News

Kurs węgierskiego forinta wzleczy polskich złotych. Niespodzianka z Budapesztu!

Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska02.05.20243 min.
Kurs węgierskiego forinta wzleczy polskich złotych. Niespodzianka z Budapesztu!

Czy planujesz wakacje nad Balatonem, a może prowadzisz biznes z węgierskimi firmami? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z bieżącymi kursami walut! Dzisiaj węgierski forint znów zaskoczył wszystkich niecodzienną zmianą wartości w stosunku do polskiego złotego. Sytuacja ta może mieć wpływ na Twoje plany i wydatki, dlatego nie przegap ważnych informacji.

Niepokojące zmiany kursu forinta wobec złotego

Sytuacja na rynku walutowym znów zaskakuje! Ostatnie dni przyniosły gwałtowne wahania kursu węgierskiego forinta w stosunku do polskiego złotego. Każdy, kto planował urlop nad Balatonem lub interesy z węgierskimi kontrahentami, musi być czujny.

Zgodnie z dzisiejszymi notowaniami, za jednego forinta trzeba zapłacić aż 1,1096 złotych. To spora niespodzianka dla wszystkich, którzy niedawno dokonywali wymiany walut. Trend krótkoterminowy pokazuje wzrost wartości forinta o 0,0112 zł!

Takie wahania wyceny węgierskiej waluty mogą oznaczać większe wydatki podczas pobytu na Węgrzech. Dlatego tak ważne jest śledzenie kursu forynt węgierski/złoty polski tuż przed wyjazdem.

Przyczyny wahań wartości węgierskiej waluty w 2024

Zastanawiasz się, co stoi za tymi dużymi skokami kursu forinta? Sytuacja gospodarcza na Węgrzech w tym roku jest wyjątkowo niestabilna, a to przekłada się bezpośrednio na wycenę forintów na rynkach międzynarodowych.

Ekonomiści wskazują kilka kluczowych czynników wpływających na osłabienie się forinta względem innych walut, w tym złotego:

 • Rosnąca inflacja na Węgrzech
 • Konflikty polityczne z Unią Europejską
 • Spadek bezpośrednich inwestycji zagranicznych
 • Niepewność związana z wojną w Ukrainie

Te wszystkie wydarzenia odbiły się negatywnie na wiarygodności gospodarczej Węgier na arenie międzynarodowej. W rezultacie inwestorzy niechętnie inwestują na Węgrzech, a handel z tym krajem przestał być tak opłacalny jak kiedyś.

Czytaj więcej: Aktualności z branży energetycznej w Polsce - Najnowsze informacje

Analitycy przewidują dalsze spadki lub wzrosty? Co dalej?

Zdjęcie Kurs węgierskiego forinta wzleczy polskich złotych. Niespodzianka z Budapesztu!

W świetle ostatnich turbulencji na rynkach finansowych, wszyscy zastanawiają się, co dalej z kursem forinta. Specjaliści są podzieleni - część widzi przestrzeń do dalszych spadków wartości węgierskiej waluty, inni uważają, że to już dno i należy spodziewać się odreagowania.

 • Pesymistyczne prognozy zakładają osłabienie forinta nawet do poziomu 1,20 zł.
 • Optymiści liczą na powrót do kursu zbliżonego do 1 forinta za złotego.

Która strona ma rację? Trudno powiedzieć. Wiele zależy od rozwoju sytuacji politycznej i makroekonomicznej na Węgrzech. Jedno jest pewne - bieżący wyczerpujący kurs walut pokazuje, że warto uważnie śledzić notowania przed planowaniem wyjazdów za południową granicę.

Dlatego polecamy skorzystanie z praktycznych narzędzi do sprawdzania notowań złotego w relacji do forinta. Dzięki nim będziesz na bieżąco i przygotujesz się lepiej finansowo na podróż służbową czy wyczekiwane wakacje w otoczeniu pittoreskowych jezior i malowniczych wzgórz Węgier.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
 2. Prezydent podpisał ważne ustawy nowego rządu w piątek wieczór
 3. Co Prezes NBP mówi o inflacji? Klucz do decyzji RPP na wykresie
 4. Pośredniczka oszukała klienta, komornik bezradny. Pomagające całe rodziny
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska

Jestem ekonomistką, na blogu poruszam tematy związane z finansami osobistymi i inwestowaniem pieniędzy. Dzielę się praktycznymi poradami, analizuję sytuację gospodarczą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły