News

Jak Stepapp skutecznie wykorzystuje nielubianą branżę sprzątającą?

Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak04.12.20236 min.
Jak Stepapp skutecznie wykorzystuje nielubianą branżę sprzątającą?

Stepapp to innowacyjny start-up, który skutecznie wykorzystuje potencjał nielubianej branży sprzątającej. Firma łączy doświadczenie założycieli z nowoczesną technologią, aby zapewnić wysoką jakość usług i satysfakcję zarówno klientom, jak i pracownikom.

Kluczowe wnioski:
 • Stepapp powstał z chęci pomocy pracownikom branży sprzątającej.
 • Firma stawia na budowanie trwałych relacji poprzez abonamenty.
 • Stepapp szkoli pracowników i dba o ich rozwój.
 • Start-up szybko się rozwija dzięki nowoczesnym technologiom.
 • Nadal stoi jednak przed wyzwaniem walki z szarą strefą.

Historia powstania Stepapp

Pomysł na stworzenie Stepapp zrodził się z chęci pomocy pracownikom branży sprzątającej. Jeden z założycieli start-upu, Thomas Werner, jako dziecko obserwował ciężką pracę swojej mamy, która sprzątała w Szwecji. Widział, jak jest źle traktowana i postanowił to zmienić. Gdy dorósł, założył firmę Stepapp wraz z Jakubem Mocarskim, którego historia również wiąże się ze sprzątaniem.

Jakub wychowywał się z bratem tylko z mamą, która ciężko pracowała, by utrzymać dom. Chciał, by mama po pracy mogła odpocząć, a nie musiała zajmować się sprzątaniem i innymi obowiązkami. Gdy Thomas i Jakub poznali swoje historie, postanowili połączyć siły i założyć Stepapp.

Wizja i misja

Stepapp powstało z misją poprawy warunków pracy w branży sprzątającej. Firma chce zapewnić godne zatrudnienie dla osób sprzątających i zmienić negatywne postrzeganie tej profesji. Jednocześnie start-up dąży do ułatwienia życia swoim klientom poprzez profesjonalne i niezawodne usługi sprzątania.

Jak Stepapp dba o pracowników i klientów

Od początku Stepapp stawia na budowanie stałych relacji, dlatego główną usługą są subskrypcje, czyli regularne sprzątanie w ramach abonamentu. Dzięki temu klienci oszczędzają swój czas, a specjaliści Stepapp stają się częścią ich domów.

Firma sama rekrutuje, szkoli i weryfikuje osoby sprzątające, dzięki czemu może zapewnić wysoką jakość usług. Dbamy również o rozwój naszych pracowników poprzez dodatkowe kursy i certyfikaty.

Nasza firma ma odczarowywać złe opinie związane z branżą sprzątającą - mówi Jakub Mocarski.

Klienci Stepapp

Głównymi klientami Stepapp są młode rodziny z dziećmi oraz osoby skupione na karierze, które nie mają czasu na sprzątanie. Z usługi korzystają jednak również np. menedżerowie, studenci czy firmy w ramach benefitów dla pracowników.

Dostosowujemy się do potrzeb każdego klienta, oferując sprzątanie jednorazowe, cykliczne oraz dodatkowe usługi jak mycie okien czy prasowanie.

Czytaj więcej: Uwaga Podatnicy! Skarbówka ostrzega przed nowym oszustwem związanym z zwrotem podatku

Skuteczny model biznesowy Stepapp

Kluczem do sukcesu Stepapp jest połączenie doświadczenia założycieli z nowoczesną technologią. Firma działa zarówno poprzez aplikację, jak i stronę internetową, co ułatwia zamawianie usług.

Wskaźnik MRR +427% r/r
Koszt pozyskania klienta (CAC) -44%
Liczba subskrypcji +338%

Nasz model biznesowy przynosi wymierne rezultaty - koszt pozyskania klienta zwraca się już po pierwszej usłudze, a liczba abonamentów dynamicznie rośnie. Dbamy, by cykl życia klienta w Stepapp wynosił ponad rok.

Plany rozwoju

Obecnie jesteśmy na etapie pozyskiwania kolejnej rundy finansowania. Chcemy poprawić system zarządzania personelem i rozbudować funkcje aplikacji. W planach mamy również dodanie nowych usług jak pranie czy naprawy domowe.

Rekrutacja i szkolenia w Stepapp

Jak Stepapp skutecznie wykorzystuje nielubianą branżę sprzątającą?

Od samego początku stawiamy na profesjonalizm, dlatego sami rekrutujemy i szkolimy osoby sprzątające. Każdy kandydat musi przejść rozmowę kwalifikacyjną, a następnie szkolenia z obsługi klienta, technik sprzątania i BHP.

 • Ponad 1000 sprzątanych mieszkań miesięcznie
 • 57 etatowych pracowników
 • Szkolenia podnoszące kwalifikacje

Dzięki temu nasi specjaliści zdobywają konieczne kompetencje, a klienci mogą liczyć na najwyższy standard świadczonych usług. Jako pracodawca zapewniamy również stabilne zatrudnienie i godne warunki pracy.

Nowoczesne technologie w Stepapp

Stepapp od początku jest rozwijany jak nowoczesny start-up technologiczny. Stworzyliśmy kompleksowy system do zarządzania zleceniami oparty na aplikacji mobilnej i stronie www.

Klienci mogą w kilka kliknięć zamówić sprzątanie, wybierając konkretny termin, dodatkowe usługi i preferowaną formę płatności. Specjaliści otrzymują powiadomienia o nowych zleceniach. Taki model usprawnia procesy i podnosi satysfakcję wszystkich stron.

Cały czas ulepszamy nasze rozwiązania technologiczne, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Pracujemy też nad systemem do zarządzania zasobami ludzkimi, który ułatwi rekrutację i szkolenia.

Wyzwania dla Stepapp w Polsce

Największą barierą dla rozwoju Stepapp jest niska regulacja rynku usług sprzątających. Szara strefa w tej branży sięga nawet 90%, przez co trudno konkurować z “fuchami” wykonywanymi bez umowy i bez podatków.

Rozwiązaniem mogłyby być ulgi podatkowe na legalne zamawianie usług domowych, tak jak ma to miejsce w wielu krajach Europy Zachodniej. To zachęciłoby klientów do korzystania z firm takich jak Stepapp, a osobom sprzątającym zapewniło lepsze warunki pracy.

Kolejnym wyzwaniem są negatywne opinie na temat zawodu sprzątacza. Chcemy to zmienić poprzez profesjonalizację branży, szkolenia i budowanie świadomości, że taka praca również zasługuje na szacunek.

Podsumowanie

W moim artykule opisałem historię i model biznesowy startupu Stepapp. To innowacyjna firma oferująca profesjonalne usługi sprzątania, która powstała z misji poprawy sytuacji pracowników tej branży. Idea zrodziła się z osobistych doświadczeń założycieli związanych z ciężką pracą ich mam jako sprzątaczek.

Przedstawiłem, jak Stepapp dba o pracowników poprzez rekrutację, szkolenia i zapewnienie godnych warunków zatrudnienia. Firma stawia na budowanie trwałych relacji z klientami dzięki abonamentom na cykliczne sprzątanie. To przynosi wymierne rezultaty w postaci rosnących przychodów i zadowolenia klientów.

Omówiłem również nowoczesne technologie, które Stepapp wdraża, aby usprawniać procesy i lepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Cały czas ulepszamy systemy do zamawiania i zarządzania usługami sprzątania oparte na aplikacji mobilnej i stronie www.

Na koniec wspomniałem o wyzwaniach dla Stepapp w Polsce, gdzie branża sprzątająca wciąż pozostaje wysoce niezorganizowana i działa w szarej strefie. Mimo to widzimy duży potencjał do zmiany postrzegania tego zawodu i uczynienia go bardziej profesjonalnym.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. W środę posłanka zastąpi Mariusza Kamińskiego. Jego ślubowanie w Sejmie.
 2. Belka wytknął błąd kancelarii Morawieckiego w nowym raporcie
 3. Zaskakujące wydarzenia na konferencji Adama Glapińskiego - co się stało?
 4. Jak sztuczna inteligencja zastępuje nauczycieli? Futuroznawcy podają, że ruszyły zwolnienia
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły