News

Mastalerek: Prezydent bardziej przejęty panami niż ktokolwiek inny

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk11.01.20245 min.
Mastalerek: Prezydent bardziej przejęty panami niż ktokolwiek inny

Mastalerek: Prezydent bardziej przejęty panami niż ktokolwiek inny. We wtorek doszło do zatrzymania byłych szefów CBA Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, którzy przebywali wówczas w Pałacu Prezydenckim. W rozmowie w RMF FM szef Gabinetu Prezydenta RP Marcin Mastalerek skomentował tę sytuację. Podkreślił, że prezydent jest bardzo przejęty losem zatrzymanych polityków PiS i spotykał się z nimi wielokrotnie. Zapewnił też, że sprawa nie jest jeszcze zakończona i będą podejmowane dalsze działania.

Mastalerek o przejęciu prezydenta losem Kamińskiego i Wąsika

Marcin Mastalerek, szef Gabinetu Prezydenta RP, w wywiadzie dla RMF FM odniósł się do sprawy zatrzymania byłych szefów CBA Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Podkreślił, że prezydent Andrzej Duda jest bardzo przejęty losem tych polityków i często się z nimi spotykał.

Mastalerek stwierdził: "Nie ma osoby bardziej przejętej panami parlamentarzystami niż prezydent. Spotkał się z nimi wielokrotnie". Zaznaczył, że prezydent zdaje sobie sprawę z dramatyzmu sytuacji, w jakiej znaleźli się Kamiński i Wąsik po zatrzymaniu.

Komentarz Mastalerka do zatrzymania Kamińskiego i Wąsika

Szef Gabinetu Prezydenta skomentował również samo zatrzymanie Kamińskiego i Wąsika. Stwierdził: "To, że zrobiło się coś w sposób legalny, to nie znaczy, że zrobiło się to w sposób taki, jak powinno to wyglądać".

Tym samym Mastalerek dał do zrozumienia, że jego zdaniem zatrzymanie byłych szefów CBA, choć legalne, nie było do końca właściwe. Być może jego zdaniem naruszono tu pewne normy obyczajowe.

Prezydent spotykał się z Kamińskim i Wąsikiem wielokrotnie

Mastalerek podkreślił, że prezydent Andrzej Duda bardzo często spotykał się z Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem. Można więc wnioskować, że politycy cieszyli się dużym zaufaniem głowy państwa i byli dla niego ważnymi osobami.

Dodatkowo małżonka Kamińskiego wspomniała w jednym z wywiadów, że aby wystąpić o kolejne ułaskawienie, potrzebna byłaby jej zgoda. Może to oznaczać, że Kamiński nie chce prosić prezydenta o pomoc, co potwierdzałoby jego bliskie relacje z Andrzejem Dudą.

Mastalerek o dramacie sytuacji Kamińskiego i Wąsika

Szef Gabinetu Prezydenta podkreślił również, że prezydent doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak trudna jest obecnie sytuacja Kamińskiego i Wąsika. Po prawomocnym wyroku skazującym na 2 lata więzienia w tzw. aferze gruntowej, zostali niespodziewanie zatrzymani na terenie Pałacu Prezydenckiego.

Niewątpliwie jest to dramatyczna i bardzo stresująca sytuacja dla obu polityków. Można przypuszczać, że czują się rozgoryczeni i oszukani przez wymiar sprawiedliwości. Mastalerek z pewnością to rozumie i dlatego podkreśla przejęcie prezydenta ich losem.

Data zatrzymania Kamińskiego i Wąsika 10 stycznia 2023
Miejsce zatrzymania Pałac Prezydencki
Wymiar kary 2 lata pozbawienia wolności

Czytaj więcej: Poznaj pozytywny wpływ spadających cen producentów na walkę z inflacją

Szef Gabinetu Prezydenta o dalszych działaniach ws. Kamińskiego i Wąsika

Marcin Mastalerek był również pytany o to, czy prezydent zamierza podjąć jakieś działania w sprawie Kamińskiego i Wąsika, np. ponownie ich ułaskawić. Szef Gabinetu odpowiedział dość enigmatycznie.

Stwierdził: "ta sprawa od strony prawnej nie jest jeszcze zakończona". Może to oznaczać, że Andrzej Duda rozważa wznowienie postępowania ułaskawieniowego lub podjęcie jakiejś innej interwencji prawnej. Mastalerek jednak nie chciał zdradzać szczegółów.

Mastalerek o różnicy zdań z szefem BBN ws. zatrzymania polityków PiS

Szef Gabinetu Prezydenta odniósł się także do słów szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Jacka Siewiery. Siewiera ocenił, że zatrzymanie Kamińskiego i Wąsika było przeprowadzone prawidłowo, zgodnie ze wszelkimi procedurami.

Tymczasem Mastalerek nie zgodził się z taką opinią. Stwierdził: "To, że zrobiło się coś w sposób legalny, to nie znaczy, że zrobiło się to w sposób taki, jak powinno to wyglądać". Dodał też, że Siewiera jako były żołnierz ma inną wrażliwość w tej kwestii.

Można więc wnioskować, że Mastalerek uważa, iż zatrzymanie Kamińskiego i Wąsika mimo formalnej poprawności, odbyło się w sposób nieetyczny i nazbyt opresyjny.

Podsumowanie

Mastalerek: Prezydent bardziej przejęty panami niż ktokolwiek inny

W artykule omówiono wypowiedź Marcina Mastalerka, szefa Gabinetu Prezydenta RP, na temat zatrzymania byłych szefów CBA Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Mastalerek podkreślił, że prezydent Andrzej Duda jest mocno przejęty ich losem, bowiem politycy cieszyli się jego zaufaniem i spotykał się z nimi wielokrotnie.

Szef Gabinetu Prezydenta skrytykował sposób, w jaki zatrzymano Kamińskiego i Wąsika. Jego zdaniem było to działanie wprawdzie legalne, ale nie do końca etyczne. Mastalerek dał do zrozumienia, że jego zdaniem naruszono pewne normy obyczajowe. Podkreślił też dramatyzm całej sytuacji dla obu polityków.

W artykule poruszono również kwestię ewentualnych dalszych działań prezydenta w sprawie Kamińskiego i Wąsika. Mastalerek nie wykluczył, że Andrzej Duda podejmie jeszcze jakąś interwencję prawną w tej sprawie. Na koniec omówiono odmienne stanowisko szefa BBN Jacka Siewiery, który twierdził, że zatrzymanie było prawidłowe.

Podsumowując - artykuł wskazuje, że prezydent jest zaniepokojony losem Kamińskiego i Wąsika, a ich zatrzymanie budzi kontrowersje. Możliwe też są dalsze działania prezydenta w tej sprawie, choć na razie nic nie zostało oficjalnie zapowiedziane.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Dom Freddiego Mercury'ego na sprzedaż. Właścicielka oczekuje wysokiej sumy
  2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
  3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
  4. Budżet na wstrzymaniu? Minister finansów zabiera głos
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Polski ChatGPT już działa. Jak wypadł jego debiut?
NewsPolski ChatGPT już działa. Jak wypadł jego debiut?

"polski chatgpt Bielik, rodzimy model AI oparty na języku polskim, zadebiutował z kilkoma potknięciami. Jego twórcy przyznają, że ograniczona baza danych stanowi wyzwanie dla stworzenia w pełni funkcjonalnego polskiego chatbota"