News

Kaczyński wypowiada się na temat głosowań w Sejmie

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk14.01.20244 min.
Kaczyński wypowiada się na temat głosowań w Sejmie

Kaczyński wypowiada się na temat głosowań w Sejmie. Podczas konferencji prasowej w Warszawie prezes PiS został zapytany o plan udziału posłów jego partii w najbliższych głosowaniach w izbie. Jarosław Kaczyński zadeklarował, że posłowie PiS będą brali udział w głosowaniach, chyba że będą one dotyczyły projektów niezgodnych z prawem. Skomentował również wypowiedź marszałka Sejmu Szymona Hołowni na temat rzekomego planu zakłócania obrad przez polityków PiS. Zapowiedział możliwe konsekwencje za prowadzenie przez Hołownię nielegalnej służby inwigilującej posłów. Sam Hołownia nie spodziewa się jednak głębokiej eskalacji napięć.

Posłowie PiS wezmą udział w głosowaniach

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zadeklarował, że posłowie jego partii będą brać udział w głosowaniach podczas najbliższych posiedzeń Sejmu. Jedynym wyjątkiem mają być głosowania nad projektami, które według PiS są sprzeczne z prawem.

Kaczyński został zapytany na konferencji prasowej w Warszawie, jak klub parlamentarny PiS zamierza zachowywać się podczas obrad Sejmu. Pytanie padło w kontekście wcześniejszej wypowiedzi marszałka Sejmu Szymona Hołowni, który sugerował, że politycy PiS planują zakłócać najbliższe posiedzenie izby.

Kaczyński stanowczo zaprzeczył, jakoby słyszał o takich zamiarach posłów swojej partii. Zasugerował natomiast, że Hołownia dysponuje nielegalną służbą inwigilującą posłów i podsłuchującą ich prywatne rozmowy.

Zagrożenie konsekwencjami za prowadzenie nielegalnej służby

Lider PiS stwierdził, że warto sprawdzić, czy marszałek Sejmu faktycznie prowadzi tego typu działalność wywiadowczą. Kaczyński podkreślił, że byłoby to całkowicie nielegalne, a Hołownia musiałby liczyć się w takim przypadku z bardzo poważnymi konsekwencjami.

Prezes PiS jasno zadeklarował również, że posłowie jego ugrupowania będą głosować podczas najbliższych posiedzeń Sejmu. Jedyny wyjątek mają stanowić projekty, które według oceny PiS są niezgodne z obowiązującym w Polsce prawem.

Hołownia przewiduje możliwe blokowanie obrad Sejmu przez PiS

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia był pytany przez dziennikarzy o doniesienia, jakoby politycy PiS planowali blokować prace izby. Miało to być działanie odwetowe w związku z wygaszeniem mandatów posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, skazanych prawomocnie na kary 2 lat pozbawienia wolności.

Hołownia stwierdził, że obstrukcja sejmowa nie jest w polskiej polityce niczym nowym. Przypomniał, że w poprzednich kadencjach zdarzało się już posłom blokowanie obrad Sejmu – na przykład poprzez śpiewanie pieśni czy używanie gwizdków.

Spodziewać się możemy wszystkiego, tylko że to wszystko już było – powiedział marszałek Sejmu.

Hołownia podkreślił jednak, że on sam na razie nie spodziewa się głębokiej eskalacji napięć między PiS a opozycją podczas najbliższego posiedzenia Sejmu.

Czytaj więcej: Wrzawa na posiedzeniu Sejmu. Hołownia do Suskiego: proszę mówić generale

Podsumowanie

Kaczyński wypowiada się na temat głosowań w Sejmie

W artykule omówiono wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotyczącą udziału posłów jego ugrupowania w nadchodzących głosowaniach sejmowych. Przytoczono jego deklarację, że posłowie PiS będą głosować, chyba że dany projekt będzie ich zdaniem sprzeczny z prawem. Prezes PiS skomentował również sugestie marszałka Sejmu Szymona Hołowni o planach zakłócania obrad przez polityków PiS. Zasugerował, że Hołownia może nielegalnie inwigilować posłów, za co grożą mu konsekwencje.

W dalszej części artykułu przytoczono słowa Hołowni, który stwierdził, że obstrukcja sejmowa ze strony PiS nie byłaby niczym nowym. Marszałek wskazał także, że na razie nie spodziewa się poważniejszej eskalacji napięć na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Całość podsumowuje najważniejsze wątki i stanowiska zaprezentowane w artykule przez liderów PiS i opozycji.

Tekst dostarcza czytelnikowi przeglądu bieżącej sytuacji politycznej związanej z nadchodzącymi obradami Sejmu i potencjalną obstrukcją ze strony PiS. Przedstawia opinie dwóch głównych aktorów tego sporu politycznego, pozwala poznać ich argumenty i oczekiwania co do dalszego rozwoju wydarzeń.

Mam nadzieję, że to krótkie podsumowanie pomoże Czytelnikom zapoznać się z najważniejszymi wątkami omawianego artykułu i lepiej zrozumieć tę skomplikowaną sytuację polityczną. Zachęcam do lektury całego tekstu w celu pogłębienia wiedzy na ten istotny dziś temat.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
  2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
  3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
  4. Niemieccy rolnicy kwestią granicy. Sytuacja polskich przedsiębiorców.
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Tajemnica walut w Polsce ujawniona?
NewsTajemnica walut w Polsce ujawniona?

Walut nigdy więcej źle nie wymienisz! Poznaj prawdę na temat oszukańczych praktyk kantorów, naucz się właściwie przeliczać kursy i zabezpiecz się przed oszustwami. Przestrogi ekspertów dla bezpiecznej wymiany walut.