Jak sprawdzić swój numer telefonu w Orange? Poradnik

Jak sprawdzić swój numer telefonu w Orange? Poradnik
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak25.10.2023 | 4 min.

Nie pamiętasz numeru swojego telefonu w Orange lub go zgubiłeś? To dość powszechne zjawisko, zwłaszcza gdy korzystamy z karty SIM od dłuższego czasu. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, aby sprawdzić swój numer telefonu w Orange. W tym poradniku pokażemy Ci jak to zrobić w kilku krokach.

Jak sprawdzić numer telefonu po zalogowaniu do Orange?

Najprostszym sposobem na sprawdzenie numeru Orange jest zalogowanie się na swoje konto w serwisie Mój Orange. Aby to zrobić, wejdź na stronę online.orange.pl i zaloguj się przy użyciu loginu i hasła do konta. Gdy już się zalogujesz, na głównym pulpicie zobaczysz wszystkie swoje numery telefonów zarejestrowane w Orange. Oprócz tego, znajdziesz tam także numer swojego konta abonenckiego, na którym widnieje aktualna umowa.


Czytaj więcej: Jak online wypowiedzieć umowę z Vectrą? Poradnik 2023

Czytaj więcej: Wypowiedzenie umowy o.c. - wzory i zasady dla nabywcy nieruchomości

Numer telefonu Orange - gdzie znaleźć na fakturze lub w umowie?

Jak sprawdzić swój numer telefonu? » Pomoc | home.pl

Numer telefonu w sieci Orange znajdziesz również na swojej fakturze lub w treści podpisanej umowy. Faktura to dokument wystawiany co miesiąc przez operatora, na którym widnieją wszystkie opłaty za usługi i abonament. Z kolei umowa to dokument, który został przez Ciebie podpisany przy zawieraniu kontraktu z Orange.

Numer telefonu powinien być wydrukowany w lewym górnym rogu dokumentu obok takich danych jak: imię i nazwisko abonenta, adres zamieszkania oraz numer konta abonenckiego. Jeśli więc nie pamiętasz numeru, poszukaj go na ostatniej fakturze lub umowie.

Jak znaleźć numer Orange na starym telefonie komórkowym?

Gdy zmieniasz telefon, warto sprawdzić numer Orange także na starym urządzeniu. Może się na nim bowiem znajdować karta SIM, która nadal zawiera poprawny numer.

Oto kilka sposobów na odnalezienie numeru telefonu na starym telefonie komórkowym:

 • Sprawdź kartę SIM - wyjmij ją z telefonu i poszukaj numeru zapisanego na karcie.
 • Wejdź w Ustawienia i sprawdź Informacje o karcie SIM.
 • Przejrzyj historię połączeń - być może Twój numer widnieje przy którymś z połączeń.
 • Sprawdź zapisane kontakty - często zapisujemy tam własne numery telefonów.

Gdzie sprawdzić numer w aplikacji Mój Orange?

Aplikacja Mój Orange to bardzo przydatne narzędzie od operatora, które pozwala zarządzać kontem i sprawdzać szczegóły umowy. Jest dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS.

Gdy zainstalujesz i zalogujesz się do aplikacji, numer telefonu Orange znajdziesz w zakładce "Twoje numery". Są tam prezentowane wszystkie aktywne numery, z których aktualnie korzystasz.

Numer telefonu Orange - jak sprawdzić na karcie SIM?

Karta SIM to niewielki plastikowy prostokąt, który umieszczamy w telefonie. To właśnie na niej zapisany jest nasz numer w sieci komórkowej Orange.

Jeśli chcesz sprawdzić numer na karcie SIM, wystarczy, że wyjmiesz ją z telefonu i poszukasz odpowiedniego oznaczenia. Numer powinien się tam znajdować w postaci ciągu cyfr, być może z dodatkowymi znakami, takimi jak: spacje, myślniki lub kropki.

Nie pamiętasz numeru w Orange? Oto sposoby na jego odnalezienie

Orange miało 237 mln zł zysku netto w III kw. 2023 r.

Pamiętaj, że istnieje wiele skutecznych sposobów na odnalezienie zapomnianego numeru telefonu Orange:

 • Zaloguj się na konto Mój Orange.
 • Wyślij SMS z kodem 799 na swój numer.
 • Sprawdź fakturę lub umowę od Orange.
 • Przeszukaj stary telefon i kartę SIM.
 • Zajrzyj do aplikacji Mój Orange.
 • Sprawdź bezpośrednio na karcie SIM.

Korzystając z tych porad na pewno uda Ci się ustalić poprawny numer telefonu. W razie problemów możesz też zadzwonić do Biura Obsługi Klienta Orange lub udać się do najbliższego salonu operatora.

Pomocne wskazówki, gdy nie możesz znaleźć numeru telefonu Orange

Zdarzają się sytuacje, gdy mimo starań nie jesteś w stanie znaleźć numeru Orange. Co wtedy zrobić?

Po pierwsze, spróbuj skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem *100 z innego telefonu. Konsultant powinien być w stanie znaleźć Twój numer po podaniu danych osobowych. Możesz też udać się osobiście do salonu Orange z dowodem tożsamości - tam również jest możliwość ustalenia numeru.

Jeśli nie masz dostępu do innego telefonu, spróbuj zrestartować swój smartfon - czasem pomaga to w przywróceniu poprawnego numeru. Na koniec możesz spróbować przywrócić ustawienia fabryczne telefonu - jednak pamiętaj, że usunie to wszystkie dane z urządzenia.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci bezproblemowo sprawdzić swój numer telefonu w Orange. Powodzenia!

Podsumowanie - jak znaleźć numer Orange?

Posiadanie poprawnego numeru telefonu w sieci Orange jest kluczowe, aby w pełni korzystać z usług operatora. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby go sprawdzić lub odnaleźć w razie zagubienia.

Najważniejsze porady to między innymi: zalogowanie się do konta Mój Orange, wysłanie SMSa z kodem 799, sprawdzenie faktury i umowy, przejrzenie ustawień i historii połączeń na starym telefonie, a także bezpośrednie sprawdzenie numeru na karcie SIM.

Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi uda Ci się szybko ustalić swój numer telefonu w Orange.

Najczęściej zadawane pytania

Aby sprawdzić numer na koncie internetowym Orange, zaloguj się na stronie www.orange.pl do serwisu Mój Orange. Na pulpicie zobaczysz wszystkie numery przypisane do Twojego konta.

Numer telefonu znajduje się w lewym górnym rogu faktury od Orange, obok takich danych jak imię, nazwisko i adres abonenta.

Tak, zmiana numeru telefonu w Orange jest możliwa. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w salonie Orange lub skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta.

Aby odzyskać numer w Orange, skontaktuj się z działem obsługi klienta. Po potwierdzeniu Twojej tożsamości pracownik powinien być w stanie podać Ci numer przypisany do Twojego konta.

Sprawdzenie numeru Orange za pomocą większości metod opisanych w poradniku jest całkowicie bezpłatne dla abonenta.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
 2. Bank Światowy odmawia interwencji w kontrowersje dotyczące prezesa NBP
 3. ING logowanie biznes - Jak zalogować się do konta firmowego?
 4. Czy Polska ponownie skradnie serce inwestorów? Pozytywne sygnały z rynku finansowego.
 5. Najlepsze konto firmowe 2022 - Ranking i porównanie ofert
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły