News

Dorota Gawryluk kandydatką na prezydenta? Dziennikarka z wydaną deklaracją

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk18.02.20245 min.
Dorota Gawryluk kandydatką na prezydenta? Dziennikarka z wydaną deklaracją

Plotka o kandydaturze Doroty Gawryluk na urząd prezydenta Polski obiegła media na początku lutego. Dziennikarka postanowiła raz na zawsze rozwiać wątpliwości i w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" zdecydowanie zaprzeczyła, jakoby rozważała start w wyborach prezydenckich. Jak wyjaśniła, prawdopodobną przyczyną domysłów była zapowiedź jej nowego programu publicystycznego "Lepsza Polska" w Polsacie, którego baner przypominał plakat wyborczy. Gawryluk podkreśliła, że zamierza budować lepszą Polskę poprzez rzetelną pracę dziennikarską.

Dziennikarka z deklaracją

Na początku lutego w mediach pojawiła się plotka o możliwej kandydaturze Doroty Gawryluk w wyborach prezydenckich. Informację tę jako pierwszy podał serwis Polityka Insight, powołując się na nieoficjalne źródła. Doniesienia te wywołały poruszenie i stały się przedmiotem licznych spekulacji. Wiele osób zastanawiało się, czy popularna dziennikarka faktycznie planuje zaangażować się w politykę i ubiegać się o najwyższy urząd w państwie.

Samą Gawryluk domysły na temat jej ewentualnego startu w wyborach prezydenckich zaskoczyły. Postanowiła więc raz na zawsze wyjaśnić tę kwestię i rozwiać wszelkie wątpliwości. W wywiadzie udzielonym „Gazecie Wyborczej” zdecydowanie zaprzeczyła, jakoby rozważała kandydowanie na prezydenta Polski. Tym samym oficjalnie potwierdziła, że nie zamierza angażować się w politykę w takim zakresie.

Powód narodzin plotki

Skąd zatem wzięły się spekulacje na temat startu Gawryluk w wyborach? Jak wyjaśniła dziennikarka, prawdopodobną przyczyną była zapowiedź jej nowego programu publicystycznego „Lepsza Polska”, który od marca poprowadzi w Polsacie. Okazało się, że baner promujący tę audycję bardzo przypominał wyborczy plakat z hasłem i twarzą kandydata.

- Bo jest slogan plus moja twarz i mam podejrzenie, że właśnie to zestawienie legło u podstaw plotki: oto Gawryluk ma hasło "Lepsza Polska", czyli będę startować – wyjaśniła dziennikarka.

Nie startuje na prezydenta

Mimo licznych spekulacji i niejasności, Dorota Gawryluk ostentacyjnie zaprzeczyła, jakoby nosiła się z zamiarem kandydowania na urząd prezydenta Polski. W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” podkreśliła, że jej ambicją nie jest polityka, lecz dziennikarstwo. Praca w mediach daje jej większą satysfakcję i pozwala realnie wpływać na otaczającą rzeczywistość.

- Już chyba odpowiedziałam. Nie będę. Chcę budować lepszą Polskę, lecz w Polsacie, porządnie wykonując swoją dziennikarską pracę – powiedziała.

Tym samym definitywnie zamknęła temat swojej potencjalnej kandydatury. Okazało się więc, że doniesienia na temat startu Gawryluk w wyborach były jedynie nieprawdziwymi plotkami, które zostały zdementowane przez samą zainteresowaną.

Dalsze plany zawodowe

Dziennikarka nie ukrywa, że jej celem i ambicją jest budowanie lepszej Polski. Chce to jednak robić poprzez profesjonalne wykonywanie zawodu dziennikarza i zwracanie uwagi na najważniejsze kwestie społeczne.

Od marca Gawryluk poprowadzi nowy program „Lepsza Polska” w Polsacie. Będzie to audycja publicystyczno-informacyjna poruszająca istotne dla Polaków zagadnienia. Dziennikarka zapowiada, że nie zabraknie w niej merytorycznej dyskusji i rzetelnej analizy problemów nurtujących polskie społeczeństwo.

Czytaj więcej: Komarch nabywa akcje Cracovii - dowiedz się, na jaką kwotę sięga transakcja

Wyjaśnienie plotki

Pojawienie się plotek na temat kandydowania Doroty Gawryluk na prezydenta zaskoczyło samą zainteresowaną. Postanowiła więc definitywnie wyjaśnić tę kwestię. W wywiadzie udzielonym „Gazecie Wyborczej” stanowczo zdementowała te doniesienia. Jednocześnie wskazała prawdopodobną przyczynę narodzin tych spekulacji.

Otóż baner nowego programu „Lepsza Polska”, który Gawryluk poprowadzi od marca w Polsacie, bardzo przypominał wyborczy plakat z twarzą kandydata i hasłem. To właśnie mogło zainspirować plotki o planach startu dziennikarki w wyborach prezydenckich.

Tym samym tajemnica domysłów na temat prezydenckich aspiracji Gawryluk została wyjaśniona. Jak się okazało, powodem była jedynie zbieżność promocji nowego programu telewizyjnego z konwencją wyborczą. Samą dziennikarkę zaskoczyła skala spekulacji, jaka powstała na kanwie tej sytuacji.

Chce budować lepszą Polskę

Dorota Gawryluk kandydatką na prezydenta? Dziennikarka z wydaną deklaracją

Dorota Gawryluk nie ukrywa, że jej celem jest budowanie lepszej Polski. Pragnie oddziaływać na rzeczywistość i zwracać uwagę na najważniejsze problemy trapiące polskie społeczeństwo. Jak jednak podkreśla, chce realizować te ambicje poprzez pracę w zawodzie dziennikarza, a nie polityka.

  • Uważa, że dziennikarstwo daje jej większe możliwości wpływania na otaczający świat i przynosi osobistą satysfakcję.
  • Od marca poprowadzi nowy program „Lepsza Polska” w Polsacie, gdzie będzie poruszała kluczowe dla Polaków tematy.

- Chcę budować lepszą Polskę, lecz w Polsacie, porządnie wykonując swoją dziennikarską pracę – stwierdziła dziennikarka.

Tym samym dała jasno do zrozumienia, że w obecnej chwili nie myśli o politycznej karierze. Priorytetem jest dla niej praca w mediach i realizacja ambicji dziennikarskich, nie politycznych. Ma nadzieję poprzez swoją działalność zawodową przybliżać widzom i słuchaczom najważniejsze problemy społeczne.

Podsumowanie

Na początku lutego pojawiły się spekulacje dotyczące potencjalnego startu Doroty Gawryluk w wyborach na urząd prezydenta Polski. Sugerowano, że popularna dziennikarka planuje zaangażować się politycznie i ubiegać się o najwyższy urząd w państwie. Samą zainteresowaną zaskoczyły te plotki. Postanowiła więc definitywnie je zdementować i wyjaśnić, skąd mogły one wziąć się. Okazało się, że prawdopodobną inspiracją był baner nowego programu Gawryluk w Polsacie, który przypominał kampanię wyborczą z hasłem „Lepsza Polska”.

Dorota Gawryluk stanowczo zaprzeczyła planom kandydowania na prezydenta. Podkreśliła, że jej celem jest budowa lepszej Polski poprzez profesjonalną pracę dziennikarską. Od marca poprowadzi autorski program w Polsacie, gdzie będzie poruszała ważne tematy społeczne i zachęcała do merytorycznej debaty. Tym samym definitywnie zamknęła temat swoich prezydenckich aspiracji, określając je jako całkowicie nieprawdziwe.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Dom Freddiego Mercury'ego na sprzedaż. Właścicielka oczekuje wysokiej sumy
  2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
  3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
  4. Budżet na wstrzymaniu? Minister finansów zabiera głos
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Warto płacić prowizję? Jak uniknąć pośrednika-krwiopijcy
NewsWarto płacić prowizję? Jak uniknąć pośrednika-krwiopijcy

Zatrudnienie pośrednika nieruchomości to opłacalna inwestycja. Poznaj znaki profesjonalnego agenta, jego wynagrodzenie i koszty prowizji. Dowiedz się, jak uniknąć nierzetelnych pośredników i znaleźć najlepszego specjalistę, który zapewni bezpieczną transakcję w dobrej cenie.