News

Ile Donald Tusk zarobi po przejściu na emeryturę?

Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak27.04.20243 min.
Ile Donald Tusk zarobi po przejściu na emeryturę?

Zastanawiacie się, ile zarobi Donald Tusk po przejściu na emeryturę? Dzisiejsze oświadczenie majątkowe byłego premiera pokazuje, że jego emerytalna przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Oprócz polskiej emerytury z ZUS, Tusk inkasuje też spore kwoty z Komisji Europejskiej i Belgii. Nie zgadnijcie, ile to wszystko robi miesięcznie!

Niesamowite zarobki Donalda Tuska po odejściu z polityki

Donald Tusk może spać spokojnie po zakończeniu swojej kariery politycznej. Były premier nie musi się martwić o finanse na emeryturze. Dzięki ogromnemu oświadczeniu majątkowemu i hojnym zarobkom, Tusk będzie mógł cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem w luksusowych warunkach.

Niedawno opublikowane oświadczenie majątkowe byłego szefa rządu pokazuje, że jego portfel jest wypchany po brzegi. Ogromne oszczędności, polisy na życie i imponujące dochody z różnych źródeł - Donald Tusk zdecydowanie nie będzie narzekał na nudę na emeryturze.

Sprytni czytelnicy już teraz zastanawiają się, jakie konkretnie kwoty wpływają na konto byłego premiera. Mamy dla was wszystkie szczegóły dotyczące jego zarobków oraz majątku. Przygotujcie się na zdumienie!

Tusk bezpiecznie na emeryturze dzięki bajońskim świadczeniom

Donald Tusk może liczyć nie tylko na polską emeryturę z ZUS. Były przewodniczący Rady Europejskiej otrzymuje także świadczenia z Komisji Europejskiej i Belgii. Te kwoty z pewnością zwalają z nóg!

 • Z Komisji Europejskiej Tusk dostaje 64 757 euro rocznie, co daje około 280 tys. zł miesięcznie po dzisiejszym kursie.
 • Belgijska emerytura dodaje do tego 2 371 euro (około 10 tys. zł).
 • Z polskiego ZUS-u na konto Donalda Tuska wpływa dodatkowo 118 887,10 zł rocznie.

Jak widać, sytuacja finansowa byłego premiera rysuje się bardzo obiecująco. Te potężne zarobki pozwolą Tuskowi na spokojną i beztroską przyszłość, bez zmartwień o budżet domowy.

Dodatkowym źródłem dochodów dla Donalda Tuska są prawa autorskie. W 2023 roku były szef rządu zainkasował z tego tytułu 12 703 zł. Całkiem niezła sumka jak na dodatkowy zastrzyk gotówki!

Czytaj więcej: Rozmowa o pracy z Zetki: Spotkanie, którego nie możesz przegapić!

Tusk "bogactwo" dochodzi z Unii Europejskiej i praw autorskich

Zdjęcie Ile Donald Tusk zarobi po przejściu na emeryturę?

Kluczową częścią majątku Donalda Tuska są oczywiście jego wielkie oszczędności. Według oświadczenia majątkowego, były premier ma zdeponowane na kontach 120 tys. zł oraz 295 tys. euro. W przeliczeniu na złotówki daje to prawie 1,4 mln zł!

Co ciekawe, poza tą imponującą kwotą na rachunkach, Donald Tusk nie posiada żadnych nieruchomości ani samochodu. Jego majątek uzupełniają za to trzy polisy na życie o łącznej wartości 440 tys. zł.

 • Inne źródła zarobków byłego premiera w 2023 roku to:
 • Dieta parlamentarna: 6 211 zł
 • Uposażenie: 17 541 zł
 • KPRM: 13 441 zł
 • Odsetki od oszczędności: 61 euro

Jak można zauważyć, życie byłego szefa rządu nie będzie polegać na liczeniu grosza do grosza. Oszczędności, prawa autorskie i zagraniczne świadczenia emerytalne zapewniają Donaldowi Tuskowi bardzo dostatni byt po odejściu z polityki.

Najczęstsze pytania

Według oświadczenia majątkowego, Donald Tusk otrzymuje trzy różne emerytury: z Komisji Europejskiej, z Belgii oraz polską emeryturę z ZUS. Łącznie daje mu to bardzo wysokie miesięczne dochody na emeryturze.

Donald Tusk ma imponujące oszczędności w wysokości 120 tys. zł oraz 295 tys. euro. Przeliczając na złotówki, daje to prawie 1,4 mln zł na kontach byłego premiera.

Według ujawnionego oświadczenia majątkowego, Donald Tusk nie posiada żadnych nieruchomości na swoje nazwisko. Nie wymieniono także żadnego samochodu będącego własnością byłego premiera.

Poza emeryturami, były premier zarabia również na prawach autorskich, z diet parlamentarnych, uposażenia oraz odsetek od oszczędności. Łącznie daje mu to bardzo wysoki poziom dochodów.

Wysokie zarobki Donalda Tuska wynikają głównie z otrzymywanych przez niego emerytur z Komisji Europejskiej, Belgii oraz Polski. Dodatkowo dochodzą do tego inne źródła przychodów, takie jak prawa autorskie czy dieta parlamentarna.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Odwołanie członków zarządu, zmiany w spółce. Prezes pozostaje.
 2. Prezydent podpisał ważne ustawy nowego rządu w piątek wieczór
 3. Co Prezes NBP mówi o inflacji? Klucz do decyzji RPP na wykresie
 4. Pośredniczka oszukała klienta, komornik bezradny. Pomagające całe rodziny
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły