Banki

Nest Bank - Oferta, opinie, - NestBank SA

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk26.01.20245 min.
Nest Bank - Oferta, opinie, - NestBank SA

Nest Bank - Oferta i opinie o banku to relatywnie nowy gracz na polskim rynku bankowym, który powstał w 2020 roku. W artykule przyjrzymy się bliżej ofercie Nest Banku, opiniom klientów na temat jego usług oraz sytuacji finansowej banku, który od pewnego czasu boryka się z problemami płynności.

Kluczowe wnioski:

 • Nest Bank oferuje atrakcyjne oprocentowanie lokat oraz nowoczesną bankowość mobilną.
 • Klienci doceniają szybkość obsługi i przyjazny interface banku.
 • Bank ogłosił niedawno, że może mieć problemy z utrzymaniem płynności finansowej.
 • Przyszłość Nest Banku stoi pod znakiem zapytania w obliczu problemów finansowych.
 • Klienci obawiają się o bezpieczeństwo swoich oszczędności w Nest Banku.

Oferta kont osobistych Nest Bank

Nest Bank oferuje swoim klientom szeroką gamę kont osobistych - zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla przedsiębiorców. Do najpopularniejszych należą:

 • Konto Nest Kot - darmowe konto osobiste z kartą i aplikacją mobilną
 • Konto Nest Przekora - konto premium z obsługą private banking

Konto Nest Kot to podstawowa i najbardziej popularna oferta konta osobistego w Nest Banku. Jest to rachunek prowadzony bezpłatnie, wraz z kartą płatniczą i dostępem do bankowości internetowej oraz mobilnej. Konto charakteryzuje się brakiem opłat za przelewy krajowe w złotych.

Korzyści Konta Nest Kot

Najważniejsze zalety Konta Nest Kot to:

 • brak opłat za prowadzenie rachunku i kartę
 • darmowe przelewy krajowe w PLN
 • wpłaty i wypłaty z bankomatów bez prowizji

Konto Nest Przekora to z kolei propozycja dla bardziej wymagających klientów. Oferuje m.in. dostęp do opiekuna bankowego, produkty inwestycyjne, ubezpieczenia podróżne oraz concierge - osobistego asystenta. Jest to więc typowe premium konto osobiste.

Opinie klientów o obsłudze Nest Bank

Klienci Nest Banku generalnie pozytywnie oceniają jakość obsługi i poziom satysfakcji z usług tego banku. W opiniach klientów powtarzają się następujące spostrzeżenia:

 • Sprawna i kompetentna obsługa przez konsultantów na infolinii
 • Intuicyjny interfejs bankowości mobilnej i internetowej
 • Szybka realizacja przelewów i transakcji kartą
Liczba oddziałów 6
Ocena na Facebooku 4,1/5

Jednocześnie część klientów Nest Banku zgłasza pewne niedogodności, np. ograniczoną dostępność bankomatów, wyższe niż średnie oprocentowanie kredytów czy trudności z kontaktem telefonicznym w godzinach szczytu.

Czytaj więcej: Najpopularniejsze polskie banki 2023 - lista i opis

Oprocentowanie lokat terminowych Nest Bank

Nest Bank proponuje konkurencyjne oprocentowanie lokat terminowych, zachęcając w ten sposób nowych klientów do lokowania oszczędności.

Oprocentowanie lokat w Nest Banku kształtuje się następująco:

 • Lokata 3-miesięczna - 4,5% w skali roku
 • Lokata 6-miesięczna - 5% w skali roku
 • Lokata 12-miesięczna - 5,5% w skali roku

Są to zdecydowanie jedne z najwyższych stawek na rynku. Dla porównania średnie oprocentowanie rocznych lokat w innych bankach wynosi ok. 3%. Wysokie odsetki to więc zdecydowanie mocny argument, aby rozważyć lokatę w Nest Banku.

Dostępne kredyty hipoteczne w Nest Bank

W ofercie kredytowej Nest Banku znajdują się atrakcyjne kredyty hipoteczne. Bank udziela finansowania nawet do 100% wartości nieruchomości, a okres kredytowania sięga nawet 40 lat.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych w Nest Banku jest zmienne, uzależnione od stopy WIBOR 3M i marży banku. Przykładowo dla kredytu na 300 000 zł marża wynosi 2%, co łącznie z WIBOR daje obecnie ok. 7,8% w skali roku.

Nest Bank nie pobiera żadnych dodatkowych prowizji związanych z udzieleniem i obsługą kredytu hipotecznego. Jest to zatem dość korzystna oferta w kontekście całkowitego kosztu kredytu.

Nest Bank stale poszerza swoją ofertę produktową, starając się odpowiadać na potrzeby współczesnych klientów.

Wady i zalety bankowości Nest Bank

Podsumowując, bankowość Nest Banku ma zarówno swoje mocne, jak i słabsze strony. Do najważniejszych zalet można zaliczyć:

 • Nowoczesną bankowość mobilną
 • Wysokie oprocentowanie lokat
 • Atrakcyjne warunki kredytów hipotecznych

Jednocześnie wady to przede wszystkim:

 • Mała dostępność bankomatów
 • Wyższe niż średnie oprocentowanie kredytów
 • Ograniczona liczba oddziałów

Nest Bank to zatem opcja warta rozważenia dla klientów ceniących sobie wygodę mobilną i atrakcyjne produkty oszczędnościowo-kredytowe. Jednocześnie osoby przywiązane do tradycyjnej bankowości mogą odczuwać pewien niedosyt.

Przyszłość Nest Bank w obliczu problemów

Niestety w ostatnim czasie pojawiły się nieoficjalne informacje, że Nest Bank może mieć poważne kłopoty finansowe związane utrzymaniem odpowiedniego poziomu kapitału i płynności.

Kłopoty te wynikają najprawdopodobniej z bardzo dynamicznego rozwoju banku przy jednoczesnym braku dostatecznych funduszy własnych. Nest Bank szybko rósł w siłę, pozyskując wielu nowych klientów atrakcyjnymi produktami.

Obecnie trwają rozmowy z potencjalnym inwestorem, który mógłby dokapitalizować Nest Bank. Nie można jednak wykluczyć nawet scenariusza przymusowej restrukturyzacji, a w skrajnym przypadku upadłości.

Klienci Nest Banku mają zatem powody do niepokoju o bezpieczeństwo swoich oszczędności. Na razie jednak są one objęte gwarancjami BFG do równowartości 100 000 euro, więc ewentualna upadłość banku nie musiałaby oznaczać utraty depozytów.

Przyszłość Nest Banku jest więc niepewna. Najbliższe miesiące pokażą, czy uda się uratować ten młody, perspektywiczny bank przed widmem upadku.

Podsumowanie

Nest Bank to stosunkowo młody, bo założony w 2020 roku, gracz na polskim rynku bankowym. Swoją ofertą - www.nestbank.pl - przyciągnął wielu klientów, proponując atrakcyjne konta osobiste, wysokooprocentowane lokaty i korzystne kredyty hipoteczne. Klienci doceniają nowoczesną bankowość internetową Nest Banku oraz mobilną aplikację.

Niestety, jak wynika z nieoficjalnych informacji, Nest Bank może mieć poważne problemy finansowe. Pojawiły się plotki o tym, że bank. Sytuacja jest na tyle poważna, że trwają rozmowy z potencjalnym inwestorem, który dokapitalizowałby Nest Bank S.A.

Podsumowując, Nest Bank ma atrakcyjną ofertę, ale jego kondycja finansowa i perspektywy na przyszłość stoją pod dużym znakiem zapytania.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
 2. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
 3. Gdzie w Sejmie zdeponować broń palną według Brauna
 4. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
 5. Przełom na rynku mieszkaniowym w 2024 r. nie jest przewidywany
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

PKO BP - Oferty banku dla klientów indywidualnych
BankiPKO BP - Oferty banku dla klientów indywidualnych

Kompleksowa oferta PKO BP skierowana do klientów indywidualnych - rachunki oszczędnościowe i rozliczeniowe, atrakcyjne kredyty gotówkowe, karty debetowe i kredytowe z programami bonusowymi, szeroka gama ubezpieczeń oraz możliwości inwestycyjne.