News

Ciekawostka: Niewielka kawalerka do wynajęcia w Warszawie, zaskakujące udogodnienia [ZDJĘCIA]

Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska10.12.20237 min.
Ciekawostka: Niewielka kawalerka do wynajęcia w Warszawie, zaskakujące udogodnienia [ZDJĘCIA]

Mikroskopijna kawalerka z łóżkiem obok sedesu wzbudza sensację w sieci. Nietypowa oferta wynajmu 9-metrowego "mieszkania" w Warszawie zaskakuje rozwiązaniami, które łączą funkcje sypialni i łazienki. Zdjęcia pokazują, jak niewiele miejsca zmieściło się w prestiżowej kamienicy - obok małego łóżka stoi lodówka, a tuż obok znajduje się sedes. Mimo skromnych warunków, lokalizacja zapewnia dobry dostęp do sklepów i restauracji.

Kluczowe wnioski:
 • Nietypowa kawalerka łączy funkcje sypialni i łazienki na 9 metrach kwadratowych
 • Tuż obok małego łóżka znajduje się lodówka, sedes i prysznic
 • Mieszkanie położone jest w prestiżowej kamienicy po remoncie z 1938 roku
 • Mimo skromnych warunków, lokalizacja zapewnia dobry dostęp do sklepów i restauracji
 • Miesięczny czynsz wynosi 1599 zł plus opłaty liczące się z kaucją 2000 zł

Mikroskopijna kawalerka z łóżkiem obok sedesu

W serwisie Otodom pojawiła się zaskakująca oferta najmu mikroskopijnej kawalerki o powierzchni zaledwie 9 metrów kwadratowych. Mieszkanie znajduje się w Warszawie, na Targówku, niedaleko stacji metra Kondratowicza. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest ono przeznaczone dla osoby o niewygórowanych wymaganiach.

Uwagę zwracają zdjęcia tej nietypowej nieruchomości. Wynika z nich, że niewielki pokój pełni jednocześnie funkcję sypialni i łazienki. Tuż obok małego jednoosobowego łóżka stoi lodówka, a obok niej znajduje się sedes, umywalka i kabina prysznicowa. Nie ma żadnych przegród oddzielających część sypialną od części łazienkowej.

W mikroskopijnym pokoju znalazło się jeszcze miejsce na niewielki stolik bez krzesła oraz wiszącą półkę. Tak naprawdę trudno sobie wyobrazić, by przebywały tam dwie osoby jednocześnie.

W opisie oferty zaznaczono wyraźnie, że "pokój jest bardzo mały i nadaje się tylko dla jednej osoby, która jest mało wymagająca". Podkreślono również, że łóżko jest wygodne do spania tylko dla jednej osoby. Co prawda zwrócono uwagę na "czysty standard wykończenia", ale trudno mówić w tym przypadku o komforcie.

Lokalizacja zaletą mikrokawalerki

Mimo skromnych warunków w samej kawalerce, jej lokalizacja stanowi sporą zaletę. Jak czytamy w ogłoszeniu, mieszkanie znajduje się w prestiżowej kamienicy z 1938 roku, która została niedawno wyremontowana. Może to oznaczać, że w budynku panują dość wysokie standardy.

Dużym atutem jest również dostępność sklepów, restauracji i kawiarni w najbliższej okolicy. Taka lokalizacja może być idealna dla osoby często przebywającej poza domem.

W cenie opłaty za media i czynsz administracyjny

Miesięczny koszt wynajmu opisywanej mikrokawalerki to 1599 zł. W tej cenie mieści się jednak już czynsz administracyjny w wysokości 299 zł, a także opłaty za media - wodę, wywóz śmieci oraz energię elektryczną w łącznej wysokości 200 zł.

Oznacza to, że najemca nie musi martwić się o dodatkowe rachunki i opłaty związane z utrzymaniem lokalu. Koszt najmu obejmuje wszystkie niezbędne składniki. Jest to zdecydowana zaleta tej oferty.

Jedyną dodatkową opłatą jest kaucja w wysokości 2000 zł, którą wynajmujący musi wpłacić przy podpisywaniu umowy. Jest to jednak standardowa praktyka przy większości umów najmu.

Miesięczny koszt najmu mikrokawalerki na Targówku to 1599 zł i obejmuje już czynsz oraz opłaty za media. Dodatkowo należy uiścić jedynie 2000 zł kaucji.

Czytaj więcej: Szymon Hołownia zaskakuje planem: obniżka wieku wyborczego do 16 lat?

Zaskakująco mało miejsca

Zdjęcia opisywanej nieruchomości pokazują, jak bardzo ograniczona jest przestrzeń życiowa w tym 9-metrowym mieszkaniu. Pomieszczenie zostało tak zaaranżowane, by zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty, choć ich rozmieszczenie może szokować.

 • Łóżko stoi tuż obok lodówki i sedesu
 • Brak jakichkolwiek oddzielonych pomieszczeń
 • Mikroskopijny stolik bez krzesła

Trzeba przyznać, że projektanci wykorzystali każdy skrawek dostępnej przestrzeni. Mimo to z pewnością mieszkanie w tym mini-metrażu wymaga sporej elastyczności i rezygnacji z prywatności.

Blisko sklepów i restauracji

Mimo że sama kawalerka zdaje się być pułapką, to warto docenić walory jej położenia. Oferta zapewnia o dobrej lokalizacji w pobliżu sklepów, restauracji i kawiarni. Z pewnością atutem jest bliskość stacji metra, co ułatwia poruszanie się po mieście.

Prestiżowa okolica i świeżo wyremontowana kamienica mogą dodatkowo przekonać potencjalnych najemców. Być może minimalistyczne warunki w kawalerce rekompensuje trochę modna i dobrze skomunikowana lokalizacja.

Wysoka kaucja za wynajem mikrokawalerki

Ciekawostka: Niewielka kawalerka do wynajęcia w Warszawie, zaskakujące udogodnienia [ZDJĘCIA]

Wprawdzie cena najmu 9-metrowego mieszkania nie jest wygórowana w stosunku do standardów warszawskiego rynku, to jednak trzeba się liczyć z koniecznością wpłaty wysokiej kaucji w wysokości 2000 zł.

Cena najmu miesięcznie 1599 zł
W tym czynsz i opłaty za media 499 zł
Kaucja 2000 zł

Tak wysoka kwota kaucji przy stosunkowo niskim czynszu może sugerować, że mieszkanie cieszy się sporą popularnością. Być może właściciel chce w ten sposób "odfiltrować" mniej wiarygodnych kandydatów.

Mimo ekstremalnie zagospodarowanej przestrzeni i konieczności posiadania znacznych oszczędności, chętnych na wynajem mikrokawalerki z pewnością nie zabraknie. Nietypowe mieszkania w dobrej lokalizacji zawsze mają swoich amatorów.

Podsumowanie

W moim artykule opisałem zaskakującą ofertę wynajmu mikroskopijnej kawalerki o powierzchni 9 metrów kwadratowych, zlokalizowanej w Warszawie. Mieszkanie to łączy w sobie funkcje sypialni i łazienki - tuż obok małego łóżka stoi lodówka, a obok niej sedes i prysznic. Trzeba przyznać, że projektanci maksymalnie wykorzystali dostępną przestrzeń, choć warunki mieszkaniowe są bardzo skromne. Niewielki pokój znajduje się w prestiżowej dzielnicy, wyremontowanej kamienicy z 1938 roku. Dodatkowym atutem jest świetna lokalizacja w pobliżu sklepów, restauracji i dobrej komunikacji miejskiej.

Przedstawiłem szczegóły oferty, w tym cenę najmu, która wynosi 1599 zł miesięcznie i obejmuje już koszty utrzymania lokalu. Jedyną dodatkową opłatą jest kaucja w wysokości 2000 zł. Zwraca uwagę fakt, że mimo niewygórowanego czynszu, kaucja którą trzeba wpłacić, jest bardzo wysoka. Być może świadczy to o dużym zainteresowaniu tą niecodzienną nieruchomością. Opisałem również wrażenia, jakie może wywoływać zapoznanie się ze zdjęciami i wyposażeniem mikroskopijnej kawalerki. Na pewno potrzebna jest tu spora elastyczność i rezygnacja z prywatności od potencjalnych najemców.

Mam nadzieję, że artykuł dostarczył Czytelnikom sporo ciekawych i zaskakujących informacji na temat tego niecodziennego "mieszkania" na wynajem, łączącego w sobie funkcje sypialni i łazienki. Opisałem najważniejsze fakty dotyczące metrażu, ceny, lokalizacji i wyposażenia. Myślę, że warto było zwrócić uwagę na tę sensacyjną ofertę z rynku nieruchomości, która budzi skrajne emocje i kontrowersje.

Jestem ciekaw, czy pomimo bardzo trudnych warunków mieszkaniowych, znajdzie się najemca gotowy zamieszkać w opisywanej nietypowej kawalerce. Być może atrakcyjna i prestiżowa lokalizacja przekona kogoś, kto poszukuje taniego lokum w centrum miasta. Ja osobiście nie byłbym w stanie tam zamieszkać na dłużej. Niemniej rynek nieruchomości potrafi zaskakiwać, więc kto wie, może znajdzie się chętny nawet na 9-metrowe "mieszkanie" z sedesem obok łóżka?

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
 2. Polskie miasta gotowe na KPO i konkretne inwestycje
 3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
 4. Gdzie w Sejmie zdeponować broń palną według Brauna
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska

Jestem ekonomistką, na blogu poruszam tematy związane z finansami osobistymi i inwestowaniem pieniędzy. Dzielę się praktycznymi poradami, analizuję sytuację gospodarczą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły