Konta bankowe

Konto oszczędnościowe Pekao SA - Wszystko, co musisz wiedzieć

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk26.01.20247 min.
Konto oszczędnościowe Pekao SA - Wszystko, co musisz wiedzieć

Bank Pko SA Konto Oszczędnościowe - Co warto wiedzieć? To pytanie zadaje sobie wielu Polaków rozważających założenie konta oszczędnościowego w Banku Pekao S.A. W tym artykule przyjrzymy się bliżej ofercie tego banku, abyś mógł podjąć świadomą decyzję. Sprawdzimy warunki oprocentowania, opłaty, dostępne warianty kont oraz dodatkowe korzyści. Na końcu podsumujemy najważniejsze informacje.

Kluczowe wnioski:
 • Konto oszczędnościowe w Banku Pekao to bezpieczna lokata środków z konkurencyjnym oprocentowaniem.
 • Można wybrać konto z darmową kartą i wpłatami lub tańszy wariant bez tych benefitów.
 • Pekao oferuje też specjalne konta dla młodych i seniorów z dodatkowymi profitami.
 • Wszytkie konta oszczędnościowe objęte są gwarancją BFG do równowartości 100 tysięcy euro.
 • Otwarcie i prowadzenie rachunku jest proste, także przez internet za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Jak założyć w Pekao konto oszczędnościowe?

Bank Pko SA umożliwia założenie konta oszczędnościowego Pekao na kilka sposobów. Można to zrobić osobiście w oddziale, przez internet za pomocą bankowości elektronicznej lub zadzwonić na infolinię. Najszybszym sposobem jest założenie konta online.

Aby otworzyć konto przez internet, trzeba wejść na stronę www.pekao.com.pl i kliknąć przycisk „Otwórz konto”. Następnie wybieramy interesujący nas rodzaj konta oszczędnościowego i postępujemy zgodnie z kolejnymi krokami.

Podczas online'owej rejestracji poproszeni zostaniemy o podanie danych osobowych, adresu zamieszkania i kontaktowego, numeru PESEL oraz dokumentu tożsamości. Cały proces zajmuje około 10-15 minut.

Po wypełnieniu wniosku i akceptacji regulaminu, na podany adres mailowy zostanie wysłany link do potwierdzenia rejestracji. Kliknięcie w link powoduje zakończenie procedury i konto zostaje otwarte.

Co jeśli nie mam konta w bankowości internetowej Pekao?

Jeśli nie posiadamy jeszcze dostępu do bankowości internetowej Pekao, to trzeba najpierw taki dostęp założyć. Można to zrobić podczas rejestracji konta oszczędnościowego.

W trakcie składania wniosku o konto, na etapie ustanawiania hasła i loginu do bankowości elektronicznej, zaznaczamy opcję aktywacji tego kanału dostępu. Wtedy razem z kontem oszczędnościowym uruchomimy możliwość bankowania przez internet.

Jakie opłaty pobiera Pekao za konto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe Pekao jest dostępne w kilku wariantach różniących się opłatami i dodatkowymi benefitami. Ogólnie można powiedzieć, że im więcej profitów, tym wyższe koszty prowadzenia rachunku.

Najtańszym kontem oszczędnościowym w ofercie jest Konto Wyjątkowe Pekao. Nie pobiera się z niego żadnych opłat ani za prowadzenie rachunku, ani za przelewy czy wypłaty. Jedynym kosztem są opłaty za wysłanie karty lub wydanie nowej w miejsce utraconej w wysokości 25 zł.

Droższym kontem jest Konto Dobrze Oszczędnościowe Pekao. Koszt prowadzenia wynosi około 8 zł miesięcznie, ale zawiera ono darmowe kartę i wpłaty we wpłatomatach. Koszty innych usług są takie same jak w Koncie Wyjątkowym.

Rodzaj opłaty Konto Wyjątkowe Pekao Konto Dobrze Oszczędnościowe Pekao
Prowadzenie konta 0 zł 8,50 zł miesięcznie
Karta do konta 25 zł 0 zł
Wypłata z bankomatu Pekao 0 zł 0 zł
Wpłata we wpłatomacie 0 zł + prowizja 0,3% min. 2 zł 0 zł

Pekao udostępnia także specjalne konta oszczędnościowe dla osób młodych i seniorów. Tutaj koszty są niższe, ale jest szereg dodatkowych zniżek i benefitów.

Czytaj więcej: Jak wykonać przelew w PKO BP? Szybko i bezpiecznie przez internet i aplikację.

Jakiego oprocentowania można spodziewać w Pekao?

Oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych Banku Pekao jest zmienne, ustalane w oparciu o stopy procentowe NBP. Na dzień 20 grudnia 2023 roku wynosi około 4% dla zwykłych kont oszczędnościowych.

Pekao proponuje też konta oszczędnościowe na tzw. nowe środki z oprocentowaniem 6% dla kwot do 300 tysięcy złotych. Są to pieniądze, którymi wcześniej nie dysponował Bank Pekao. Premia podwyższonego oprocentowania obejmuje środki zgromadzone przez 4 miesiące od otwarcia rachunku.

Po tym okresie naliczane jest standardowe oprocentowanie według obowiązującej stopy bazowej. Aktualne stawki oprocentowania można sprawdzić na stronie internetowej Banku Pekao w sekcji kont oszczędnościowych.

Konto oszczędnościowe Pekao - bezpieczna lokata środków

Konto oszczędnościowe Pekao SA - Wszystko, co musisz wiedzieć

Bank Pekao jako duży i renomowany bank zapewnia pełne bezpieczeństwo powierzonych mu środków. Wszystkie konta oszczędnościowe objęte są ubezpieczeniem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tysięcy euro.

Oznacza to, że w przypadku upadłości banku każdy klient otrzyma zwrot pieniędzy zgromadzonych na koncie oszczędnościowym, do maksymalnej kwoty objętej gwarancją BFG, czyli około pół miliona złotych.

Posiadanie konta oszczędnościowego w dużym i stabilnym banku, jakim jest Bank Pekao S.A., zapewnia pełne bezpieczeństwo naszych pieniędzy i gwarantuje ich zwrot nawet w skrajnie nieprzewidzianych sytuacjach.

Dodatkowo środki lokowane na koncie oszczędnościowym Pekao chronione są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny tak samo jak w przypadku zwykłego rachunku ROR. Daje to podwójne zabezpieczenie oszczędności.

Jak wybrać najlepszy wariant konta oszczędnościowego?

Wybierając konto oszczędnościowe Pekao, należy wziąć pod uwagę głównie dwa czynniki:

 • Wysokość oprocentowania − im wyższe tym lepiej,
 • Wysokość opłat za prowadzenie konta i usługi − im niższe tym lepiej.

Jeśli zależy nam przede wszystkim na jak najwyższych zyskach z oprocentowania, to warto wybrać Konto Wyjątkowe Pekao. Nie ma ono żadnych kosztów, a na zyskach nic nie tracimy.

Z kolei gdy oprócz dochodu z odsetek istotna jest dla nas wygoda bankowania i korzystania z karty, lepszym rozwiązaniem będzie Konto Dobrze Oszczędnościowe Pekao z darmową kartą i bezpłatnymi wpłatami wpłatomatach.

Co zyskujesz otwierając konto w Pekao S.A.?

Głównymi zyskami z założenia konta oszczędnościowego Pekao są:

 • Wyższe oprocentowanie niż na koncie ROR − średnio różnica 2-3 punkty %
 • Możliwość elastycznego oszczędzania bez ryzyka utraty środków
 • Wygodny dostęp do pieniędzy przez internet lub kartę (w wybranych kontach)
 • Gwarancja bezpieczeństwa środków zapewniona przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny

Podsumowując, konto oszczędnościowe Pekao to bardzo dobre miejsce do trzymania oszczędności - bezpieczne i z konkurencyjnym oprocentowaniem wyższym niż na zwykłych rachunkach bankowych.

Podsumowanie

Konto oszczędnościowe Pekao to dobry sposób na bezpieczne pomnażanie oszczędności. Oferuje wyższe oprocentowanie niż zwykłe rachunki bankowe, przy zachowaniu pełnej gwarancji bezpieczeństwa środków. Można je otworzyć przez internet, korzystać także online lub za pomocą karty.

W ofercie Banku Pekao S.A. dostępnych jest kilka rodzajów kont oszczędnościowych - różnią się one głównie wysokością oprocentowania i opłat. Najlepiej wybrać wariant najkorzystniejszy pod względem tych dwóch parametrów.

Konto oszczędnościowe Pekao objęte jest także gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tysięcy euro. Oznacza to podwójne zabezpieczenie środków - pierwsze w postaci silnej pozycji Banku Pekao na rynku, drugie w ramach systemu gwarantowania depozytów.

Podsumowując, lokowanie oszczędności w Banku Pekao S.A. na koncie oszczędnościowym to dobry wybór dla każdego, kto ceni bezpieczeństwo i stabilny zysk z oprocentowania. Warto bliżej przyjrzeć się tej ofercie.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
 2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
 3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
 4. Gdzie w Sejmie zdeponować broń palną według Brauna
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

ING Konto Internetowe: przegląd korzyści i funkcji
Konta bankoweING Konto Internetowe: przegląd korzyści i funkcji

ING Konto Internetowe to wszechstronne rozwiązanie bankowe oferujące szeroki wachlarz korzyści i udogodnień. Odkryj atrakcyjne oprocentowanie, darmowe przelewy, intuicyjny panel oraz zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. ING Konto Internetowe to komfort i wygoda zarządzania finansami online.