homearrow-right
Darmowe konto bankowe - Ranking 10 najlepszych ofert w Polsce (wrz 2023)

Darmowe konto bankowe - Ranking 10 najlepszych ofert w Polsce (wrz 2023)

thumbnail
author-image

Bartosz Antoniak

15.09.2023 | 6 min.

Posiadanie darmowego konta bankowego stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Coraz więcej osób decyduje się na założenie rachunku bez opłat za prowadzenie. Dlaczego warto rozważyć tę opcję i jakie korzyści daje darmowe konto bankowe? W tym artykule przedstawiamy ranking 10 najlepszych ofert darmowych kont w Polsce (wrzesień 2023).

Czy warto założyć darmowe konto bankowe?

Darmowe konto bankowe to świetna alternatywa dla osób, które chcą zaoszczędzić na opłatach za prowadzenie rachunku. Wiele banków oferuje konta bez opłat miesięcznych i rocznych. Darmowe konto pozwala również na dokonywanie podstawowych operacji bankowych bez żadnych kosztów, takich jak przelewy, płatności kartą czy wypłaty z bankomatu.

Korzystanie z darmowego konta bankowego ma wiele zalet. Przede wszystkim oszczędzamy pieniądze, ponieważ nie musimy płacić za samą obsługę konta. Możemy je wykorzystać na inne cele. Ponadto darmowe konto ułatwia zarządzanie budżetem domowym i pozwala mieć większą kontrolę nad wydatkami.

Które darmowe konta bankowe są najlepsze?

Wybór odpowiedniego darmowego konta bankowego nie jest prosty. Różnią się one zakresem oferowanych usług, dostępnością bankomatów czy wysokością ewentualnego wymaganego wkładu. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie 10 najlepszych darmowych kont bankowych w Polsce na wrzesień 2023 roku.

Jakie korzyści daje darmowe konto bankowe?

Główne korzyści z posiadania darmowego konta bankowego to:

 • Brak opłat za prowadzenie rachunku - oszczędzamy pieniądze
 • Możliwość dokonywania podstawowych operacji bez opłat - przelewy, płatności kartą, wypłaty
 • Większa kontrola nad domowym budżetem
 • Wygodny dostęp do środków przez Internet i aplikację mobilną
 • Możliwość otrzymania karty debetowej bez opłat

Ranking 10 najlepszych darmowych kont bankowych

Oto zestawienie 10 najciekawszych ofert darmowych rachunków bankowych w Polsce. Ranking uwzględnia takie czynniki, jak: brak opłat za prowadzenie konta, dostępne usługi, sieć bankomatów i wysokość ewentualnego wymaganego wkładu.

 1. Konto Przekorzystne w Banku Pekao - zero opłat, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce za darmo, aplikacja PeoPay
 2. eKonto Premium w mBanku - zero opłat, wypłaty z bankomatów Planet Cash za darmo, aplikacja mobinna
 3. Konto 360° w Banku Millennium - brak opłat, darmowe wypłaty z bankomatów Millennium, bankowość internetowa i mobilna
 4. Konto 360° Student w Banku Millennium - zero opłat z promocji dla studentów, darmowe wypłaty, bankowość elektroniczna
 5. Konto KlasyKorzystnej w PKO BP - zero zł za prowadzenie przez 12 miesięcy, darmowe wypłaty z bankomatów PKO BP
 6. Konto Jakże Osobiste w BNP Paribas - brak opłat, nielimitowane wypłaty z bankomatów, aplikacja GOmobile i asystent mobilny
 7. Konto Otwarte na Ciebie w Santander Bank Polska - brak opłat, wypłaty bez prowizji, bankowość internetowa i mobilna
 8. Konto Life w Nest Bank - zero zł opłat, darmowe wypłaty z bankomatów Euronet, aplikacja mobilna Smart
 9. Konto Jakże Osobiste w Alior Banku - brak opłat za konto i kartę, wpłaty i wypłaty bez prowizji, bankowość internetowa
 10. Konto Przekorzystne w ING - zero opłat, darmowe wypłaty z bankomatów ING i sieci Planet Cash, bankowość mobilna Moje ING

Które banki oferują darmowe konto z minimalnym wkładem?

Część banków udostępnia darmowe konta pod warunkiem comiesięcznych wpływów na konto lub posiadania minimalnego wkładu. Oto banki, które oferują darmowe rachunki z niewielkim wkładem:

 • ING - Konto z Lwem z wkładem 200 zł
 • mBank - eKonto osobiste z wkładem 500 zł
 • Santander Bank Polska - Konto Jakże Osobiste z wkładem 200 zł
 • Bank Pekao - Konto Przekorzystne PeoPay z wkładem 500 zł
 • Alior Bank - Konto Jakże Osobiste z wkładem 500 zł

Jakie dodatkowe usługi są dostępne w darmowych kontach?

Darmowe konta bankowe oprócz podstawowych opcji, takich jak przelewy czy płatności kartą, oferują często dodatkowe funkcje. Do najpopularniejszych należą:

 • Aplikacja mobilna i bankowość internetowa
 • Powiadomienia SMS o transakcjach i stanie konta
 • Wsparcie asystenta w aplikacji mobilnej
 • Kredyt odnawialny
 • Elektroniczne faktury i e-Zgody
 • Pakiety ubezpieczeń

Które darmowe konta bankowe pozwalają na wypłaty ze bankomatów?

Większość darmowych rachunków umożliwia dokonywanie nieograniczonej liczby wypłat z bankomatów. Najczęściej są to bankomaty macierzystego banku lub sieci Planet Cash i Euronet. Do kont z darmowymi wypłatami należą:

 • Konto Przekorzystne Pekao
 • eKonto mBanku
 • Konto 360° Millennium
 • Konto Jakże Osobiste BNP Paribas
 • Konto Otwarte na Ciebie Santander Bank Polska
 • Konto Life Nest Bank

Warto sprawdzić szczegóły dotyczące dostępności i liczby darmowych wypłat w konkretnych bankach.

Gdzie założyć darmowe konto bankowe online?

Darmowe konto można założyć wygodnie przez Internet, bez wychodzenia z domu. Usługę taką oferuje większość banków. Wystarczy wejść na stronę wybranego banku i wypełnić wniosek o otwarcie darmowego konta bankowego online. Cały proces trwa zwykle 15-20 minut.

Do banków, w których można założyć konto przez Internet należą m.in.:

 • PKO BP
 • Bank Pekao
 • mBank
 • ING
 • Alior Bank
 • Santander Bank Polska
 • Nest Bank

Podsumowując, darmowe konto bankowe to bardzo korzystna opcja dla osób chcących zaoszczędzić i mieć większą kontrolę nad domowymi finansami. W tym zestawieniu przedstawiliśmy ranking najlepszych ofert na wrzesień 2023. Wybierz konto dopasowane do swoich potrzeb i ciesz się brakiem opłat za podstawowe usługi bankowe!

Podsumowanie

Darmowe konto bankowe to świetna opcja dla każdego, kto chce zaoszczędzić i mieć wygodny dostęp do podstawowych usług bankowych. Korzystanie z rachunku bez opłat pozwala lepiej zarządzać domowym budżetem i kontrolować wydatki. Przedstawiony ranking prezentuje 10 najciekawszych ofert darmowych kont w Polsce. Wybierz to dopasowane do Twoich potrzeb i zacznij oszczędzać!

Najczęściej zadawane pytania

Jakie dokumenty potrzebne są do założenia darmowego konta bankowego?

Aby założyć darmowe konto bankowe, niezbędny jest dowód osobisty. Niektóre banki wymagają również podania numeru telefonu komórkowego i adresu e-mail. Osoby poniżej 13. roku życia muszą przyjść do oddziału z przedstawicielem ustawowym.

Czy mogę mieć kilka darmowych kont bankowych?

Tak, można posiadać dowolną liczbę darmowych rachunków bankowych. Warto korzystać z kont oferujących różne dodatkowe korzyści i promocje.

Czy muszę wpłacać pieniądze na darmowe konto bankowe?

Niektóre banki wymagają minimalnego wkładu przy zakładaniu darmowego konta, ale w większości przypadków nie ma takiego obowiązku. Konto może być całkowicie puste.

Czy mogę wypłacać pieniądze z bankomatów za granicą?

Tak, ale większość banków pobiera prowizję za wypłaty z bankomatów zagranicznych. Należy sprawdzić taryfę opłat w swoim banku.

Jak zamknąć nieużywane darmowe konto bankowe?

Aby zamknąć darmowe konto wystarczy złożyć dyspozycję w banku osobiście lub przez bankowość internetową. Konieczne jest zerowe saldo na koncie. Zamknięcie konta jest bezpłatne.

shareUdostępnij
author
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Oceń artykuł
star-outline
star-outline
star-outline
star-outline
star-outline
Ocena: 0 Liczba głosów: 0