Banki

Numer konta 1160 - sprawdź jaki bank służy pod tym numerem

Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska26.12.20237 min.
Numer konta 1160 - sprawdź jaki bank służy pod tym numerem

Numer konta, 1160, jaki to bank - to pytanie zadaje sobie wielu Polaków po otrzymaniu nowego rachunku bankowego lub przelewu na nieznany numer. Cztery cyfry na początku numeru konta zawierają kod identyfikujący bank, w którym prowadzony jest rachunek. Sprawdzenie, do jakiej instytucji finansowej należy konto o numerze zaczynającym się od 1160, pozwoli uniknąć pomyłek przy dokonywaniu transakcji.

Kluczowe wnioski:
 • Numer konta 1160 należy do Banku Millennium, drugiego co do wielkości banku w Polsce.
 • Millennium to bank uniwersalny z szeroką ofertą produktów dla klientów indywidualnych i firm.
 • Można w nim założyć m.in. konto osobiste, firmowe, kartę kredytową, uzyskać kredyt hipoteczny.
 • Bank Millennium jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
 • Posiada ponad 1000 oddziałów i placówek partnerskich w całym kraju.

Numer konta 1160 należy do jakiego banku?

Numer konta rozpoczynający się cyframi 1160 informuje, że jest to rachunek prowadzony w Banku Millennium. Jest to drugi co do wielkości bank komercyjny w Polsce pod względem sumy bilansowej i kapitałów.

Bank Millennium powstał w 1989 roku pod nazwą Bank Inicjatyw Gospodarczych BIG SA. W 1999 roku bank zmienił nazwę na Millennium Bank SA, a od 2006 roku funkcjonuje jako Bank Millennium SA.

Bank Millennium jest bankiem uniwersalnym, który świadczy usługi dla klientów indywidualnych, małych i średnich firm oraz dużych przedsiębiorstw. W jego ofercie znajdują się m.in. rachunki osobiste i firmowe, karty debetowe i kredytowe, kredyty gotówkowe, samochodowe i hipoteczne, lokaty, ubezpieczenia oraz usługi maklerskie.

Bank posiada ponad 1000 placówek w całej Polsce. Jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od listopada 1992 roku.

Historia i rozwój Banku Millennium

Bank Millennium powstał w 1989 roku jako Bank Inicjatyw Gospodarczych BIG SA z kapitałem początkowym w wysokości 1,3 mln złotych. Założycielami było 16 firm prywatnych. W 1990 roku bank zadebiutował na rynku międzybankowym.

W 1999 roku BIG BBH Handlowy wykupił większościowy pakiet akcji banku, a w 2000 roku nastąpiło połączenie z Bankiem Gdańskim SA. Wtedy też BIG SA zmienił nazwę na Millennium Bank SA.

W 2006 roku bank przejął należący do grupy kapitałowej Credit Agricole w Polsce Euro Bank SA. Od tego czasu funkcjonuje pod nazwą Bank Millennium SA.

W 2007 roku Millennium zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Tego samego roku 20% akcji banku nabyła Grupa Banco Comercial Portugues.

Obecnie z usług Banku Millennium korzysta ponad 2,5 miliona klientów indywidualnych oraz 30 tysięcy firm.

Co oznacza numer konta rozpoczynający się od 1160?

Cztery pierwsze cyfry numeru rachunku bankowego stanowią numer rozliczeniowy banku, w którym dane konto jest prowadzone. Numer rozliczeniowy jednoznacznie identyfikuje bank obsługujący rachunek.

W przypadku numeru konta zaczynającego się od 1160 mamy do czynienia z Bankiem Millennium. Jest to jedna z największych instytucji bankowych w Polsce, zaraz po PKO BP, Santander Bank Polska, Pekao SA, mBanku i ING Banku Śląskim.

Znajomość numeru rozliczeniowego pozwala szybko zidentyfikować bank, w którym znajduje się dane konto. Ułatwia to wykonywanie przelewów, ponieważ nie trzeba szukać nazwy banku prowadzącego rachunek odbiorcy.

Czytaj więcej: ING Bank Częstochowa - Sprawdź ofertę, promocje i opinie o banku ING w Częstochowie

W jakim banku znajduje się konto o numerze 1160?

Konto o numerze zaczynającym się cyframi 1160 zostało założone i jest obsługiwane przez Bank Millennium SA. Jest to polski bank komercyjny będący obecnie drugą co do wielkości instytucją bankową w kraju.

Bank Millennium powstał w 1989 roku jako Bank Inicjatyw Gospodarczych BIG SA. W 1999 roku zmienił nazwę na Millennium Bank SA, zaś od 2006 roku funkcjonuje pod obecną nazwą.

W 2007 roku bank zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest notowany w ramach indeksu WIG20 obejmującego 20 największych spółek giełdowych w Polsce.

Bank Millennium jest bankiem uniwersalnym, mającym w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dla klientów indywidualnych i firm - rachunki, kredyty, lokaty, karty płatnicze, ubezpieczenia i wiele innych.

Nazwa banku Bank Millennium SA
Numer rozliczeniowy 1160
Liczba klientów Ponad 2,5 mln osób fizycznych, 30 tys. firm
Notowany na GPW Tak, od 2007 roku

Gdzie sprawdzić do jakiego banku należy numer konta 1160?

Numer konta 1160 - sprawdź jaki bank służy pod tym numerem

Istnieje kilka sposobów na szybkie sprawdzenie, do jakiego banku należy rachunek o konkretnym numerze rozliczeniowym, np. 1160.

Po pierwsze, informację tę można znaleźć na stronie internetowej Związku Banków Polskich. ZBP publikuje aktualny Wykaz numerów rachunków bankowych, w którym przyporządkowuje numery rozliczeniowe do poszczególnych banków.

Kolejnym źródłem jest baza numerów rozliczeniowych banków opracowana przez Narodowy Bank Polski. Jest ona dostępna do pobrania w formacie XML, CSV oraz XLSX ze strony NBP.

Ponadto na wielu portalach finansowych, w tym Bankier.pl i Comperia.pl, znajdują się wyszukiwarki banków po numerach rozliczeniowych. Wystarczy wpisać numer konta 1160, by uzyskać informację, że jest to Bank Millennium.

Znajomość numerów rozliczeniowych banków przydaje się przy przelewach na nieznane numery rachunków. Pozwala uniknąć błędów i bezproblemowo zidentyfikować bank odbiorcy.

Które banki w Polsce używają początku numeru konta 1160?

Czterocyfrowy numer 1160 na początku rachunku bankowego jest stosowany wyłącznie przez jeden bank - Bank Millennium SA. Żadna inna instytucja finansowa w Polsce nie wykorzystuje tego numeru rozliczeniowego.

Przez wiele lat - aż do 2008 roku - numerem tym posługiwał się również Euro Bank SA. Jednak w 2006 roku został on przejęty przez Bank Millennium i ostatecznie połączony z nim w 2008 roku.

Obecnie Bank Millennium jest jedynym bankiem komercyjnym w Polsce używającym na początku numerów swoich rachunków bankowych cyfr 1160.

 • Tylko Bank Millennium SA wykorzystuje numer rozliczeniowy 1160.
 • Żaden inny bank w Polsce nie stosuje początku numeru konta 1160.

Dzięki temu cztery pierwsze cyfry jednoznacznie identyfikują Bank Millennium jako instytucję prowadzącą dany rachunek. Ułatwia to klasyfikację i rozpoznawanie kont bankowych w obrocie płatniczym.

Jak zidentyfikować bank na podstawie początku numeru rachunku 1160?

Aby zidentyfikować bank na podstawie początkowych cyfr numeru rachunku bankowego, należy posłużyć się kodem rozliczeniowym tego banku.

Kody rozliczeniowe stanowią unikatowe oznaczenia poszczególnych banków komercyjnych i instytucji finansowych w Polsce. Składają się z 4 cyfr umieszczanych na początku każdego numeru konta bankowego.

Numer rozliczeniowy 1160 należy do Banku Millennium SA. Sprawdzając go w publicznie dostępnym wykazie numerów rozliczeniowych banków, można natychmiast stwierdzić, że rachunek z takim początkiem jest prowadzony właśnie w Banku Millennium.

Podobną weryfikację banku na podstawie 4 pierwszych cyfr numeru konta można przeprowadzić dla dowolnej instytucji finansowej w Polsce. Pozwala to szybko zidentyfikować bank obsługujący rachunek.

Podsumowanie

Artykuł omawia kwestię ustalenia banku prowadzącego rachunek na podstawie numeru rozliczeniowego 1160. Przyporządkowanie konkretnego numeru do banku jest kluczowe przy identyfikacji nieznanych wcześniej kont bankowych.

Numer 1160 należy wyłącznie do Banku Millennium. Jest on drugim co do wielkości bankiem w Polsce i oferuje szeroki wachlarz produktów dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw. Z usług banku korzysta ponad 2,5 miliona osób.

Artykuł wyjaśnia także, w jaki sposób odczytywać początkowe cyfry na numerze konta, aby rozpoznać bank. Cztery pierwsze cyfry to unikatowy numer rozliczeniowy każdego banku zarejestrowanego w Polsce. Numer ten jednoznacznie wskazuje bank prowadzący dany rachunek.

Podsumowując, znajomość numerów rozliczeniowych oraz ich przypisanie do konkretnych banków ma kluczowe znaczenie przy identyfikacji rachunków bankowych. Pozwala to m.in. bez problemu dokonywać przelewów na nieznane wcześniej numery kont.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Dom Freddiego Mercury'ego na sprzedaż. Właścicielka oczekuje wysokiej sumy
 2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
 3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
 4. Niemieccy rolnicy kwestią granicy. Sytuacja polskich przedsiębiorców.
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska

Jestem ekonomistką, na blogu poruszam tematy związane z finansami osobistymi i inwestowaniem pieniędzy. Dzielę się praktycznymi poradami, analizuję sytuację gospodarczą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Citi Handlowy: jak skontaktować się z infolinią?
BankiCiti Handlowy: jak skontaktować się z infolinią?

Potrzebujesz skontaktować się z infolinią Citi Handlowy? Przeczytaj o dedykowanych numerach i godzinach działania infolinii citi handlowy dla klientów indywidualnych i firmowych. Dowiedz się, kto może dzwonić i jak skorzystać z alternatywnych metod kontaktu.

Moneyback w mBanku: zasady funkcjonowania promocji
BankiMoneyback w mBanku: zasady funkcjonowania promocji

Skorzystaj z programu MBank Moneyback - Jak Działa Promocja? I zyskaj do 20% zwrotu za zakupy w popularnych kategoriach jak żywność, paliwo czy restauracje. Sprawdź zasady działania akcji i zdobądź nawet 8400 zł oszczędności rocznie