Umowy

Jak wypowiedzieć umowę w Plusie przez internet? Prosty sposób na zakończenie abonamentu online

Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak07.11.20233 min.
Jak wypowiedzieć umowę w Plusie przez internet? Prosty sposób na zakończenie abonamentu online

Wypowiedzenie umowy z operatorem sieci Plus może wydawać się skomplikowane, jednak przy odrobinie wiedzy na ten temat, cały proces można przeprowadzić sprawnie i bez problemów. W niniejszym artykule wyjaśnimy, jak krok po kroku wypowiedzieć umowę z Plusem przez internet.

Jak wypowiedzieć umowę z Plusa przez internet?

Wypowiedzenie umowy z Plusem przez internet jest możliwe i nie wymaga wizyty w salonie operatora. Wystarczy wypełnić stosowny formularz na stronie internetowej Plusa i wysłać go drogą elektroniczną. Formularz jest intuicyjny i nie powinien sprawić problemów przy wypełnianiu. Trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Po pierwsze, wypowiedzenie przez internet możliwe jest tylko w przypadku umów na czas nieokreślony. Jeśli mamy umowę terminową, musimy poczekać do jej zakończenia. Po drugie, wypowiedzenie należy złożyć z odpowiednim wyprzedzeniem, zgodnie z warunkami umowy (zwykle nie mniej niż 30 dni). Po trzecie, warto mieć pod ręką numer umowy abonenckiej, który będzie potrzebny przy wypełnianiu formularza.

Kiedy najlepiej złożyć wypowiedzenie umowy z Plusem?

Najdogodniejszym momentem na wypowiedzenie umowy jest koniec miesiąca kalendarzowego. Wtedy unikniemy naliczania opłat za kolejny okres rozliczeniowy. Np. jeśli chcemy zakończyć umowę z końcem czerwca, powinniśmy złożyć wypowiedzenie najpóźniej 30 dni wcześniej, czyli do końca maja. Pamiętajmy też, aby wypowiedzenie dotarło do operatora przed upływem terminu.


Czytaj więcej: Jak online wypowiedzieć umowę z Vectrą? Poradnik 2023

Jak sprawdzić termin wypowiedzenia umowy z Plusem?

Jak wypowiedzieć umowę w Plusie przez internet? Prosty sposób na zakończenie abonamentu online

Termin wypowiedzenia umowy powinien być określony w jej warunkach. Najczęściej wynosi on 30 dni i liczy się od pierwszego dnia okresu rozliczeniowego następującego po złożeniu wypowiedzenia. Można też skontaktować się z biurem obsługi klienta Plusa i upewnić się co do konkretnej daty rozwiązania umowy w naszym przypadku.

Gdzie znaleźć formularz wypowiedzenia umowy z Plusem?

Formularz wypowiedzenia umowy dostępny jest na stronie internetowej operatora Plus pod adresem https://www.plus.pl/formularze. Należy wybrać odpowiedni formularz - albo dla numeru abonenckiego (karty SIM), albo dla umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Formularz można wypełnić online lub pobrać go w wersji PDF.

Jak wypełnić formularz wypowiedzenia umowy online w Plusie?

Wypełnianie formularza wypowiedzenia umowy w Plusie przez internet jest proste. Należy podać swoje dane osobowe, numer PESEL, numer umowy lub numer telefonu. Następnie wskazujemy przyczynę wypowiedzenia umowy (najczęściej jest to "wypowiedzenie umowy zawartej na czas nieokreślony") oraz preferowaną datę jej rozwiązania. Na koniec akceptujemy treść oświadczenia i wysyłamy formularz.

Co zrobić, jeśli Plus nie przyjmuje wypowiedzenia przez internet?

W niektórych przypadkach Plus może nie umożliwiać złożenia wypowiedzenia przez internet, np. ze względów technicznych. Wówczas pozostaje wysłanie wypowiedzenia pocztą tradycyjną (listem poleconym za potwierdzeniem odbioru). W piśmie podajemy te same informacje, które znalazłyby się w formularzu online. Wypowiedzenie będzie skuteczne z datą wpływu do operatora.

Ile kosztuje wypowiedzenie umowy w Plusie przez internet?

Jak wypowiedzieć umowę w Plusie przez internet? Prosty sposób na zakończenie abonamentu online

Wypowiedzenie umowy w Plusie przez formularz online jest całkowicie bezpłatne. Nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów. W przypadku wysyłki wypowiedzenia pocztą tradycyjną, ponosimy jedynie standardową opłatę za list polecony.

Jakie dokumenty potrzebne są do wypowiedzenia umowy online w Plusie?

Do wypowiedzenia umowy z Plusem przez internet potrzebne są tylko podstawowe informacje, takie jak: imię i nazwisko abonenta, PESEL, numer umowy lub numer telefonu. Operator nie wymaga przesyłania żadnych dodatkowych dokumentów czy zaświadczeń. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy w imieniu abonenta działa osoba upoważniona - wówczas należy załączyć skan upoważnienia.

Podsumowanie

Wypowiedzenie umowy z Plusem przez internet jest naprawdę prostą i wygodną procedurą. Wystarczy wypełnić online formularz wypowiedzenia dostępny na stronie operatora, poczekać do zakończenia okresu wypowiedzenia i możemy cieszyć się odzyskaną wolnością. Pamiętajmy tylko o kluczowych kwestiach, takich jak odpowiednie terminy i posiadanie niezbędnych danych pod ręką. To naprawdę niewielki wysiłek, który pozwoli nam pożegnać się z dotychczasowym operatorem.

Najczęstsze pytania

Nie, wypowiedzenie umowy w Plusie możliwe jest tylko w formie pisemnej - przez formularz online lub tradycyjną przesyłką pocztową.

Nie, obecność w salonie nie jest konieczna. Wypowiedzenie można złożyć przez internet, nie ruszając się z domu.

Nie, wypowiedzenie umowy w okresie promocji wiąże się z koniecznością zwrotu przyznanej ulgi, dlatego lepiej poczekać do zakończenia promocji.

Plus ma obowiązek potwierdzić otrzymanie wypowiedzenia w ciągu 14 dni. Można też samemu sprawdzić, czy wypowiedzenie dotarło poprzez kontakt z obsługą klienta.

Tak, wypowiadając umowę przed końcem okresu spłaty rat, będziemy zobowiązani do jednorazowej spłaty pozostałych rat za zakupione na raty urządzenie.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Dom Freddiego Mercury'ego na sprzedaż. Właścicielka oczekuje wysokiej sumy
  2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
  3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
  4. Niemieccy rolnicy kwestią granicy. Sytuacja polskich przedsiębiorców.
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły