News

Afera z aukcją na WOŚP Janusza Palikota. Domagają się odwołania.

Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska17.01.20245 min.
Afera z aukcją na WOŚP Janusza Palikota. Domagają się odwołania.

Aukcja na kolację z Januszem Palikotem w ramach WOŚP wywołała skandal. Inwestorzy domagają się od fundacji wycofania licytacji z udziałem kontrowersyjnego biznesmena. Palikot od dawna zmaga się z problemami finansowymi i nieudanymi inwestycjami, a wielu osobom nie podoba się, że bierze udział w akcji charytatywnej. Wcześniej WOŚP usunęło już jedną aukcję Palikota, w której promował alkohol. Sprawa ma charakter afery i kontrowersji, a na razie fundacja nie zajęła stanowiska w tej delikatnej kwestii.

Inwestorzy domagają się wycofania aukcji z udziałem Janusza Palikota

Janusz Palikot wystawił na aukcji WOŚP swoją kolację. Inwestorzy są oburzeni i domagają się od fundacji wycofania tej kontrowersyjnej licytacji. Uważają, że biznesmen nie powinien brać udziału w akcji charytatywnej z uwagi na swoje problemy finansowe i nieudane interesy.

Palikot od dawna zmaga się z kłopotami i niezadowoleniem wierzycieli. Wystawienie kolacji z nim samym spotkało się z oburzeniem osób, które straciły pieniądze na nieudanych inwestycjach biznesmena. Domagają się więc od WOŚP wycofania tej aukcji.

Inwestorzy piszą listy do fundacji, w których apelują o usunięcie licytacji z udziałem kontrowersyjnego przedsiębiorcy. Uważają, że WOŚP powinna wspierać uczciwych ludzi, a nie takich, którzy ich zdaniem dopuścili się nieuczciwości.

Na razie fundacja WOŚP nie odpowiedziała na te apele i nie zajęła stanowiska w sprawie domagania się odwołania aukcji Palikota. To może być jednak delikatna kwestia dla organizacji ze względu na kontrowersje wokół biznesmena.

Palikot ma kłopoty z niezadowolonymi wierzycielami

Problemy Janusza Palikota z wierzycielami ciągną się od dłuższego czasu. Dotyczą one kilku jego przedsięwzięć biznesowych, między innymi z branży alkoholowej.

Tylko w spółkach z grupy Tenczynek wierzycieli jest około 10 tysięcy. Dotąd udało się przegłosować układ tylko w jednej z nich - Manufakturze Wódki i Piwa. W innych nadal trwają próby dogadania się z niezadowolonymi inwestorami.

Ci, którym Palikot jest winien mniejsze kwoty, mają odzyskać pieniądze w ratach. Pozostali dostaną tylko część, a reszta zostanie zamieniona na akcje spółek. To spotkało się jednak z protestami części osób.

Wcześniejsza aukcja Palikota została wycofana przez WOŚP

Obecna aukcja na kolację z Palikotem nie jest pierwszą jego licytacją w ramach WOŚP. Poprzednia została wycofana przez fundację po protestach.

Na zdjęciu w tamtej aukcji Janusz Palikot trzymał kieliszek z alkoholem. W opisie była też mowa o tym, że biznesmen wybierze na kolację swoje najlepsze nalewki.

Spotkało się to ze sprzeciwem, gdyż uznano, że dochodzi w ten sposób do promowania alkoholu. WOŚP zareagowała szybko i zdecydowała się wycofać tę kontrowersyjną licytację z udziałem Palikota.

Teraz pojawiła się kolejna aukcja, która wywołała podobne kontrowersje. Tym razem chodzi o wątpliwości natury etycznej i związane z problemami finansowymi biznesmena.

Czytaj więcej: Czy 800 plus wypłacane już w grudniu? Sprawdź, jak sprzyja kalendarz!

Palikot budzi kontrowersje swoim udziałem w akcji WOŚP

Udział Janusza Palikota w akcji WOŚP od początku budził spore kontrowersje. Biznesmen w ostatnich latach zapisał się szeregiem nieudanych przedsięwzięć, które zakończyły się stratami po stronie wielu inwestorów.

Dla wielu osób nie do zaakceptowania jest zatem, aby teraz brał udział w zbiórce na cele charytatywne i wystawiał na aukcję kolację z samym sobą. Uznają to za nieetyczne i nie na miejscu.

Z tego powodu apelują do WOŚP o wycofanie licytacji z udziałem Palikota. Na razie jednak fundacja nie zajęła w tej sprawie stanowiska. Być może z uwagi na delikatny charakter tej kwestii.

Czy fundacja WOŚP zdecyduje się wycofać kontrowersyjną aukcję?

Afera z aukcją na WOŚP Janusza Palikota. Domagają się odwołania.

Na razie nie wiadomo, jak zachowa się WOŚP wobec nacisków na wycofanie licytacji Janusza Palikota. Z pewnością jest to dla fundacji niezręczna i delikatna sprawa.

Z jednej strony cele i wartości WOŚP opierają się na pomocy i wsparciu potrzebujących. Z drugiej zaś pojawiają się głosy, że Palikot swoim postępowaniem w przeszłości zaprzeczył tym ideałom.

Być może fundacja zdecyduje się jednak na wycofanie aukcji, tak jak miało to już miejsce w przypadku poprzedniej licytacji z udziałem kontrowersyjnego biznesmena. Na razie jednak trudno przewidzieć, jak zakończy się ta niezręczna sytuacja dla WOŚP.

Podsumowanie

Aukcja Janusza Palikota w ramach WOŚP wywołała spore kontrowersje. Wielu inwestorów i osób poszkodowanych przez biznesmena domaga się od fundacji wycofania tej licytacji. Uważają, że Palikot nie powinien brać udziału w akcji charytatywnej po tym, jak sam okradał ludzi i doprowadzał do problemów finansowych.

Palikot od dawna zmaga się z roszczeniami wierzycieli, którym jest winien pieniądze. Na razie udało się ustalić układ tylko w jednej ze spółek. W innych niezadowoleni inwestorzy wciąż walczą o odzyskanie swoich środków i są oburzeni udziałem biznesmena w WOŚP.

To nie pierwszy raz, gdy licytacja Palikota budzi kontrowersje. Wcześniej WOŚP wycofała inną aukcję z jego udziałem, w której promował alkohol. Teraz pojawiły się zarzuty natury etycznej, a fundacja póki co nie zajęła stanowiska w tej delikatnej sprawie.

Cała sytuacja pokazuje, że udział Palikota w akcji WOŚP od początku wzbudzał wątpliwości. Jest on postrzegany przez wielu jako nieetyczny w związku z przeszłością biznesmena. Pozostaje pytanie, jak zareaguje na to fundacja i czy zdecyduje się wycofać kontrowersyjną licytację.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
  2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
  3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
  4. Niemieccy rolnicy kwestią granicy. Sytuacja polskich przedsiębiorców.
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska

Jestem ekonomistką, na blogu poruszam tematy związane z finansami osobistymi i inwestowaniem pieniędzy. Dzielę się praktycznymi poradami, analizuję sytuację gospodarczą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły