News

Młody poseł Adam Gomoła kontra PiS - dowiedz się co zaskoczyło na mównicy!

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk29.11.20235 min.
Młody poseł Adam Gomoła kontra PiS - dowiedz się co zaskoczyło na mównicy!

Podczas środowego głosowania nad zmianami w zakazie handlu w niedziele, młody poseł Adam Gomoła z Polski 2050 wygłosił przemowę, w której skrytykował posłów PiS za niską frekwencję oraz brak zainteresowania tematem. 24-letni polityk, reprezentujący pokolenie Z, zaapelował także o zwrócenie większej uwagi na sytuację studentów. Jego wystąpienie wywołało poruszenie na sali sejmowej i ripostę ze strony przedstawicieli partii rządzącej.

Kluczowe wnioski:
  • Poseł Gomoła zarzucił posłom PiS lekceważący stosunek do głosowania nad handlem w niedziele.
  • Jako przedstawiciel pokolenia Z zaapelował o zajęcie się trudną sytuacją studentów.
  • Jego młody wiek stał się powodem docinków ze strony polityków prawicy.
  • Marszałek Sejmu musiał uciszać salę i upominać posłów w trakcie przemówienia.
  • 24-letni poseł pokonał w wyborach znacznie bardziej rozpoznawalnych kandydatów.

Poseł z pokolenia Z o zmianach w zakazie handlu

Podczas środowego głosowania nad nowelizacją ustawy o zakazie handlu w niedziele, głos zabrał 24-letni poseł Adam Gomoła z ugrupowania Polska 2050. Jako jedyny przedstawiciel pokolenia Z, wykorzystał okazję, aby poruszyć kwestię sytuacji młodych ludzi.

Gomoła rozpoczął swoje wystąpienie od skrytykowania posłów Prawa i Sprawiedliwości za niską frekwencję podczas procedowania zmian w kontrowersyjnym zakazie. Zwrócił uwagę, że to właśnie politycy partii rządzącej najgłośniej domagali się regulacji handlu w niedziele.

Krytyka postawy posłów PiS

Poseł stwierdził, że przemawiał już w podobnym tonie dzień wcześniej. Jednak zdecydował się powtórzyć swoje uwagi, "zważywszy na frekwencję po prawej stronie sali", gdzie zasiadają posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

- Co jest dość smutne, bo to podobno państwu najbardziej zależy, żeby uregulować handel w niedziele - stwierdził Gomoła.

Młody polityk dał wyraz rozczarowaniu postawą przedstawicieli ugrupowania rządzącego. Jego zdaniem, nie przykładają należytej wagi do kwestii, którą sami forsowali i uznawali za priorytetową.

Student zaapelował o uwagę dla pokolenia Z

W dalszej części swojego wystąpienia, Adam Gomoła postanowił zabrać głos w imieniu młodego pokolenia Polaków.

- Nie tylko jako poseł sprawozdawca, ale także jako jedyny przedstawiciel "Gen Z", pokolenia Zet w tym Sejmie, nie mogę nie wspomnieć o sytuacji studentów - mówił polityk Polski 2050.

Niestety, w tym momencie został zagłuszany przez posłów prawicy. Nie przeszkodziło mu to jednak w dokończeniu myśli i zaapelowaniu o zajęcie się problemami młodych ludzi.

Zarzuty o lekceważącym traktowaniu

Nieustające zakłócenia zmusiły posła Gomołę do zwrócenia się o interwencję do marszałka Sejmu. Wtedy też padły mocne słowa ze strony młodego polityka.

- Co chwilę słyszę uwagi dotyczące mojego wieku, a ja przy zachowaniu posłów, czuję się, jakbym był w klasach 1-3 - stwierdził oburzony przedstawiciel pokolenia Z.

Tym samym dał wyraz frustracji z powodu lekceważącego i nieadekwatnego zachowania parlamentarzystów podczas jego przemówienia. Sugerował, że członków izby niższej polskiego parlamentu cechuje postawa niegodna posła i przypomina zachowanie uczniów podstawówki.

Czytaj więcej: Rozwścieczeni obywatele wobec rządu i nowej większości - Co czeka zakaz handlu?

Marszałek Hołownia ucisza posłów PiS

W odpowiedzi na apel Adama Gomoły o interwencję, głos zabrał marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Wezwał on do zaprzestania zakłócania wystąpienia młodego posła.

- Bardzo proszę o ciszę, uwagi pod adresem wieku są niestosowne - odparł Hołownia, zwracając się do parlamentarzystów.

Nie Jay-Z, tylko gen Z, panie pośle Kaleta. To są jednak dwa różne zjawiska - podkreślił marszałek Sejmu.

W ten sposób odniósł się do ewidentnego nieporozumienia ze strony polityków prawicy, którzy próbowali wytknąć Adamowi Gomoła błąd w nazewnictwie.

Szymon Hołownia stanowczo upomniał posłów i wyraził swoje oburzenie z powodu ich zachowania. Jednocześnie wsparł przedstawiciela pokolenia Z, który usiłował zabrać głos w imieniu młodych Polaków.

Wyniki wyborcze Gomoły lepsze niż Zawiszy

Młody poseł Adam Gomoła kontra PiS - dowiedz się co zaskoczyło na mównicy!

Adam Gomoła jest najmłodszym parlamentarzystą nowej kadencji Sejmu. 24-latek zdobył mandat posła startując z listy Polski 2050 w okręgu opolskim.

Kandydat Liczba głosów
Adam Gomoła (Polska 2050) 21 900
Marcelina Zawisza (Lewica) 19 300

Jak pokazują wyniki, młody poseł pokonał znacznie bardziej rozpoznawalnych konkurentów. Między innymi Marcelinę Zawiszę z Lewicy czy posła Jana Kowalskiego z PiS.

Adam Gomoła zdobył ponad 21,9 tys. głosów i 4,57% poparcia w swoim okręgu wyborczym. Tym samym jako jeden z najmłodszych kandydatów, zapewnił sobie miejsce w ławach Sejmu na kolejne 4 lata.

Ekonomista z Opolszczyzny w Sejmie

Kim jest najmłodszy poseł VIII kadencji Sejmu? Adam Gomoła to 24-letni ekonomista i działacz społeczny z Opolszczyzny. Pochodzi z niewielkiego, 7-tysięcznego Gogolina.

Jak sam podkreśla, na co dzień współtworzy lokalną firmę zatrudniającą 30 osób. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim oraz SGH. Jest także posiadaczem międzynarodowego certyfikatu z zakresu rachunkowości CIMA.

- Biegle posługuję się językiem angielskim, jak i w stopniu umiarkowanym językiem niemieckim i hiszpańskim - zaznaczał podczas kampanii wyborczej.

Startując z ramienia Polski 2050, jako jeden z nielicznych przedstawicieli pokolenia Z, zdołał uzyskać mandat poselski. Może liczyć, że jego głos w kluczowych dla młodych ludzi sprawach, będzie wreszcie bardziej słyszalny.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
  2. Polskie miasta gotowe na KPO i konkretne inwestycje
  3. Niespodziewany obrót na konferencji Glapińskiego – ogromna zmiana na horyzoncie
  4. Gdzie w Sejmie zdeponować broń palną według Brauna
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły