Giełdy

ING Bank Śląski - recenzja, opinie, oferta

Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak29.01.20246 min.
ING Bank Śląski - recenzja, opinie, oferta

ING Bank Śląski - Opinie i recenzja banku to kompleksowy przewodnik dla wszystkich zainteresowanych ofertą tego banku. W artykule znajdziesz szczegółowe informacje na temat kont osobistych, firmowych, lokat, kredytów, bankowości internetowej i mobilnej. Sprawdzisz również opinię innych klientów na temat jakości obsługi oraz bezpieczeństwa świadczonych usług. Pomoże Ci to podjąć świadomą decyzję, czy ING Bank Śląski jest dobrym wyborem dla Ciebie.

Kluczowe wnioski:

 • ING Bank Śląski oferuje szeroką gamę kont osobistych i firmowych z atrakcyjnymi benefitami.
 • Klienci chwalą wygodną bankowość internetową i mobilną.
 • Stopy procentowe lokat i kredytów są konkurencyjne.
 • Obsługa klienta oceniana jest bardzo dobrze.
 • Systemy bankowe gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa.

Oferta kont osobistych i firmowych

ING Bank Śląski proponuje szeroki wybór rachunków osobistych - od podstawowych kont bez opłat, przez konta ze zwrotami za transakcje kartą, po prestiżowe konto premium z kompleksową obsługą. W ofercie znajdziemy również atrakcyjne konta firmowe dostosowane do potrzeb przedsiębiorców, niezależnie od wielkości prowadzonej działalności.

Dla osób prywatnych dostępne są m.in. Konto Direct, Konto z Lwem oraz Konto Premium. Każde z nich oferuje dostęp do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej, kartę debetową, wpłaty i wypłaty gotówki w bankomatach bez prowizji. Różnią się natomiast dodatkowymi benefitami.

Konto Direct

Konto Direct to podstawowe konto osobiste prowadzone bezpłatnie. Nie ma tu co prawda benefitów w postaci cashbacków czy ubezpieczeń, jednak jest to dobra opcja dla osób poszukujących prostego i niedrogiego rachunku.

Konto z Lwem

Konto z Lwem zapewnia natomiast szereg dodatkowych korzyści: ubezpieczenie podróżne i od utraty źródła dochodu, rabaty na produkty i usługi z programu Moja Skarbonka, czy cashback za płatności kartą. Dla aktywnie korzystających z usług banku może to być bardzo opłacalny wybór.

Konto Premium

Z kolei dla najbardziej wymagających klientów przygotowano Konto Premium - prestiżowe konto osobiste z kompleksową obsługą, atrakcyjnym oprocentowaniem i bogatym pakietem ubezpieczeń. Osoby korzystające z tego rachunku mogą liczyć na szereg unikalnych benefitów i przywilejów.

ING Bank Śląski posiada w ofercie również konta firmowe dobrane do różnych modeli prowadzenia działalności gospodarczej. Do wyboru są m.in. Konto Firmowe Godne Polecenia, Konto Firmowe Otwarte na Biznes oraz Prestiżowe Konto Firmowe.

Możliwości bankowości internetowej

ING Bank Śląski udostępnia wygodny dostęp do konta przez internet za pośrednictwem bankowości online oraz aplikacji mobilnej Moje ING. Klienci doceniają funkcjonalność tych narzędzi oraz intuicyjny interfejs, który ułatwia codzienne bankowanie.

W bankowości internetowej ING Banku Śląskiego można realizować praktycznie wszystkie potrzebne transakcje i operacje bankowe - od sprawdzania historii operacji i salda, przez przelewy krajowe i zagraniczne, po zakładanie lokat. Składanie wniosków o kredyty i karty również jest możliwe online.

Jedną z bardziej pożądanych funkcji jest także opcja zdalnego otwierania kolejnych produktów - dzięki temu nie trzeba fatygować się do oddziału, aby założyć np. nowe konto oszczędnościowe czy lokatę.

Aplikacja mobilna

Aplikacja Moje ING umożliwia dostęp do konta z poziomu smartfona lub tabletu. Działa intuicyjnie i zapewnia taki sam zakres funkcjonalności, jak wersja przeglądarkowa. Dodatkowo oferuje też takie udogodnienia, jak mobilne wnioski czy potwierdzanie transakcji w aplikacji za pomocą biometrii lub kodu PIN.

Czytaj więcej: Cyfrowy Polsat kontakt - Infolinia i numer telefonu do obsługi klienta

Wady i zalety konta osobistego

Wybierając konto osobiste w ING Banku Śląskim, warto wziąć pod uwagę zarówno potencjalne zalety, jak i wady oferty. Do największych plusów można zaliczyć:

 • szeroki wybór kont dostosowanych do różnych potrzeb klientów,
 • nowoczesne kanały dostępu: bankowość internetowa i mobilna,
 • brak opłat za kartę debetową i podstawowe transakcje,
 • kompleksowa oferta dodatkowych produktów (ubezpieczenia, lokaty itp.).

Do potencjalnych minusów należą:

 • stosunkowo niska oprocentowanie rachunków oszczędnościowych i lokat,
 • ograniczona liczba oddziałów, co może utrudnić dostęp do usług dla niektórych klientów.

Należy jednak zaznaczyć, że zdecydowana większość opinii na temat kont osobistych w ING Banku Śląskim jest pozytywna.

Oprocentowanie lokat i kredytów

ING Bank Śląski - recenzja, opinie, oferta

ING Bank Śląski proponuje klientom indywidualnym możliwość korzystania z szerokiej oferty lokat terminowych. Do wyboru są różne okresy i waluty lokat. Jednak w porównaniu z innymi bankami, oprocentowanie oferowanych depozytów nie należy do najwyższych.

Zgodnie z aktualnym cennikiem, oprocentowanie najpopularniejszych lokat w złotówkach kształtuje się następująco:

Okres lokaty Oprocentowanie (zmienne)
1 miesiąc 4,00%
3 miesiące 4,50%
6 miesięcy 5,00%
12 miesięcy 6,00%
24 miesiące 6,50%

ING Bank Śląski oferuje również kredyty gotówkowe, hipoteczne i firmowe o zróżnicowanym oprocentowaniu. Stopy procentowe są uzależnione m.in. od kwoty kredytu, okresu spłaty czy oceny zdolności kredytowej.

Jakość obsługi klienta

Jakość obsługi klienta w ING Banku Śląskim zdecydowanie wyróżnia tę instytucję finansową na tle innych banków. Pracownicy są kompetentni, uprzejmi i potrafią fachowo doradzić w kwestiach produktów bankowych.

Konsultanci zawsze potrafią dokładnie i cierpliwie wytłumaczyć wszystkie wątpliwości, służąc rzetelną poradą. To duży plus ING Banku Śląskiego.

Placówki stawiają na nowoczesność i wygodę klientów. Można w nich skorzystać z intuicyjnych terminali służących do samodzielnej obsługi podstawowych operacji bankowych. ING dba też o dostępność usług online i mobilnych, wpisując się w potrzeby współczesnych klientów.

Bezpieczeństwo bankowości internetowej

ING Bank Śląski, podobnie jak pozostałe duże banki w Polsce, gwarantuje klientom wysoki poziom bezpieczeństwa świadczonych usług bankowych, w tym również bankowości elektronicznej.

System bankowy jest stale monitorowany i udoskonalany pod kątem ochrony przed potencjalnymi zagrożeniami. Stosuje się tu zaawansowane rozwiązania technologiczne, jak np. szyfrowanie transmisji danych czy autoryzacja operacji hasłem SMS lub tokenem sprzętowym.

Dodatkowe zabezpieczenia w bankowości internetowej i mobilnej to m.in. silne uwierzytelnianie użytkowników, wykrywanie nietypowej aktywności na koncie oraz ograniczenia w realizacji transakcji. Klienci mają też wsparcie wykwalifikowanego zespołu dbającego o cyberbezpieczeństwo.

Dzięki temu korzystanie z usług online ING Banku Śląskiego jest bezpieczne i nie naraża użytkowników na utratę środków finansowych.

Podsumowanie

Podsumowując, ING Bank Śląski niewątpliwie jest jedną z czołowych i najbardziej nowoczesnych instytucji finansowych w Polsce. Bank ten, posiadający także bogatą ofertę dla firm, proponuje klientom szeroką gamę kont osobistych - od podstawowego Konta Direct, przez popularne Konto z Lwem, po prestiżowe Konto Premium. Osoby korzystające z usług ING Banku Śląskiego mogą liczyć na wygodny dostęp do rachunku online i przez aplikację mobilną, a także na profesjonalną obsługę w oddziałach i podczas kontaktu z konsultantami.

ING Bank Śląski gwarantuje klientom bezpieczeństwo środków i poufność danych dzięki stosowaniu innowacyjnych zabezpieczeń i monitorowaniu aktywności na rachunkach bankowych. Minusem może być nieco niższe oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych w porównaniu z ofertą banków spółdzielczych, jednak zdecydowana większość indywidualnych klientów i firm jest bardzo zadowolona z usług ING Banku Śląskiego.

Podsumowując wszystkie “za” i “przeciw”, ING Bank Śląski z pewnością jest godnym polecenia wyborem dla osób ceniących nowoczesność, wygodę i kompleksowość usług bankowych. Instytucja ta konsekwentnie umacnia swoją silną pozycję na polskim rynku bankowym, a opinie klientów oraz wysokie oceny ekspertów potwierdzają słuszność obranego przez bank kierunku rozwoju.

ING Bank Śląski to zdecydowanie jedna z najlepszych opcji dla osób poszukujących podstawowego rachunku bankowego lub kompleksowej bankowości detalicznej online.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. W środę posłanka zastąpi Mariusza Kamińskiego. Jego ślubowanie w Sejmie.
 2. Prezydent podpisał ważne ustawy nowego rządu w piątek wieczór
 3. Co Prezes NBP mówi o inflacji? Klucz do decyzji RPP na wykresie
 4. Jak sztuczna inteligencja zastępuje nauczycieli? Futuroznawcy podają, że ruszyły zwolnienia
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły