News

Mocne słowa polskiego biznesmena na temat CPK. Niezwykły impuls dla Polski?

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk21.04.20243 min.
Mocne słowa polskiego biznesmena na temat CPK. Niezwykły impuls dla Polski?

Czy powstanie Centralnego Portu Komunikacyjnego da impuls rozwoju polskiej gospodarce? Tak uważa Krzysztof Domarecki, założyciel i główny akcjonariusz Grupy Selena, która zajmuje się produkcją chemii budowlanej. W mediach społecznościowych przedsiębiorca wprost zaapelował o budowę CPK, deklarując, że jego pracownicy w ciągu miesiąca wykonają 100 lotów z nowego lotniska. Domarecki jest przekonany, że polskim biznesom potrzebne jest międzykontynentalne lotnisko, które otworzy Polsce drogę na światowe rynki.

Biznesmen apeluje o budowę CPK na portalach społecznościowych

Krzysztof Domarecki, założyciel i główny akcjonariusz Grupy Selena, nie ma wątpliwości – Polska potrzebuje nowego lotniska. Przedsiębiorca zdecydowanie opowiedział się za inwestycją infrastrukturalną jaką jest Centralny Port Komunikacyjny (CPK), publikując apel w mediach społecznościowych.

Na oficjalnych profilach firmy Domarecki zamieścił nagranie, w którym stwierdził, że jego pracownicy wykonają 100 lotów z CPK w ciągu pierwszego miesiąca po uruchomieniu. To jasny sygnał, że Port Lotniczy Solidarność jest potrzebny polskiemu biznesowi.

Doświadczony przedsiębiorca, którego firma działa na rynkach globalnych, nie ma wątpliwości, że dotychczasowe lotnisko na Okęciu zbyt mocno ogranicza możliwości rozwoju Polski. Apeluje zatem o budowę CPK jako kluczowej inwestycji dla przyszłości polskiej gospodarki.

Potrzeba polskiej "bramki" do świata

Domarecki wprost nazywa CPK "lotniskiem międzykontynentalnym", podkreślając jego strategiczne znaczenie dla firm funkcjonujących na zglobalizowanych rynkach. Według niego, tylko taka skala pozwoli Polsce w pełni rozwinąć skrzydła.

  • Potrzeba lotniska międzykontynentalnego jest czymś zupełnie oczywistym – przekonuje przedsiębiorca.
  • W jego opinii polskie firmy potrzebują takiej "bramki" na świat, by móc w pełni wykorzystać swój potencjał.

Obecne lotnisko na Okęciu to dla Domareckiego "powiatowe" rozwiązanie, które nie pozwoli Polsce pchać się do przodu przez kolejne 20-30 lat. Zdecydowanie optuje więc za budową CPK jako kluczowej inwestycji infrastrukturalnej dla polskiego biznesu.

Czytaj więcej: Poseł KO ujawnia: Brakuje narzędzi do zarządzania kryzysem na granicy, PiS odpowiada

Firma z Pomorza czeka na CPK, aby wykorzystać potencjał

Zdjęcie Mocne słowa polskiego biznesmena na temat CPK. Niezwykły impuls dla Polski?

Grupa Selena to holding z pomorskiego Wołczyna, zajmujący się produkcją chemii budowlanej. Firma od lat z sukcesem działa na rynkach międzynarodowych, ale jej dalszy rozwój wymaga lepszych połączeń lotniczych.

Dlatego Domarecki deklaruje, że jego pracownicy nie zawahają się skorzystać z możliwości, jakie da Port Lotniczy Solidarność. W ciągu pierwszego miesiąca działalności CPK, firma zamierza wykonać aż 100 lotów z nowego lotniska.

  • To jasny sygnał jak bardzo przedsiębiorcy z Pomorza liczą na tę kluczową inwestycję.
  • Domarecki widzi w niej szansę na pełne wykorzystanie potencjału biznesowego swojej firmy na arenie międzynarodowej.

Najczęstsze pytania

CPK to strategiczna inwestycja, która otworzy Polsce "bramę na świat". Dzięki portowi lotniczemu na miarę XXI wieku, polskie firmy zyskają lepsze możliwości ekspansji na rynki zagraniczne. Będą mogły w pełni wykorzystać swój potencjał biznesowy, docierając sprawniej do klientów na całym świecie.

Jako firma działająca na rynkach globalnych, Grupa Selena odczuje bezpośrednie korzyści z nowego portu lotniczego. Już w pierwszym miesiącu działalności CPK, pracownicy holdingu planują wykonać 100 lotów z Portu Lotniczego Solidarność. Ułatwi to kontakty biznesowe i pozwoli na pełniejsze wykorzystanie potencjału eksportowego firmy.

Według Krzysztofa Domareckiego, założyciela Grupy Selena, obecne lotnisko na Okęciu to "powiatowe" rozwiązanie, które zbytnio ogranicza możliwości rozwoju polskich przedsiębiorstw. Ocenia, że taka infrastruktura nie pozwoli Polsce na dalszy postęp przez kolejne 20-30 lat, dlatego konieczna jest budowa CPK.

Prace przygotowawcze do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego trwają. Według aktualnych planów, port lotniczy ma zostać oddany do użytku około 2027 roku. Wówczas polskie firmy zyskają upragnioną "bramę na świat", która pozwoli im na pełniejsze wykorzystanie swojego potencjału eksportowego.

Powstanie Centralnego Portu Komunikacyjnego ma być impulsem rozwoju dla całej polskiej gospodarki. Ułatwiony transport towarów i osób wpłynie pozytywnie na wymianę handlową, a to przełoży się na wzrost PKB. CPK jest więc strategiczną inwestycją infrastrukturalną, która może dać istotny impuls rozwojowi biznesu w Polsce.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
  2. Prezydent podpisał ważne ustawy nowego rządu w piątek wieczór
  3. Co Prezes NBP mówi o inflacji? Klucz do decyzji RPP na wykresie
  4. Pośredniczka oszukała klienta, komornik bezradny. Pomagające całe rodziny
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły