News

Ogromne zarobki przy zbiorach truskawek - musisz zobaczyć tę stawkę!

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk12.05.20243 min.
Ogromne zarobki przy zbiorach truskawek - musisz zobaczyć tę stawkę!

Jeśli szukasz możliwości zarobku podczas nadchodzącego sezonu truskawek, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Plantatorzy oferują całkiem niezłe stawki za zbieranie tych smakowitych owoców. Choć nie będą one tak wysokie jak w ubiegłym roku, nadal da się całkiem dobrze zarobić. Lepiej jednak działać szybko, bo najlepsze oferty rozchodzą się jak świeże bułeczki!

Zarobki osiągalne przy zbiorze truskawek

Zbliża się sezon na jedne z najpopularniejszych owoców - truskawki. To także czas, kiedy wielu Polaków zastanawia się nad podjęciem pracy sezonowej przy ich zbiorach. Okazuje się, że jest to całkiem intratna opcja zarobkowa - niektórzy plantatorzy oferują nawet stawkę dzienną sięgającą 600 zł!

Nie każdy jednak jest w stanie zebrać taką liczbę łubianek w ciągu jednego dnia. Ale nawet przy mniejszej wydajności, można liczyć na solidne zarobki. Warto więc sprawdzić, jakie stawki za zbiór owoców proponują w tym roku plantatorzy w Twojej okolicy.

Choć póki co nie słychać o rekordowych zarobkach sprzed roku, w dalszym ciągu zbieranie truskawek pozostaje atrakcyjną opcją dla osób szukających dodatkowego dochodu w sezonie letnim. Jeśli jesteś jedną z nich - koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem!

Jak plantatorzy płacą zbierającym: od łubianki czy godziny?

Dla wielu osób podejmujących pracę sezonową przy zbiorze truskawek, kluczowa pozostaje kwestia - czy lepiej wybrać stawkę za łubiankę, czy może za godzinę pracy? Okazuje się, że w większości przypadków opłacalniejszą opcją są zbiory płatne od łubianki.

Dlaczego? Jak tłumaczą plantatorzy, bardziej wprawni zbieracze są w stanie zebrać nawet 15-16 łubianek na godzinę. Przy stawce dziennej rzędu 3-5 zł za łubiankę, daje im to możliwość zarobienia 50-60 zł na rękę godzinowo. To często więcej niż przy stawkach godzinowych!

Osoby mniej wprawione również mogą liczyć na satysfakcjonujące zarobki od łubianki. Choć oczywiście nie osiągną takich wyników jak najbardziej wydajni zbieracze.

  • Warto jednak pamiętać, że praca sezonowa przy zbiorze owoców to duży wysiłek fizyczny, więc wymaga kondycji i motywacji.
  • Dlatego plantatorzy często wolą płacić od łubianki, co dodatkowo mobilizuje do wydajnej pracy.

Jeśli jednak ktoś woli stabilną płacę na godzinę, również znajdzie dla siebie oferty - choć znacznie mniej atrakcyjne finansowo.

Czytaj więcej: Wakacje od ZUS będą krótsze niż obiecano

Najlepsze stawki za truskawki oferowane w 2024

Zdjęcie Ogromne zarobki przy zbiorach truskawek - musisz zobaczyć tę stawkę!

Jak zatem kształtują się najwyższe stawki za zbiór truskawek w nadchodzącym sezonie 2024? Okazuje się, że choć nie będą to rekordy z ubiegłego roku, nadal osiągnięcie bardzo dobrego zarobku jest możliwe.

Ci najbardziej zaprawieni w bojach zbieracze, mogą liczyć na zarobek nawet 600 zł dziennie. Aby go osiągnąć, trzeba jednak zebrać około 170 łubianek w ciągu dnia! Dla większości osób będzie to jednak nieosiągalne.

Z kolei statystycy mogą liczyć na stawki rzędu 25-40 zł za godzinę pracy. Przy ośmiogodzinnym dniu, daje to zarobek ok. 300 zł na rękę. Całkiem niezła sumka na letni dodatek do domowego budżetu!

Pamiętajmy też, że lepsze zarobki czekają na zbieraczy truskawek w Niemczech. Tutaj za godzinę pracy płaci się często ponad 50 zł, a niektórzy plantatorzy oferują nawet stawki miesięczne sięgające 2000 euro na rękę. Warto rozważyć tę opcję dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na pracę za granicą.

Najczęstsze pytania

Najlepiej na bieżąco śledzić ogłoszenia lokalne i zapytania plantatorów. Warto również sprawdzić oferty zamieszczane na portalach branżowych lub grupach społecznościowych. Zwracaj uwagę na stawki za łubiankę - to często najbardziej opłacalna opcja.

Rekordowe stawki sięgają nawet 600 zł dziennie, ale osiągają je tylko najbardziej wydajni zbieracze. Aby tyle zarobić, trzeba zebrać ok. 170 łubianek dziennie. Dla większości osób bardziej realne zarobki to 200-300 zł na rękę za dzień ciężkiej pracy.

Przede wszystkim musisz liczyć się z dużym wysiłkiem fizycznym - praca w polu przy zbiorach truskawek jest wyczerpująca. Warto zadbać o dobrą kondycję, odpowiednie ubranie i obuwie. Niezbędne będą również nakrycia głowy, woda do picia i krem z filtrem.

Większość plantatorów preferuje płacenie od łubianki, ponieważ bardziej motywuje to zbieraczy. Płaca godzinowa zwykle jest niższa. Jednak dla niektórych osób taka forma będzie wygodniejsza. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i wydajności.

Jeśli nie zależy Ci na pozostaniu w Polsce, warto rozważyć oferty zagraniczne - np. w Niemczech. Tutaj stawki za zbiory truskawek często przekraczają 50 zł za godzinę. Niektórzy plantatorzy proponują też atrakcyjne stawki miesięczne, nawet 2000 euro na rękę.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
  2. Prezydent podpisał ważne ustawy nowego rządu w piątek wieczór
  3. Co Prezes NBP mówi o inflacji? Klucz do decyzji RPP na wykresie
  4. Pośredniczka oszukała klienta, komornik bezradny. Pomagające całe rodziny
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły