Banki

BGŻ BNP Paribas - bank informacje i usługi

Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak13.01.20247 min.
BGŻ BNP Paribas - bank informacje i usługi

BGŻ BNP Paribas - informacje o banku to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce, oferująca szeroką gamę usług bankowych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm. W artykule przybliżymy historię i charakterystykę banku, omówimy ofertę kont osobistych, kredytów, możliwości inwestycyjne oraz dostępne kanały bankowości elektronicznej. Przekonasz się, że BGŻ BNP Paribas to bank godny zaufania, dbający o potrzeby swoich klientów.

Kluczowe wnioski:
 • BGŻ BNP Paribas powstał w wyniku połączenia kilku dużych banków i ma bogatą historię
 • Oferuje szeroką gamę kont osobistych, dostosowanych do różnych grup klientów
 • Udziela kredytów konsumenckich i hipotecznych na atrakcyjnych warunkach
 • Proponuje różnorodne formy lokowania środków i inwestowania oszczędności
 • Zapewnia wygodny dostęp do usług bankowych poprzez bankowość internetową i aplikację mobilną

Historia BGŻ BNP ParibasBGŻ BNP Paribas

BGŻ BNP Paribas to jeden z największych banków działających obecnie w Polsce. Powstał w wyniku połączenia kilku dużych instytucji finansowych o długiej historii.

Początki sięgają 1929 roku, kiedy to powołano do życia Bank Gospodarstwa Krajowego. W 1975 roku przekształcono go w Bank Gospodarki Żywnościowej (BGŻ). Z kolei historia BNP Paribas sięga aż XIX wieku we Francji. W 2000 roku doszło do fuzji dwóch wielkich francuskich banków: Banque Nationale de Paris (BNP) oraz Paribas, tworząc globalną markę BNP Paribas.

W Polsce BNP Paribas obecny był od dwóch dekad poprzez różne spółki zależne. Jednak kluczowym momentem okazało się przejęcie w 2010 roku pakietu kontrolnego akcji BGŻ i tym samym rozpoczęła się ścisła współpraca obu instytucji.

Ostatecznie, w 2018 roku nastąpiło historyczne połączenie BGŻ i BNP Paribas w Polsce. Od tego momentu bank funkcjonuje pod marką BGŻ BNP Paribas i jest wiodącą instytucją finansową w kraju.

Struktura i charakterystyka

BGŻ BNP Paribas jest obecnie częścią międzynarodowej Grupy BNP Paribas. Aktywa banku przekraczają 100 mld zł, co plasuje go w czołówce największych banków w Polsce. Posiada rozbudowaną sieć ponad 400 oddziałów w całym kraju.

Oferta produktowa banku adresowana jest zarówno do klientów indywidualnych, małych i średnich firm, jak i dużych przedsiębiorstw. BGŻ BNP Paribas znany jest z kompleksowego wsparcia dla sektora rolno-spożywczego, co jest spuścizną po BGŻ.

Oferta kont osobistych

Klienci indywidualni w BGŻ BNP Paribas mają do wyboru szeroką ofertę rachunków osobistych, dopasowanych do różnych grup odbiorców i potrzeb. Do najpopularniejszych należą:

 • Konto Optymalne - podstawowy rachunek z debetem i szerokim dostępem do bankowości mobilnej
 • Konto Premium - dedykowane dla klientów zamożnych, ze specjalnymi benefitami

Konta osobiste w BGŻ BNP Paribas charakteryzują się brakiem opłat za prowadzenie przy określonych warunkach (np. dokonywanie transakcji kartą). Ponadto wszystkie rachunki objęte są ubezpieczeniem, ochroną antywirusową oraz wygodnym dostępem online i mobilnym.

Benefity dla posiadaczy kont: - darmowe wypłaty z bankomatów BGŻ BNP Paribas i sieci Planet Cash
- brak prowizji za przelewy internetowe
- dostęp do bankowości GOonline i aplikacji GOmobile

Dzięki kontu w BGŻ BNP Paribas klienci otrzymują również atrakcyjne oprocentowanie do 100 tys. zł. Ponadto mogą korzystać z promocyjnych warunków kredytów, pożyczek i innych produktów finansowych banku.

Czytaj więcej: Czy polskie banki stoją na skraju upadłości? Zaskakujące fakty!

Kredyty dla firm i osób prywatnych

BGŻ BNP Paribas specjalizuje się w kredytowaniu różnego rodzaju podmiotów - od klientów indywidualnych po duże przedsiębiorstwa.

Bank udziela kredytów dostosowanych do potrzeb i możliwości finansowych każdego klienta, oferując konkurencyjne oprocentowanie i wygodny proces obsługi.

W ofercie dla osób prywatnych znajdują się m.in. kredyty hipoteczne, gotówkowe, samochodowe i konsolidacyjne. Bank umożliwia spłatę na dogodnych warunkach, z niskim wkładem własnym.

Firmy i przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o szeroką gamę kredytów obrotowych, inwestycyjnych, w rachunku bieżącym. BGŻ BNP Paribas oferuje także linie gwarancyjne, faktoring, leasing i wiele innych produktów finansowania działalności biznesowej.

Wsparcie dla sektora rolno-spożywczego

BGŻ BNP Paribas kontynuuje tradycję Banku Gospodarki Żywnościowej, specjalizując się w obsłudze przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej. Dostarcza rozwiązania finansowe i pozafinansowe, dzięki czemu wspiera cały łańcuch produkcji żywności - od pola, przez przetwórstwo, po dystrybucję i handel.

Inwestycje i oszczędności

BGŻ BNP Paribas - bank informacje i usługi

BGŻ BNP Paribas to również bogata oferta produktów inwestycyjnych i oszczędnościowych. Klienci mają do wyboru rachunki lokacyjne, lokaty terminowe, obligacje skarbowe, fundusze inwestycyjne polskie i zagraniczne, ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym oraz wiele innych możliwości rozwoju i pomnażania oszczędności.

Portfel inwestycyjny można samodzielnie konfigurować, korzystając z platformy transakcyjnej GOonline lub uzyskując profesjonalne wsparcie doradców BGŻ BNP Paribas w wyborze produktów i strategii inwestowania zgodnej z profilem i celami klienta.

Bankowość internetowa i mobilna

Dla wygody swoich klientów BGŻ BNP Paribas udostępnia szeroki pakiet narzędzi internetowych i mobilnych. Obejmują one platformę GOonline z bogatą funkcjonalnością zarządzania rachunkami, produktami i finansami oraz aplikację mobilną GOmobile z podstawowymi opcjami bankowości elektronicznej.

Oba kanały cyfrowe BGŻ BNP Paribas działają sprawnie i intuicyjnie. Oferują klientom m.in. możliwość zakładania i obsługi kont osobistych, dokonywania płatności i przelewów, składania wniosków o produkty finansowe, inwestowania środków czy śledzenia historii operacji. Bankowość cyfrową wyróżnia przejrzysty interfejs i wysokie bezpieczeństwo transakcji.

Funkcjonalności bankowości GOonline

 • sprawdzenie sald i historii rachunków
 • realizacja płatności krajowych i zagranicznych
 • automatyczne płatności cykliczne
 • składanie wniosków o produkty banku
 • dostęp do kart w telefonie i płatności mobilne

Cyfrowa bankowość w BGŻ BNP Paribas to wygoda, mobilność i bezpieczeństwo finansów. Szerszy dostęp do konta to korzyść ceniona przez klientów indywidualnych i biznesowych.

Wsparcie dla klientów biznesowych

BGŻ BNP Paribas stawia także na kompleksową obsługę klientów biznesowych z sektora MŚP oraz dużych firm i korporacji.

Klienci korporacyjni objęci są dedykowaną opieką doradców oraz korzystają z rozbudowanej oferty produktów: rachunków firmowych, finansowania działalności, usług transakcyjnych, bankowości internetowej, a także wsparcia w eksporcie i działalności międzynarodowej.

Bank proponuje także programy przyjazne startupom i innowacyjnym firmom technologicznym. Zapewnia przedsiębiorcom dostęp do finansowania na korzystnych warunkach, networking w środowisku startupowym oraz szkolenia i spotkania.

Podsumowanie

BGŻ BNP Paribas to obecnie jedna z wiodących instytucji bankowych w Polsce. Powstał w wyniku historycznego połączenia Banku Gospodarki Żywnościowej (BGŻ) i globalnej marki BNP Paribas. Dzisiaj bank BGŻ BNP Paribas kontynuuje najlepsze tradycje obu banków, oferując klientom szeroką gamę usług finansowych.

W ofercie znajdziemy konta osobiste z atrakcyjnymi benefitami, kredyty dostosowane do potrzeb klientów indywidualnych i firm, możliwości inwestowania i rozwijania oszczędności oraz wygodny dostęp do bankowości mobilnej i internetowej. BGŻ BNP Paribas wyróżnia szczególne wsparcie dla sektora rolno-spożywczego, kontynuując misję dawnego BGŻ.

Dzięki połączeniu z globalną marką BNP Paribas, bank zyskał silne zaplecze finansowe i know-how, które przekłada się na jakość obsługi Klientów. Zarówno osoby prywatne, firmy, jak i duży biznes mogą liczyć na profesjonalną i kompleksową obsługę swoich finansów w BGŻ BNP Paribas.

Podsumowując, po fuzji z BNP Paribas, BGŻ umocnił swoją pozycję jako nowoczesny bank uniwersalny, łączący globalną skalę działania z troską o lokalne potrzeby polskich klientów. Dlatego warto rozważyć otwarcie rachunku i skorzystanie z usług finansowych właśnie w BGŻ BNP Paribas.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
 2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
 3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
 4. Gdzie w Sejmie zdeponować broń palną według Brauna
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Citi Handlowy: jak skontaktować się z infolinią?
BankiCiti Handlowy: jak skontaktować się z infolinią?

Potrzebujesz skontaktować się z infolinią Citi Handlowy? Przeczytaj o dedykowanych numerach i godzinach działania infolinii citi handlowy dla klientów indywidualnych i firmowych. Dowiedz się, kto może dzwonić i jak skorzystać z alternatywnych metod kontaktu.

Moneyback w mBanku: zasady funkcjonowania promocji
BankiMoneyback w mBanku: zasady funkcjonowania promocji

Skorzystaj z programu MBank Moneyback - Jak Działa Promocja? I zyskaj do 20% zwrotu za zakupy w popularnych kategoriach jak żywność, paliwo czy restauracje. Sprawdź zasady działania akcji i zdobądź nawet 8400 zł oszczędności rocznie