Konta bankowe

Jak działa aplikacja Revolut i czy jest bezpieczna?

Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak09.01.20246 min.
Jak działa aplikacja Revolut i czy jest bezpieczna?

Jak działa Revolut? Revolut to popularna aplikacja do zarządzania finansami osobistymi i dokonywania płatności online. W artykule wyjaśniamy krok po kroku działanie Revoluta, jego funkcje oraz bezpieczeństwo. Czy aplikacja jest godna zaufania i warto z niej korzystać na co dzień? Przekonaj się sam!

Kluczowe wnioski:
 • Revolut to wygodny sposób na zarządzanie budżetem i płatności mobilne
 • Aplikacja oferuje przejrzyste funkcje bankowe oraz dodatkowe udogodnienia
 • Korzystanie z Revoluta jest tanie i proste, choć warto zapoznać się z opłatami
 • Bezpieczeństwo środków i danych w Revolucie stoi na wysokim poziomie
 • Revolut sprawdzi się dla osób korzystających z bankowości mobilnej

Jak działa Revolut na telefonie?

Aplikacja Revolut jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS. Jej pobranie i instalacja na smartfonie czy tablecie jest całkowicie darmowe.

Aby rozpocząć korzystanie z Revoluta, należy pobrać aplikację ze sklepu Google Play lub App Store. Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji krok po kroku przechodzimy przez proces rejestracji - podajemy niezbędne dane osobowe i weryfikujemy tożsamość.

Następnie możemy dodać nasze karty płatnicze i rozpocząć korzystanie z podstawowych funkcji, takich jak sprawdzenie salda i historii transakcji lub dokonywanie szybkich płatności online lub w sklepach. Dzięki aplikacji mamy nasze finanse zawsze pod ręką.

Revolut na telefonie zapewnia pełną kontrolę i wygodny dostęp do usług finansowych – prosto z poziomu ekranu dotykowego smartfona.

Aktywacja usługi

Aby aktywować usługę Revolut na telefonie, konieczne jest połączenie z internetem (Wi-Fi lub transmisja danych). Na czas aktywacji należy także zapewnić aparat, aby móc zeskanować dokument tożsamości.

Aktywacja konta trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut. Revolut sprawdza dane osobowe i weryfikuje tożsamość nowego klienta. Po akceptacji wniosku nie zajmuje to więcej niż 15 minut.

Jakie funkcje ma aplikacja Revolut?

Revolut to więcej niż tylko aplikacja do zwykłych przelewów czy płatności internetowych. To także nowoczesne narzędzie finansowe i budżet osobisty w jednym.

Główne funkcje finansowe aplikacji Revolut to między innymi:

 • konta osobiste w PLN i innych walutach,
 • wymiana walut po atrakcyjnych kursach bez dodatkowych opłat,
 • karty płatnicze ze wsparciem Google Pay i Apple Pay,
 • szybkie przelewy krajowe i zagraniczne,
 • inteligentne budżety i automatyczne oszczędności.

Do tego Revolut udostępnia ubezpieczenia, kryptowaluty, wysyłkę gotówki za granicę i wiele więcej. To finanse osobiste w nowoczesnym wydaniu.

Czytaj więcej: Bank BGŻ BNP Paribas - sprawdź aktualne promocje i oferty

Jak działają płatności w Revolucie?

Płatności w Revolucie działają szybko, sprawnie i bezpiecznie. Aplikacja połączona jest z naszą kartą płatniczą, więc realizacja transakcji nie różni się zasadniczo od typowych kart bankowych.

Aby zapłacić z Revolutem w sklepie stacjonarnym, wystarczy zbliżyć kartę do terminala. Jeśli kwota nie przekracza ustalonego limitu, nie jest wymagane podawanie kodu PIN. Podobnie działają płatności internetowe – wystarczy podać dane karty na stronie sklepu.

W aplikacji możemy także skanować kody QR sklepów, aby błyskawicznie zapłacić telefonem. Revolut udostępnia nam wszystkie najpopularniejsze metody płatności.

Bezpieczeństwo i szybkość

Co istotne, płatności Revolut są całkowicie bezpieczne – dane karty i środki użytkownika chroni 128-bitowe szyfrowanie danych.

Transakcje realizowane są błyskawicznie – zazwyczaj potwierdzane w czasie kilku sekund. To znacznie szybciej niż w większości tradycyjnych banków.

Jak bezpieczne są dane w Revolucie?

Jak działa aplikacja Revolut i czy jest bezpieczna?
128-bitowe szyfrowanie danych Zapora przeciwko cyberatakom
Przechowywanie środków offline Weryfikacja dwuetapowa

Bezpieczeństwo danych i środków w Revolucie stoi na bardzo wysokim poziomie i odpowiada najlepszym standardom na rynku fintech. Wynika to z kilku kluczowych cech:

„Naszym priorytetem jest ochrona prywatności i bezpieczeństwo finansowe klientów”

– deklaruje Revolut na swojej stronie internetowej. Firma inwestuje olbrzymie środki w najnowsze systemy szyfrujące i firewall chroniący przed włamaniami i oszustwami.

Revolut dba o bezpieczeństwo na każdym etapie – od rejestracji, przez płatności, po przechowywanie naszych pieniędzy i danych w chmurze. Użytkownicy mogą też sami włączyć dodatkowe zabezpieczenia, takie jak uwierzytelnianie dwuetapowe.

Jak działa obsługa klienta Revolut?

Obsługa klienta w Revolucie odbywa się głównie przez czat online z konsultantami w aplikacji. Jest on dostępny 24 godziny na dobę z pomocą w kilku językach, również po polsku.

Dodatkowo użytkownicy mogą liczyć na wsparcie telefoniczne oraz mailowe. Centra obsługi klienta Revolutu znajdują się między innymi w Londynie, Krakowie, Wilnie i Singapurze.

Reklamacje rozpatrywane są do 14 dni roboczych. Standardowo obsługa działa sprawnie i pomocnie – na stronie internetowej można znaleźć częste pytania i odpowiedzi na typowe problemy.

Wsparcie i porady

Aplikacja udostępnia także bazę przydatnych porad i sposobów na rozwiązywanie najpopularniejszych zapytań klientów.

Ogólnie rzecz biorąc, obsługa w Revolucie cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników i oferuje szybkie wsparcie na żywo przez konsultantów.

Jakie są opłaty za korzystanie z Revolut?

Podstawowa wersja konta i karty płatniczej w Revolucie jest całkowicie darmowa. Nie pobiera się żadnych ukrytych ani dodatkowych opłat za większość funkcji.

Płaci się jedynie bardzo niski abonament za wyższe wersje kont – Premium i Metal, które oferują ubezpieczenia, wypłaty z bankomatów lub kryptowaluty. W standardzie mamy jednak pełny dostęp do najpopularniejszych funkcji za 0 zł.

Podsumowanie

Jak działa Revolut? To nowoczesna aplikacja finansowa, która oferuje wygodny dostęp do konta osobistego, karty płatniczej i wymiany walut. Zapewnia szeroki wachlarz przydatnych funkcji, od budżetów po płatności mobilne.

Revolut czy jest bezpieczny? Zdecydowanie tak! Aplikacja spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa, chroniąc środki i dane osobowe klientów na najwyższym poziomie.

Co to jest Revolut? To fintech następnej generacji łączący wygodę bankowości mobilnej z nowoczesnymi narzędziami finansowymi. Revolut działa na telefonie za pośrednictwem aplikacji.

Czy Revolut to bank? Nie, to nie bank w tradycyjnym znaczeniu. Jednak pod względem funkcji i bezpieczeństwa Revolut nie ustępuje bankom, oferując wszystko to co potrzebne w nowoczesnych finansach.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Dom Freddiego Mercury'ego na sprzedaż. Właścicielka oczekuje wysokiej sumy
 2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
 3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
 4. Niemieccy rolnicy kwestią granicy. Sytuacja polskich przedsiębiorców.
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

ING Konto Internetowe: przegląd korzyści i funkcji
Konta bankoweING Konto Internetowe: przegląd korzyści i funkcji

ING Konto Internetowe to wszechstronne rozwiązanie bankowe oferujące szeroki wachlarz korzyści i udogodnień. Odkryj atrakcyjne oprocentowanie, darmowe przelewy, intuicyjny panel oraz zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. ING Konto Internetowe to komfort i wygoda zarządzania finansami online.