Lokaty

Ciekawe zmiany na święta w Getin Banku - sprawdź nowe oprocentowanie lokat!

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk29.12.20234 min.
Ciekawe zmiany na święta w Getin Banku - sprawdź nowe oprocentowanie lokat!

Nowe lokaty od getin na start grudnia to dobra wiadomość dla oszczędzających - bank przygotował szereg ciekawych ofert z atrakcyjnym oprocentowaniem. W artykule prezentujemy szczegóły promocji, dzięki którym z pewnością warto założyć lokatę w Getin Banku.

Kluczowe wnioski:

  • Lokata Mobilna na Start w aplikacji to aż 2% oprocentowania - tylko przez ograniczony czas!
  • W euro nawet 0,5% na rok - to dobra alternatywa dla oszczędzających w walutach.
  • Na kontach oszczędnościowych oprocentowanie sięga 2%, a do tego są bonusy za aktywność.
  • Trzeba pamiętać o opodatkowaniu lokat i rosnącej inflacji przy kalkulowaniu realnych zysków.
  • Niższe stopy procentowe oznaczają niższe raty kredytów, co jest dobrą informacją dla kredytobiorców.

Atrakcyjne lokaty w Getin Banku na święta

Getin Bank przygotował na grudniowe święta ciekawe promocje dla oszczędzających. Nowe lokaty to dobra okazja, aby ulokować pieniądze z nawet 2-procentowym oprocentowaniem. Sprawdzamy, na jakie warunki możemy liczyć w ofercie.

Bank zachęca przede wszystkim do skorzystania z Lokaty Mobilnej na Start. To propozycja przeznaczona dla nowych klientów, którzy aktywują aplikację mobilną. Lokata daje aż 2% w skali roku przez dwa miesiące. By z niej skorzystać, musimy wpłacić od 1 do 10 tys. zł.

Kto może założyć Lokatę Mobilną na Start?

Lokata jest dostępna dla wszystkich, którzy pierwszy raz logują się do bankowości internetowej Getin Banku. Muszą to jednak zrobić maksymalnie 30 dni od rejestracji profilu mobilnego. Co ważne, z oferty można skorzystać tylko raz.

Oprócz korzystnego oprocentowania, lokata nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Stanowi zatem bardzo atrakcyjną propozycję oszczędzania na krótki okres.

Wysokie oprocentowanie również dla lokat w euro

Oszczędzający w euro mogą skorzystać z Lokaty Powitalnej, która gwarantuje 0,4% w skali roku przez 6 miesięcy. Wybierając 12-miesięczny termin, oprocentowanie wzrasta do 0,5%. W tej ofercie możemy ulokować od 100 do 100 tys. euro.

Lokata skierowana jest do nowych klientów, którzy wcześniej nie mieli lokaty w euro w Getin Banku. Aby ją założyć, musimy zadzwonić na infolinię lub udać się bezpośrednio do placówki.

Taka promocyjna lokata w obcej walucie może być ciekawą alternatywą dla tych, którzy posiadają oszczędności w euro.

Czytaj więcej: Długoterminowe lokaty w PKO Banku Polskim - sprawdź aktualne oprocentowanie i zyskaj najlepiej oprocentowane lokaty

Wysokie oprocentowanie kont oszczędnościowych

Oprócz klasycznych lokat, Getin Bank przygotował też atrakcyjne warunki na kontach oszczędnościowych. Tutaj oprocentowanie również sięga 2% w skali roku.

Korzystając z promocji i bonusu za aktywność, możemy liczyć na takie oprocentowanie przez pełne 12 miesięcy. Maksymalna kwota środków objętych promocją to 10 tys. zł.

Z kolei na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym, nowi klienci mogą uzyskać 1,2% w skali roku. Tu maksymalny limit wpłaty wynosi aż 400 tys. zł, a promocyjne oprocentowanie dotyczy 3 miesięcy.

Na co zwrócić uwagę przy lokatach?

Wybierając produkty oszczędnościowe, warto pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę inflację, która obecnie utrzymuje się na wysokim poziomie ok. 3%. Oznacza to, że realna wartość naszych oszczędności będzie niższa.

Po drugie, od wypłacanych odsetek banki pobierają podatek Belki w wysokości 19%. W praktyce oznacza to, że faktyczny zysk z lokat jest niższy niż wynikałoby to z ich oprocentowania.

Mimo to, Getin Bank przygotował na święta bardzo ciekawe promocje dla oszczędzających, z których warto skorzystać. Najkorzystniejsza wydaje się Lokata Mobilna na Start, oferująca aż 2% na krótki okres. Świetna okazja do ulokowania chociażby świątecznej premii.

Malejące stopy procentowe nie sprzyjają lokatom

Ciekawe zmiany na święta w Getin Banku - sprawdź nowe oprocentowanie lokat!

W ostatnich miesiącach mamy do czynienia ze znaczącym spadkiem stóp procentowych ustalanych przez Radę Polityki Pieniężnej. W praktyce oznacza to gorsze oprocentowanie lokat i mniej atrakcyjne warunki oszczędzania.

Obniżki stóp procentowych - w tym roku było ich już kilka - bezpośrednio przekładają się na niższe oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych. Dla oszczędzających to zdecydowanie zła wiadomość.

Z drugiej strony, korzystają na tym osoby spłacające kredyty. Niższe stopy procentowe powodują bowiem automatyczne obniżenie rat kredytów o zmiennym oprocentowaniu. Dla wielu gospodarstw domowych oznacza to realne oszczędności i mniejsze obciążenie domowego budżetu.

Podsumowanie

Mimo niesprzyjającego otoczenia niskich stóp procentowych, Getin Bank przygotował na grudniowe święta promocyjne lokaty z oprocentowaniem sięgającym 2%. Z pewnością warto je rozważyć przy planowaniu oszczędności. Najbardziej atrakcyjna wydaje się Lokata Mobilna na Start z 2% na 60 dni, dedykowana dla nowych klientów mobilnych.

Lokata Oprocentowanie Okres
Lokata Mobilna na Start 2% 2 miesiące
Lokata Powitalna w euro 0,4% / 0,5% 6 / 12 miesięcy

Najczęstsze pytania

Lokata Mobilna na Start oferuje 2% oprocentowania rocznie, jej założenie jest możliwe tylko raz po aktywacji bankowości mobilnej Getin Banku. Maksymalna kwota lokaty wynosi 10 000 zł, a okres lokaty to 2 miesiące. Lokata jest dostępna w bankowości mobilnej.

Tak, Lokata Mobilna na Start i Lokata Powitalna w euro nie wykluczają się wzajemnie. Pierwsza jest dostępna w złotówkach dla nowych klientów bankowości mobilnej, druga w euro dla nowych klientów lokat. Można założyć je równolegle.

Lokatę Powitalną w euro można założyć już od 100 euro. Maksymalna kwota lokaty w tej promocji to 100 000 euro. Oznacza to bardzo szeroki zakres kwotowy dostępny dla klientów.

Tak, promocyjne oprocentowanie 1,2% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym przysługuje wyłącznie na nowe środki wpłacone od 11 grudnia 2022 roku. Nie obejmuje dotychczasowych sald na tym koncie.

Realny zysk z lokaty bankowej zależy od jej oprocentowania, kwoty i okresu lokaty, wysokości inflacji w tym okresie oraz wysokości podatku (19%) od wypłacanych odsetek.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
  2. Polskie miasta gotowe na KPO i konkretne inwestycje
  3. Niespodziewany obrót na konferencji Glapińskiego – ogromna zmiana na horyzoncie
  4. Gdzie w Sejmie zdeponować broń palną według Brauna
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły