News

Nowe kraje Schengen: urlopowa mekka Polaków

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk31.03.20243 min.
Nowe kraje Schengen: urlopowa mekka Polaków

Nowe kraje Schengen: urlopowa mekka Polaków. Od 31 marca Rumunia i Bułgaria dołączą do strefy Schengen, co oznacza łatwiejsze podróżowanie dla polskich turystów. Te dwa państwa od dawna są popularnymi miejscami wypoczynku wśród Polaków, a teraz będzie można się tam udać bez konieczności posiadania paszportu na granicach lotniczych i morskich. To z pewnością ucieszy fanów bułgarskich i rumuńskich kurortów nad Morzem Czarnym.

Rumunia i Bułgaria dołączają do strefy Schengen

Już od 31 marca Rumunia i Bułgaria dołączą do upragnionej strefy Schengen! To historyczna chwila dla obu krajów, które czekały na ten moment od czasu przystąpienia do Unii Europejskiej w 2007 roku. Choć na granicach lądowych nadal będą prowadzone kontrole, to na lotniskach i w portach morskich podróżujący już nie będą musieli okazywać paszportów.

Decyzja ta to świetna wiadomość zwłaszcza dla Polaków, którzy od lat pokochali Bułgarię i Rumunię jako doskonałe kierunki wakacyjne. Oba państwa mają wiele do zaoferowania turystom - od pięknych nadmorskich kurortów, przez malownicze góry, po zabytkowe miasta pełne historii i kultury.

Przystąpienie Rumunii i Bułgarii do strefy Schengen z pewnością ułatwi wielu Polakom organizację urlopów w tych krajach. Dzięki tej zmianie podróżowanie samolotem lub drogą morską będzie o wiele wygodniejsze i szybsze. Nie trzeba będzie już tracić czasu na żmudne odprawy graniczne.

Warto jednak pamiętać, że choć na lotniskach i w portach zniesione zostaną kontrole, to na granicach lądowych nadal obowiązywać będą dotychczasowe procedury. Planując wyjazd samochodem do Rumunii lub Bułgarii, trzeba będzie mieć przy sobie ważny dokument podróży.

Dzięki pozytywnemu rozpatrzeniu kandydatur obu państw ich obywatele będą mogli podróżować samolotami oraz drogą morską bez paszportów do państw strefy Schengen, obejmującej 25 z 27 krajów Unii Europejskiej.

Polacy pokochali Bułgarię i Rumunię jako kierunki wakacyjne

Bułgaria i Rumunia od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród polskich turystów. Wystarczy spojrzeć na statystyki - w 2022 roku te dwa kraje odwiedziło łącznie ponad milion Polaków! Skąd tak duże zainteresowanie? Otóż zarówno Bułgaria, jak i Rumunia mają wiele atutów, które przyciągają urlop

Czytaj więcej: Aktualne kursy walut - jakie ceny czekają nas za euro, dolara oraz franka dzisiaj?

Podsumowanie

Zdjęcie Nowe kraje Schengen: urlopowa mekka Polaków

Wejście Rumunii i Bułgarii do strefy Schengen od 31 marca to świetna wiadomość dla Polaków, którzy uwielbiają spędzać urlopy w tych krajach. Dzięki zniesieniu kontroli na lotniskach i w portach morskich, podróżowanie do tych mekk turystycznych będzie o wiele wygodniejsze i szybsze.

Oba państwa mają ogromny potencjał turystyczny, przyciągając rokrocznie rzesze polskich wakacyjnych. Chorwacja, która dołączyła do Schengen w 2023 roku, także szybko stała się ulubionym kierunkiem urlopowym dla Polaków. Teraz, z nowymi krajami w Schengen, wybór atrakcyjnych miejsc na wypoczynek będzie jeszcze większy.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik ponownie w tarapatach! Prokuratura podjęła działania
  2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
  3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
  4. Budżet na wstrzymaniu? Minister finansów zabiera głos
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Warto płacić prowizję? Jak uniknąć pośrednika-krwiopijcy
NewsWarto płacić prowizję? Jak uniknąć pośrednika-krwiopijcy

Zatrudnienie pośrednika nieruchomości to opłacalna inwestycja. Poznaj znaki profesjonalnego agenta, jego wynagrodzenie i koszty prowizji. Dowiedz się, jak uniknąć nierzetelnych pośredników i znaleźć najlepszego specjalistę, który zapewni bezpieczną transakcję w dobrej cenie.