Konta bankowe

Jak szybko i bezproblemowo zamknąć konto w Alior Banku?

Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak07.11.20233 min.
Jak szybko i bezproblemowo zamknąć konto w Alior Banku?

Posiadanie konta bankowego jest obecnie koniecznością dla większości osób. Pozwala na bezpieczne przechowywanie środków pieniężnych oraz wygodne dokonywanie transakcji. Jednak z różnych powodów może pojawić się potrzeba zamknięcia konta bankowego. Wielu klientów zadaje sobie wówczas pytanie, jak zamknąć konto w Alior Banku.

Jakie dokumenty potrzebne do zamknięcia konta Alior?

Aby zamknąć konto w Alior Banku, należy złożyć stosowny wniosek w placówce banku lub wysłać go pocztą. Do wniosku trzeba dołączyć:

  • dowód osobisty lub paszport (do wglądu),
  • karty płatnicze wydane do rachunku,
  • potwierdzenie zamknięcia ewentualnych lokat lub kredytów powiązanych z rachunkiem,
  • inne dokumenty wymagane przez bank, np. karta wzorów podpisów w przypadku rachunku firmowego.

Dokumenty można dostarczyć osobiście do dowolnej placówki Alior Banku. Ważne, aby podpis na wniosku był zgodny ze wzorem w karcie podpisów. Osoby reprezentujące firmę powinny posiadać dokumenty potwierdzające ich umocowanie.

Ile czasu zajmuje zamknięcie rachunku w Alior Banku?

Standardowo umowa rachunku bankowego z Alior Bankiem ulega rozwiązaniu po upływie miesiąca od złożenia wypowiedzenia. Oznacza to, że na zamknięcie konta trzeba poczekać około 30 dni. W tym czasie bank dokonuje rozliczeń, np. przelewa środki z lokat, rozpatruje ewentualne reklamacje itd. Dopiero gdy nie ma już żadnych powiązanych produktów, rachunek zostaje zamknięty.


Czytaj więcej: Konto walutowe PKO SA - czy warto? Opinie i porównanie oferty

Jak zamknąć konto osobiste w Alior Banku przez telefon?

Jak szybko i bezproblemowo zamknąć konto w Alior Banku?

Alior Bank umożliwia zamknięcie konta osobistego także drogą telefoniczną. W tym celu należy zadzwonić do TeleAlior pod numer 19 502 lub (+48) 12 370 70 00 i podać swoje dane identyfikacyjne. Konsultant przyjmie wówczas ustną dyspozycję o rozwiązaniu umowy. Warunkiem jest posiadanie hasła do obsługi telefonicznej.

W jaki sposób zamknąć konto firmowe Alior Banku?

Konto firmowe w Alior Banku można zamknąć składając pisemne oświadczenie w placówce banku lub przesyłając je pocztą. Wniosek powinien być podpisany zgodnie z kartą wzorów podpisów. W przypadku spółek wymagana jest dodatkowo uchwała odpowiedniego organu (zarządu, wspólników itd.). Proces zamykania rachunku firmowego jest analogiczny jak dla konta osobistego.

Co się dzieje z pieniędzmi na koncie po zamknięciu Alior?

Środki zgromadzone na rachunku w Alior Banku nie przepadają po zamknięciu konta. Bank przekazuje je zgodnie z dyspozycją posiadacza rachunku. Można je wypłacić w gotówce lub przelać na inny rachunek np. w innym banku. Jeśli klient nie wskaże sposobu wypłaty środków, bank przeksięguje je na specjalne, nieoprocentowane konto.

Jak odwołać dyspozycję zamknięcia konta w Alior Banku?

Klient Alior Banku może wycofać złożoną dyspozycję zamknięcia rachunku. W tym celu należy złożyć odpowiednie oświadczenie w placówce banku lub przesłać je pocztą przed upływem okresu wypowiedzenia umowy. Dyspozycję anuluje się na takiej samej zasadzie, na jakiej została złożona.

Gdzie złożyć wniosek o zamknięcie rachunku Alior Bank?

Jak szybko i bezproblemowo zamknąć konto w Alior Banku?

Wniosek o zamknięcie rachunku w Alior Banku można złożyć w dowolnej placówce banku. Wystarczy udać się do najbliższego oddziału. Drugą opcją jest wysłanie podpisanego wniosku wraz z wymaganymi załącznikami pocztą tradycyjną na adres banku. Warto pamiętać, że składając wniosek osobiście, od razu otrzymujemy potwierdzenie jego przyjęcia.

Jakie opłaty za zamknięcie konta osobistego Alior Banku?

Podstawowa usługa zamknięcia rachunku osobistego w Alior Banku jest bezpłatna. Nie są pobierane żadne dodatkowe prowizje ani opłaty za rozwiązanie umowy. Jedynymi kosztami mogą być ewentualne opłaty za przelew środków na inny rachunek lub ich wypłatę w gotówce. Standardowo takie transakcje są jednak darmowe w ramach rachunków osobistych Alior Banku.

Podsumowanie

Zamknięcie konta w Alior Banku jest procesem dość prostym i nie generuje dodatkowych kosztów. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek wraz z wymaganymi dokumentami osobiście w placówce lub przesłać pocztą. Całość zajmuje około miesiąca. Bank sam dokonuje rozliczeń i przekazuje środki zgodnie z dyspozycją klienta. Można też w dowolnym momencie wycofać wniosek o zamknięcie rachunku.

Najczęstsze pytania

Standardowy czas oczekiwania na zamknięcie konta w Alior Banku to około 30 dni od złożenia dyspozycji.

Alior Bank nie umożliwia składania wniosku o zamknięcie rachunku drogą elektroniczną. Należy złożyć go osobiście lub przesłać pocztą.

Tak, przed zamknięciem rachunku należy spłacić wszelkie zobowiązania kredytowe wobec Alior Banku.

Podstawowa usługa zamknięcia rachunku firmowego w Alior Banku jest bezpłatna.

Środki można odebrać w gotówce w placówce banku lub poprosić o przelew na inny rachunek bankowy.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Dom Freddiego Mercury'ego na sprzedaż. Właścicielka oczekuje wysokiej sumy
  2. Polskie miasta gotowe na KPO i konkretne inwestycje
  3. Niespodziewany obrót na konferencji Glapińskiego – ogromna zmiana na horyzoncie
  4. Gdzie w Sejmie zdeponować broń palną według Brauna
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły