News

Nie przegap - 3. edycja Kongresu ESG Polska Moc Biznesu już wkrótce!

Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak30.11.20236 min.
Nie przegap - 3. edycja Kongresu ESG Polska Moc Biznesu już wkrótce!

Kongres ESG Polska Moc Biznesu to wydarzenie, które już po raz trzeci zgromadzi liderów biznesu, ekspertów i przedstawicieli administracji publicznej. Celem jest wymiana doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności biznesowej.

Kluczowe wnioski:
 • Uczestnicy omówią strategie łączenia celów biznesowych z troską o środowisko i społeczeństwo.
 • Przewidziano dyskusje w trzech obszarach: ekologia, społeczeństwo i gospodarka.
 • Przyznane zostaną nagrody dla firm wyróżniających się działaniami prospołecznymi.
 • Wydarzenie odbędzie się 4 grudnia 2023 r. na PGE Narodowym w Warszawie.
 • Wystąpią znani prelegenci, m.in. Ewa Chodakowska, dzieląc się inspiracjami.

Zrównoważony rozwój biznesu jako klucz do przyszłości

Działalność gospodarcza od zawsze wiązała się z wykorzystywaniem zasobów naturalnych i oddziaływaniem na otoczenie. Jednak obecnie, w dobie zmian klimatycznych i rosnącej świadomości społecznej, firmy muszą wziąć odpowiedzialność za swoje działania. Stąd coraz większe znaczenie idei zrównoważonego rozwoju biznesu, która łączy cele ekonomiczne z poszanowaniem środowiska i społeczeństwa.

Kluczowe staje się optymalne wykorzystanie zasobów, minimalizacja negatywnego wpływu na planetę oraz tworzenie wartości nie tylko dla akcjonariuszy, ale wszystkich interesariuszy. Od tego jak sobie poradzą z tymi wyzwaniami, zależy przyszłość firm.

Szanse i wyzwania

Transformacja w kierunku modelu zrównoważonego rozwoju daje szereg korzyści, ale pociąga też za sobą konieczność zmian w wielu obszarach. Przede wszystkim, firmy muszą dostosować strategie, łańcuchy dostaw, procesy produkcyjne, aby zminimalizować negatywny wpływ na środowisko. To duże wyzwanie, ale też szansa na zdobycie przewagi konkurencyjnej.

Zmian wymaga też kultura organizacyjna i sposób zarządzania, aby działania prospołeczne i proekologiczne stały się jej integralną częścią. To oznacza większą transparentność i komunikację ze wszystkimi grupami interesariuszy.

Innowacyjne formaty i tematyka

Aby pomóc firmom i organizacjom w transformacji, potrzebne są wysiłki całego ekosystemu, łączące ekspertów i liderów różnych środowisk. Forum wymiany wiedzy i dobrych praktyk stanowi cykliczny Kongres ESG Polska Moc Biznesu.

To innowacyjne wydarzenie łączy przedstawicieli biznesu, nauki, administracji i organizacji pozarządowych. Jego siłą są interdyscyplinarne dyskusje, nieszablonowe formaty i aktualna tematyka dotycząca zrównoważonego biznesu.

Formaty Debaty, warsztaty, wykłady, wystąpienia inspirujących osób
Zagadnienia Energetyka, transport, gospodarka obiegu zamkniętego, zrównoważone finanse, cyfryzacja, sztuczna inteligencja

Uczestnicy mogą podzielić się wiedzą, doświadczeniami, a także zainspirować do zmian i wypracować nowe rozwiązania problemów zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej: Jak Polacy są gotowi zmierzyć się ze zmianami klimatycznymi? Wyższe podatki w grę wchodzą!

Wyjątkowe trio scen tematycznych

Trzecia edycja Kongresu ESG Polska Moc Biznesu zgromadzi ponownie czołowych przedstawicieli polskiej sceny odpowiedzialnego biznesu. Podczas wydarzenia działającego pod hasłem „Wspólnie dla lepszego świata” poruszone zostaną kwestie ekologii, społecznej odpowiedzialności i gospodarki.

Każdy z tych filarów idei ESG będzie miał dedykowaną przestrzeń - scenę tematyczną. Eksperci sprowadzą najbardziej palące dylematy i problemy, dzieląc się wiedzą jak im podołać przy zachowaniu równowagi między zyskami a ideami.

Najważniejsze zagadnienia

W obrębie sceny „Ekologiczna Polska” poruszone zostaną m.in. bezpieczeństwo zaopatrzenia w energię i wodę, gospodarka odpadami oraz dylematy polityki klimatycznej.

Z kolei „Moc społeczna” przyniesie dyskusję o work-life balance, zdrowiu publicznym, równouprawnieniu, działaniach społecznych firm i samorządów.

Natomiast w ramach filaru „Wpływ biznesu” eksperci przeanalizują m.in. finansowanie zrównoważonego rozwoju, szanse i pułapki cyfryzacji i AI.

Ekologia w centrum uwagi

Nie przegap - 3. edycja Kongresu ESG Polska Moc Biznesu już wkrótce!

Jednym z kluczowych wyzwań stojących przed współczesnym biznesem są zmiany klimatyczne, degradacja środowiska i wyczerpywanie zasobów. Dlatego kwestie ekologiczne znajdują się w centrum zainteresowania firm przechodzących transformację w kierunku modelu odpowiedzialnego i zrównoważonego.

Nasza planeta jest jedynym znanym miejscem we wszechświecie sprzyjającym życiu. Chronić ją to chronić siebie i przyszłe pokolenia.

Stąd na Kongresie ESG Polska Moc Biznesu zagadnieniom ekologii poświęcona jest osobna scena tematyczna. Porusza ona m.in. optymalizację zużycia surowców, minimalizację emisji gazów cieplarnianych, elektromobilność, odnawialne źródła energii czy gospodarkę obiegu zamkniętego.

Celem jest zarówno wymiana wiedzy, jak i wypracowanie interdyscyplinarnych strategii działania, łączących ekologię z ekonomią dla dobra całego społeczeństwa.

Społeczna odpowiedzialność firm

Aby biznes mógł się rozwijać, potrzebne jest zdrowe, wykształcone społeczeństwo i sprawnie działające państwo. Od niedawna wiele firm zdaje sobie sprawę, że w ich interesie jest wspieranie takich obszarów jak edukacja, kultura czy zdrowie publiczne.

To przejaw idei społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), wpisującej się w koncepcję zrównoważonego rozwoju. Na Kongresie ESG omówione zostaną dobre praktyki z tego zakresu.

Najważniejsze tematy CSR

 • Work-life balance
 • Wyrównywanie szans
 • Wspieranie rozwoju osobistego i aktywności fizycznej pracowników
 • Działalność prospołeczna i filantropijna firm
 • Współpraca biznesu, samorządów i NGOsów

Celem tych działań jest budowanie lepszego świata, w którym wzrost gospodarczy służy poprawie jakości życia wszystkich grup społecznych i jednostek.

Nagrody dla odpowiedzialnych

Uznanie i promocja postaw oraz działań na rzecz bardziej zrównoważonego modelu biznesu to ważny element każdej zmiany. Dlatego podczas Kongresu ESG Polska Moc Biznesu wręczone zostaną nagrody „DNA - Bo pomaganie mamy w genach” dla najbardziej zaangażowanych osób i organizacji promujących idee zrównoważonego rozwoju.

Zgłoszenia można przesyłać do 12 listopada, a o ostatecznych laureatach zadecyduje jury w połączeniu z internetowym głosowaniem publiczności. Ma to zachęcić do propagowania i wprowadzania w życie idei odpowiedzialności społecznej biznesu.

Gala finałowa uświetni uroczyste zakończenie wydarzenia, którego celem jest nie tylko dzielenie się wiedzą, ale także wspólne tworzenie lepszej przyszłości dla wszystkich mieszkańców naszej planety.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. W środę posłanka zastąpi Mariusza Kamińskiego. Jego ślubowanie w Sejmie.
 2. Belka wytknął błąd kancelarii Morawieckiego w nowym raporcie
 3. Zaskakujące wydarzenia na konferencji Adama Glapińskiego - co się stało?
 4. Jak sztuczna inteligencja zastępuje nauczycieli? Futuroznawcy podają, że ruszyły zwolnienia
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły