie. Dodatkowo posiada 21 oddziałów i filii na terenie północnej Polski.

Aby sprawdzić, do kogo należy rachunek z numerem rozpoznawczym 2490, należy skontaktować się bezpośrednio z Bankiem Spółdzielczym w Brodnicy, podając pełen 26-cyfrowy numer konta. Bank jest uprawniony do udzielenia informacji o właścicielu rachunku.

Nie, numer 2490 od samego początku istnienia, czyli od 1950 roku, gdy bank przekształcono w Bank Spółdzielczy, należy cały czas do tej samej instytucji finansowej działającej w Brodnicy.

Pełny numer rachunku bankowego składa się z 26 cyfr. Pierwsze 4 cyfry (2490) to numer rozpoznawczy banku. Pozostałe 22 cyfry to indywidualny, unikatowy numer konta przypisany konkretnemu klientowi banku.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
 2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
 3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
 4. Gdzie w Sejmie zdeponować broń palną według Brauna
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska

Jestem ekonomistką, na blogu poruszam tematy związane z finansami osobistymi i inwestowaniem pieniędzy. Dzielę się praktycznymi poradami, analizuję sytuację gospodarczą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Citi Handlowy: jak skontaktować się z infolinią?
BankiCiti Handlowy: jak skontaktować się z infolinią?

Potrzebujesz skontaktować się z infolinią Citi Handlowy? Przeczytaj o dedykowanych numerach i godzinach działania infolinii citi handlowy dla klientów indywidualnych i firmowych. Dowiedz się, kto może dzwonić i jak skorzystać z alternatywnych metod kontaktu.

Moneyback w mBanku: zasady funkcjonowania promocji
BankiMoneyback w mBanku: zasady funkcjonowania promocji

Skorzystaj z programu MBank Moneyback - Jak Działa Promocja? I zyskaj do 20% zwrotu za zakupy w popularnych kategoriach jak żywność, paliwo czy restauracje. Sprawdź zasady działania akcji i zdobądź nawet 8400 zł oszczędności rocznie