News

Nowa konkurencja dla Drwala: jak wyszło?

Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak18.02.20248 min.
Nowa konkurencja dla Drwala: jak wyszło?

Burger Drwala od McDonald's od dawna cieszy się dużą popularnością wśród klientów. Jednak od niedawna ma konkurencję w postaci Burgera Rywala od sieci Max Premium Burgers. Nowy burger wszedł do oferty w listopadzie ubiegłego roku i od razu stał się hitem - zamawia go co drugi klient! Wprowadzenie Burgera Rywala przełożyło się na znaczny wzrost sprzedaży Max Premium Burgers. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak bardzo udany był debiut Burgera Rywala i jak poradził sobie z nową konkurencją dobrze znany fanom McDonald's Burger Drwala.

Burger Rywala zamiast Drwala

Burger Drwala od McDonald's od lat cieszył się dużą popularnością wśród klientów sieci. Jednak w listopadzie 2022 roku pojawiła się dla niego poważna konkurencja w postaci Burgera Rywala wprowadzonego przez sieć Max Premium Burgers. Nowy burger błyskawicznie podbił serca klientów i szybko stał się hitem sprzedażowym.

Max Premium Burgers zdecydował się na wprowadzenie Burgera Rywala jako bezpośredniej odpowiedzi na bestsellerowego Burgera Drwala od McDonald's. Strategia stworzenia produktu konkurencyjnego dla hitu rynkowego okazała się strzałem w dziesiątkę. Już w pierwszych tygodniach od premiery Burger Rywala zamawiał go co drugi klient odwiedzający restauracje sieci Max Premium Burgers.

Tym samym Burger Rywala błyskawicznie wyparł ze szczytu listy bestsellerów Burgera Drwala w restauracjach Max Premium Burgers. Nowy burger nie tylko przyciągnął uwagę dotychczasowych klientów sieci, ale zachęcił też wielu nowych klientów do odwiedzenia restauracji Max Premium Burgers.

Sukces marketingowy Burgera Rywala

Wprowadzenie Burgera Rywala poprzedziła zaplanowana kampania marketingowa Max Premium Burgers. Jej celem było zachęcenie klientów do wypróbowania nowego burgera i porównania go z popularnym Burgerem Drwalem.

Kampania reklamowa koncentrowała się na budowaniu wizerunku Burgera Rywala jako smacznej, sytej i świeżej alternatywy dla dobrze znanego hitu McDonald's. Hasła reklamowe podkreślały apetyczny wygląd nowego burgera i zachęcały do spróbowania czegoś nowego i konkurencyjnego.

Kontynuacja sukcesu Burgera Rywala

Debiut Burgera Rywala okazał się dla Max Premium Burgers ogromnym sukcesem. Nic więc dziwnego, że sieć postanowiła kontynuować ten sukces i utrzymać nowy burger w swojej stałej ofercie.

Jak podaje Max Premium Burgers, od momentu premiery do końca 2022 roku sprzedaż Burgera Rywala stale rosła. Tylko w okresie od 15 listopada do 31 grudnia 2022 roku sprzedaż nowego burgera wzrosła o 60% w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej.

Widząc, z jak dużym entuzjazmem klienci przyjęli Burgera Rywala, sieć zdecydowała się przedłużyć jego sezonową sprzedaż. Oznacza to, że Burger Rywala pozostanie w ofercie restauracji Max Premium Burgers przez dłuższy czas, a być może na stałe wejdzie do menu jako flagowy produkt sieci.

Klienci wybierają Burgera Rywala

Wprowadzenie Burgera Rywala odwróciło uwagę klientów od Burgera Drwala i sprawiło, że to nowy burger Max Premium Burgers stał się numerem 1 wśród fanów burgerów w Polsce.

Dane sprzedażowe jasno pokazują, że konsumenci chętnie sięgają po Burgera Rywala. Co drugi klient odwiedzający restauracje Max Premium Burgers decyduje się właśnie na zamówienie nowego hitu sieci.

Można więc śmiało stwierdzić, że strategia stworzenia produktu konkurencyjnego dla Burgera Drwala okazała się strzałem w dziesiątkę. Teraz to Burger Rywala, a nie Drwala, króluje na talerzach i w sercach klientów.

Czytaj więcej: Wymiana całego zarządu w państwowym podmiocie

Wzrost sprzedaży sieci po premierze nowego burgera

Jak już wspomniano, wprowadzenie Burgera Rywala miało ogromny wpływ na wyniki sprzedażowe Max Premium Burgers. Sieć odnotowała znaczny wzrost liczby klientów i sprzedanych posiłków od czasu premiery nowego hitu.

W okresie od 15 listopada do 31 grudnia 2022 roku, czyli w niespełna półtora miesiąca od debiutu Burgera Rywala, sprzedaż w restauracjach Max Premium Burgers wzrosła o 60%. Jest to znaczący skok, zważywszy na krótki czas od wprowadzenia nowego produktu.

Wzrost sprzedaży jest bezpośrednim efektem popularności Burgera Rywala, który przyciągnął do restauracji Max Premium Burgers wielu nowych klientów. Jednocześnie zachęcił też stałych bywalców sieci do częstszych wizyt i wypróbowania nowości.

Wprowadzenie Burgera Rywala okazało się strzałem w dziesiątkę, który znacząco zwiększył zainteresowanie ofertą Max Premium Burgers i przełożył się na wymierne wzrosty sprzedaży - mówi przedstawiciel sieci.

Burger Rywala zastępuje Drwala w menu Max Premium Burgers

Nowa konkurencja dla Drwala: jak wyszło?

Choć Burger Drwala przez lata był niepodważalnym hitem w Max Premium Burgers, od czasu premiery Burgera Rywala to właśnie nowy burger dominuje w menu sieci.

Burger Rywala błyskawicznie podbił serca klientów i ze wszystkich produktów oferowanych przez Max Premium Burgers jest obecnie numerem 1 pod względem popularności i sprzedaży.

Można więc śmiało powiedzieć, że Burger Rywala całkowicie zastąpił Burgera Drwala w ofercie Max Premium Burgers. Stał się główną gwiazdą menu i produktem, po który najchętniej sięgają konsumenci odwiedzający restauracje sieci.

Burger Popularność w 2022 r. Popularność w 2023 r.
Drwala Numer 1 Wyraźny spadek
Rywala Brak w ofercie Numer 1

Jak widać w tabeli, o ile jeszcze w 2022 roku to Burger Drwala był niekwestionowanym liderem sprzedaży w Max Premium Burgers, o tyle w 2023 roku jego pozycję przejął Burger Rywala. Drwala wyraźnie stracił na popularności odkąd pojawiła się nowa, lepsza konkurencja.

Max Premium Burgers z nowym hitem zamiast Drwala

Premiera Burgera Rywala okazała się dla Max Premium Burgers strzałem w dziesiątkę. Nowy burger błyskawicznie podbił serca klientów i zastąpił w roli flagowego hitu dobrze znanego Burgera Drwala.

Obecnie to właśnie Burger Rywala, a nie jak dawniej Drwala, jest produktem numer 1 w menu i główną atrakcją oferty Max Premium Burgers. Sieć może pochwalić się już swoim autorskim hitem, który przyciąga rzesze nowych klientów do restauracji.

Widać więc wyraźnie, że strategia stworzenia konkurencyjnej odpowiedzi na popularnego Burgera Drwala sprawdziła się znakomicie. Max Premium Burgers ma nowy hit, który napędza sprzedaż i buduje rozpoznawalność marki.

Rosnąca popularność Burgera Rywala

Miesiąc po premierze Burger Rywala zamawiał już co drugi klient odwiedzający restauracje Max Premium Burgers. Tak szybki wzrost popularności nowego hitu zaskoczył pozytywnie samą sieć.

W kolejnych miesiącach popularność Burgera Rywala nadal rosła, co przełożyło się na 60% wzrost sprzedaży Max Premium Burgers w okresie od listopada do grudnia 2022 roku.

Sieć ma więc pewność, że Burger Rywala to produkt z ogromnym potencjałem, który może napędzać biznes Max Premium Burgers przez długi czas. Trudno o lepszy efekt strategii stworzenia hitu konkurencyjnego dla bestsellera McDonald's.

Przedłużenie sezonu na Burgera Rywala w Max Premium Burgers

Biorąc pod uwagę spektakularny sukces, jaki odniósł Burger Rywala, sieć Max Premium Burgers zdecydowała się przedłużyć sezon sprzedaży nowego hitu. Oznacza to, że Burger Rywala pozostanie w menu restauracji przez dłuższy czas.

Pierwotnie Burger Rywala miał być dostępny tylko przez ograniczony okres, tak jak sezonowe nowości w innych sieciach fast food. Jednak duże zainteresowanie klientów skłoniło Max Premium Burgers do zmiany strategii.

Dzięki przedłużeniu sezonu fani Burgera Rywala nadal będą mogli cieszyć się swoim ulubionym burgerem z Max Premium Burgers. A sieć z pewnością liczy, że dłuższa obecność hitu w menu przełoży się na utrzymanie wysokiej sprzedaży.

Patrząc na dotychczasowy sukces Burgera Rywala, wydaje się bardzo prawdopodobne, że wkrótce na stałe dołączy on do menu Max Premium Burgers. Tym samym na dobre wyprze ze szczytu popularności swojego głównego konkurenta - Burgera Drwala.

Podsumowanie

Wprowadzenie Burgera Rywala przez sieć Max Premium Burgers okazało się strzałem w dziesiątkę i stworzyło godną konkurencję dla hitu McDonald's - Burgera Drwala. Nowy burger błyskawicznie zdobył popularność wśród klientów i jest obecnie numerem 1 w menu Max Premium Burgers. Jego sukces przełożył się na znaczny wzrost sprzedaży sieci w porównaniu z zeszłym rokiem. Max Premium Burgers ma teraz swój autorski hit, który przyciąga rzesze nowych klientów do restauracji.

Burger Rywala szybko zastąpił Drwala w roli flagowego produktu Max Premium Burgers. Jego sezon został przedłużony, co daje nadzieję, że już na stałe wejdzie do menu sieci. Tym samym Max Premium Burgers może pochwalić się własnym, niezwykle udanym burgerem, który skutecznie konkuruje z Drwalem i podbija serca klientów.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
  2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
  3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
  4. Niemieccy rolnicy kwestią granicy. Sytuacja polskich przedsiębiorców.
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły