News

Dom Freddiego Mercury'ego na sprzedaż. Właścicielka oczekuje wysokiej sumy

Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska04.03.20244 min.
Dom Freddiego Mercury'ego na sprzedaż. Właścicielka oczekuje wysokiej sumy

Dom Freddiego Mercury'ego, położony w londyńskiej dzielnicy Kensington, trafił właśnie na sprzedaż. Nieruchomość została zbudowana w 1907 roku w stylu neogeorgiańskim i zakupiona przez Mercury'ego w 1980 roku. Artysta mieszkał tam aż do swojej śmierci w 1991 roku, a następnie dom odziedziczyła jego bliska przyjaciółka Mary Austin. Przez 30 lat dbała o posiadłość i utrzymywała ją w nienagannym stanie. Jednak teraz Austin zdecydowała, że nadszedł czas, by przekazać dom nowemu właścicielowi. Cena nieruchomości nie została podana do publicznej wiadomości, ale z pewnością będzie bardzo wysoka.

Dom pełen miłości i wspomnień

Posiadłość Freddiego Mercury'ego w londyńskiej dzielnicy Kensington od zawsze była dla niego azylem spokoju i twórczej inspiracji. Kupił ją w 1980 roku i przez lata dopasowywał do swoich potrzeb, tworząc wyjątkowe miejsce. Po jego śmierci w 1991 roku dom odziedziczyła bliska przyjaciółka Mercury'ego, Mary Austin.

Jak sama przyznaje, ten dom był pełen miłości i ciepła. W każdym pomieszczeniu czuć było wyjątkową atmosferę, a ona spędziła w nim wiele pięknych lat, czerpiąc z tego miejsca siłę i wspominając Freddiego. Teraz jednak podjęła decyzję, żeby sprzedać dom i oddać go w ręce nowego właściciela.

Wzruszające pożegnanie z domem

Jak stwierdziła Austin, z sentymentem wspomina czasy, gdy po raz pierwszy oglądali z Freddiem ten dom. Od razu wiedzieli, że to będzie wymarzone miejsce dla artysty. Teraz, gdy posiadłość jest pusta, ponownie przenosi się myślami do tamtych chwil.

Z pewnością była to dla niej bardzo trudna decyzja. Austin podkreśla jednak, że nadszedł właściwy moment, by przekazać to miejsce komuś innemu. Kolejna osoba będzie mogła czerpać z niego spokój i inspirację.

Luksusowa rezydencja z historią

Sam dom został wybudowany w 1907 roku w stylu neogeorgiańskim i znajduje się w prestiżowej dzielnicy Kensington. Mercury zakupił go w 1980 roku i sukcesywnie przebudowywał oraz dekorował według własnego gustu.

We wnętrzach znalazły się liczne dodatki podkreślające status domu wyjątkowego artysty. Jest tam m.in. podwójnej wysokości jadalnia, lustrzana garderoba, bar, biblioteka oraz ogród w stylu japońskim. Nic więc dziwnego, że rezydencja ma bogatą historię i wspomnienia.

Nowy rozdział w życiu domu

Sprzedaż tej wyjątkowej nieruchomości z pewnością nie będzie łatwa, zarówno pod względem finansowym, jak i emocjonalnym. Jednak jej obecna właścicielka uznała, że nadszedł odpowiedni moment na taki krok.

Dom Mercury'ego zasługuje na to, by tchnąć w niego nowe życie. Być może zamieszka w nim kolejny artysta, który będzie czerpał inspirację z tego wyjątkowego miejsca. Oferta sprzedaży z pewnością przyciągnie wiele zainteresowanych osób.

Czytaj więcej:Nowe gazociągi na południu Polski. Mile kamienie dla Śląska

Wysoka cena nieruchomości

Choć dokładna kwota, za jaką Austin chce sprzedać dom, nie została podana do informacji publicznej, można przypuszczać, że będzie ona bardzo wysoka. Należy bowiem pamiętać, że to wyjątkowa rezydencja z bogatą historią i prestiżową lokalizacją.

Freddie Mercury zapłacił za nią około 500 tysięcy funtów w 1980 roku. Dziś nieruchomość jest znacznie więcej warta. Dodatkowo w ubiegłym roku sprzedano w domu liczne pamiątkowe przedmioty związane z życiem artysty. Elementy te bez wątpienia podniosły wartość tego miejsca.

Interesująca będzie z pewnością kwota, jaką nowy nabywca zapłaci za tę rezydencję. Nie ulega wątpliwości, że dom Mercury'ego ma bardzo wysoki potencjał i z pewnością znajdzie nabywcę, gotowego słono za niego zapłacić.

Podsumowanie

Zdjęcie Dom Freddiego Mercury'ego na sprzedaż. Właścicielka oczekuje wysokiej sumy

Dom, który Freddie Mercury kupił w 1980 roku w prestiżowej dzielnicy Londynu, właśnie trafił na sprzedaż. Decyzję o wystawieniu nieruchomości podjęła Mary Austin, bliska przyjaciółka artysty, która odziedziczyła posiadłość po jego śmierci. Przez 30 lat mieszkała w tym wyjątkowym miejscu, ale teraz uznała, że nadszedł czas, by przekazać je w nowe ręce. Cena domu nie jest jeszcze znana, ale z pewnością będzie bardzo wysoka, adekwatna do wartości historycznej i sentymentalnej tego wyjątkowego miejsca.

Rezydencja zbudowana na początku XX wieku jest świadectwem burzliwego życia jednego z najsłynniejszych artystów w historii muzyki rockowej. Teraz może rozpocząć nowy rozdział swojej historii z nowym właścicielem, gotowym słono zapłacić za tę wyjątkową nieruchomość.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. W środę posłanka zastąpi Mariusza Kamińskiego. Jego ślubowanie w Sejmie.
  2. Prezydent podpisał ważne ustawy nowego rządu w piątek wieczór
  3. Co Prezes NBP mówi o inflacji? Klucz do decyzji RPP na wykresie
  4. Pośredniczka oszukała klienta, komornik bezradny. Pomagające całe rodziny
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska

Jestem ekonomistką, na blogu poruszam tematy związane z finansami osobistymi i inwestowaniem pieniędzy. Dzielę się praktycznymi poradami, analizuję sytuację gospodarczą.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły