News

Marszałek Hołownia zaskoczony budżetem kancelarii Sejmu

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk19.12.20235 min.
Marszałek Hołownia zaskoczony budżetem kancelarii Sejmu

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia wyraził zaskoczenie, dowiadując się, że budżet kancelarii Sejmu przewiduje finansowanie Rady Mediów Narodowych. Stwierdził, że choć ma świadomość oczekiwań co do zmian w TVP, to nie zamierza podejmować drastycznych kroków, a raczej stopniowo reformować media publiczne. Zapowiedział gotowość do dialogu w tej sprawie, jednocześnie przyznając, że odzyskanie obiektywizmu przez TVP może wymagać cierpliwości.

Zaskoczenie Hołowni finansowaniem Rady Mediów z budżetu Sejmu

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia nie krył zdziwienia, gdy zapoznał się z budżetem kancelarii Sejmu na przyszły rok. Okazało się bowiem, że przewidziane są w nim środki na finansowanie działalności Rady Mediów Narodowych. Jak przyznał Hołownia, z budżetu Sejmu wypłacane będą wynagrodzenia członkom RMN oraz środki na obsługę administracyjną Rady.

Dla marszałka Sejmu była to zaskakująca informacja, gdyż - jak zaznaczył - Rada Mediów Narodowych funkcjonuje poza strukturami Sejmu. Finansowanie jej działalności z budżetu Sejmu stało się więc dla Hołowni niemiłą niespodzianką.

Brak zgody na drastyczne działania wobec TVP

Marszałek odniósł się także do planowanych zmian dotyczących mediów publicznych, zwłaszcza TVP. Podkreślił, że nie zamierza podejmować radykalnych działań, które destabilizowałyby funkcjonowanie nadawcy.

Jednocześnie zadeklarował, że nie zgadza się na formułowane przez niektóre środowiska oczekiwania spektakularnych posunięć, które ograniczałyby finansowanie czy nadawanie TVP. Hołownia stwierdził, że jego celem jest raczej stopniowa naprawa mediów publicznych bez gwałtownych cięć czy pochopnych decyzji.

Gotowość do dialogu ws. reformy mediów publicznych

Szymon Hołownia zaznaczył, że doskonale zdaje sobie sprawę z kontrowersji wokół obecnego kształtu TVP i roli Rady Mediów Narodowych. Jednak - jak podkreślił - nie zamierza formułować pochopnych osądów czy decydować arbitralnie o przyszłym kształcie mediów.

Marszałek Sejmu zadeklarował gotowość do dialogu i stopniowych zmian, które jednak muszą odbywać się z poszanowaniem prawa. Jak stwierdził, doskonale rozumie, że wokół TVP i Rady Mediów Narodowych narosło wiele kontrowersji, jednak trzeba działać rozważnie i unikać pochopnych decyzji.

Oczekiwania wobec obiektywności TVP

Szymon Hołownia odniósł się także do kwestii obiektywizmu i wiarygodności przekazów Telewizji Polskiej. Przyznał, że choć wielu ludzi oczekuje natychmiastowej poprawy w tym zakresie, to zmiany zachodzą stopniowo.

Marszałek zaznaczył, że choć sam także chciałby, by TVP stała się bardziej bezstronna, to zdaje sobie sprawę, iż jest to proces wymagający czasu. Dlatego - jak podkreślił - należy zachować cierpliwość i nie formułować zbyt pochopnych oczekiwań co do tempa pożądanych reform.

Czytaj więcej: Niespotykane Tępo Wydobycia i Sprzedaży Węgla - Nowy Rekord na horyzoncie!

Cierpliwość potrzebna przy zmianach w mediach

Trudno mi powiedzieć czy na święta włączę TVP i nie zobaczę tam gruczołu jadowego, nabrzmiałego i tętniącego, tylko obiektywny przekaz. Trudno mi sobie wyobrazić, że pewne rzeczy mogą zwlekać. Z drugiej strony czekamy osiem lat, to poczekamy tydzień, dwa albo i miesiąc, jeżeli będzie trzeba. Niech się dzieje wszystko spokojnie i zgodnie z prawem. Damy radę - podsumował Hołownia.

Szymon Hołownia podkreślił zatem, że choć wielu ludzi oczekuje szybkich i radykalnych zmian w mediach publicznych, zwłaszcza w TVP, to on sam uważa, iż potrzebna jest cierpliwość i stopniowe działania reformatorskie.

Marszałek zwrócił uwagę, że skoro przez osiem lat funkcjonował dotychczasowy model TVP, to poczekanie kolejny tydzień czy dwa nie będzie problemem. Dla Hołowni najważniejsze jest, aby wszelkie zmiany zachodziły spokojnie i zgodnie z obowiązującym prawem.

Tym samym marszałek Sejmu zasygnalizował, że choć ma świadomość oczekiwań co do reform, to nie zamierza działać pochopnie kosztem ładu prawnego i stabilności mediów publicznych. Jak stwierdził, potrzebna jest cierpliwość i rozwaga przy stopniowym reformowaniu TVP i innych instytucji medialnych.

Podsumowanie

Marszałek Hołownia zaskoczony budżetem kancelarii Sejmu

W niniejszym artykule omówiłem kwestię zaskoczenia marszałka Sejmu Szymona Hołowni faktem finansowania Rady Mediów Narodowych z budżetu kancelarii Sejmu. Przyznał on, że było to dla niego zaskoczeniem, gdyż RMN funkcjonuje poza strukturami parlamentu. Wypłacanie z budżetu Sejmu wynagrodzeń dla członków Rady i środków na jej działalność stało się więc niemiłą niespodzianką.

Poruszyłem również kwestię deklaracji Hołowni o braku zgody na drastyczne działania destabilizujące TVP. Podkreślił on, że celem jest raczej stopniowa naprawa mediów publicznych bez radykalnych posunięć. Jednocześnie marszałek zadeklarował gotowość do dialogu na temat reform, które jednak muszą przebiegać zgodnie z prawem i bez pochopnych decyzji.

Wskazałem także na wyrażone przez Hołownię oczekiwania co do większej obiektywności Telewizji Polskiej. Marszałek przyznał jednak, że choć sam tego chce, to zdaje sobie sprawę, iż wymaga to czasu. Dlatego - jak stwierdził - potrzebna jest cierpliwość i stopniowe działanie.

Podsumowując, w artykule przytoczyłem słowa Hołowni, który stwierdził, że skoro dotychczasowy model TVP funkcjonował latami, to poczekanie kolejny tydzień czy dwa na reformy nie będzie problemem. Kluczowe jest działanie zgodne z prawem i unikanie pochopności.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Dom Freddiego Mercury'ego na sprzedaż. Właścicielka oczekuje wysokiej sumy
  2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
  3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
  4. Niemieccy rolnicy kwestią granicy. Sytuacja polskich przedsiębiorców.
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Polski ChatGPT już działa. Jak wypadł jego debiut?
NewsPolski ChatGPT już działa. Jak wypadł jego debiut?

"polski chatgpt Bielik, rodzimy model AI oparty na języku polskim, zadebiutował z kilkoma potknięciami. Jego twórcy przyznają, że ograniczona baza danych stanowi wyzwanie dla stworzenia w pełni funkcjonalnego polskiego chatbota"