Nieruchomości

Jak dużo kosztuje przygotowanie domu na wizytę Świętego Mikołaja?

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk28.11.20236 min.
Jak dużo kosztuje przygotowanie domu na wizytę Świętego Mikołaja?

Mikołaj wizyta w domu to marzenie wielu dzieci, ale też spory wydatek dla rodziców. Ile tak naprawdę kosztuje przygotowanie niespodzianki z udziałem Świętego Mikołaja? W artykule sprawdzisz ceny wizyt brodatego gościa w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. Dowiesz się, jak wygląda spotkanie z Mikołajem i jak je zorganizować taniej. Zapraszam do lektury!

Kluczowe wnioski:

 • Koszt wizyty Mikołaja zależy od miasta i terminu - w wigilię jest drożej.
 • Spotkanie trwa ok. 20-30 minut i polega m.in. na rozdaniu prezentów.
 • Można też zamówić 10-minutową rozmowę telefoniczną Mikołaja z dzieckiem.
 • Żeby zaoszczędzić, można poprosić wuja, aby przebrał się za Mikołaja.
 • Kupno stroju Mikołaja to wydatek od 150 do 500 zł.

Ile kosztuje wizyta Mikołaja w domu w Warszawie?

Wizyta Mikołaja w domu to popularny sposób na uświetnienie świąt i sprawienie radości dzieciom. Jednak zorganizowanie takiej niespodzianki wiąże się z konkretnymi kosztami. Sprawdźmy, ile trzeba zapłacić za odwiedziny brodatego gościa w stolicy Polski.

Oferty warszawskich firm wynajmujących Mikołajów są dość zróżnicowane jeśli chodzi o cenę. Wszystko zależy od terminu oraz lokalizacji spotkania z brodatym gościem. Przykładowo, wizyta 6 grudnia w godzinach 9-13 kosztuje około 170 zł.

Z kolei spotkanie wigilijne, do godziny 15, to wydatek rzędu 100 zł. Im bliżej wieczora, tym drożej - między 17:30 a 19:30 trzeba liczyć się z kwotą 220 zł. Te różnice wynikają zapewne z większego zapotrzebowania na Mikołajów w godzinach wigilijnej kolacji.

Poza tym, im dalej od centrum Warszawy, tym koszt rośnie. W okolicach stolicy stawka za wizytę Świętego Mikołaja sięga nawet 900 zł. Widać więc wyraźnie, że na cenę wpływają termin, godzina i odległość.

Dodatkowe opłaty związane z wizytą Mikołaja

Oprócz podstawowej opłaty za odwiedziny, mogą pojawić się dodatkowe koszty. Na przykład niektóre firmy doliczają opłatę za dojazd Mikołaja poza granice Warszawy.

Ponadto rodzice często decydują się też na prezenty, które Mikołaj ma wręczyć dzieciom. Ich cena oczywiście zależy od budżetu oraz pomysłu na upominki. Tak więc całkowity koszt wizyty może okazać się sporym wydatkiem.

Jaki jest koszt wizyty Mikołaja we Wrocławiu?

Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska również chętnie decydują się na odwiedziny Mikołaja w domu. Jakie stawki obowiązują we Wrocławiu?

Tu także termin spotkania ma duże znaczenie. W dniach poprzedzających Wigilię trzeba zapłacić około 170 zł. W wigilię i święta kwota rośnie do 250 zł.

Z kolei firmy organizujące wizyty Mikołaja dla pracowników i kontrahentów, muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 250 zł za godzinę. Każda kolejna rozpoczęta godzina to koszt 150 zł.

We Wrocławiu, podobnie jak w Warszawie, im bliżej Wigilii i świąt Bożego Narodzenia, tym ceny za wizyty Świętego Mikołaja są wyższe. Wynika to oczywiście ze wzmożonego popytu w tym okresie.

Prezenty od Mikołaja także kosztują

Oprócz wynagrodzenia dla aktora wcielającego się w tę popularną postać, trzeba też doliczyć koszt upominków. Mikołaj nie może przecież przyjść z pustymi rękami!

Dlatego, planując budżet takiej niespodzianki, warto zawczasu kupić prezenty, które brodaty gość wręczy naszym pociechom. To spory dodatkowy wydatek, choć oczywiście można kupić drobne upominki, które nie zrujnują domowego budżetu.

Czytaj więcej: Getin Bank - jak sprawdzić przelewy przychodzące i zaksięgować je online?

Ile zapłacisz za wizytę Mikołaja w Gdańsku?

Na północy kraju, w Gdańsku, stawki prezentują się bardzo podobnie, co w innych dużych miastach. Tutaj również obowiązują wyższe ceny w okresie przedświątecznym niż w listopadzie czy na początku grudnia.

Termin Cena
Wigilia 170-270 zł
Okres przedświąteczny 200-300 zł

Widać więc, że stawki wahają się od 170 do 300 zł, w zależności od konkretnej daty. Standardowo, im późniejszy termin, tym trzeba głębiej sięgnąć do kieszeni za organizację wizyty Świętego Mikołaja.

Jak wygląda przebieg spotkania z Mikołajem?

Jak dużo kosztuje przygotowanie domu na wizytę Świętego Mikołaja?

Skoro już wiemy, jakie są orientacyjne koszty odwiedzin brodatego gościa, to jak w praktyce przebiega takie spotkanie?

Zazwyczaj wizyta Mikołaja w domu wygląda tak:

 • Najpierw Mikołaj przybywa saniami pod nasz dom.
 • Następnie rodzice przekazują przygotowane wcześniej prezenty.
 • Mikołaj wchodzi do domu, dzwoniąc charakterystycznym dzwonkiem.
 • Rozmawia chwilę z dziećmi, pytając o ich zachowanie w mijającym roku.
 • Rozdaje przygotowane prezenty.
 • Na koniec żegna się i odjeżdża saniami w dalszą drogę.

Taki przebieg spotkania trwa zwykle 20-30 minut. W tym czasie dzieci mogą porozmawiać z Mikołajem, opowiedzieć mu o swoich marzeniach, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. To dla nich na pewno niezapomniane przeżycie!

Telefon od Mikołaja

Oprócz osobistej wizyty, można też zamówić dla dziecka rozmowę telefoniczną z Mikołajem. Koszt to około 50 zł za 10 minut połączenia. Dla nieśmiałych maluchów to czasem lepsza opcja niż spotkanie twarzą w twarz!

Ile trwa wizyta Mikołaja w domu?

Jak już wspominaliśmy wcześniej, standardowy pobyt Mikołaja w naszych progach trwa około 20-30 minut. To wystarczający czas, by porozmawiać, wręczyć podarunki i zrobić pamiątkowe zdjęcia lub nakręcić film z tej wyjątkowej chwili.

Oczywiście w zależności od firmy organizującej wizytę, możliwe są także dłuższe spotkania, nawet trwające ponad godzinę. Jednak wiąże się to z wyższymi kosztami, bo oprócz podstawowej opłaty, trzeba dodatkowo zapłacić za każdą kolejną rozpoczętą godzinę pobytu brodatego gościa.

Dlatego dla większości rodzin optymalnym rozwiązaniem jest właśnie standardowe 20-30 minut, które pozwala na realizację głównego scenariusza takiej wizyty, czyli przekazania prezentów i miłej pogawędki w świątecznym nastroju.

Ile kosztuje rozmowa telefoniczna z Mikołajem?

Oprócz osobistej wizyty, można też zamówić dla dziecka rozmowę telefoniczną z Mikołajem. Usługa ta cieszy się coraz większą popularnością.

Koszt takiego 10-minutowego połączenia od brodatego św. Mikołaja to około 50 zł. To naprawdę niewysoka cena za sprawienie radości naszemu dziecku! Rozmowa pozwala na złożenie życzeń przez Mikołaja, poznanie marzeń malucha, zachęcenie do grzecznego zachowania w nadchodzącym roku.

Dla niektórych dzieci rozmowa przez telefon jest łatwiejsza niż bezpośrednie spotkanie. Mogą wówczas bez skrępowania porozmawiać z ulubioną świąteczną postacią i przekonać się, że to ta prawdziwa, oczekiwana osoba!

Jak zaoszczędzić na wynajęciu Mikołaja?

Jak widzieliśmy, koszty związane z wizytą lub rozmową telefoniczną Mikołaja nie należą do najniższych. Jednak możliwe jest obniżenie tego wydatku, korzystając z kilku sposobów.

Po pierwsze, warto szukać promocji i zniżek u firm świadczących tego typu usługi. Czasem proponują one rabaty lub oferty specjalne poza sezonem, na przykład już jesienią.

Kolejnym patentem na obniżenie kosztów jest... wynajęcie stroju i poproszenie taty lub wujka, żeby wcielili się w rolę Mikołaja. Odpowiedni przebranie można wypożyczyć lub kupić za 150-500 zł.

W ten sposób rodzinna zabawa też może przynieść niezapomniane wrażenia, tyle że w znacznie niższej cenie. A strój Mikołaja będzie służył nam przez długie lata!

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
 2. Polskie miasta gotowe na KPO i konkretne inwestycje
 3. Niespodziewany obrót na konferencji Glapińskiego – ogromna zmiana na horyzoncie
 4. Gdzie w Sejmie zdeponować broń palną według Brauna
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły