News

Elitarni rosyjscy żołnierze odmawiają wykonywania rozkazów: Maszynka do mielenia mięsa

Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak22.01.20244 min.
Elitarni rosyjscy żołnierze odmawiają wykonywania rozkazów: Maszynka do mielenia mięsa

Rosyjscy żołnierze piechoty morskiej i spadochroniarze odmawiają udziału w niektórych operacjach z powodu ogromnych strat ponoszonych przez inne oddziały. Uważają się za elitarne jednostki i nie chcą brać udziału w atakach frontalnych, które prowadzą głównie byli więźniowie i rezerwiści. Tego rodzaju taktyka, określona mianem "maszynki do mielenia mięsa", skutkuje bardzo wysokimi stratami w ludziach. Szczególnie ciężkie walki toczą się obecnie o Krynkę na południu Ukrainy.

Rosyjskie straty w sprzęcie sięgają 90 proc. wokół Krynek

Według informacji brytyjskiego Ministerstwa Obrony, rosyjskie straty w sprzęcie wojskowym w rejonie Krynek na południu Ukrainy są ogromne i sięgają nawet 90 proc. Jest to spowodowane skutecznymi atakami ukraińskich dronów na rosyjskie pozycje.

Rosjanie mają poważne trudności z przeciwdziałaniem tym atakom z powietrza. Brakuje im możliwości prowadzenia skutecznej walki radioelektronicznej, która pozwoliłaby zagłuszać sygnały sterujące dronami lub je przechwytywać.

Ukraińcy wykorzystują tę sytuację i przeprowadzają precyzyjne uderzenia dronów wyposażonych w kamery, dzięki czemu mogą dokładnie namierzać i eliminować rosyjskie cele.

Te sukcesy Ukrainy w powietrzu jeszcze bardziej pogarszają i tak już trudną sytuację Rosjan w walce lądowej o Krynkę. Straty poniesione na sprzęcie znacząco utrudniają prowadzenie skutecznej obrony i kontrofensywy w tym rejonie.

Walka o Krynkę toczy się od miesięcy

Od kilku miesięcy trwają zacięte walki o Krynkę, podczas których Ukraina próbuje odbić te tereny leżące na drugim brzegu Dniepru. Jednak według doniesień, postępy w tym rejonie są niewielkie.

Panujące tam warunki, takie jak podmokłe bagna, kratery wypełnione wodą po bombach i grząskie błoto, utrudniają prowadzenie regularnych działań wojennych. Żołnierzom bardzo trudno jest okopać się w takim terenie.

Śmierć rosyjskiego najemnika Jewgienija Prigożyna

W sierpniu 2022 roku w katastrofie lotniczej zginął Jewgienij Prigożyn, przywódca grupy najemniczej Wagnera. Był on blisko związany z Kremlem i Władimirem Putinem, który powierzał mu coraz większą władzę wojskową.

Prigożyn był zwolennikiem kontrowersyjnej taktyki ataków frontalnych za pomocą "ludzkich fal", nie bacząc na ogromne straty. Nazywał ją cynicznie "maszynką do mielenia mięsa".

Formacje złożone głównie z kryminalistów i byłych więźniów były wysyłane do samobójczych szturmów na ukraińskie pozycje. Często ginęła w nich ponad połowa żołnierzy.

Śmierć Prigożyna nastąpiła po nieudanym buncie najemników Wagnera przeciw jego despotycznym rządom. Do dzisiaj dokładne okoliczności katastrofy lotniczej, w której zginął, nie zostały wyjaśnione.

Elitarne oddziały krytykują "mięsne maszynki"

Tymczasem elitarne rosyjskie jednostki, takie jak piechota morska i spadochroniarze, odmawiają wykonywania podobnych rozkazów samobójczych szturmów. Uważają je za skrajnie nieefektywne i prowadzące do olbrzymich, niepotrzebnych strat.

Wolą działać według własnych, profesjonalnych standardów. Narastające konflikty na tle taktycznym między elitarnymi jednostkami a zwolennikami bezwzględnych ataków wskazują na rosnące podziały w rosyjskiej armii.

Czytaj więcej: Czy PiS wprowadza zmiany w prawie medialnym? Sprawdź, jakie mogą być konsekwencje!

Podsumowanie

Elitarni rosyjscy żołnierze odmawiają wykonywania rozkazów: Maszynka do mielenia mięsa

W artykule omówione zostały kwestie dotyczące odmowy wykonywania rozkazów przez elitarne oddziały rosyjskiej armii. Z powodu ogromnych strat ponoszonych przez inne formacje nie chcą one brać udziału w ryzykownych frontalnych atakach.

Przedstawiono również trudną sytuację Rosjan w rejonie Krynek na południu Ukrainy. Skuteczne uderzenia ukraińskich dronów zadały poważne straty w rosyjskim sprzęcie, sięgające nawet 90%. Utrudnia to obronę zajętych pozycji.

Omówiono także postać Jewgienija Prigożyna, szefa grupy Wagnera, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Był on zwolennikiem taktyki masowych, krwawych szturmów kosztem wielkich strat, co spotykało się ze sprzeciwem elitarnych oddziałów.

Materiał pokazuje narastające konflikty w rosyjskiej armii co do sposobów prowadzenia wojny. Wskazuje to na rosnące podziały i problemy po stronie rosyjskiej.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
  2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
  3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
  4. Niemieccy rolnicy kwestią granicy. Sytuacja polskich przedsiębiorców.
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły