Konta bankowe

Najlepsze konto firmowe 2024 - Ranking i porównanie ofert

Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak03.11.20236 min.
Najlepsze konto firmowe 2024 - Ranking i porównanie ofert

Posiadanie odpowiedniego konta firmowego jest kluczowe dla każdej działalności gospodarczej. Pozwala ono w bezpieczny i wygodny sposób zarządzać finansami firmy oraz dokonywać codziennych transakcji. Jednak wybór najlepszego konta firmowego nie jest prostą sprawą. Banki oferują szeroką gamę kont dla przedsiębiorców, różniących się kosztami, dodatkowymi korzyściami oraz wygodą obsługi. Przeanalizujmy zatem, jak wybrać najkorzystniejszą ofertę konta firmowego w 2024 roku.

Jak wybrać najlepsze konto firmowe w 2024 roku?

Aby wybrać najkorzystniejsze konto firmowe, należy w pierwszej kolejności określić, jakie funkcje są dla nas najważniejsze. Czy zależy nam przede wszystkim na jak najniższych kosztach? A może poszukujemy konta z bogatym pakietem dodatkowych usług? Albo potrzebujemy konta z obsługą przez internet, by móc zarządzać finansami online?

Następnie warto porównać oferty największych banków pod kątem tych najważniejszych dla nas kwestii. Sprawdźmy m.in. wysokość comiesięcznych opłat za prowadzenie rachunku, opłaty za przelewy, wydanie karty do konta czy dostęp do bankowości internetowej. Zwróćmy też uwagę, czy dany bank oferuje bezpłatne konta firmowe z pełną funkcjonalnością.

Ponadto przeanalizujmy dokładnie wszystkie dodatkowe korzyści, jakie daje konto firmowe w wybranym banku – mogą to być różne promocje, zniżki czy wartościowe pakiety ubezpieczeń. To pozwoli nam wybrać konto najkorzystniejsze finansowo i funkcjonalnie dla naszej działalności.

Ranking najpopularniejszych kont firmowych w bankach

Oto zestawienie najczęściej wybieranych kont firmowych w polskich bankach:

 1. Konto Firmowe Godne Polecenia w PKO BP – atrakcyjne oprocentowanie, niskie opłaty, szeroki pakiet usług online
 2. Konto Firmowe z Planem Taryfowym w mBanku – duża elastyczność, możliwość negocjacji opłat, aplikacja mobilna
 3. Rachunek biznesowy w Santander Bank Polska – 0 zł za prowadzenie przez 12 miesięcy, wygodna bankowość internetowa
 4. Konto firmowe w Banku Pekao – atrakcyjne oprocentowanie lokat, korzystne ubezpieczenia
 5. Konto Firmowe Godne Polecenia w PKO BP – atrakcyjne oprocentowanie, niskie opłaty, szeroki pakiet usług online

Warto zwrócić uwagę na konta firmowe oferowane przez największe banki w Polsce, takie jak PKO BP, Bank Pekao, mBank czy Santander Bank Polska. Cieszą się one największą popularnością ze względu na kompleksową ofertę, dogodną bankowość internetową i mobilną oraz ogólnopolską sieć placówek.

Które konto firmowe ma najlepsze oprocentowanie?

Wysokie oprocentowanie konta firmowego pozwala zarabiać na trzymanych na nim środkach. Które banki mają najkorzystniejsze oferty w tym zakresie?

Na początku 2024 roku najwyższe oprocentowanie kont firmowych oferował Bank Millennium – aż 2% w skali roku dla nowych klientów. Również PKO BP proponuje 2% na Koncie Firmowym Godne Polecenia przez 4 miesiące od otwarcia. Bardzo atrakcyjne jest też oprocentowanie kont firmowych w takich bankach jak ING Bank Śląski (1,5%), Santander Bank Polska (1,5%), czy mBank (1,3%).

Warto regularnie sprawdzać oprocentowanie w różnych bankach, gdyż może się ono zmieniać. Najkorzystniejsze oferty pojawiają się zwykle dla nowych firm otwierających rachunek.

Jakie dodatkowe korzyści dają konta firmowe w bankach?

Najlepsze konto firmowe 2024 - Ranking i porównanie ofert

Oprócz podstawowych usług, takich jak rachunek bankowy, przelewy czy karta płatnicza, konta firmowe mogą oferować szereg dodatkowych benefitów. Jakie to korzyści?

 • Atrakcyjne oprocentowanie lokat i depozytów
 • Darmowe lub obniżone opłaty za przelewy krajowe i zagraniczne
 • Tańsze lub bezpłatne wpłaty i wypłaty gotówkowe
 • Korzystne kursy walut przy przewalutowaniach
 • Zniżki na terminal płatniczy czy księgowość online
 • Pakiety ubezpieczeń majątkowych lub odpowiedzialności cywilnej
 • Promocyjne finansowanie zakupu samochodu, sprzętu czy inwestycji

Warto sprawdzać, jakie konkretne benefity proponuje bank przy danym koncie firmowym. Może to być znacząca oszczędność kosztów dla przedsiębiorcy.

Konto firmowe z kartą - który bank ma najlepszą ofertę?

Karta płatnicza do konta firmowego jest bardzo przydatna - umożliwia wygodne dokonywanie transakcji bezgotówkowych oraz wypłat gotówki. Które banki mają najkorzystniejsze oferty kont firmowych z kartą?

Jedną z najlepszych ofert ma tutaj mBank. Do rachunku firmy można zamówić kartę Mastercard za 0 zł przez pierwsze 12 miesięcy. Do tego bank proponuje wysoki limit transakcji zbliżeniowych bez PIN (nawet do 200 zł) oraz atrakcyjne programy lojalnościowe.

Również PKO BP umożliwia bezpłatne korzystanie z karty Visa Business przez rok od otwarcia Konta Firmowego. Natomiast w ING Banku Śląskim przedsiębiorcy otrzymują kartę za 1 zł. Warto tu skorzystać z bezpłatnych wypłat z bankomatów Planet Cash w całej Polsce.

Dobrym wyborem będzie także konto firmowe wraz z kartą w takich bankach jak Bank Pekao, Santander Bank Polska czy Alior Bank. Wszędzie można liczyć na wygodną, bezgotówkową formę płatności.

Ile kosztuje prowadzenie rachunku firmowego w bankach?

Koszty prowadzenia konta firmowego mogą się znacznie różnić w zależności od banku. Gdzie rachunek będzie najtańszy?

Najkorzystniejsze cenowo są konta firmy w Santander Bank Polska – 0 zł przez 12 miesięcy dla nowych klientów. Również mBank pozwala prowadzić Konto Firmowe Otwarte na Start bez opłat przez 15 miesięcy. Bardzo atrakcyjne są też bezpłatne konta w Alior Banku, Credit Agricole czy Banku Millennium.

W innych bankach prowadzenie podstawowego rachunku firmowego kosztuje od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Jednak można tu negocjować obniżki lub specjalne promocje dla nowych firm.

Konto firmowe online - oszczędność czasu i pieniędzy

Najlepsze konto firmowe 2024 - Ranking i porównanie ofert

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na konta firmowe z dostępem przez internet. Co daje konto online?

Konto firmowe z dostępem online to przede wszystkim oszczędność czasu – można zdalnie dokonywać przelewów, kontrolować salda i historie operacji bez wizyt w oddziale banku. To również mniejsze koszty – konta internetowe są zwykle tańsze w prowadzeniu od tradycyjnych rachunków. Wygodę zapewnia aplikacja mobilna, dzięki której załatwimy finanse firmy z każdego miejsca.

Bankowość internetowa to także nowoczesne rozwiązania, jak doładowania telefonów, masowe przelewy do ZUS czy US, czy szybkie płatności mobilne BLIK. To również bezpieczeństwo – bank stosuje silne szyfrowanie danych i zaawansowane zabezpieczenia transakcji.

Jak bezpłatnie założyć konto firmowe przez internet?

Jak założyć konto dla firmy online, nie wychodząc z biura i bez ponoszenia opłat?

Aby otworzyć konto firmowe przez internet, wystarczy:

 1. Wybrać bank z bezpłatnym kontem online, np. Santander Bank Polska, ING czy Millennium.
 2. Wejść na stronę banku i wypełnić wniosek o konto firmowe.
 3. Załączyć skany wymaganych dokumentów rejestrowych firmy.
 4. Zweryfikować tożsamość przez przelew, kuriera lub wideoweryfikację.
 5. Podpisać umowę profilem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym.

Cały proces trwa zwykle 1-2 dni robocze. To szybki i wygodny sposób na założenie rachunku firmowego bez wychodzenia z biura.

Podsumowanie – na co zwrócić uwagę przy wyborze konta firmowego

Wybierając konto dla swojej działalności, warto kierować się przede wszystkim jego funkcjonalnością i rzeczywistymi kosztami użytkowania. Porównaj opłaty i prowizje w różnych bankach. Zwróć uwagę na oprocentowanie, bankowość internetową i dodatkowe korzyści. Pamiętaj o promocjach dla nowych firm. W ten sposób z łatwością wybierzesz najlepsze konto firmowe dostosowane do potrzeb Twojej firmy.

Najczęstsze pytania

Aby założyć konto firmowe, potrzebne będą m.in. aktualny odpis z KRS lub CEIDG, NIP, formularze bankowe, dokumenty tożsamości osób reprezentujących firmę.

Konto firmowe przez internet można założyć nawet w 1-2 dni. W oddziale banku na otwarcie rachunku trzeba zwykle poczekać ok. tygodnia.

Tak, większość banków umożliwia wydanie karty kredytowej do konta firmowego. Jest to dodatkowa forma finansowania działalności.

Konto firmowe warto założyć już na początku działalności. Ułatwi rozliczenia z urzędem skarbowym, ZUS-em czy kontrahentami.

Zamknięcie konta firmowego jest zwykle bezpłatne. Niektóre banki mogą jednak pobrać opłatę rzędu kilkudziesięciu złotych.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. W środę posłanka zastąpi Mariusza Kamińskiego. Jego ślubowanie w Sejmie.
 2. Belka wytknął błąd kancelarii Morawieckiego w nowym raporcie
 3. Zaskakujące wydarzenia na konferencji Adama Glapińskiego - co się stało?
 4. Jak sztuczna inteligencja zastępuje nauczycieli? Futuroznawcy podają, że ruszyły zwolnienia
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły