News

Ogromna nagroda za informacje dotyczące strzelca do policjantów - szczegóły na naszej stronie

Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak02.12.20235 min.
Ogromna nagroda za informacje dotyczące strzelca do policjantów - szczegóły na naszej stronie

W związku z postrzeleniem dwóch policjantów we Wrocławiu, których stan jest bardzo ciężki, ogłoszono poszukiwania 44-letniego Maksymiliana Faściszewskiego. Komendant Główny Policji wyznaczył nagrodę w wysokości 100 tys. zł za wskazanie miejsca jego pobytu. Sprawca jest uzbrojony i niebezpieczny, może próbować zmienić swój wygląd.

Kluczowe wnioski:
  • Stan postrzelonych policjantów jest krytyczny, walczą o życie w szpitalu.
  • Poszukiwany Maksymilian Faściszewski jest uzbrojony i niebezpieczny, należy zachować szczególną ostrożność.
  • Za wskazanie miejsca pobytu przestępcy wyznaczono nagrodę 100 tys. zł.
  • Podejrzany może próbować zmienić swój wygląd, aby uniknąć rozpoznania.
  • Policja apeluje o natychmiastowy kontakt w razie dostrzeżenia poszukiwanego.

Poszukiwany 44-latek strzelił do policjantów

W nocy z piątku na sobotę we Wrocławiu doszło do dramatycznego zdarzenia. Dwóch funkcjonariuszy policji zostało postrzelonych przez 44-letniego Maksymiliana Faściszewskiego. Ich stan określono jako krytyczny, walczą o życie w szpitalu.

Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania sprawcy. Ustalono, że jest nim poszukiwany już wcześniej listem gończym Maksymilian Faściszewski. Mężczyzna jest niebezpieczny i prawdopodobnie uzbrojony.

Przebieg zdarzenia

Do postrzelenia policjantów doszło około północy w rejonie ulicy Kleczkowskiej we Wrocławiu. Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nagle wyjął broń i oddał strzały. Ciężko rannych policjantów przewieziono do szpitala, gdzie walczą o życie.

Natychmiast rozpoczęto poszukiwania sprawcy. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, zabezpieczając ślady. Przesłuchiwani byli również świadkowie zdarzenia.

Nagroda 100 tys. zł za wskazanie miejsca pobytu

Komendant Główny Policji wyznaczył nagrodę w wysokości 100 tys. zł za informacje, które pomogą ustalić aktualne miejsce pobytu poszukiwanego Maksymiliana Faściszewskiego.

Maksymilian Faściszewski ma 44 lata, około 170 cm wzrostu, włosy koloru blond i jest szczupłej budowy ciała. W chwili zdarzenia był ubrany w ciemną kurtkę z kapturem i okulary.

Apel o pomoc w poszukiwaniach

Policja zaapelowała do wszystkich osób, które widziały poszukiwanego lub mają jakiekolwiek informacje na temat jego pobytu, o natychmiastowy kontakt pod numerem alarmowym 112.

Przestrzega się przed próbą zatrzymania mężczyzny na własną rękę, gdyż może być nieobliczalny i uzbrojony. Wskazano, aby zachować szczególną ostrożność i w razie zauważenia podejrzanego natychmiast powiadomić policję.

Czytaj więcej: Czy czekają nas podwyżki? Unia szykuje embargo na LPG z Rosji!

Policjanci w stanie krytycznym po postrzeleniu

Stan postrzelonych policjantów jest bardzo ciężki. Lekarze określają go jako krytyczny. Funkcjonariusze walczą o życie w szpitalu, ich obrażenia są bardzo poważne.

Nasi koledzy zostali ciężko ranni na służbie. Teraz potrzebują wsparcia i modlitwy o jak najszybsze wrócenie do zdrowia. Będziemy z nimi i ich rodzinami na każdym etapie leczenia i rehabilitacji - mówi asp. Łukasz Dutkowiak, rzecznik KWP.

Policja deklaruje pełne wsparcie dla rannych funkcjonariuszy i ich rodzin. Zapewniono pomoc psychologów i stały kontakt z przełożonymi. Organizowana jest również zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację.

Podejrzany uzbrojony i niebezpieczny

Ogromna nagroda za informacje dotyczące strzelca do policjantów - szczegóły na naszej stronie

Maksymilian Faściszewski jest niebezpiecznym przestępcą, poszukiwanym już wcześniej listem gończym. Może być uzbrojony, dlatego należy zachować szczególną ostrożność i nie podejmować prób zatrzymania go na własną rękę.

Ostrzeżenie przed zmienionym wyglądem

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że poszukiwany będzie próbował zmienić swój wygląd, aby unikać rozpoznania. Dlatego należy uważnie przyglądać się osobom wzbudzającym podejrzenie i porównywać z policyjnym rysopisem.

RCB wysłało alert do mieszkańców Wrocławia i okolic, informując o zagrożeniu i wzywając do zachowania ostrożności. Podkreślono, aby nie podejmować pochopnych działań, lecz w razie dostrzeżenia podejrzanej osoby natychmiast powiadomić policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Imię i nazwisko: Maksymilian Faściszewski
Wiek: 44 lata
Wzrost: ok. 170 cm
Budowa ciała: szczupła
Włosy: blond
Znaki szczególne: nosi okulary

Apel policji o kontakt w razie dostrzeżenia

Funkcjonariusze apelują, aby wszystkie osoby, które widziały poszukiwanego Maksymiliana Faściszewskiego lub wiedzą, gdzie może się obecnie ukrywać, natychmiast skontaktowały się z policją dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Podkreślają, jak ważne są wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu niebezpiecznego przestępcy. Tylko dzięki nim możliwe będzie szybkie zatrzymanie poszukiwanego i postawienie go przed wymiarem sprawiedliwości.

Policja zapewnia o pełnej dyskrecji wobec osób przekazujących informacje na temat poszukiwanego Maksymiliana Faściszewskiego. Dane informatorów są objęte tajemnicą śledztwa. Niezwykle istotne jest, aby jak najszybciej ustalić miejsce pobytu niebezpiecznego przestępcy.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiłem dramatyczne wydarzenia, do których doszło w nocy z piątku na sobotę we Wrocławiu. Dwóch policjantów zostało ciężko postrzelonych przez poszukiwanego już wcześniej 44-letniego Maksymiliana Faściszewskiego. Stan funkcjonariuszy jest krytyczny, walczą o życie w szpitalu.

Przedstawiłem przebieg zdarzenia, do którego doszło w rejonie ulicy Kleczkowskiej. Opisałem również działania podjęte przez policję, która rozpoczęła intensywne poszukiwania sprawcy. Za pomoc w ustaleniu jego miejsca pobytu wyznaczono nagrodę 100 tys. zł.

W artykule zamieściłem rysopis poszukiwanego Maksymiliana Faściszewskiego. Jest to 44-letni mężczyzna o wzroście 170 cm, szczupłej budowie ciała i blond włosach. Przestrzegam, że może być nieobliczalny i uzbrojony.

Na koniec przytoczyłem apel policji skierowany do wszystkich, którzy widzieli poszukiwanego lub wiedzą gdzie może przebywać. Każda informacja może okazać się kluczowa dla szybkiego zatrzymania niebezpiecznego przestępcy.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
  2. Polskie miasta gotowe na KPO i konkretne inwestycje
  3. Niespodziewany obrót na konferencji Glapińskiego – ogromna zmiana na horyzoncie
  4. Gdzie w Sejmie zdeponować broń palną według Brauna
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Tajemnica walut w Polsce ujawniona?
NewsTajemnica walut w Polsce ujawniona?

Walut nigdy więcej źle nie wymienisz! Poznaj prawdę na temat oszukańczych praktyk kantorów, naucz się właściwie przeliczać kursy i zabezpiecz się przed oszustwami. Przestrogi ekspertów dla bezpiecznej wymiany walut.