Konto Aurum - Warunki i oferty w PKO BP

Konto Aurum - Warunki i oferty w PKO BP
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk14.11.2023 | 6 min.

Konto Aurum od PKO Banku Polskiego to propozycja dla klientów oczekujących premiumowych usług i wygodnego dostępu do środków. Konto Aurum warunki obejmują szereg benefitów i udogodnień, które sprawiają, że to konto jest bardzo atrakcyjne. Sprawdźmy zatem, dla kogo dedykowane jest Konto Aurum w PKO BP, jakie są warunki jego otwarcia i oprocentowania, jakie korzyści daje, a także jak można je założyć.

Kluczowe wnioski:

 • Konto Aurum w PKO BP to propozycja dla zamożnych klientów oczekujących wysokiej jakości obsługi.
 • Warunki otwarcia obejmują m.in. wpływ na konto w wysokości min. 30 000 zł miesięcznie.
 • Konto charakteryzuje się wysokim oprocentowaniem i brakiem opłat za wiele usług.
 • Posiadacze Konta Aurum mają dostęp m.in. do obsługi private banking czy ubezpieczenia podróży.
 • Konto Aurum można otworzyć w oddziale PKO BP po spełnieniu określonych warunków.

Konto Aurum PKO BP - dla kogo?

Konto Aurum od PKO Banku Polskiego to propozycja skierowana do klientów oczekujących najwyższej jakości obsługi i kompleksowego wsparcia ze strony banku. Jest to konto premium, które łączy w sobie szereg benefitów i udogodnień. Dla kogo zatem dedykowane jest Konto Aurum?

Przede wszystkim jest to oferta dla osób zamożnych, które na co dzień zarządzają sporym kapitałem. Konto przeznaczone jest dla klientów indywidualnych, którzy posiadają min. 30 000 zł środków i są gotowi utrzymywać taki poziom wpływów na konto każdego miesiąca. To sprawia, że Konto Aurum pozwoli im w pełni wykorzystać potencjał usług private banking.

Konto Aurum to również propozycja dla klientów ceniących sobie dyskretną, spersonalizowaną i kompleksową obsługę. Dzięki powiązaniu Konta Aurum z usługami WSB, posiadacze konta otrzymują wsparcie profesjonalnego doradcy, który pomaga optymalizować finanse i inwestycje.

Podsumowując, Konto Aurum PKO BP to oferta przede wszystkim dla zamożnych osób fizycznych pragnących najwyższego komfortu w bankowości i dostępu do ekskluzywnych usług private banking.

Warunki otwarcia Konta Aurum w PKO BP

Aby otworzyć Konto Aurum, trzeba spełnić określone warunki stawiane przez PKO Bank Polski. Jakie dokładnie kryteria obowiązują w przypadku tego konta premium?

Przede wszystkim, aby otworzyć Konto Aurum, klient musi posiadać wpływy na konto w wysokości minimum 30 000 zł miesięcznie. Bank weryfikuje zatem zasilenie konta co miesiąc i w przypadku niespełnienia tego warunku może zmienić konto na inny produkt.

Poza utrzymywaniem określonego salda, klient powinien również wyrazić chęć korzystania z usług bankowości prywatnej PKO Banku Polskiego. Te usługi wiążą się z przypisaniem klienta do dedykowanego Doradcy Bankowości Prywatnej.

Dodatkowo, posiadacz Konta Aurum powinien korzystać z karty kredytowej PKO BP Visa Platinum. Jest to karta z licznymi udogodnieniami, m.in. ubezpieczeniem podróżnym i bagażu.

Podsumowując, do otwarcia Konta Aurum potrzebne jest utrzymywanie miesięcznych wpływów na poziomie min. 30 000 zł, skorzystanie z usług private banking oraz posiadanie karty kredytowej Visa Platinum.

Czytaj więcej: Wypowiedzenie umowy o.c. - wzory i zasady dla nabywcy nieruchomości

Oprocentowanie i opłaty za Konto Aurum

PKO BP: banki będą bardzo stopniowo i umiarkowanie przekładać wyższe stopy na oprocentowanie depozytów - Bankier.pl

Istotnym aspektem Konta Aurum jest jego oprocentowanie i opłaty. Jak prezentują się warunki cenowe tego konta?

Konto Aurum charakteryzuje się bardzo korzystnym oprocentowaniem. Na dzień 11.11.2023 wynosi ono 5% w skali roku do kwoty 500 000 zł. Jest to zdecydowanie jedna z najwyższych stóp procentowych dla kont osobistych w Polsce.

Co ważne, Konto Aurum nie wiąże się z żadnymi ukrytymi ani dodatkowymi opłatami. Klient nie ponosi miesięcznych kosztów prowadzenia konta, opłat za przelewy czy wypłaty z bankomatów. Daję to komfort korzystania z usług bez obciążeń.

Konto Aurum wyróżnia się na tle konkurencji bardzo wysokim oprocentowaniem sięgającym 5% w skali roku oraz brakiem ukrytych opłat.

Posiadacz Konta Aurum nie ponosi także żadnych kosztów związanych z kartami debetowymi czy usługami bankowości elektronicznej. Te elementy również zostały wliczone w pakiet i są bezpłatne.

Podsumowując, Konto Aurum cechuje się bardzo korzystnym oprocentowaniem i brakiem dodatkowych kosztów dla klienta. To zdecydowanie zwiększa opłacalność tego rozwiązania.

Korzyści z posiadania Konta Aurum

Decydując się na otwarcie Konta Aurum można liczyć na szereg benefitów i korzyści. Jakie najważniejsze profity daje to konto?

Konto Aurum przede wszystkim otwiera dostęp do ekskluzywnych usług bankowości prywatnej PKO Banku Polskiego. Oznacza to wsparcie dedykowanego doradcy, pomoc w optymalizacji finansów i dostęp do produktów inwestycyjnych.

Kolejną zaletą są liczne ubezpieczenia w pakiecie. Posiadacz Konta Aurum otrzymuje m.in. ubezpieczenie podróżne, ubezpieczenie OC i assistance medyczny w podróży zagranicznej.

 • Dostęp do ekskluzywnych usług private banking
 • Możliwość korzystania z profesjonalnych usług doradczych
 • Liczne ubezpieczenia w pakiecie konta
 • Wysokie oprocentowanie oszczędności
 • Brak ukrytych opłat i kosztów

Niewątpliwie atrakcyjne jest również wysokie oprocentowanie środków na Koncie Aurum, sięgające 5% w skali roku. Pozwala to efektywnie pomnażać oszczędności.

Reasumując, Konto Aurum to przede wszystkim dostęp do unikalnych usług private banking, profesjonalnych porad inwestycyjnych i licznych ubezpieczeń w jednym.

Dodatkowe usługi dla posiadaczy Konta Aurum

Konto Aurum w PKO BP – dla kogo, jak otworzyć | Oferta i opinie

Oprócz podstawowych korzyści, Konto Aurum wiąże się również z dodatkowymi usługami i bonusami dla klientów. Jakie dodatkowe profity daje konto?

Posiadacze Konta Aurum w PKO Banku Polskim mogą liczyć na ubezpieczenie assistance medyczny podczas podróży zagranicznych. Obejmuje ono m.in. pokrycie kosztów leczenia czy transportu medycznego.

Kolejną usługą jest ubezpieczenie nieruchomości i ruchomości domowych do kwoty 1 mln zł. Zapewnia ono ochronę mienia klienta Conta Aurum.

Ponadto klienci otrzymują dostęp do saloników lotniskowych Priority Pass. Mogą do nich wejść bezpłatnie podczas oczekiwania na lot.

Ubezpieczenie assistance medycznyUbezpieczenie nieruchomości i ruchomości
Dostęp do saloników lotniskowychMożliwość korzystania z usługi Concierge

Podsumowując, Konto Aurum to nie tylko podstawowe korzyści, ale też dodatkowe udogodnienia zwiększające komfort korzystania z usług banku.

Jak założyć Konto Aurum w PKO BP?

W jaki sposób można otworzyć Konto Aurum? Jaka jest procedura założenia tego konta premium w PKO BP?

Przede wszystkim, aby otworzyć Konto Aurum trzeba udać się do oddziału PKO Banku Polskiego. Nie jest możliwe zdalne otwarcie tego konta przez Internet.

Kolejnym krokiem jest wypełnienie stosownych wniosków i formularzy. Konieczne będzie potwierdzenie tożsamości klienta oraz dostarczenie wymaganych dokumentów np. zaświadczenia o zatrudnieniu lub PIT.

Następnie bank dokonuje weryfikacji przedłożonych danych. Po pozytywnej ocenie zawierana jest umowa o prowadzenie Konta Aurum.

Ostatnim etapem jest wpłata środków w wymaganej kwocie minimum 30 000 zł, która uruchamia konto. Od tego momentu klient może w pełni korzystać z usług Konta Aurum.

Podsumowując, założenie Konta Aurum wymaga fizycznej wizyty w oddziale banku, złożenia wniosków, pozytywnej weryfikacji i wpłaty środków. To prosta procedura, która otwiera dostęp do unikalnych korzyści.

Podsumowanie

Konto Aurum od PKO Banku Polskiego to propozycja skierowana do zamożnych klientów, którzy cenią sobie profesjonalną obsługę, wsparcie finansowe i liczne dodatkowe benefity. Aby je otworzyć, trzeba mieć stałe miesięczne wpływy na poziomie minimum 30 000 zł. Konto Aurum oferuje bardzo wysokie oprocentowanie sięgające 5% w skali roku i nie wiąże się z żadnymi ukrytymi opłatami. To rozwiązanie przede wszystkim dla klientów indywidualnych, którzy pragną najwyższego komfortu w bankowości.

Główną korzyścią z Konta Aurum jest dostęp do ekskluzywnych usług private banking, czyli wsparcia dedykowanego doradcy. Profesjonalny doradca pomoże w optymalizacji finansów osobistych i doborze inwestycji. Konto Aurum daje również liczne ubezpieczenia w pakiecie, m.in. obsługę medyczną za granicą.

Konto Aurum PKO BP to prosta i szybka procedura założenia w oddziale banku, choć nie da się go otworzyć zdalnie. Po weryfikacji tożsamości i złożeniu wniosków, wystarczy dokonać wpłaty minimum 30 000 zł by aktywować konto. Od tego momentu można cieszyć się kompleksową obsługą na najwyższym poziomie.

Podsumowując, Konto Aurum to idealna propozycja dla klientów indywidualnych oczekujących najlepszej jakości obsługi, dostępu do profesjonalnego doradztwa inwestycyjnego i wygodnego zarządzania finansami osobistymi. To konto premium z licznymi benefitami.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
 2. Bank Światowy odmawia interwencji w kontrowersje dotyczące prezesa NBP
 3. Jak wykonać przelew w PKO BP? Szybko i bezpiecznie przez internet i aplikację.
 4. Czy Polska ponownie skradnie serce inwestorów? Pozytywne sygnały z rynku finansowego.
 5. Jak zamknąć konto bankowe przez internet? Poradnik krok po kroku
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły