News

Kontrowersyjna decyzja ws. Izery, dlaczego wszystkich to zdziwiło?

Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak12.05.20243 min.
Kontrowersyjna decyzja ws. Izery, dlaczego wszystkich to zdziwiło?

Przygotuj się na zaskakującą decyzję dotyczącą fabryki Izery, która może wprawić Cię w osłupienie. Pomimo licznych kontrowersji wokół tego projektu, nadchodzą ważne rozstrzygnięcia, które zdecydują o jego dalszych losach. Wbrew powszechnym opiniom, sprawa nabrała nieoczekiwanego obrotu. Jesteś ciekaw, co tak bardzo zaskoczyło wszystkich obserwatorów? Poznaj kulisy tej sprawy, która wzbudza ogromne emocje.

Fabryka Izery - dwa etapy budowy

Szykuje się ogromna nowa inwestycja w jednym z najpiękniejszych zakątków naszego kraju - izerskich górach. Plany dotyczą budowy fabryki, która ma produkować pierwszy w pełni polski samochód elektryczny - Izerę. Cały proces będzie jednak podzielony na dwa etapy.

Pierwszy etap, na który już wydano pozwolenie, obejmuje powstanie obiektu o powierzchni zabudowy wynoszącej imponujące 169 tys. m2. To dopiero początek, gdyż produkcja w fabryce ma ostatecznie osiągnąć roczną zdolność produkcyjną 300 tys. samochodów.

Ten ambitny projekt to szansa nie tylko na rozwój nowoczesnego przemysłu w Polsce, ale również na stworzenie wielu nowych miejsc pracy w nowej fabryce. Mieszkańcy regionu z pewnością z niecierpliwością oczekują na rozwój sytuacji.

Audyt EMP zakończony, czas na decyzję rządu

Niedawno zakończył się również kluczowy audyt spółki ElectroMobility Poland, która stoi za projektem Izery. Został on przeprowadzony w sposób niezwykle szczegółowy, obejmując każdy aspekt działalności firmy.

Co ciekawe, audyt nie wykazał żadnych nieprawidłowości poza tymi, które zostały wcześniej zidentyfikowane przez Najwyższą Izbę Kontroli. Jedynym zarzutem były wówczas opóźnienia w pracach nad samochodem elektrycznym.

Teraz jednak decyzja o kontrowersji wokół dalszych losów Izery należy do rządu. Jeśli da zielone światło, cała nowa inwestycja może w końcu ruszyć z kopyta. Obserwatorzy z niecierpliwością oczekują tej kluczowej decyzji.

Czytaj więcej: Podwójny urlop dla matek wcześniaków - jeden z priorytetów

Izera trafi na rynek w 2026 r.?

Zdjęcie Kontrowersyjna decyzja ws. Izery, dlaczego wszystkich to zdziwiło?

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami ElectroMobility Poland, produkcja w fabryce Izery miała rozpocząć się w grudniu 2025 roku, a sam samochód miał trafić do sprzedaży w 2026 roku. Jednak po wyborze generalnego wykonawcy inwestycji - firmy Mirbud - pojawiły się nowe terminy.

  • Spółka deklaruje obecnie, że masowa produkcja w fabryce może zostać uruchomiona do połowy 2026 roku.
  • To oznacza, że pierwsi klienci mogliby odebrać swoje egzemplarze Izery dopiero w drugiej połowie tego roku lub nawet na początku 2027.

Czas pokaże, czy te założenia okażą się realne, a pierwszy całkowicie polski samochód elektryczny trafi do naszych rąk. Będzie to z pewnością ważny moment dla całego rodzimego przemysłu motoryzacyjnego.

Najczęstsze pytania

Fabryka Izery będzie zlokalizowana w izerskich górach. To malownicza okolica położona na pograniczu Polski i Czech, gdzie powstaną te nowatorskie zakłady produkcyjne.

Po zakończeniu dwóch etapów budowy, fabryka Izery ma osiągnąć imponującą roczną zdolność produkcyjną wynoszącą 300 tys. samochodów elektrycznych. To ogromny potencjał dla polskiego rynku motoryzacyjnego.

Za projektem Izery stoi spółka ElectroMobility Poland, która została założona w 2016 roku przez cztery kontrolowane przez państwo koncerny energetyczne: PGE, Energę, Eneę oraz Tauron. Obecnie większościowym akcjonariuszem jest Skarb Państwa.

Zgodnie z najnowszymi informacjami, masowa produkcja Izery może zostać uruchomiona do połowy 2026 roku. Oznacza to, że pierwsi klienci będą mogli odebrać swoje samochody być może dopiero pod koniec 2026 roku lub na początku 2027 roku.

Dokładne liczby nie są jeszcze znane, ale z pewnością budowa tak dużego zakładu produkcyjnego przyniesie wiele nowych miejsc pracy dla mieszkańców regionu izerskich gór i okolic. To ogromna szansa na rozwój lokalnego rynku pracy.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 3.17 Liczba głosów: 6

5 Podobnych Artykułów:

  1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
  2. Prezydent podpisał ważne ustawy nowego rządu w piątek wieczór
  3. Co Prezes NBP mówi o inflacji? Klucz do decyzji RPP na wykresie
  4. Pośredniczka oszukała klienta, komornik bezradny. Pomagające całe rodziny
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły