Finanse

Najlepszy bank do uzyskania kredytu na spłatę zaległości komorniczych - Dowiedz się teraz!

Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak23.12.20236 min.
Najlepszy bank do uzyskania kredytu na spłatę zaległości komorniczych - Dowiedz się teraz!

Prywatne kredyty oddłużeniowe często wydają się dobrym rozwiązaniem dla osób z problemami finansowymi i zadłużeniem komorniczym. W artykule dowiesz się jednak, czy rzeczywiście warto brać kredyt na spłatę komornika i jakie pułapki może kryć w sobie takie rozwiązanie. Sprawdzisz też, gdzie szukać najlepszej oferty kredytowej dla zadłużonych i na jakich warunkach są one udzielane.

Kluczowe wnioski:

 • Kredyt na spłatę komornika może tylko odroczyć problem zamiast go rozwiązać.
 • Taki kredyt dostępny jest wyłącznie na rynku pozabankowym i wiąże się z wysokimi kosztami.
 • Warunkiem otrzymania go jest często ustanowienie zabezpieczenia w postaci nieruchomości.
 • Wniosek o pożyczkę można złożyć przez internet, a pieniądze otrzymać nawet tego samego dnia.
 • Należy dobrze przemyśleć, czy nowy kredyt nie pogorszy sytuacji finansowej.

Czy kredyt na spłatę komornika to dobre rozwiązanie problemów finansowych?

Osoby mierzące się z problemami finansowymi i postępowaniem egzekucyjnym często rozważają wzięcie kredytu na spłatę komornika. Wydaje im się, że pożyczone pieniądze pozwolą uregulować zaległości i pozbyć się długu. Czy jednak na pewno jest to dobre rozwiązanie?

Z jednej strony pozwoliłoby to spłacić aktualne zobowiązania i przynajmniej tymczasowo odwlec widmo dalszych działań windykacyjnych. Pożyczone środki trafiłyby do wierzycieli zaspokajając ich roszczenia. Jednak z drugiej strony, jeśli ktoś nie ma stałego źródła dochodu i nie jest w stanie terminowo obsługiwać rat nowego kredytu, to takie rozwiązanie może tylko pogłębić kłopoty.

Czy warto brać kredyt na spłatę komornika?

Należy dobrze przeanalizować swoją sytuację finansową i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy stać nas będzie na comiesięczną spłatę nowego zobowiązania. W innym wypadku, lepiej poszukać innego wyjścia z problemów niż zadłużać się ponownie. Nowa pożyczka odroczy co prawda kłopoty, ale ich nie rozwiąże. Co więcej, w przyszłości może je tylko spotęgować.

Dlatego zanim zdecydujemy się na kredyt z komornikiem, koniecznie trzeba ocenić własne możliwości finansowe. Zwłaszcza, że tego typu oferty pozabankowe są bardzo drogie. Jeśli więc nie jesteśmy w stanie spłacać rat, to zadłużenie szybko urośnie do gigantycznych rozmiarów. Wówczas zamiast pomóc, taki kredyt oddłużeniowy może bardzo zaszkodzić.

Kto udzieli kredytu z komornikiem i na jakich warunkach?

Skoro kredyt na spłatę komornika z banku nie wchodzi w grę, to gdzie szukać takiej oferty? Kto może udzielić finansowania osobie z zajęciami komorniczymi?

Opcji jest kilka:

 • SKOK – Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa;
 • Firma pożyczkowa specjalizująca się w udzielaniu pożyczek dla zadłużonych, w tym pod zastaw ruchomości i nieruchomości;
 • Osoba prywatna proponująca pożyczki gotówkowe.

W każdym przypadku trzeba liczyć się z koniecznością przedstawienia zabezpieczenia w postaci poręczenia, zastawu na nieruchomości lub wpłaty określonej kwoty na zabezpieczenie pożyczki. Tylko wówczas możliwe jest otrzymanie kredytu oddłużeniowego na dogodnych warunkach finansowych.

Na jakich warunkach dostaniemy kredyt na spłatę komornika?

Najważniejsze parametry pożyczki na spłatę zadłużenia komorniczego to:

Zabezpieczenie: zastaw na samochodzie lub nieruchomości, poręcznie osoby trzeciej
Kwota pożyczki: w zależności od przedstawionego zabezpieczenia, od kilku do kilkudziesięciu tys. zł
Koszt: wysokie odsetki, prowizje, opłaty dodatkowe
Czas spłaty: od 3 miesięcy do roku

Trzeba mieć świadomość, że taka pożyczka jest droga i obarczona sporym ryzykiem. Dlatego zanim podejmiemy decyzję, koniecznie zweryfikujmy, czy jej spłata nie okaże się zbyt dużym obciążeniem.

Czytaj więcej: Sekrety Kosztów Komorniczych: Jak Skutecznie Uniknąć Nieprzewidzianych Wydatków

Jakie są główne cechy pożyczki na spłatę zadłużenia komorniczego?

Pożyczka na spłatę komornika charakteryzuje się kilkoma istotnymi cechami, o których bezwzględnie trzeba pamiętać decydując się na taką formę finansowania.

Po pierwsze, jest ona dostępna praktycznie od ręki, ponieważ nie wymaga żadnej wcześniejszej historii kredytowej ani pozytywnej oceny zdolności. Wystarczy przedstawić odpowiednie zabezpieczenie w postaci nieruchomości lub ruchomości.

Kolejną cechą jest niska kwota finansowania, z reguły od kilku do maksymalnie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wyższe sumy są możliwe, ale tylko w przypadku wysokiej wartości przedmiotu stanowiącego zastaw.

Największą wadą takich pożyczek oddłużeniowych są wysokie koszty w postaci prowizji, opłat dodatkowych i przede wszystkim odsetek. W rezultacie zobowiązanie szybko rośnie i trzeba to uwzględnić przy planowaniu comiesięcznych rat.

Ostatnią kwestią jest ryzyko ponownego zapukania komornika w przypadku problemów ze spłatą nowego długu. Wówczas sytuacja jeszcze bardziej się skomplikuje.

Gdzie szukać kredytu dla zadłużonych z egzekucją komorniczą?

Najlepszy bank do uzyskania kredytu na spłatę zaległości komorniczych - Dowiedz się teraz!

Skoro wiemy już, czym charakteryzuje się kredyt oddłużeniowy na spłatę komornika, to gdzie najlepiej szukać tego typu oferty?

Z pewnością warto sprawdzić:

 • Strony internetowe SKOK-ów i firm pożyczkowych;
 • Fora internetowe, gdzie inne osoby dzielą się opiniami na temat takich pożyczek;
 • Ogłoszenia zamieszczane przez osoby prywatne.

Na pewno jednak najbezpieczniej jest skorzystać z oferty zarejestrowanej firmy pożyczkowej działającej legalnie na polskim rynku. Wówczas mamy pewność co do warunków umowy, bezpieczeństwa naszych danych i środków oraz możliwości dochodzenia roszczeń w razie problemów.

Kredyt z komornikiem – uwaga na pułapki!

Należy też pamiętać o wielu pułapkach, na jakie możemy trafić poszukując pożyczki z komornikiem. Nierzetelne firmy mogą próbować wyłudzić nasze dane, pieniądze lub nieruchomości obiecując atrakcyjne warunki kredytowe. Dlatego zachowajmy rozsądek i ostrożnie podchodźmy do takich ofert.

Kto może liczyć na pozytywną decyzję kredytową mimo długów?

Wiele osób z długami komorniczymi i negatywną historią kredytową zastanawia się, czy mają w ogóle szanse na otrzymanie jakiegokolwiek finansowania. Okazuje się, że pod pewnymi warunkami kredyt oddłużeniowy jest możliwy.

Kluczowe kryteria, które decydują o pozytywnej decyzji kredytowej to:

Wiek: od 18 lat
Obywatelstwo: dowód osobisty potwierdzający obywatelstwo polskie
Adres: potwierdzony meldunek w Polsce
Zabezpieczenie / dochody: posiadanie majątku lub regularnych dochodów wystarczających na spłatę zobowiązania

Dodatkowo pożyczkodawcy indywidualnie określają własne wymagania, na które trzeba zwrócić uwagę. Jeśli je spełnimy, jest szansa na szybkie otrzymanie potrzebnej gotówki.

Jak wnioskować o pożyczkę na spłatę zajęć komorniczych?

Proces starania się o kredyt na spłatę komornika składa się z kilku podstawowych etapów:

 1. Złożenie wniosku przez Internet – wypełnienie formularza na stronie pożyczkodawcy
 2. Kontakt telefoniczny w celu potwierdzenia danych i przedstawienia oferty
 3. Przygotowanie wymaganych dokumentów np. dotyczących zabezpieczenia
 4. Podpisanie umowy pożyczki i ustanowienie zabezpieczeń
 5. Wypłata środków – przelew na konto lub w formie czeku

Cały proces przebiega zazwyczaj bardzo sprawnie i po złożeniu kompletu dokumentów pożyczkodawca podejmuje szybką decyzję. W razie pozytywnej odpowiedzi, pieniądze trafiają na konto lub są do odbioru tego samego dnia.

"Kluczem do sprawnego uzyskania kredytu oddłużeniowego jest przygotowanie odpowiednich zabezpieczeń w postaci nieruchomości, pojazdu lub wpłaty depozytu. Wówczas szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku znacząco rosną."

Istnieje też opcja całkowitego załatwienia formalności przez Internet, bez wychodzenia z domu. Dotyczy to zwłaszcza pożyczek udzielanych w niższych kwotach, do kilku lub kilkunastu tysięcy złotych.

Czy pożyczka z komornikiem to dobre wyjście z problemów?

Choć kredyt na spłatę komornika wydaje się często jedyną deską ratunku dla osób tonących w długach, to jednak zanim zdecydujemy się na jego zaciągnięcie, warto rozważyć wszystkie za i przeciw.

Bez wątpienia pożyczka pozwoli - przynajmniej tymczasowo - zaspokoić roszczenia wierzycieli i uchronić nas przed dalszymi działaniami windykacyjnymi. Problemy finansowe zostaną jednak tylko odroczone. Jeśli nie mamy pewności co do stałego źródła dochodu, z którego będziemy spłacać nowy kredyt, lepiej spróbować znaleźć inne rozwiązanie.

Podobnie, jeśli kwota potrzebna do spłaty zobow

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Dom Freddiego Mercury'ego na sprzedaż. Właścicielka oczekuje wysokiej sumy
 2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
 3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
 4. Niemieccy rolnicy kwestią granicy. Sytuacja polskich przedsiębiorców.
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Jak podreperować domowy budżet? Proste i skuteczne metody!
FinanseJak podreperować domowy budżet? Proste i skuteczne metody!

Oto propozycja meta description dla podanych słów kluczowych: Jak zarobić szybko 1000zł? Poznaj sprawdzone metody podreperowania domowego budżetu – promowanie produktów w social mediach, inwestowanie oszczędności czy zarabianie na własnym blogu. Przeczytaj porady eksperta.

Jak oszczędzać na urlop marzeń? Kluczowe kroki do rozważenia!
FinanseJak oszczędzać na urlop marzeń? Kluczowe kroki do rozważenia!

Oto propozycja meta description opartego na podanych słowach kluczowych: Szukasz tanich domków 6-osobowych w Bieszczadach? Sprawdź nasz poradnik, w którym zdradzamy sprawdzone sposoby na oszczędzanie i znalezienie najlepszych promocji na urlop marzeń w tym malowniczym regionie Polski.