Finanse

Ciekawostki o VeloBanku, następcy Getin Noble Banku - Kliknij i poznaj więcej!

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk29.12.20238 min.
Ciekawostki o VeloBanku, następcy Getin Noble Banku - Kliknij i poznaj więcej!

Getin Bank przy Rzgowskiej, czyli dawniej znany jako Getin Noble Bank, od niedawna działa pod nową marką VeloBank. Ta zmiana to efekt przymusowej restrukturyzacji, w wyniku której powstał nowy podmiot przejmujący klientów i aktywa Getin Banku. W artykule przybliżamy najciekawsze informacje na temat VeloBanku - jego oferty, planów na przyszłość i tego, czym różni się od poprzednika. Zapraszamy do lektury!

Kluczowe wnioski:
 • VeloBank powstał po przejęciu Getin Noble Banku przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny i 8 największych banków komercyjnych.
 • W ofercie znajdują się m.in. konto osobiste z moneybackiem, lokaty z oprocentowaniem do 8% oraz kredyty gotówkowe i samochodowe.
 • W 2023 roku planowane jest m.in. wprowadzenie kredytów hipotecznych, nowej aplikacji mobilnej i „zielonych” produktów finansowych.
 • VeloBank utrzymuje 9. pozycję na rynku pod względem wartości udzielonych kredytów.
 • Sieć placówek obejmuje 162 oddziały własne i partnerskie.

VeloBank - co warto wiedzieć o nowym banku w Polsce?

VeloBank to nowa marka, która powstała po przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Banku. Od października 2022 roku działalność przejętego Getin Banku została bowiem przeniesiona do Banku BFG, utworzonego przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny oraz 8 największych banków komercyjnych funkcjonujących w Polsce.

Docelowo nowa instytucja finansowa miała działać pod szyldem VeloBank i tak też się stało. W połowie listopada 2022 roku nastąpił rebranding Getin Banku, w ramach którego zmieniono nazwę na VeloBank. Oznaczało to pojawienie się nowego logo i nazwy na stronach internetowych, w aplikacjach oraz w oddziałach.

Co zatem warto wiedzieć o VeloBanku? Jaka jest jego obecna oferta i plany na najbliższą przyszłość? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Skąd wzięła się nazwa VeloBank?

Nazwa VeloBank nie jest przypadkowa. Termin "velo" oznacza rower lub szybkość. Ma podkreślać zwinność i dynamikę działania nowego banku. Ponadto kojarzy się pozytywnie, gdyż odnosi się do aktywnego stylu życia.

Jak prezentują się podstawowe dane finansowe VeloBanku?

Mimo, że VeloBank na polskim rynku funkcjonuje dopiero od października 2022 roku, to ze względu na skalę przejętych aktywów z miejsca znalazł się w ścisłej czołówce największych banków.

VeloBank utrzymuje 9. pozycję pod względem wartości udzielonych kredytów (22 mld zł), a także zajmuje 10. miejsce jeśli chodzi o wartość aktywów (40 mld zł), depozytów (39 mld zł) oraz liczbę klientów (ponad 1 mln).

Sieć placówek VeloBanku, zarówno własnych jak i partnerskich, liczy obecnie 162 oddziały.

Czytaj więcej: Co to jest cashback + jak działa zwrot gotówki | Przewodnik 2023

Jakie konto osobiste oferuje VeloBank i na czym polega promocja dla nowych klientów?

Podstawowym produktem w ofercie depozytowej VeloBanku jest rachunek osobisty o nazwie VeloKonto. Jest to konto bezwarunkowo bezpłatne, co oznacza brak opłat za jego prowadzenie oraz za takie usługi jak przelewy realizowane przez internet i aplikację mobilną czy wpłaty we wpłatomatach.

Klient nie zapłaci również za kartę płatniczą, jeśli w danym miesiącu dokona nią minimum 5 transakcji bezgotówkowych. Wówczas zniesiona zostanie także opłata za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Bank przygotował też ofertę VeloKonta dla osób w wieku 18-26 lat oraz 13-18 lat. Dodatkowo nowi klienci mogą skorzystać z promocji „Witaj w VeloBanku”, w ramach której otrzymają zwrot 10% wartości płatności kartą, jednak nie więcej niż 600 zł w 6 miesięcy.

Jak można otworzyć VeloKonto?

Istnieją 3 możliwości otwarcia VeloKonta:

 • za pośrednictwem aplikacji mObywatel,
 • na selfie - zdalnie, bez wizyty w oddziale
 • poprzez kuriera, który dostarczy umowę i kartę.

Jakie produkty oszczędnościowe i inwestycyjne proponuje VeloBank?

Ciekawostki o VeloBanku, następcy Getin Noble Banku - Kliknij i poznaj więcej!

W ofercie VeloBanku znajdziemy kilka ciekawych produktów służących do oszczędzania i inwestowania środków finansowych:

 • Elastyczne Konto Oszczędnościowe - oprocentowanie 8% w skali roku przez 3 miesiące dla nowych środków do 400 tys. zł lub 7% do 10 tys. zł przez 12 miesięcy,
 • Lokata na Nowe Środki - oprocentowanie od 7% do 8% w zależności od okresu trwania lokaty,
 • Konto oszczędnościowe VeloSkarbonka z oprocentowaniem 8% w skali roku do kwoty 3000 zł.

Poza rachunkami bankowymi, klienci VeloBanku mają do dyspozycji także fundusze inwestycyjne o zróżnicowanym profilu ryzyka i potencjale zysków - od akcyjnych przez mieszane po obligacyjne i gotówkowe.

Zakładanie konta na końcówkach transakcji

Ciekawym rozwiązaniem jest też Konto Oszczędnościowe Velo Skarbonka. Pozwala ono na automatyczne, stopniowe gromadzenie oszczędności dzięki zaokrąglaniu płatności kartą do pełnych złotych.

"Końcówki" z transakcji w ten sposób trafiają na oprocentowane konto oszczędnościowe.

Karty płatnicze w ofercie VeloBanku - jakie funkcje posiadają?

Podstawową kartą płatniczą do rachunku VeloKonto jest debitowa karta płatnicza tego banku. Jej dużym atutem jest funkcja wielowalutowa, dzięki której można bez dodatkowych opłat realizować transakcje w euro, dolarach, funtach brytyjskich i frankach szwajcarskich.

Aby płacić daną walutą za granicą, wystarczy ją uprzednio wymienić online i zasilić odpowiedni rachunek walutowy. Realizacja płatności nastąpi poprzez obciążenie tego rachunku, bez przewalutowań w momencie transakcji.

Klienci VeloBanku mogą również skorzystać z karty kredytowej ze standarowym limitem 50 tys. zł oraz z 52-dniowym okresem bezodsetkowym.

Płatności zbliżeniowe i internetowe

Warto podkreślić, że karty VeloBanku są wyposażone we wszystkie najnowsze rozwiązania technologiczne. Dzięki NFC można realizować szybkie płatności zbliżeniowe, a dzięki wsparciu usług cyfrowych, takich jak Apple Pay i Google Pay - również transakcje internetowe za pomocą smartfona.

Kredyty w VeloBanku - jakie rodzaje kredytów są obecnie dostępne, a jakie wkrótce pojawią się w ofercie?

W ofercie kredytowej VeloBanku znajdziemy zarówno kredyty gotówkowe, konsolidacyjne, jak i samochodowe. Są to kontynuacje dobrze znanych produktów kredytowych Getin Banku przejętych przez Bank BFG.

Kredyty gotówkowe Kredyt EKO, Kredyt gotówkowy Standard, Kredyt gotówkowy ze stałą ratą
Limit w rachunku osobistym Elastyczne finansowanie do 50 tys. zł
Kredyty samochodowe Autokredyt dla Ciebie, Kredyt samochodowy Standard, Kredyt samochodowy ze stałym oprocentowaniem

Dodatkowo w I kwartale 2023 roku VeloBank planuje poszerzyć swoją ofertę o kredyty hipoteczne, w tym dedykowane kredyty na inwestycje w zielone technologie.

Cyfrowy proces i ekologiczny kredyt

Bank zapowiada także udostępnienie prostego procesu kredytowego w kanałach cyfrowych i kredytów gotówkowych z akceptacją umowy SMS-em. Oprócz tego ma pojawić się specjalna oferta kredytów na ekologiczne cele, np. termomodernizację budynków.

Ubezpieczenia w VeloBanku - jakie produkty ubezpieczeniowe są obecnie dostępne?

Oprócz wyżej wymienionych usług bankowości detalicznej, VeloBank oferuje także szereg ubezpieczeń we współpracy z licznymi towarzystwami ubezpieczeniowymi.

W aktualnej ofercie znajdziemy między innymi:

 • ubezpieczenia nieruchomości i turystyczne,
 • polisy na życie oraz ochronne do konta i karty,
 • a także ubezpieczenia kredytów gotówkowych, samochodowych oraz leasingu.

W najbliższym czasie portfolio produktów ubezpieczeniowych zostanie poszerzone m.in. o ubezpieczenia komunikacyjne - zarówno OC i AC pojazdów, jak i NNW kierowcy i pasażerów.

Co nowego planuje VeloBank - jakich produktów i usług można spodziewać się w najbliższej przyszłości?

Bank zapowiada wiele nowości w ofercie, które sukcesywnie będą udostępniane klientom w najbliższych miesiącach 2023 roku. Do najważniejszych można zaliczyć:

 • nową aplikację mobilną ułatwiającą dostęp do produktów banku,
 • konto osobiste VeloKonto z moneybackiem do 600 zł na VeloSkarbonka,
 • ofertę finansowania ekologicznych inwestycji dla klientów indywidualnych i firm (Velo EKO),
 • konto i pakiety usług dla firm VeloKonto Biznes,
 • szerszą ofertę instrumentów finansowych, np. obligacji skarbowych.
Nadchodzące miesiące to dla VeloBanku czas intensywnego rozwoju oferty. Klienci mogą spodziewać się zarówno nowoczesnych produktów depozytowych, kredytowych jak i inwestycyjnych odpowiadających aktualnym trendom rynkowym.

VeloBank deklaruje m.in. mocny nacisk na usługi cyfrowe, proste procesy zdalne oraz finansowanie zielonej transformacji w obszarze energetyki i transportu. Celem jest stworzenie nowoczesnej, konkurencyjnej oferty produktowej zdolnej przyciągnąć zarówno dotychczasowych byłych klientów Getin Banku, jak i zupełnie nowych klientów indywidualnych oraz biznesowych.

Najczęstsze pytania

VeloBank to nowa nazwa, pod którą działa dawny Getin Noble Bank od czasu jego przejęcia przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. VeloBank kontynuuje działalność dawnego Getin Banku, oferując zbliżone produkty, ale także wprowadzając szereg nowości, jak np. atrakcyjne lokaty terminowe.

Konto VeloKonto można założyć przez internet, korzystając z aplikacji mObywatel i przesyłając swoje dane online lub w placówce banku osobiście lub za pośrednictwem kuriera.

Lokaty w VeloBanku należą do najlepiej oprocentowanych na rynku - sięgają nawet 8% w skali roku dla Lokaty na Nowe Środki. Dodatkowo do 10 tys. zł można ulokować na 7% w Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.

Obecnie VeloBank posiada 162 placówki własne i partnerskie w całej Polsce. Najwięcej oddziałów znajduje się w woj. mazowieckim i śląskim. Planowane są kolejne placówki m.in. we wschodniej Polsce.

W ofercie znajdują się już kredyty gotówkowe, samochodowe i konsolidacyjne. Wkrótce pojawią się kredyty hipoteczne ułatwiające zakup mieszkania czy domu, a także "zielone kredyty" na inwestycje proekologiczne.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. W środę posłanka zastąpi Mariusza Kamińskiego. Jego ślubowanie w Sejmie.
 2. Belka wytknął błąd kancelarii Morawieckiego w nowym raporcie
 3. Zaskakujące wydarzenia na konferencji Adama Glapińskiego - co się stało?
 4. Jak sztuczna inteligencja zastępuje nauczycieli? Futuroznawcy podają, że ruszyły zwolnienia
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły