Banki

Ciekawe Informacje i Opinie o Ofertach Banku PKO BP - Skontaktuj się z Nami!

Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak05.12.20236 min.
Ciekawe Informacje i Opinie o Ofertach Banku PKO BP - Skontaktuj się z Nami!

Jeśli interesuje Cię eurobiznes i ile kasy możesz zarobić, to koniecznie sprawdź ofertę Banku PKO BP! Ten polski bank ma ponad 100-letnią historię i obsługuje miliony klientów.

Kluczowe wnioski:

 • PKO BP to największy bank w Polsce z bogatą ofertą kont, lokat, kredytów i innych usług finansowych.
 • Możesz skontaktować się z infolinią PKO BP, by szybko rozwiązać swoje problemy bankowe lub umówić się na spotkanie z doradcą.
 • Sprawdź, na jakich warunkach możesz założyć konto internetowe iPKO lub pobrać aplikację mobilną IKO.
 • W ofercie PKO znajdziesz atrakcyjne lokaty z oprocentowaniem nawet do 8% oraz kredyty z niskim RRSO.
 • PKO BP buduje silną pozycję na polskim rynku bankowym już od ponad 100 lat i cieszy się zaufaniem milionów Polaków.

Jak skontaktować się z infolinią banku PKO BP?

Kontakt z infolinią PKO Banku Polskiego jest bardzo prosty. Można skorzystać z kilku kanałów:

Po pierwsze, zadzwoń na numer 800 302 302 lub +48 81 535 60 60. To infolinia banku PKO BP, która jest dostępna przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Obsługuje klientów indywidualnych i bankowości osobistej.

Gdy tylko nawiążesz połączenie, usłyszysz głos wirtualnego doradcy. Będzie on starał się rozwiązać Twoje problemy bankowe w prosty i szybki sposób. Porozumiewaj się z nim krótkimi komendami. Wirtualny doradca pomoże Ci np. odblokować dostęp do bankowości internetowej iPKO, zresetować hasło czy aktywować nową kartę.

Jeśli jednak poczujesz, że wirtualny doradca nie radzi sobie z Twoim problemem, poproś o przekierowanie rozmowy do konsultanta. Doradca „z krwi i kości” postara się jak najlepiej rozwiązać Twoją sprawę.

Infolinia bankowa PKO BP

 • 800 302 302
 • +48 81 535 60 60

Oprócz infolinii bankowej, możesz też umówić się na spotkanie z doradcą bankowym PKO BP. Do wyboru masz 3 formy takiego spotkania: rozmowę telefoniczną, wideorozmowę (np. przez Skype'a) lub osobiste spotkanie w placówce banku.

Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz na stronie pkobp.pl. Podasz w nim temat, który chcesz omówić oraz preferowaną formę i termin spotkania. Następnie otrzymasz mailowe potwierdzenie rezerwacji wraz ze szczegółami rozmowy z doradcą.

Kiedy następuje księgowanie przelewów w PKO Banku Polskim?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz najpierw zrozumieć, czym są sesje przelewów w banku. To ściśle wyznaczone godziny, podczas których bank księguje przychodzące oraz wychodzące przelewy swoich klientów.

PKO Bank Polski realizuje 3 sesje Eliksir dziennie. Ich rozkład jest następujący:

Sesje przychodzące PKO Sesje wychodzące PKO
1 sesja Elixir – 11:30 1 sesja Elixir – 8:00
2 sesja Elixir – 15:10 2 sesja Elixir – 11:45
3 sesja Elixir – 17:30 3 sesja Elixir – 14:30

Jeśli zastanawiasz się kiedy dojdzie przelew PKO, spójrz na godziny sesji przychodzących. To właśnie podczas nich na Twoje konto bankowe wpływają pieniądze wysłane do Ciebie przez inne osoby.

A więc jeśli ktoś wykonał przelew do Ciebie wcześnie rano, to środki powinny być zaksięgowane już o 11:30. Z kolei pieniądze wysłane w godzinach popołudniowych lub wieczornych, dotrą do Ciebie najprawdopodobniej o 15:10 lub 17:30.

Przelewy zagraniczne

Inaczej wygląda kwestia przelewów zagranicznych przychodzących. Tu czas realizacji jest nieco dłuższy, choć wciąż szybki.

Przelew zagraniczny w euro wykonany poprzez system SEPA dotrze do odbiorcy najpóźniej następnego dnia roboczego. Jeśli zostanie nadany w trybie pilnym, to nawet tego samego dnia.

Czytaj więcej: Jaka jest maksymalna kwota wypłaty gotówki z bankomatu?

Jaki jest numer IBAN rachunku w PKO BP?

IBAN to międzynarodowy standard numeracji rachunków bankowych. Składa się z kodu kraju, cyfr kontrolnych oraz właściwego numeru konta, nadawanego przez bank.

Dzięki niemu, rachunki bankowe można jednoznacznie identyfikować na całym świecie. Ułatwia to wykonywanie płatności zagranicznych i zmniejsza ryzyko błędów.

Sprawdzenie numeru IBAN PKO BP jest bardzo proste. Wystarczy zajrzeć na wyciąg z konta lub do umowy z bankiem. Ale jeśli ich nie masz pod ręką, to zapamiętaj:

Numer IBAN w PKO Banku Polskim to: PL61109010140000071219812874.

Jak założyć konto internetowe iPKO w PKO BP?

Ciekawe Informacje i Opinie o Ofertach Banku PKO BP - Skontaktuj się z Nami!

Założenie iPKO – czyli dostępu do bankowości internetowej PKO BP – jest naprawdę proste i zajmuje dosłownie chwilę. Wystarczy wykonać te 3 kroki:

 1. Wejdź na stronę ipko.pl i w odpowiednim polu wpisz numer klienta nadany Ci przez PKO BP.
 2. Utwórz hasło do logowania. Jeśli otrzymałeś hasło startowe w SMS-ie lub na papierze, wpisz je w tym kroku.
 3. Ustaw swój własny obrazek bezpieczeństwa, który będzie wyświetlał się za każdym razem po zalogowaniu do iPKO. To dodatkowy sposób na upewnienie się, że nikt inny nie ma dostępu do Twojego konta.

Po wykonaniu tych trzech kroków, możesz już korzystać z bankowości internetowej PKO BP! Za jej pośrednictwem możesz np. sprawdzać historie operacji, dokonywać przelewów czy nawet zakładać lokaty.

Jak zalogować się do iPKO?

Logowanie do iPKO Banku Polskiego jest bardzo intuicyjne:

 1. Otwórz stronę: ipko.pl
 2. Wpisz swój numer klienta / login
 3. Podaj swoje hasło i zatwierdź, klikając Zaloguj

Po chwili zostaniesz przekierowany na pulpit iPKO. Jeśli pojawi się wcześniej ustawiony obrazek bezpieczeństwa, to znaczy, że nikt inny nie ma dostępu do Twojego konta internetowego.

Jakie konta osobiste i firmowe oferuje PKO Bank Polski?

PKO Bank Polski ma w swojej ofercie szeroki wybór kont dla klientów indywidualnych i firmowych. Dla osób fizycznych dostępne są m.in. takie konta jak:

 • PKO Konto za Zero – konto osobiste bez opłat za korzystanie
 • PKO Konto dla Młodych – konto darmowe do 26. roku życia
 • PKO Konto Pierwsze – konto dla nastolatków od 13. do 18. roku życia

Firmy i przedsiębiorcy również mają w czym wybierać. PKO BP oferuje konta biznesowe takie jak:

 • PKO Konto Firmowe – proste konto dla jednoosobowych działalności gospodarczych
 • PKO Konto Firmowe Premium – konto z rozbudowanymi funkcjami, przydatne dla spółek

Pełną gamę kont osobistych, firmowych i walutowych w PKO BP znajdziesz na stronie pkobp.pl. Wybierz takie, które najlepiej pasują do Twoich potrzeb!

Jakie lokaty dostępne są w ofercie PKO BP w 2023 roku?

Szukasz dobrze oprocentowanej lokaty w PKO BP? Sprawdź aktualną ofertę na 2023 rok. Bank ten ma w zanadrzu aż 6 różnych lokat terminowych!

Zwracaj uwagę nie tylko na wysokość oprocentowania, ale także czas trwania lokaty i minimalną kwotę depozytu. Dzięki temu dobierzesz najlepszy produkt dla siebie.

Lokata w PKO BP Oproc. Okres Kwota
Lokata na dzień dobry 8% 3 mies. 10 000 – 200 000 zł
Lokata na nowe środki 7% / 6% 3 lub 12 mies. od 1 000 zł
Lokata 60+ 6% 24 mies. 1 000 – 50 000 zł

Jak widać, najlepszą promocją jest Lokata na dzień dobry z oprocentowaniem 8% dla nowych klientów. Ale również pozostałe lokaty oferują całkiem niezłe warunki.

Pełną ofertę lokat w PKO Banku Polskim znajdziesz na stronie: pkobp.pl. Wybierz tę najkorzystniejszą dla Ciebie!

Na jakich warunkach udzielany jest kredyt gotówkowy w PKO BP?

Kredyt gotówkowy PKO BP możesz dostać w kilku wariantach. Do wyboru są m.in. pożyczki dostępne online z prostej formalności oraz kredyty na zakup instalacji fotowoltaicznej.

Wszystkie kredyty gotówkowe łączy wysoka dostępność (można je załatwić nawet bez wychodzenia z domu!) oraz atrakcyjne parametry. Przekonaj się sam:

Rodzaj kredytu Kwota Okres spłaty RRSO
Pożyczka gotówkowa online do 255 550 zł do 24 mies. 9,82%
Ekopożyczka (na fotowoltaikę) 1 500 – 50 000 zł do 120 mies. 13,70%

Jak wynika z tabeli, kredyt gotówkowy online to nawet 256 000 zł bez wychodzenia z domu! Ekopożyczka z kolei pozwala sfinansować „zielone” inwestycje, takie jak panele fotowoltaiczne.

Więcej informacji o ofercie kredytów gotówkowych PKO BP znajdziesz na stronie: PKOBP.pl

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
 2. Polskie miasta gotowe na KPO i konkretne inwestycje
 3. Niespodziewany obrót na konferencji Glapińskiego – ogromna zmiana na horyzoncie
 4. Gdzie w Sejmie zdeponować broń palną według Brauna
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Citi Handlowy: jak skontaktować się z infolinią?
BankiCiti Handlowy: jak skontaktować się z infolinią?

Potrzebujesz skontaktować się z infolinią Citi Handlowy? Przeczytaj o dedykowanych numerach i godzinach działania infolinii citi handlowy dla klientów indywidualnych i firmowych. Dowiedz się, kto może dzwonić i jak skorzystać z alternatywnych metod kontaktu.

Moneyback w mBanku: zasady funkcjonowania promocji
BankiMoneyback w mBanku: zasady funkcjonowania promocji

Skorzystaj z programu MBank Moneyback - Jak Działa Promocja? I zyskaj do 20% zwrotu za zakupy w popularnych kategoriach jak żywność, paliwo czy restauracje. Sprawdź zasady działania akcji i zdobądź nawet 8400 zł oszczędności rocznie