Konta bankowe

Numer konta Mbank - Jak sprawdzić?

Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska04.01.20246 min.
Numer konta Mbank - Jak sprawdzić?

Mbank Numer Konta jest kluczową informacją, którą powinieneś znać na pamięć lub mieć zawsze pod ręką. W artykule wyjaśniamy, jak w prosty i szybki sposób sprawdzić swój numer konta w serwisie transakcyjnym lub aplikacji mobilnej mBanku. Dowiesz się również, gdzie jeszcze, oprócz tych miejsc, można znaleźć numer swojego rachunku. Zapoznaj się z poradami, a zawsze będziesz wiedział, jak szybko sprawdzić dane do przelewów i innych operacji bankowych.

Kluczowe wnioski:
 • Numer konta Mbank znajdziesz po zalogowaniu do bankowości internetowej lub w aplikacji mobilnej.
 • Kolejnym miejscem, gdzie możesz sprawdzić numer swojego rachunku bankowego jest wyciąg bankowy.
 • W razie potrzeby możesz zmienić numer konta za pomocą wniosku w placówce Mbanku.
 • Bank daje możliwość ustawienia automatycznych alertów z numerem Twojego konta.
 • Znajomość numeru konta jest niezbędna przy dokonywaniu przelewów i innych operacji bankowych.

Jak zalogować się do konta Mbank

Aby sprawdzić numer swojego konta w Mbanku, najpierw musisz zalogować się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej. W tym celu wejdź na stronę logowania do konta Mbank lub otwórz aplikację mobilną na swoim smartfonie.

Następnie wpisz login i hasło do swojego konta. Login to najczęściej Twój numer PESEL. Jeśli go nie pamiętasz, skontaktuj się z infolinią banku. Po zalogowaniu uzyskasz dostęp do panelu transakcyjnego konta.

Problemy z logowaniem do systemu bankowości internetowej

Jeśli masz problem z logowaniem, upewnij się, że wpisujesz prawidłowy login i hasło. Hasło rozróżnia małe i wielkie litery. Możesz je zresetować, korzystając z opcji "Nie pamiętam hasła" na stronie logowania.

Gdy nadal nie możesz się zalogować, być może Twoje konto zostało zablokowane. Skontaktuj się wówczas z infolinią Mbanku lub udaj się do najbliższej placówki, aby odblokować konto i ustalić nowe hasło.

Gdzie znaleźć numer konta Mbank

Kiedy już zalogujesz się do serwisu transakcyjnego Mbanku, znajdziesz tam wszystkie najważniejsze informacje o swoich produktach bankowych, w tym również numer konta.

Aby sprawdzić numer rachunku, w internetowym panelu klienta wybierz zakładkę "Moje rachunki". Tutaj zobaczysz listę wszystkich Twoich rachunków w banku wraz z ich numerami.

Konto osobiste czy firmowe

W tej zakładce są wyświetlane zarówno Twoje konta prywatne, jak i firmowe. Każdy rachunek bankowy ma swój indywidualny 26-cyfrowy numer.

Obok nazwy produktu znajdziesz także informację, czy jest to konto osobiste czy firmowe. Dzięki temu z łatwością odszukasz numer konta, który aktualnie Cię interesuje.

Czytaj więcej: Revolut - Limity transakcji i przelewów. Jakie są ograniczenia?

Sprawdź numer konta w aplikacji Mobilnym

Większość klientów Mbanku korzysta na co dzień z aplikacji mobilnej. Jest ona bardzo przydatna m.in. do szybkiego sprawdzania numeru rachunku bankowego.

Aplikacja Mobilny mBanku ma tę przewagę nad serwisem internetowym, że masz ją zawsze przy sobie na swoim smartfonie. W związku z tym, numer konta możesz sprawdzić w dowolnym momencie – także będąc w drodze.

Aby to zrobić, po zalogowaniu do aplikacji wybierz z menu bocznego opcję "Moje rachunki". Tutaj również znajdziesz listę swoich rachunków wraz z ich 26-cyfrowymi numerami.

Numer konta Mbank na wyciągu bankowym

Numer konta Mbank - Jak sprawdzić?

Numer rachunku bankowego w Mbanku jest podany na każdym wyciągu z Twojego konta. Jeśli nie pamiętasz go z pamięci ani nie masz pod ręką dostępu do bankowości internetowej czy aplikacji, wyciąg również może ci pomóc.

 • Na górze wyciągu w nagłówku znajdziesz nazwę produktu oraz numer Twojego rachunku.
 • Ponadto, przy każdej transakcji na liście operacji podany jest numer rachunku obciążanego lub uznawanego kwotą z przelewu.

Dzięki temu na wyciągu zawsze masz pod ręką numer konta, z którego korzystasz na co dzień. Możesz zatem szybko go stamtąd skopiować lub spisać.

Jak zmienić numer konta w Mbanku

Co do zasady, numer rachunku bankowego nadawany przez mBank jest stały i nie ulega zmianie. Jednak w wyjątkowych sytuacjach możesz złożyć w banku wniosek o zmianę numeru konta.

Kiedy warto zmienić numer rachunku: - gdy ktoś niepowołany poznał Twój numer i dokonuje nieautoryzowanych transakcji
- jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz, aby kontrahenci znali obecny numer Twojego konta

W tym celu udaj się do dowolnej placówki Mbanku. Tam otrzymasz i wypełnisz specjalny wniosek o zmianę numeru rachunku bankowego. Na nowy numer zostaną przeniesione wszelkie dotychczasowe operacje i zlecenia.

Automatyczne powiadomienie o numerze konta

Mbank umożliwia skonfigurowanie automatycznych powiadomień z numerem Twojego aktualnego rachunku bankowego. Dzięki temu zawsze masz pod ręką ten ważny numer.

Aby ustawić alert z numerem konta, zaloguj się do serwisu transakcyjnego i przejdź do ustawień powiadomień SMS lub e-mail. Następnie dodaj nowy alert z numerem rachunku i zatwierdź swój wybór.

Możesz wybrać, aby powiadomienie było wysyłane codziennie o konkretnej godzinie lub np. za każdym razem, gdy zalogujesz się do bankowości internetowej.

Podsumowanie

Numer konta w mBanku jest kluczową informacją, którą klient powinien znać lub mieć możliwość szybkiego sprawdzenia. W artykule wyjaśniono, jak w prosty sposób można odszukać numer swojego rachunku bankowego - zarówno w bankowości internetowej, aplikacji mobilnej Mbanku, jak i na papierowym wyciągu.

Dowiedziałeś się, że po zalogowaniu do serwisu transakcyjnego, w zakładce "Moje rachunki" masz dostęp do listy numerów wszystkich swoich kont. Podobna opcja jest dostępna w aplikacji Mobilny mBanku, którą możesz mieć zawsze pod ręką na telefonie.

Kolejnym sposobem na szybkie sprawdzenie numeru konta mBank jest wyciąg - numer rachunku widnieje w nagłówku oraz przy każdej transakcji. W artykule przeczytasz również, kiedy i jak można zmienić numer konta na inny oraz jak skonfigurować automatyczne powiadomienia z numerem Twojego rachunku.

Zapoznanie się z tą wiedzą pozwoli Ci zawsze bez problemu odpowiedzieć sobie na pytanie "jak sprawdzić numer konta mBank?". Informacje te mogą być przydatne zarówno dla klientów indywidualnych, jak i prowadzących działalność gospodarczą.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
 2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
 3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
 4. Gdzie w Sejmie zdeponować broń palną według Brauna
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska

Jestem ekonomistką, na blogu poruszam tematy związane z finansami osobistymi i inwestowaniem pieniędzy. Dzielę się praktycznymi poradami, analizuję sytuację gospodarczą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

ING Konto Internetowe: przegląd korzyści i funkcji
Konta bankoweING Konto Internetowe: przegląd korzyści i funkcji

ING Konto Internetowe to wszechstronne rozwiązanie bankowe oferujące szeroki wachlarz korzyści i udogodnień. Odkryj atrakcyjne oprocentowanie, darmowe przelewy, intuicyjny panel oraz zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. ING Konto Internetowe to komfort i wygoda zarządzania finansami online.