News

Dania przekaże Ukrainie cała artyleria - decyzja o wsparciu kraju sąsiada

Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska18.02.20245 min.
Dania przekaże Ukrainie cała artyleria - decyzja o wsparciu kraju sąsiada

Dania przekaże Ukrainie całą artylerię, jaką posiada - zadeklarowała premier Mette Frederiksen. Podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa ogłosiła decyzję o wsparciu militarnym Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji. Ukraina pilnie potrzebuje amunicji i dział, aby prowadzić obronę kraju. Duński rząd zdecydował się więc przekazać cały posiadany arsenał artyleryjski na potrzeby ukraińskiej armii. Frederiksen zaapelowała też do partnerów europejskich o solidarność i dostarczenie Ukrainie broni z magazynów wojskowych w Europie.

Dania przekaże Ukrainie całą artylerię

Premier Danii Mette Frederiksen ogłosiła na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, że jej kraj przekaże Ukrainie cały posiadany arsenał artyleryjski. Decyzja ta ma wesprzeć Ukrainę w trwającej obronie przed rosyjską inwazją. Ukraina pilnie potrzebuje amunicji i dział artyleryjskich, by prowadzić walkę z agresorem.

Frederiksen podkreśliła, że Ukraina zwróciła się do Europy z prośbą o broń i sprzęt wojskowy. Dania zdecydowała się zareagować pozytywnie na ten apel i przekazać całą posiadaną artylerię, aby wzmocnić siły zbrojne Ukrainy. Nie podano szczegółów, o jaką dokładnie broń chodzi, ale z pewnością będzie to znaczące wsparcie militarne dla walczącego kraju.

Apel Frederiksen o europejską solidarność

Oprócz deklaracji o przekazaniu artylerii, duńska premier zaapelowała także do wszystkich państw Europy o solidarność z Ukrainą. Stwierdziła, że Stary Kontynent dysponuje sporą ilością sprzętu wojskowego, który musi trafić na Ukrainę.

Wezwała, by nie czekać na decyzje USA w sprawie finansowania dostaw broni. Podkreśliła, że to Europa musi bronić się przed rosyjską agresją i wesprzeć Ukrainę, bo toczy się wojna na europejskim kontynencie.

Ukraina otrzyma duńskie działa i amunicję

Deklaracja duńskiego rządu o przekazaniu całej artylerii oznacza, że Ukraina otrzyma z magazynów Danii działa wraz z amunicją. Szczegóły transferu nie są jeszcze znane, ale z pewnością będzie to znacząca pomoc.

Duńczycy już wcześniej obiecali Ukrainie nowoczesne działa Caesar, które miały trafić na front. Teraz zapowiedzieli wzmocnienie wsparcia i przekazanie wszystkich posiadanych zapasów artyleryjskich. Oprócz Caesarów, Duńczycy mają na wyposażeniu artylerii m.in. haubicoarmaty montowane na pojazdach opancerzonych.

Ukraina prosi nas teraz o amunicję i artylerię. My, Dania, zdecydowaliśmy się więc przekazać Ukrainie całą naszą artylerię

Te słowa premier Danii pokazują determinację, by wesprzeć Ukrainę w obronie przed Rosją. Kraje Europy muszą się zjednoczyć i przekazać Ukrainie niezbędną broń z własnych zapasów - ten apel płynie z Monachium.

Czytaj więcej: Czy Izrael i Hamas dojdą do porozumienia? Szczegóły wewnątrz!

Wsparcie militarne dla walczącego kraju

Decyzja Danii o przekazaniu całej artylerii to wyraźny sygnał politycznego i militarnego wsparcia dla Ukrainy. Pokazuje także, że nawet niewielkie państwa Europy mogą wesprzeć Ukrainę sprzętem z własnych magazynów.

Jak podkreśliła Mette Frederiksen, Europa ma jeszcze sporo broni, którą należy niezwłocznie przekazać Ukrainie. Kilka państw już to uczyniło, ale konieczne są dalsze dostawy, by Ukraina mogła obronić swoją niepodległość.

  • broń przeciwpancerna
  • systemy artyleryjskie
  • amunicja

To najpilniejsze potrzeby ukraińskiej armii. Tylko dzięki solidarnej pomocy Europy, Ukraina zdoła odeprzeć atak Rosji. Dlatego wsparcie militarne dla Kijowa jest absolutnie kluczowe.

Broń dla Ukrainy z magazynów europejskich

Dania przekaże Ukrainie cała artyleria - decyzja o wsparciu kraju sąsiada

Duńska premier zapowiedziała na forum międzynarodowym, że jej kraj przekaże całe zapasy artylerii dla walczącej Ukrainy. Jednocześnie zaapelowała, by inne państwa Europy solidarnie włączyły się do pomocy wojskowej dla zaatakowanego sąsiada.

Kraj Zadeklarowana pomoc militarna
Dania Cała artyleria z zapasów armii
Niemcy Czołgi Leopard 2
Wielka Brytania Czołgi Challenger 2

Te i inne europejskie dostawy broni dla Ukrainy to wyraz politycznego wsparcia, ale także realna pomoc wojskowa. Tylko dzięki nowoczesnemu sprzętowi z Europy Ukraina może skutecznie bronić się przed Rosją.

Dlatego presja polityczna i dostawy broni z państw europejskich są absolutnie niezbędne. Ukraina stoi w obronie całej Europy przed neoimperialnymi zapędami Rosji.

Apel o europejską solidarność z Ukrainą

Przesłanie, jakie popłynęło z Monachium, jest jasne - Europa musi być solidarna i wspierać Ukrainę. Kluczowe znaczenie mają teraz dostawy broni i amunicji z krajów UE i NATO.

Jak podkreśliła premier Danii, nie można czekać na decyzje USA. To Europa jest bezpośrednio zagrożona rosyjskim imperializmem i na nas spoczywa obowiązek wsparcia Ukrainy. Dlatego broń z europejskich zapasów musi natychmiast trafić do Kijowa.

Ukraina broni także Europy przed Putinem, więc zasługuje na pełne wsparcie polityczne i militarne. Tylko europejska solidarność i zdecydowana postawa wobec Rosji pozwoli zapewnić pokój na naszym kontynencie.

Podsumowanie

W artykule omówiono decyzję Danii o przekazaniu Ukrainie całego arsenału artylerii, jakim dysponuje duńska armia. Ma to wzmocnić militarnie Ukrainę w walce z rosyjskim agresorem. Duńska premier zaapelowała też do wszystkich państw Europy o solidarność z Ukrainą i przekazanie jej pilnie potrzebnej broni z własnych zapasów.

Przesłanie płynące z Monachium jest jasne - Europa musi wesprzeć Ukrainę militarnie, bo toczy się wojna o przyszłość naszego kontynentu. Dlatego broń z europejskich arsenałów powinna jak najszybciej trafić do Ukrainy. Tylko w ten sposób można zapewnić skuteczną obronę przed rosyjskim imperializmem.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
  2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
  3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
  4. Niemieccy rolnicy kwestią granicy. Sytuacja polskich przedsiębiorców.
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska

Jestem ekonomistką, na blogu poruszam tematy związane z finansami osobistymi i inwestowaniem pieniędzy. Dzielę się praktycznymi poradami, analizuję sytuację gospodarczą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Tajemnica walut w Polsce ujawniona?
NewsTajemnica walut w Polsce ujawniona?

Walut nigdy więcej źle nie wymienisz! Poznaj prawdę na temat oszukańczych praktyk kantorów, naucz się właściwie przeliczać kursy i zabezpiecz się przed oszustwami. Przestrogi ekspertów dla bezpiecznej wymiany walut.