News

Nowy szef Wiadomości w TVP - Nieoficjalnie.

Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska11.12.20235 min.
Nowy szef Wiadomości w TVP - Nieoficjalnie.

Paweł Płuska z TVN został nowym szefem programu informacyjnego "Wiadomości" w TVP według nieoficjalnych informacji portalu Money.pl. To kolejna zmiana personalna w Wiadomościach po niedawnych wyborach parlamentarnych. Pojawiają się też pogłoski o możliwym odejściu Danuty Holeckiej, ale na razie zaprzeczyła tym informacjom. Trwają również spekulacje na temat przyszłości Polska Press kontrolowanej przez Orlen.

Kluczowe wnioski:

 • Paweł Płuska z TVN ma zostać nowym szefem Wiadomości w TVP
 • Danuta Holecka na razie zaprzeczyła plotkom o swoim odejściu z TVP
 • W TVP mają pojawić się nowi dziennikarze po wyborach parlamentarnych
 • Trwają spekulacje na temat sprzedaży Polska Press kontrolowanej przez Orlen
 • Przewidywane są też zmiany w regionalnych gazetach Polska Press

Paweł Płuska nowym szefem programu

Według nieoficjalnych informacji portalu Money.pl, nowym szefem programu informacyjnego "Wiadomości" w Telewizji Polskiej został Paweł Płuska, dotychczasowy dziennikarz TVN. To kolejna zmiana personalna w Wiadomościach po niedawnych wyborach parlamentarnych.

Paweł Płuska był reporterem programu "Fakty" w TVN, gdzie pracował od 2002 roku. W swoich materiałach poruszał głównie tematy sejmowe i z zakresu gospodarki. Wcześniej pracował także w RMF FM, Radiu ZET i Telewizji Puls.

Kolejne zmiany kadrowe

Zmiana na stanowisku szefa Wiadomości to element szerszych roszad kadrowych w mediach publicznych po wyborach parlamentarnych. Pojawiają się plotki o możliwym odejściu Danuty Holeckiej, jednak na razie zaprzeczyła tym pogłoskom.

Z informacji mediów wynika, że do redakcji informacyjnych TVP mają trafić nowi dziennikarze, między innymi Marek Czyż czy Jarosław Kulczycki. Premier Mateusz Morawiecki zapowiadał wcześniej, że nie będzie czystek kadrowych w mediach publicznych.

Zmiany personalne w Wiadomościach TVP

Najnowsze doniesienia o Pawle Płusce jako nowym szefie Wiadomości to kolejny etap zmian personalnych w Telewizji Polskiej. W ostatnich tygodniach pojawiło się wiele spekulacji dotyczących odejść lub zmian stanowisk poszczególnych dziennikarzy.

Jak donosi portal Wirtualne Media, z TVP miał odejść Miłosz Kłeczek, jedna z czołowych twarzy kanału informacyjnego TVP Info. Te doniesienia zostały jednak zdementowane przez samego zainteresowanego.

Przyszłość Danuty Holeckiej

Najwięcej emocji wzbudza ewentualne odejście Danuty Holeckiej, od lat głównej prezenterki Wiadomości TVP. Plotki na ten temat pojawiły się po doniesieniach portalu NaTemat. Holecka zaprzeczyła jednak, jakoby miała opuścić Telewizję Polską.

Przyszłość Holeckiej wciąż nie jest pewna. Nowe władze TVP mogą zdecydować się na zmianę głównej twarzy programu, który od lat jest oskarżany o stronniczość i propagandę. Na razie jednak Holecka pozostaje na stanowisku.

Czytaj więcej: Czy nowe paliwo na stacjach to zagrożenie? Co mówi rząd

Losy pracowników TVP po wyborach

Wraz ze zmianą władzy i wejściem nowej ekipy rządzącej, nasilają się spekulacje dotyczące przyszłości dziennikarzy związanych z Telewizją Polską. Już przed wyborami prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewniał, że nie będzie czystek kadrowych.

Ludzie, którzy podjęli trud, ale jednocześnie i ryzyko funkcjonowania w polskich mediach, będą mieli zatrudnienie - powiedział Kaczyński.

Jednocześnie pojawiają się sygnały, że część dziennikarzy TVP może stracić posady lub zostać przesuniętych na mniej eksponowane stanowiska. Na razie są to jednak tylko nieoficjalne informacje.

Sprzedaż Polska Press przez Orlen

nowy szef Wiadomości w TVP. Nieoficjalnie.

W kontekście zmian personalnych w mediach pojawiają się również spekulacje na temat losów koncernu prasowego Polska Press, kontrolowanego przez państwowy koncern paliwowo-energetyczny Orlen.

Polska Press zrzesza ponad 650 serwisów internetowych i tytułów prasowych z całej Polski. Pojawiły się nieoficjalne informacje, że Orlen planuje sprzedaż tego biznesu prasowego nowym właścicielom.

Serwisy regionalne Polska Press 650
Tytuły prasowe 20 dzienników, 120 tygodników

Przyszłość tytułów regionalnych

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", rozważana jest opcja wydzielenia z Polska Press grupy serwisów internetowych NaszeMiasto.pl. Pozostałe tytuły regionalne miałyby zostać wniesione do spółki zależnej PL24, a następnie sprzedane nowemu właścicielowi.

Takie rozwiązanie oznaczałoby rozdrobnienie Polska Press i utratę pozycji lidera na rynku regionalnym. Na razie są to jednak tylko nieoficjalne doniesienia mediów.

Co z regionalnymi gazetami Polska Press

Kluczowym elementem spekulacji wokół Polska Press jest przyszłość gazet i portali regionalnych. Stanowią one trzon biznesu tego wydawnictwa i ich sprzedaż mogłaby oznaczać rozpad dotychczasowej struktury.

Z doniesień mediów wynika, że tytuły regionalne miałyby zostać wniesione do spółki PL24, a ta następnie sprzedana. To oznaczałoby zmianę właściciela dla ponad 20 dzienników i 120 tygodników lokalnych.

 • Spekuluje się, że nowym właścicielem mógłby zostać Kościół lub biznesmen powiązany z obozem rządzącym.
 • Nie wiadomo jednak, czy do transakcji faktycznie dojdzie i kto mógłby przejąć gazety.

Przyszłość regionalnych tytułów prasowych Polska Press wciąż jest więc niepewna. Plotki na ich temat będą zapewne krążyć, dopóki nie zostanie przedstawiona oficjalna informacja w tej sprawie.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem kluczowe informacje na temat zmian personalnych w Wiadomościach TVP. Przedstawiłem nieoficjalną informację o tym, że nowym szefem programu został Paweł Płuska z TVN. To z pewnością zaskakująca nominacja.

Następnie skupiłem się na innych doniesieniach kadrowych z TVP, między innymi na plotkach dotyczących możliwego odejścia Danuty Holeckiej. Ta informacja wzbudziła spore emocje, choć na razie Holecka jej zaprzeczyła.

Omówiłem również wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, który jeszcze przed wyborami zapewniał, że nie będzie czystek w mediach publicznych. Czas pokaże, czy dotrzyma tej obietnicy.

Na koniec poruszyłem wątek spekulacji na temat przyszłości Polska Press i ewentualnej sprzedaży regionalnych tytułów tego wydawnictwa. To biznes, który w ostatnich miesiącach budzi spore kontrowersje.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. W środę posłanka zastąpi Mariusza Kamińskiego. Jego ślubowanie w Sejmie.
 2. Belka wytknął błąd kancelarii Morawieckiego w nowym raporcie
 3. Co Prezes NBP mówi o inflacji? Klucz do decyzji RPP na wykresie
 4. Jak sztuczna inteligencja zastępuje nauczycieli? Futuroznawcy podają, że ruszyły zwolnienia
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska

Jestem ekonomistką, na blogu poruszam tematy związane z finansami osobistymi i inwestowaniem pieniędzy. Dzielę się praktycznymi poradami, analizuję sytuację gospodarczą.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły