News

Biedronka przeprasza za incydent z ochroniarzem. Kobieta zamknięta w wiacie śmietnikowej

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk08.01.20247 min.
Biedronka przeprasza za incydent z ochroniarzem. Kobieta zamknięta w wiacie śmietnikowej

Incydent z udziałem starszej pani szukającej jedzenia w kontenerach za śmietnikami sklepu Biedronka wstrząsnął opinią publiczną. 79-letnia kobieta została zamknięta w wiacie śmietnikowej przez pracownika ochrony. Sieć zareagowała błyskawicznie - ochroniarz został zwolniony, a przedstawiciele firmy przeprosili poszkodowaną. Cała sprawa pokazuje, jak ważna jest empatia i szacunek dla drugiego człowieka, zwłaszcza w trudnej sytuacji życiowej.

Ochroniarz zamyka staruszkę w śmietniku

Do bulwersującego incydentu doszło przy jednym ze sklepów sieci Biedronka. 79-letnia kobieta szukała w kontenerach na śmieci jedzenia, które nadawałoby się jeszcze do spożycia. Niestety natknęła się na opory ze strony ochroniarza, który bez słowa wyjaśnienia zamknął staruszkę w wiacie śmietnikowej.

Seniorka wcześniej kupiła w sklepie dwie bułki, na które było ją stać. Niestety na nic więcej nie mogła sobie pozwolić, więc z konieczności zaczęła szukać dodatkowego pożywienia. W kontenerach znalazła ziemniaki, które zamierzała zabrać. Nie spodobało się to jednak ochroniarzowi.

Desperacka sytuacja starszej pani

Incydent pokazuje, w jak trudnej sytuacji materialnej musiała się znaleźć 79-latka. Stała się ona wręcz uzależniona od znajdowania jedzenia w śmietnikach, by przeżyć. Taka desperacja nie powinna jednak spotykać nikogo w zaawansowanym wieku. Sprawa unaoczniła problem ubóstwa wśród samotnych seniorów.

Ochroniarz swoim bestialskim postępowaniem jeszcze pogorszył i tak już ciężką dolę kobiety. Jego czyn należy uznać za skandaliczny i niedopuszczalny. Firma ochroniarska musi wyciągnąć konsekwencje wobec takiego pracownika.

Sieć reaguje na skandal z udziałem ochrony

Sprawa została nagłośniona w mediach i wywołała publiczne oburzenie. Biedronka błyskawicznie zareagowała na zaistniałą sytuację. Przeprosiła poszkodowaną seniorkę i potępiła postępowanie ochroniarza.

Sieć handlowa podkreśliła w oświadczeniu, że zachowanie pracownika agencji ochrony było niedopuszczalne. Mężczyzna został natychmiast odsunięty od pracy dla Biedronki.

Szybka reakcja na skandal

Szybka i zdecydowana reakcja przedstawicieli sieci zasługuje na uznanie. Pokazuje, że firma nie akceptuje takiego traktowania ludzi znajdujących się w potrzebie. Biedronka nie tylko przeprosiła za incydent, ale też zwolniła ochroniarza.

Widać, że temat niedopuszczalnego zachowania pracownika ochrony został potraktowany ze zrozumieniem i refleksją. Oby więcej firm w podobnych sytuacjach reagowało w ten sposób.

Czytaj więcej: Zero podatku VAT na żywność - Morawiecki potwierdza.

Niedopuszczalne traktowanie starszej pani

Cała Polska obiegły szokujące informacje o tym, jak potraktowano biedną 79-latkę. Kobieta została zamknięta siłą w pomieszczeniu ze śmieciami. Doznała przy tym fizycznej i psychicznej krzywdy.

Ochroniarz swoim bestialskim zachowaniem naruszył godność i nietykalność osobistą seniorki. Jego postępowanie było niedopuszczalne i zasługuje na najwyższe potępienie. Starsza pani znalazła się w dramatycznej sytuacji życiowej. Zamiast jej pomóc, spotkała ją tylko przemoc i upokorzenie.

Brak empatii i wrażliwości

Incydent ujawnił alarmujący brak empatii i wrażliwości na ludzką krzywdę. Zamiast zrozumienia i wsparcia, uboga seniorka spotkała się ze zdezumanizowanym potraktowaniem. Tego rodzaju obrazy przemocy wobec osób starszych i bezradnych nie powinny mieć miejsca.

Oby ta sytuacja stała się przestrogą i skłoniła do refleksji nad kondycją moralną naszego społeczeństwa. Nie wolno pozostawać obojętnym wobec ludzkich tragedii.

Biedronka przeprasza i zwalnia pracownika

Biedronka przeprasza za incydent z ochroniarzem. Kobieta zamknięta w wiacie śmietnikowej

W odpowiedzi na falę krytyki Biedronka zdecydowanie odcięła się od zachowania ochroniarza. Firma nie tylko go zwolniła, ale także osobiście przeprosiła poszkodowaną seniorkę.

„Chcielibyśmy przeprosić Panią, której ta sytuacja dotyczyła. Takie zachowanie pracownika zewnętrznej agencji ochrony jest niedopuszczalne”

Jak podano w oświadczeniu sieci, mężczyzna został odsunięty od wykonywania jakichkolwiek prac na rzecz Biedronki. Decyzja ta jest jak najbardziej słuszna i stanowi wyraźny sygnał, że takie praktyki się nie opłacają.

Wyciągnięcie konsekwencji

Zdecydowana postawa przedstawicieli dyskontu pokazuje, że nie godzą się na krzywdzenie ludzi. Błyskawicznie zareagowali, zwalniając winnego incydentu pracownika ochrony. Taka reakcja z pewnością zapobiegnie podobnym wydarzeniom w przyszłości.

Postawa otwartości i przejrzystości w tej sprawie zasługuje na uznanie. Biedronka nie ucieka od odpowiedzialności, ale wyciąga konsekwencje i przeprasza pokrzywdzoną.

Kobieta szukała jedzenia w kontenerach

Bohaterem smutnych wydarzeń była 79-letnia seniorka borykająca się z ubóstwem. Sytuacja materialna kobiety była tak zła, że aby przeżyć musiała szukać jedzenia w kontenerach za sklepem.

W przysklepowych pojemnikach na odpady starsza pani starała się znaleźć artykuły spożywcze jeszcze nadające się do zjedzenia. Tym razem wypatrzyła ziemniaki, które chciała zabrać ze sobą. Niestety uniemożliwił jej to agresywny ochroniarz.

Starsza pani kupiła w sklepie 2 bułki
Szukała w kontenerach ziemniaków
Została potraktowana przez ochroniarza w sposób brutalny i poniżający

Problem nędzy wśród seniorów

Incydent ujawnił smutną prawdę o dramatycznej sytuacji części samotnych osób starszych w Polsce. Seniorzy cierpiący niedostatek bywają zmuszeni żywić się resztkami jedzenia z kontenerów.

Sprawa pokrzywdzonej przez ochroniarza 79-latki unaoczniła problem ubóstwa i wykluczenia ludzi w podeszłym wieku. Zmuszanie ich do poniżającego poszukiwania pożywienia w śmietnikach to dramat, który w cywilizowanym kraju nigdy nie powinien mieć miejsca.

Firma tłumaczy procedury utylizacji żywności

Biedronka wyjaśniła także, że jedzenie z kontenerów BIO nie nadaje się do spożycia, ponieważ ulega tam procesom rozkładu. Podkreślono, że pojemniki te są przeznaczone wyłącznie do odbioru przez wyspecjalizowane przedsiębiorstwa.

Firmy te na zlecenie sieci handlowej zajmują się dalszym przetwarzaniem tych odpadów, na przykład na biogaz. Nie można zatem traktować kontenerów BIO jako źródła żywności, gdyż stanowi to zagrożenie dla zdrowia konsumentów.

 • Jedzenie z kontenerów BIO:
  • ulega rozkładowi
  • nie nadaje się do spożycia
  • jest odbierane przez wyspecjalizowane firmy
  • przetwarzane np. na biogaz

Pełnowartościową żywność Biedronka przekazuje natomiast organizacjom charytatywnym. Te z kolei dystrybuują produkty wśród najbardziej potrzebujących. Dzięki temu nadwyżki jedzenia nie idą na marne.

Podsumowanie

Przeczytałem wstrząsającą historię o tym, jak 79-letnia kobieta została potraktowana przez pracownika ochrony przy sklepie Biedronka. Seniorka z konieczności szukała jedzenia w śmietnikach, aby przeżyć. Gdy znalazła ziemniaki do zabrania, ochroniarz bez słowa zamknął ją w klitce na śmieci, powodując obrażenia. To skandaliczne zachowanie ujawniło problem biedy wśród samotnych seniorów.

Zbulwersowana opinia publiczna zmusiła Biedronkę do zdecydowanej reakcji. Sieć zwolniła ochroniarza, przeprosiła poszkodowaną i potępiła incydent. Szybkość tej odpowiedzi zasługuje na uznanie. Firma pokazała, że nie akceptuje przemocy i wyciągnęła konsekwencje. Taka postawa powinna być standardem w obliczu naruszania ludzkiej godności.

Cała sprawa uświadomiła też problem ubóstwa niektórych seniorów, zmuszanych do poniżającego poszukiwania jedzenia na śmietnikach. Tak dramatyczne sytuacje nie powinny mieć miejsca w cywilizowanym kraju. Incydent ten powinien być przestrogą i wezwaniem do większej wrażliwości na ludzki los.

Podsumowując, ta bulwersująca historia pokazuje z jednej strony patologie społeczne dręczące seniorów, ale z drugiej - pozytywny przykład szybkiej i zdecydowanej reakcji na skandal. Takie zachowania firm powinny być standardem w przypadku łamania norm moralnych i praw człowieka.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
 2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
 3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
 4. Gdzie w Sejmie zdeponować broń palną według Brauna
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Tajemnica walut w Polsce ujawniona?
NewsTajemnica walut w Polsce ujawniona?

Walut nigdy więcej źle nie wymienisz! Poznaj prawdę na temat oszukańczych praktyk kantorów, naucz się właściwie przeliczać kursy i zabezpiecz się przed oszustwami. Przestrogi ekspertów dla bezpiecznej wymiany walut.