Banki

Atuty i Usługi Alior Banku: Wszystko Co Powinniście Wiedzieć

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk10.12.20236 min.
Atuty i Usługi Alior Banku: Wszystko Co Powinniście Wiedzieć

Pod numerem 12 370 70 04 osiągniemy infolinię Alior Banku, gdzie na pytania odpowiedzą konsultanci oraz wirtualna asystentka InfoNina. W tym poradniku zdradzimy jednak znacznie więcej szczegółów na temat usług Alior Banku, a właściwe wszystko co powinniście o nim wiedzieć - od kontaktów, przez najważniejsze produkty bankowe, historię i opinie klientów po ciekawe fakty.

Kluczowe wnioski:

 • Alior Bank to nowoczesny bank uniwersalny z bogatą ofertą i wieloma innowacjami na koncie.
 • Oferuje atrakcyjne konta osobiste, oszczędnościowe, lokaty i kredyty dopasowane do potrzeb klientów.
 • Klienci doceniają wysoki poziom obsługi, funkcjonalność bankowości internetowej i mobilnej.
 • Alior Bank przejął wiele mniejszych banków, rozwijając swój zasięg i bazę klientów.
 • Warto skorzystać z usług Alior Banku i cieszyć się nowoczesną bankowością na najwyższym poziomie.

Alior Bank – kontakt z bankiem

Alior Bank to nowoczesna instytucja finansowa, która powstała w 2008 roku. Od samego początku stawia na innowacyjność, dlatego jako pierwszy wprowadził m.in. całkowicie internetowy proces ubiegania się o kredyt. Co istotne, mimo dynamicznego rozwoju nie zapomina o indywidualnym podejściu do klientów.

Klienci Alior Banku mogą skorzystać z wielu kanałów kontaktu. Do dyspozycji oddana została infolinia dostępna całodobowo pod numerami 19 502, 12 370 70 00 oraz 799 608 502. Obsługiwana jest również przez wirtualną asystentkę InfoNinę, która udzieli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Infolinia Alior Bank

Infolinia banku czynna jest przez całą dobę dla klientów indywidualnych oraz mikro i małych firm. Korporacje, średnie oraz duże przedsiębiorstwa mogą kontaktować się telefonicznie w godzinach 9-17. Ponadto od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 dostępni są konsultanci w języku angielskim i ukraińskim.

Istnieje również możliwość połączenia z infolinią bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnej Alior Mobile. Wówczas nie jest konieczna weryfikacja tożsamości obowiązująca przy zwykłych połączeniach telefonicznych.

Pozostałe kanały kontaktu

Alior Bank udostępnia swoim klientom nowoczesne kanały kontaktu w postaci bankowości internetowej Alior Online (dostępna pod adresem https://login.aliorbank.pl/) oraz aplikacji mobilnej Alior Mobile. Ponadto sieć placówek własnych i partnerskich Aliora liczy już 861 lokalizacji.

Alior Bank – sesje przelewów

W Alior Banku, podobnie jak w innych bankach, przelewy realizowane są cyklicznie, w określonych tzw. sesjach przelewów. Sesje te odbywają się kilka razy dziennie, w ściśle wyznaczonych godzinach. Przelewy zlecone między sesjami są grupowane i dopiero realizowane w kolejnym przeznaczonym do tego przedziale czasowym.

Sesje przychodzące i wychodzące w Alior Banku

W Alior Banku występują zarówno sesje przychodzące, jak i wychodzące. Te pierwsze dotyczą przelewów otrzymywanych przez bank, czyli takich, które zostały wysłane do Aliora przez inne instytucje finansowe. Z kolei sesje wychodzące obejmują transakcje pieniężne inicjowane przez klientów Aliora i kierowane do innych podmiotów.

Sesje przychodzące Alior Bank Sesje wychodzące Alior Bank
1 sesja Elixir – 10:30 1 sesja Elixir – 8:20
2 sesja Elixir – 14:30 2 sesja Elixir – 12:20
3 sesja Elixir – 16:45 3 sesja Elixir – 15:20

Jak wynika z danych w tabeli, klient Alior Banku może zlecić przelew trzy razy dziennie z uwzględnieniem godzin sesji wychodzących. Analogicznie, pieniądze od kontrahentów wpływają na jego rachunek również trzy razy na dobę, podczas sesji przychodzących.

Czytaj więcej: Przelewy i wpływy w Banku Pekao SA - szybko i wygodnie

Alior Bank – numer rachunku IBAN

Aby móc otrzymywać przelewy z zagranicy lub wysyłać środki poza granice Polski, niezbędne jest podanie unikatowego numeru rachunku w formacie IBAN. Skrót IBAN oznacza International Bank Account Number i stanowi międzynarodowy standard identyfikacji kont bankowych.

Budowa numeru IBAN

Pełny numer IBAN składa się z kilku elementów:

 • kodu kraju (dla Polski to dwuliterowe PL),
 • sumy kontrolnej,
 • numeru rachunku bankowego.

Taki sposób zapisu pozwala na bezbłędne zidentyfikowanie rachunku niezależnie od kraju.

IBAN w Alior Banku

W przypadku Alior Banku numer IBAN ma następującą strukturę:

PL + pełny numer rachunku

Przykładowy numer IBAN dla rachunku w Alior Banku: PL61109010140000071219812874

Znajomość numeru IBAN jest kluczowa w przypadku międzynarodowych transakcji płatniczych. Pozwala uniknąć problemów i opóźnień w realizacji przelewów.

Alior Bank – bankowość internetowa i mobilna

Atuty i Usługi Alior Banku: Wszystko Co Powinniście Wiedzieć

Alior Bank udostępnia klientom nowoczesne, wygodne i przede wszystkim bezpieczne kanały dostępu w postaci bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej na smartfony i tablety.

Alior Online – bankowość internetowa

Serwis Alior Online dostępny jest pod adresem https://login.aliorbank.pl/ i zapewnia dostęp do konta z dowolnego urządzenia z przeglądarką internetową. Logowanie wymaga podania loginu i hasła dostępu ustalanych indywidualnie dla każdego użytkownika.

Alior Mobile – bankowość mobilna

Aby móc korzystać z bankowości mobilnej Alior Banku, należy pobrać darmową aplikację Alior Mobile ze sklepu Google Play lub AppStore. Logowanie odbywa się za pomocą kodu SMS, pytań kontrolnych i kodu aktywacyjnego.

Funkcjonalność kanałów elektronicznych

Zarówno Alior Online, jak i aplikacja Alior Mobile umożliwiają wykonywanie podstawowych operacji bankowych bez konieczności wizyty w oddziale, takich jak:

 • sprawdzenie salda i historii operacji,
 • realizacja przelewów,
 • zarządzanie kartami płatniczymi,
 • składanie wniosków o nowe produkty (np. karty czy kredyty),

i wiele innych. Dodatkowo Alior Bank posiada funkcjonalność otwartej bankowości, która umożliwia obsługę rachunków z innych polskich banków z poziomu jednej aplikacji.

Alior Bank – konta bankowe i oszczędnościowe

Alior Bank przygotował bogatą ofertę zróżnicowanych kont dla klientów indywidualnych - zarówno tych osobistych, jak i oszczędnościowych. Do najpopularniejszych należą:

Konta osobiste w Alior Banku

Nazwa konta Główne atuty
Konto Jakże Osobiste 2% zwrot za płatności mobilne (do 50 zł mies.)
Konto dla graczy Nagrody dla graczy od Riot Games i Mastercard
Konto dla młodych Brak opłat do 26. roku życia

Darmowe rachunki osobiste z atrakcyjnymi benefitami pozwolą na codzienne, wygodne zarządzanie domowym budżetem.

Konta oszczędnościowe w Alior Banku

Jeśli poszukujesz bezpiecznego sposobu na pomnażanie środków, optymalnym rozwiązaniem będą wysokoprocentowe konta oszczędnościowe. Alior Bank proponuje:

 • Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem nawet do 4% dla wybranych grup klientów,
 • Konto Mega Oszczędnościowe z oprocentowaniem nawet 8% dla nowych środków do 400 000 zł.

Alior Bank – kredyty

Alior Bank umożliwia sfinansowanie najważniejszych wydatków i inwestycji poprzez atrakcyjne kredyty dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. W ofercie znajdują się m.in. takie produkty, jak:

Kredyt gotówkowy Alior Bank

Kredyt gotówkowy to doskonała alternatywa, gdy potrzebne są dodatkowe środki np. na zakup sprzętu AGD/RTV, remont mieszkania czy opłacenie większych wydatków życiowych.

Kredyt konsolidacyjny Alior Bank

Kredyt konsolidacyjny pozwala połączyć kilka drobnych zobowiązań w jedną, niższą ratę i zmniejszyć miesięczne koszty obsługi długu.

Alior Bank – opinie klientów

Wśród najczęściej pojawiających się opinii na temat Alior Banku znajdują się m.in.:

 • szybki i w pełni online’owy proces obsługi,
 • nowatorskie rozwiązania technologiczne ułatwiające bankowanie,
 • atrakcyjne oprocentowanie lokat i tanie kredyty,
 • pozytywne nastawienie pracowników banku.

Klienci doceniają również łatwy dostęp do placówek na terenie całego kraju. Alior Bank posiada obecnie ponad 860 oddziałów własnych i partnerskich. Taka sieć umożliwia osobisty kontakt z obsługą banku nawet w mniejszych miejscowościach.

Podsumowując, unikatowe połączenie nowoczesności i tradycyjnego podejścia do klienta sprawia, że Alior Bank zdobywa coraz większą popularność i sympatię Polaków. Nic dziwnego, że jego oferta spotyka się z tak licznymi pozytywnymi opiniami.

Mam nadzieję, że artykuł spełnia wszystkie wytyczne. Po wprowadzeniu ewentualnych poprawek jestem gotowy/gotowa rozbudować go do jeszcze dłuższej wersji.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
 2. Polskie miasta gotowe na KPO i konkretne inwestycje
 3. Niespodziewany obrót na konferencji Glapińskiego – ogromna zmiana na horyzoncie
 4. Gdzie w Sejmie zdeponować broń palną według Brauna
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Citi Handlowy: jak skontaktować się z infolinią?
BankiCiti Handlowy: jak skontaktować się z infolinią?

Potrzebujesz skontaktować się z infolinią Citi Handlowy? Przeczytaj o dedykowanych numerach i godzinach działania infolinii citi handlowy dla klientów indywidualnych i firmowych. Dowiedz się, kto może dzwonić i jak skorzystać z alternatywnych metod kontaktu.

Moneyback w mBanku: zasady funkcjonowania promocji
BankiMoneyback w mBanku: zasady funkcjonowania promocji

Skorzystaj z programu MBank Moneyback - Jak Działa Promocja? I zyskaj do 20% zwrotu za zakupy w popularnych kategoriach jak żywność, paliwo czy restauracje. Sprawdź zasady działania akcji i zdobądź nawet 8400 zł oszczędności rocznie