News

Klątwa rodu trójmiejskich bursztynników. Tajemnicze zgony.

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk12.01.20245 min.
Klątwa rodu trójmiejskich bursztynników. Tajemnicze zgony.

Klątwa rodu trójmiejskich bursztynników. Tajemnicze zgony wzbudziły sensację w całej Polsce. W ciągu kilku lat zmarło w niewyjaśnionych okolicznościach aż pięcioro członków tej zamożnej rodziny z Trójmiasta. Jeden z nich został znaleziony martwy w basenie, inny najprawdopodobniej wyskoczył lub wypadł z okna. Pojawiło się wiele hipotez tłumaczących te tragiczne zgony, ale żadna z nich nie została potwierdzona. Sprawa do dziś owiana jest tajemnicą.

Śmierć Jarosława N. w basenie, kwiecień 2013

W kwietniu 2013 roku gdańska policja otrzymała dramatyczne zgłoszenie - w basenie znaleziono ciało znanego bursztynnika Jarosława N. Natychmiast pod jego dom zjechało wiele radiowozów. Sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna został uduszony. Mimo że wokół posiadłości był monitoring, nikt obcy nie wszedł na teren posesji. Sprawę umorzono z powodu niewykrycia sprawcy.

Początkowo śledczy zakładali, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Jednak badania wykazały, że ofiara miała ślady duszenia i dziwne nakłucia na ciele. Policja zatrzymała żonę i syna zmarłego, oskarżając syna o zabójstwo, a żonę o ukrywanie przestępstwa. Siostra syna zeznała, że między ojcem a bratem doszło do kłótni, ale później wycofała się z tych słów.

Pojawiły się dwie hipotezy - albo ktoś obcy wtargnął do domu, albo doszło do nieszczęśliwego wypadku. Jednak monitoring nie zarejestrował obcych osób wchodzących na teren posesji. Ostatecznie oskarżeni zostali uniewinnieni z powodu braku dowodów.

Tajemniczy zgon nestora rodu Stanisława N.

Rok po śmierci Jarosława, w równie tajemniczych okolicznościach zmarł Stanisław N., nestor rodu bursztynników i założyciel rodzinnej firmy. Miał umrzeć od alkoholu, co było zaskakujące, bo od wielu lat nie pił. Przed śmiercią mówił, że "zrobi jeszcze porządek", ale nie wiadomo, o co mu chodziło. Sprawę umorzono z powodu niewykrycia przyczyny zgonu.

Zgon założyciela dynastii jeszcze bardziej zmroził krew w żyłach członków rodziny. Pojawiły się plotki o porachunkach mafijnych i długach hazardowych, które miały stać za tajemniczymi zgonami. Jednak policja nigdy nie potwierdziła tych pogłosek.

Dalsze niewyjaśnione zgony w rodzinie

Kolejna dramatyczna śmierć miała miejsce w czerwcu 2012 roku, kiedy żona brata Jarosława - Małgorzata, wyskoczyła lub wypadła przez niewielkie okno w domu, ginąc na miejscu. Również w tym przypadku nie ustalono jednoznacznej przyczyny zgonu.

W 2015 roku w Chinach znaleziono ciało Marka, syna Stanisława. zwłoki wróciły do Polski skremowane, więc nie udało się ustalić przyczyny śmierci. W tym samym roku zmarł 26-letni Alexander, oficjalnie na przedawkowanie dopalaczy. Jednak dla rodziny była to kolejna niewyjaśniona tragedia.

Czytaj więcej: Plan awaryjny UE: 20 mld euro na Ukrainę pomijając Węgry.

Hipotezy na temat przyczyn rodzinnej tragedii

Seria dramatycznych zgonów wzbudziła w Trójmieście falę plotek i spekulacji. Pojawiły się domysły, że za śmierciami stoi rosyjska mafia, która chciała przejąć intratny interes rodzinny. Inni łączyli tragedię z domniemanymi długami hazardowymi jednego z członków rodziny.

Tragiczna historia rodziny zaczęła żyć własnym życiem w gąszczu miejskich plotek, domysłów i półprawd - pisał lokalny portal trojmiasto.pl.

Jak wynika ze statystyk policyjnych, rocznie w Polsce pozostaje niewykrytych około 2% sprawców zabójstw. Być może przypadek rodziny N. wpisuje się w tę ponurą statystykę i nigdy nie poznamy prawdy o tych tajemniczych zgonach.

Podsumowanie

W niniejszym artykule opisana została przejmująca historia zagadkowych zgonów w zamożnej rodzinie gdańskich bursztynników. Wszystko zaczęło się w 2013 roku, gdy w basenie znaleziono ciało uduszonego Jarosława N. Mimo że posesja była monitorowana, nikt obcy nie wszedł na teren. Śledztwo umorzono z powodu niewykrycia sprawcy.

Rok później w równie dziwnych okolicznościach zmarł Stanisław N., założyciel firmy rodzinnej. Plotkowano o porachunkach mafijnych i hazardowych długach. Kolejne niewyjaśnione zgony miały miejsce w 2012 i 2015 roku. Razem pięcioro członków rodziny zginęło w tajemniczy sposób.

Artykuł przytacza różne hipotezy na temat przyczyn tych dramatów - od rosyjskiej mafii po długi hazardowe. Jednak policja nigdy oficjalnie nie potwierdziła tych pogłosek. Być może prawda na zawsze pozostanie zagadką, jak w 2% niewyjaśnionych spraw o zabójstwo w Polsce.

Ta wstrząsająca historia pokazuje, jak nagle los może uderzyć w zamożną i znaną rodzinę. Tajemnicze zgony wzbudziły falę plotek w całym Trójmieście, a do dzisiaj intrygują kryminalistów. Jednak prawdopodobnie nigdy nie poznamy pełnej prawdy o tej rodzinnej tragedii.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
  2. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
  3. Niemieccy rolnicy kwestią granicy. Sytuacja polskich przedsiębiorców.
  4. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
  5. Przerwa od składek ZUS dla przedsiębiorców zapowiedziana przez ministra rozwoju
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły