Kredyty

Najlepszy kredyt hipoteczny - najlepsze oferty oraz ranking banków

Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak20.01.20245 min.
Najlepszy kredyt hipoteczny - najlepsze oferty oraz ranking banków

Najtańszy kredyt hipoteczny - Jak go znaleźć? Wybór odpowiedniego kredytu hipotecznego to ważna decyzja, która wpływa na comiesięczny budżet domowy na wiele lat. W artykule przedstawiam ranking banków z najkorzystniejszymi ofertami kredytów hipotecznych, porady jak negocjować z bankiem oraz wskazówki, na co zwrócić uwagę, by wybrać najtańszy kredyt.

Kluczowe wnioski:

 • Banki regularnie aktualizują swoje oferty kredytów hipotecznych, warto monitorować rankingi, by wybrać najkorzystniejszą.
 • Wybierając kredyt hipoteczny, zwróć uwagę nie tylko na aktualne oprocentowanie, ale też na wszystkie opłaty i prowizje.
 • Porównując oferty kredytów, sprawdź całkowity koszt kredytu, a nie tylko wysokość raty miesięcznej.
 • W rozmowach z bankiem pytaj o dodatkowe zniżki, promocje lub rabaty na wybrany produkt kredytowy.
 • Wybierz kredyt hipoteczny z niskim i przewidywalnym oprocentowaniem, aby móc bezpiecznie planować domowy budżet.

Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę kredytu hipotecznego?

Wybór najtańszego kredytu hipotecznego to kluczowe zadanie, jeśli planujesz zakup nieruchomości na kredyt. Warto poświęcić czas na dogłębną analizę ofert kredytowych w różnych bankach, aby wybrać tę najkorzystniejszą.

Przede wszystkim sprawdź aktualne rankingi kredytów hipotecznych publikowane w internecie. Dzięki nim szybko zorientujesz się, które banki mają obecnie najciekawsze warunki kredytowe. Weź jednak poprawkę na to, że banki regularnie zmieniają oprocentowanie kredytów i oferują specjalne promocje, dlatego warto również monitorować ranking kont osobistych.

Kryteria wyboru najlepszego kredytu

Porównując konkretne oferty kredytów zwróć uwagę przede wszystkim na:

 • wysokość aktualnego oprocentowania (im niższe tym lepiej)
 • rodzaj oprocentowania (czy jest stałe czy zmienne)

Sprawdź również wszystkie opłaty i prowizje dla danego kredytu. Niskie oprocentowanie nie zawsze idzie w parze z niskimi kosztami dodatkowymi.

Które banki proponują najniższe oprocentowanie kredytów?

Według najnowszych rankingów najkorzystniejsze kredyty hipoteczne oferują obecnie następujące banki:

Lp. Bank Oprocentowanie
1 ING Bank Śląski 6,6%
2 mBank 6,8%
3 PKO BP 7,0%

Jak widać, liderem jest obecnie ING Bank Śląski, oferujący kredyty z oprocentowaniem już od 6,6%. Jest to bardzo konkurencyjna wartość.

Powyższe zestawienie dotyczy kredytów ze zmiennym oprocentowaniem. W segmencie kredytów ze stawką stałą również ING ma jedną z najciekawszych ofert (7,99%).

Czytaj więcej: Jak zyskać kredyt konsolidacyjny prowadząc do spłaty długów? Dowiedz się teraz!

Ile można zaoszczędzić wybierając najtańszy kredyt hipoteczny?

Wybierając najlepszy kredyt hipoteczny możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych w całym okresie spłaty. Dla przykładu, różnica 0,5 punktu procentowego w oprocentowaniu, przy 30-letnim kredycie na 300 tys. zł, oznacza mniejsze koszty o ok. 30 000 zł.

Nawet drobne różnice w oprocentowaniu na poziomie 0,1-0,2% mają kolosalne znaczenie przy 20-30 letnim horyzoncie spłaty kredytu hipotecznego.

Dlatego bardzo dokładne porównanie warunków kredytu w różnych bankach może pozwolić na wymierne oszczędności. Nie sugeruj się reklamowanym hasłem banku, że ma "najtańszy kredyt". Sprawdź to osobiście w rankingu!

Najlepsze promocje i rabaty na kredyt hipoteczny

Najlepszy kredyt hipoteczny - najlepsze oferty oraz ranking banków

Kredyty hipoteczne są obecnie mocno promowane przez banki. Wiele z nich prowadzi specjalne akcje promocyjne kierowane do nowych klientów.

Wśród najciekawszych obecnych promocji na kredyty hipoteczne można wymienić:

 • Kredyt hipoteczny bez prowizji w Alior Banku
 • Wakacje kredytowe w mBanku
 • "300 zł do ręki" w BNP Paribas

Warto śledzić bankowe strony internetowe, aby być na bieżąco z aktualnymi promocjami. Można w ten sposób dodatkowo obniżyć całkowity koszt finansowania zakupu nieruchomości.

Jak negocjować z bankiem, by uzyskać niższe koszty kredytu?

Aby uzyskać jak najkorzystniejszy kredyt hipoteczny, oprócz wyboru najlepszej oferty z rankingu, powinieneś podjąć negocjacje z bankiem. Oto najważniejsze wskazówki:

 • Zgłoś się do minimum 2-3 banków, aby mieć alternatywę w negocjacjach
 • Zapytaj o dodatkowe zniżki, np. za posiadanie rachunku ROR
 • Poproś o obniżenie marży kredytowej o 0,1 - 0,3 punktu procentowego
 • Sprawdź, czy bank ma jakieś specjalne promocje
 • Przedstaw konkurencyjne oferty z innych banków

Dobra strategia negocjacyjna pozwala w wielu przypadkach na dodatkowe obniżenie oprocentowania lub innych kosztów kredytu hipotecznego nawet o 0,5 punktu procentowego.

Gdzie sprawdzić aktualne rankingi najkorzystniejszych ofert kredytowych?

Aktualizowane co miesiąc rankingi najkorzystniejszych ofert kredytów hipotecznych można znaleźć m.in. na następujących stronach:

Lp. Strona www
1 Ranking kredytów - Bankier.pl
2 Najlepszekredyty.pl
3 Totalmoney.pl

Rankingi pomogą Ci szybko zorientować się, które banki mają aktualnie topowe warunki kredytu hipotecznego. Pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze.

Na wybranej stronie z rankingiem możesz od razu przejść do szczegółowego porównania konkretnych ofert kredytowych. Wystarczy wpisać kwotę i okres kredytu.

Podsumowanie

Wybór najlepszego kredytu hipotecznego wymaga dogłębnej analizy i porównania ofert kredytowych z różnych banków. Przede wszystkim należy sprawdzić aktualne rankingi, w których bankach można uzyskać kredyt z najniższym oprocentowaniem i kosztami. Trzeba jednak pamiętać, że sytuacja zmienia się dynamicznie, a banki regularnie wprowadzają nowe promocje na wybrane produkty.

Kluczowe kryteria, którymi należy się kierować, to przede wszystkim wysokość oprocentowania (im niższe tym lepiej), rodzaj oprocentowania (stałe czy zmienne) oraz wysokość wszystkich opłat i prowizji dla danego kredytu. Nawet pozornie drobne różnice w tych parametrach mogą mieć kolosalne znaczenie przy 25-30 letnim okresie spłaty i przełożyć się na oszczędności rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Oprócz wyboru najkorzystniejszej oferty warto prowadzić negocjacje z bankiem, aby jeszcze bardziej poprawić warunki kredytu. Można próbować "wycisnąć" dodatkowy rabat na marży, prowizji czy oprocentowaniu sięgający nawet 0,5 punktu procentowego. Taka strategia w połączeniu z wyborem najtańszego kredytu hipotecznego z aktualnego rankingu pozwoli zaoszczędzić naprawdę duże pieniądze.

Podsumowując, drobiazgowa analiza ofert kilku banków, wybór tej najkorzystniejszej oraz negocjacje warunków mogą pozwolić na realne obniżenie kosztów kredytu nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Warto poświęcić czas i wysiłek na wybór najlepszego finansowania zakupu wymarzonego mieszkania czy domu.

Najczęstsze pytania

Aby znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny, przeanalizuj aktualne rankingi kredytów publikowane na portalach finansowych. Porównaj oferty kilku banków pod kątem oprocentowania, wszystkich opłat i całkowitego kosztu kredytu. Wybierz najkorzystniejszą opcję i podejmij negocjacje z bankiem, aby jeszcze bardziej obniżyć koszty.

Przy obecnych wahaniach stóp procentowych bezpieczniejszym rozwiązaniem jest oprocentowanie stałe. W dłuższej perspektywie może być droższe od zmiennego, ale daje większą przewidywalność domowego budżetu i eliminuje ryzyko gwałtownych podwyżek raty.

Wybierając najkorzystniejszą ofertę kredytu hipotecznego zamiast pierwszej lepszej, można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dokładne porównanie warunków w kilku bankach, a także negocjacje oprocentowania i kosztów mogą obniżyć ratę nawet o kilkaset złotych miesięcznie.

Podstawowe dokumenty to: zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu, aktualne wyciągi z konta bankowego, dokument tożsamości, dokumenty potwierdzające prawa do nieruchomości na zabezpieczenie, zaświadczenie o niezaleganiu z US i ZUS.

Standardowo podpisanie umowy kredytowej następuje 1-2 miesiące od złożenia kompletnego wniosku. Szybkość zależy m.in. od oceny zdolności kredytowej, wyboru nieruchomości i banku. Procedurę można przyspieszyć przygotowując wcześniej wszystkie dokumenty.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
 2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
 3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
 4. Gdzie w Sejmie zdeponować broń palną według Brauna
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły