Finanse

Czy warto korzystać z aplikacji Goodie? Odkryj potencjał oszczędności!

Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska19.12.20237 min.
Czy warto korzystać z aplikacji Goodie? Odkryj potencjał oszczędności!

Zdziwiłem się, kiedy po roku korzystania z aplikacji goodie okazało się, że udało mi się zaoszczędzić przy okazji zakupów ponad 50 zł. To niewiele, ale wystarczyło na mam felgi. Aplikacja dobrze sprawdza się przy codziennych wydatkach, a cashbacki po 1-3% nawet na niewielkie kwoty się sumują i dają konkretny zwrot.

Kluczowe wnioski:

 • Udało mi się zaoszczędzić ponad 50 zł przez rok dzięki goodie
 • Platforma dobrze działa przy codziennych zakupach i serwisach
 • Wysokość zwrotów wynosi zwykle 1-3%, rzadko do 5%
 • Średni zwrot w III kw. 2019 roku dla wszystkich użytkowników wyniósł 4%
 • Aplikację pobrało już ponad 1,3 mln osób, więc warto sprawdzić czy coś da

Ile można zaoszczędzić z aplikacją goodie?

Aplikacja goodie daje możliwość zwrotu części wydatków przy zakupach online. Co więcej, nie ma znaczenia czy płacisz kartą, czy BLIKIEM. Tylko w ciągu jednego roku udało mi się zaoszczędzić z goodie ponad 50zł. To może wydawać się niedużo, ale przy codziennych wydatkach te kilka procent zwrotu szybko się sumuje.

Zwrot z goodie zależy od kategorii produktu. Np. za zakupy na Allegro dostajesz średnio od 0,5% do 3% wartości zakupów. To mniej więcej tyle, ile udało mi się uzyskać po roku korzystania z tej aplikacji. Średnio dostawałem ok. 2% zwrotu za zakupy przez ten serwis aukcyjny. W przypadku Komputronika dostałem jednak aż 5%, co było zgodne z deklaracją tego sklepu.

Czy warto korzystać z goodie przy zakupach w internecie?

Zdecydowanie tak! Dodatkowe kilka procent przy każdym zakupie to zawsze coś ekstra. Nie trzeba się specjalnie starać ani niczego śledzić. Wystarczy wejść przez aplikację goodie na stronę sklepu, aby automatycznie naliczał się cashback. Niektóre sklepy oprócz procenta zwrotu dają też dodatkowe zniżki przez goodie.

Dlatego polecałbym sprawdzić czy dany produkt jest dostępny w jednym ze sklepów partnerskich aplikacji. Jeśli jesteś aktywnym konsumentem w sieci, to korzystanie z goodie na pewno się opłaci. Te kilka procent przy każdym zakupie to konkretne oszczędności w skali roku.

Czy goodie dobrze zwraca pieniądze za zakupy?

Z mojego doświadczenia - tak, goodie całkiem nieźle zwraca pieniądze za zakupy online. Co prawda zwroty rzadko sięgają deklarowanego maksimum 3-5%, ale i 1-2% to lepsze niż nic. Średnio za 26 transakcji przez rok dostałem 51 zł zwrotu. Gdybym aktywniej korzystał z aplikacji, ta kwota mogłaby być znacznie wyższa.

Najważniejsze, że pieniądze z goodie na ogół trafiają na konto szybko, zazwyczaj w ciągu 1-2 dni po zakupach. Tylko w dwóch przypadkach musiałem składać reklamację, ale ostatecznie dostałem obiecaną kwotę zwrotu.

Zgadzam się jednak, że lepiej, gdyby zwrot wynosił tyle, ile obiecał sklep, a nie tylko "do" pewnej kwoty. Wtedy goodie byłoby jeszcze lepszym narzędziem do oszczędzania w sieci. Niemniej, nawet przy niepełnych zwrotach, i tak się to opłaca.

Niektóre sklepy oprócz kilkuprocentowego moneybacku oferują też zniżki, które mogą wynosić kilkanaście procent a nawet więcej.

Które sklepy najlepiej zwracają pieniądze przez goodie?

Z moich osobistych doświadczeń najlepiej wypada Komputronik, który faktycznie oddaje 5% wydatków, co potwierdziło się przy moim zakupie. Dobry bywa też Allegro ze zwrotem na poziomie 2%, aczkolwiek w tym przypadku sklepy powinny lepiej realizować deklarację 3% maksymalnego cashbacku.

Warto też sprawdzać nowe sklepy, które dołączają do programu. Np. ostatnio pojawiły się tam pierwsze apteki, drogerie Rossmann i Superpharm. Być może one też będą hojnie dzielić się procentem od transakcji z klientami goodie.

Czytaj więcej: Tajemnice Doradcy Glapińskiego Zasypani Milionami: Szokujące Fakty Oczekują na Odkrycie

Jaki zwrot daje goodie za zakupy na Allegro?

Jak wspomniałem wcześniej, Allegro deklaruje do 3% zwrotu za zakupy przez goodie. W praktyce jednak trudno jest uzyskać pełne 3%. Zazwyczaj będzie to raczej 0,5-2%. W moim przypadku za 22 transakcje średnio dostałem ok. 1,9% zwrotu z Allegro.

Dokładna wartość procentowego cashbacku zależy od kategorii produktu. I tak np. za elektronikę zwrot wynosi ok. 0,3%, za AGD i felgi do 0,8%, a za książki, filmy czy rękodzieło można liczyć na 2-3%. Pełna lista zwrotów dla Allegro znajduje się w regulaminie goodie.

Kategoria produktu na Allegro Maksymalny % zwrotu
Komputery 0,29%
AGD, RTV 0,48%
Opony, felgi 0,77%
Książki, filmy, muzyka 1,92%
Rękodzieło 3%

Jak widać zależnie od tego co kupujesz, procent cashbacku może się sporo różnić. Jeśli chcesz maksymalizować zwrot, kupuj przez goodie głównie produkty z kategorii dających najwyższy procent.

Jaki był średni zwrot z goodie w III kw. 2019 roku?

Czy warto korzystać z aplikacji Goodie? Odkryj potencjał oszczędności!

Według danych udostępnionych przez Bank Millenium, właściciela aplikacji goodie, w trzecim kwartale 2019 roku użytkownicy wygenerowali 50 mln zł obrotu. W tym samym czasie na ich konta trafiło prawie 2 mln zł zwrotu za zakupy.

Oznacza to, że średni procentowy cashback dla wszystkich klientów goodie wyniósł ok. 4%. Jest to całkiem niezły wynik. Pokazuje też, że opłaca się korzystać z tej aplikacji, bo statystycznie daje ona zwrot na poziomie 4% wartości naszych zakupów online.

Ile osób korzysta obecnie z goodie?

Według stanu na trzeci kwartał 2019 roku z programu goodie regularnie korzystało już ponad 400 tysięcy osób. Łącznie, od startu aplikacji w 2016 roku, pobrało ją 1,3 miliona użytkowników. To pokazuje, że goodie cieszy się stale rosnącą popularnością.

Warto więc dołączyć do grona oszczędzających w sieci. Tym bardziej, że proces rejestracji w aplikacji jest błyskawiczny, a zaczęcie korzystania z cashbacku natychmiastowe.

Ile osób pobrało aplikację goodie do tej pory?

Jak wynika z danych udostępnionych przez Bank Millennium, właściciela goodie, do tej pory aplikację tę pobrało już ponad 1,3 miliona użytkowników. W samym tylko 2019 roku odnotowano aż 400 tysięcy nowych instalacji.

Ponadto, zarejestrowanych zostało w niej 730 tysięcy wirtualnych kart lojalnościowych i kart stałego klienta z 58 programów partnerskich. Pokazuje to rosnącą popularność i użyteczność goodie.

 • 1,3 mln pobrań aplikacji goodie od startu
 • 400 tys. nowych użytkowników w 2019 roku
 • 730 tys. zarejestrowanych kart lojalnościowych

Biorąc pod uwagę milionową rzeszę użytkowników goodie, warto dołączyć do grona oszczędzających. Tym bardziej, że rejestracja jest intuicyjna, a cashback nalicza się automatycznie od razu przy pierwszych zakupach.

Jakie nowości wprowadzono w aplikacji goodie?

Goodie cały czas się rozwija, dostarczając nowe funkcje ułatwiające zakupy i oszczędzanie online. We wrześniu 2019 wprowadzono np. wirtualne mapy galerii handlowych. Dzięki połączeniu z technologią beacon, pozwalają one precyzyjnie zlokalizować poszukiwany sklep lub punkt usługowy na terenie centrum handlowego.

W planach jest też uruchomienie karty przedpłaconej goodie. Na razie brak szczegółów na jej temat, ale z pewnością ułatwi ona płatności online. Być może będzie też dodatkowo premiować za zakupy przez goodie lub oferować specjalne zniżki. Warto śledzić aktualizacje aplikacji, aby być na bieżąco z nowościami.

Nowe funkcje goodie
- Wirtualne mapy galerii handlowych
- Planowana karta przedpłacona goodie

Docelowo goodie chce stać się kompleksowym narzędziem do zarządzania wydatkami i oszczędzania pieniędzy. Nowe funkcjonalności z pewnością przybliżą aplikację do tej wizji.

Czy opłaca się korzystać z goodie przy zakupach?

Zdecydowanie tak! Nawet kilka procent zwrotu przy każdych zakupach to konkretne oszczędności. Tym bardziej, że goodie działa automatycznie i w żaden sposób nie utrudnia ani nie komplikuje procesu zakupowego.

Wystarczy pamiętać, aby przy online shopowaniu wejść do sklepu przez aplikację goodie. Wówczas przy transakcji naliczy się obiecywany cashback, który trafi potem na nasze konto. Dodatkowo, część sklepów daje specjalne zniżki dla klientów goodie.

Dlatego z czystym sumieniem polecam skorzystać z dobrodziejstwa zwrotu części pieniędzy za zakupy. Tym bardziej, że nic nie tracimy, a możemy sporo zyskać.

Co zrobić z pieniędzmi zwróconymi przez goodie?

Zwrot z goodie co prawda nie jest milionami złotych, ale przy regularnym robieniu zakupów online i tak z czasem uzbiera się konkretna sumka. Co zatem zrobić z tymi dodatkowymi pieniędzmi?

Można je po prostu wypłacić na konto i wydać na coś przyjemnego. Bardziej rozsądnym rozwiązaniem jest jednak zainwestowanie ich z myślą o przyszłości. Na przykład wpłacając na lokatę lub konto oszczędnościowe. Wówczas z

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
 2. Polskie miasta gotowe na KPO i konkretne inwestycje
 3. Niespodziewany obrót na konferencji Glapińskiego – ogromna zmiana na horyzoncie
 4. Gdzie w Sejmie zdeponować broń palną według Brauna
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska

Jestem ekonomistką, na blogu poruszam tematy związane z finansami osobistymi i inwestowaniem pieniędzy. Dzielę się praktycznymi poradami, analizuję sytuację gospodarczą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Jak skutecznie oszczędzać pieniądze? Praktyczny poradnik
FinanseJak skutecznie oszczędzać pieniądze? Praktyczny poradnik

W obecnych czasach, odpowiednie zarządzanie swoimi pieniędzmi jest bardzo ważne. Równie istotne jest posiadanie oszczędności, co wiele osób wciąż ignoruje. Uznać należy to za duży błąd, ponieważ odłożone pieniądze często mogą nas uratować w przypadku nieplanowanych, dużych wydatków. Z drugiej strony, oszczędności mogą posłużyć także jako sposób na realizację naszych planów życiowych, jak podróże, czy zakup nowego samochodu. Z tego względu, warto wiedzieć jak skutecznie odkładać pieniądze.

Odpowiedzialny hazard dla graczy: główne zasady
FinanseOdpowiedzialny hazard dla graczy: główne zasady

W świecie, gdzie technologia przenika nasze życie, nowe kasyna stają się częścią kultury hazardu. To więcej niż tylko szansa na szczęście - to emocjonująca przygoda. Wybór odpowiedniego kasyna, np. Magic365, oraz metody płatności mają kluczowe znaczenie. Przeanalizujemy popularne metody, ich zalety i wady, oraz podpowiemy, jak wybrać najlepszą opcję dopasowaną do Twoich potrzeb

Sekrety dotacji – jak otrzymać wsparcie finansowe na rozwój firmy?
FinanseSekrety dotacji – jak otrzymać wsparcie finansowe na rozwój firmy?

Prowadzenie własnej działalności można porównać do niekończącej się podróży, która czasem jest łatwa i przyjemna, a innym razem pełna wybojów i zakrętów. Zdarza się, że w pewnej chwili warto skręcić z głównej trasy i eksplorować nowy nieznany teren. W takiej sytuacji dotacja jest jak piąty bieg, który rozpędza biznes. Dowiedz się, z jakich form finansowania możesz skorzystać.