ING Bank Śląski Konto Direct - Recenzje 2024

Tekst

Konto - 0zł
Bankomaty - 0/10zł
Karta - 0/10zł
Przelew internetowy - 0zł

Zalety:

 • arrowbrak opłat podstawowe
 • arrowpromocje dla nowych
 • arrowbankowość mobilna
 • arrowmożna otworzyć online

Wady:

 • arrowopłaty za wypłaty w obcych bankomatach
 • arrowprowizje za przewalutowanie

Cechy i zalety konta direct

Konto Direct w ING Banku Śląskim to propozycja dla osób ceniących prostotę i wygodę w bankowości. Najważniejsze zalety tego konta osobistego to brak opłat za podstawowe usługi, nowoczesna bankowość mobilna oraz atrakcyjne promocje dla nowych klientów.

Konto Direct można otworzyć całkowicie online, bez wychodzenia z domu. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty i smartfon z dostępem do Internetu. Sam proces zakładania konta jest intuicyjny i zajmuje zaledwie kilka minut.

Osoby decydujące się na Konto Direct w ING Banku Śląskim nie ponoszą żadnych opłat za prowadzenie rachunku. Bank nie pobiera też prowizji za przelewy krajowe (poza wybranymi przelewami natychmiastowymi), wpłaty i wypłaty gotówki we własnych bankomatach oraz płatności kartą Visa.

Korzystając z konta Direct, masz dostęp do nowoczesnej bankowości internetowej i aplikacji mobilnej Moje ING. Oprogramowanie wyróżnia się intuicyjnym interfejsem i bogatym funkcjonalnościom. Pozwala w wygodny sposób zarządzać kontem z dowolnego miejsca.

Karty Płatnicze

Atrakcyjne promocje dla nowych klientów

Decydując się na otwarcie Konta Direct, można liczyć na ciekawe oferty promocyjne skierowane do nowych klientów. W 2024 roku za otwarcie i aktywne korzystanie z konta przez pierwsze 3 miesiące można otrzymać nawet 200 zł premii.

ING Bank Śląski przygotowuje też inne promocje związane z zakładaniem Konta Direct. Dzięki nim nowi klienci mogą na przykład uzyskać zwrot za zakupy, rabat na paliwo czy darmowe ubezpieczenie podróżne.

Wady konta direct

Mocną stroną Konta Direct jest prostota obsługi i brak ukrytych opłat. Nie oznacza to jednak, że konto osobiste w ING Banku Śląskim nie ma wad.

Do minusów można zaliczyć konieczność ponoszenia opłat za niektóre usługi związane z gotówką. Mowa tu na przykład o prowizjach za wpłaty i wypłaty w kasie. Pobierane są one także przy wpłatach we wpłatomatach poza siecią Planet Cash.

Klienci Konta Direct muszą liczyć się również z opłatami za wypłaty z bankomatów innych banków niż ING Bank Śląski. Wyjątkiem są bankomaty sieci Planet Cash, z których można korzystać za darmo.

Do wad można zaliczyć także opłaty za przewalutowanie transakcji dokonywanych kartą Visa za granicą. Stawkę prowizji ustala się na poziomie 3% wartości transakcji.

Tabela opłat

Karty

Typ karty płatniczejkarta debetowa Visa zbliżeniowa
Funkcjonalności kartyrealizacja płatności zbliżeniowych
realizacja płatności internetowych
realizacja płatności NFC (karta Visa NFC)
możliwość personalizacji karty płatniczej (za pomocą własnej grafiki lub wybranego wzoru przygotowanego przez bank)
cashback
zabezpieczenie 3D Secure
karta wielowalutowa
Opłata za wydanie karty0zł
Miesięczna opłata za kartę10zł

Bankomaty

Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce0 zł w bankomatach ING i Planet Cash
10 zł za kolejne wypłaty w pozostałych bankomatach
Wypłata gotówki w bankomatach Blikiem0 zł w bankomatach ING i Planet Cash
0 zł pierwsza wypłata w miesiącu w pozostałych bankomatach
5 zł za kolejne wypłaty w pozostałych bankomatach
Wypłata gotówki w bankomatach za granicą10 zł + 3% kwoty wypłaty - EUR w krajach EOG
5% kwoty wypłaty + 3% za przewalutowanie - pozostałe bankomaty
Wpłata gotówki we wpłatomacie0 zł - we wpłatomatach ING i sieci Planet Cash

Przelewy i zlecenia

Przelew krajowy0zł
Przelew natychmiastowy0zł
Przelew na telefon BLIK0zł
Przelew europejski SEPA0zł
Przelew zagraniczny SWIFT40zł
Zlecenie stałe0zł
Polecenie zapłaty0zł
Konto osobiste Direct w ING Banku Śląskim - Analiza i opinie

Opłaty i prowizje dla konta direct

ING Bank Śląski stawia na prostotę, jeśli chodzi o opłaty i prowizje dla Konta Direct. Kluczowe usługi są darmowe, a opłaty pobierane są głównie za dodatkowe czynności związane z gotówką i kartą.

Do bezpłatnych usług należą:

 • Otwarcie i prowadzenie rachunku
 • Przelewy krajowe elixir online
 • Płatności kartą Visa
 • Wypłaty z bankomatów ING i Planet Cash
 • Wpłaty we wpłatomatach Planet Cash

Opłaty dotyczą natomiast:

 • Wypłat z bankomatów innych sieci - do 10 zł
 • Wpłat i wypłat w kasie - do 10 zł
 • Wpłat w wpłatomatach innych sieci - do 2,50 zł
 • Przewalutowania transakcji kartą Visa - 3%

Usługi dostępne w ramach konta Direct

Konto osobiste Direct w ING oferuje szereg użytecznych usług, które ułatwią zarządzanie Twoimi finansami i nie tylko.

Aplikacja mobilna i bankowość internetowa
Założenie konta Direct daje dostęp do platformy bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej Moje ING, która zbiera pozytywne recenzje. Pozwala ona na łatwe zarządzanie kontem, realizację przelewów oraz dokonywanie płatności przy użyciu BLIK.

Smart Saver — asystent oszczędzania
Funkcja Smart Saver to Twój osobisty asystent oszczędzania, który automatycznie przelewa zaokrąglenia lub ustalony procent z każdej transakcji. Zebrane w ten sposób środki możesz wypłacić w dowolnym momencie, zachowując naliczone odsetki.

Rabaty do sklepów
Posiadając konto Direct, zyskujesz dostęp do rabatów w wybranych sklepach i markach, dzięki współpracy ING z różnymi sieciami handlowymi. Możesz korzystać ze zniżek procentowych lub kwotowych.

Ubezpieczenie
ING oferuje także bezpłatne półrocze ubezpieczenia Moja Ochrona przy zakładaniu konta Direct. Ochrona ta dotyczy zakupów online, transakcji internetowych oraz wypłat gotówki.

Połączenie z kontem oszczędnościowym
Możliwość połączenia konta osobistego z oszczędnościowym pozwala na oddzielenie środków przeznaczonych na oszczędności od tych na codzienne wydatki. Skorzystaj też z oferty specjalnej „Bonus na start”, gdzie ING proponuje atrakcyjne oprocentowanie 5,5% dla nowych klientów przez pierwsze 3 miesiące, do kwoty 200 tysięcy złotych.

Jak otworzyć konto w ING?

Oto kroki, jakie należy podjąć, aby założyć konto w ING:

 1. Odwiedź stronę banku: Wejdź na oficjalną stronę ING Banku Śląskiego.
 2. Rozpocznij proces otwierania konta: Kliknij przycisk „otwórz konto” i przejdź do formularza rejestracyjnego.
 3. Wprowadź swoje dane: Uzupełnij formularz swoimi danymi osobistymi.
 4. Wybierz kartę debetową: Określ, jaki rodzaj karty debetowej chciałbyś dołączyć do swojego konta.
 5. Zdecyduj o metodzie weryfikacji tożsamości: Możesz wybrać jedną z trzech opcji:
 • Przelew bankowy: Wykonaj przelew z innego rachunku i dodaj skan lub zdjęcie dowodu osobistego.
 • Spotkanie z kurierem: Poczekaj 2-3 dni robocze na spotkanie, podczas którego kurier zweryfikuje dane z dowodu i przekaże kartę płatniczą.
 • Wizyta w oddziale banku: Udaj się do najbliższego oddziału ING z dowodem osobistym, szczególnie jeśli chcesz załatwić sprawy urzędowe przez Moje ING, jak wnioski o 500+ czy utworzenie profilu zaufanego.

  Zawrzyj umowę z bankiem: Po potwierdzeniu tożsamości, umowa zostanie przesłana na Twój adres e-mail oraz będzie dostępna w systemie bankowości Moje ING.

Aplikacja

Aplikacja Moje ING oferuje szereg zalet, które ułatwiają zarządzanie finansami:

Szeroki zakres przelewów: Możesz wykonywać szybko różne typy przelewów – zwykłe, ekspresowe, walutowe, jednorazowe, czy zaplanowane na przyszłość.
Kontrola finansów: Stan konta jest dostępny już przed zalogowaniem, a aplikacja wysyła powiadomienia o każdej zmianie salda. Dodatkowo przypomina o nadchodzących płatnościach, np. subskrypcjach.
Dodatki i rabaty: Aplikacja to nie tylko bankowość, ale też możliwość szybkiego składania wniosków 500+ i Dobry Start, przechowywania dokumentów oraz dostępu do kodów rabatowych na zakupy.
Bilety i opłaty za autostradę: Możesz wygodnie kupować bilety na różne środki transportu oraz opłacać autostrady, co znacznie ułatwia podróżowanie.
Potwierdzenie tożsamości: Aplikacja umożliwia również potwierdzenie Twojej tożsamości w różnych urzędowych i nieurzędowych procesach, co dodatkowo podnosi jej funkcjonalność.

Nowa aplikacja mobilna ING Business | Informacja prasowa

Obsługa klienta w koncie direct

ING Bank Śląski zapewnia klientom Konta Direct dostęp do nowoczesnej i kompleksowej obsługi. Możliwy jest kontakt z bankiem za pośrednictwem wielu kanałów, w tym drogą telefoniczną, e-mailową oraz chatu online.

Klienci Konta Direct mają do dyspozycji infolinię dostępną 7 dni w tygodniu pod numerem 801 222 222 lub 32 357 00 69. Konsultanci służą pomocą od poniedziałku do piątku w godzinach 8-19 oraz w soboty w godzinach 9-15.

Z zapytaniami i prośbami o wsparcie można również zwracać się mailowo na adres [email protected]. Na odpowiedź trzeba zazwyczaj poczekać do dwóch dni roboczych.

Wygodną formą kontaktu jest także czat dostępny po zalogowaniu do bankowości internetowej ING Banku Śląskiego. Na odpowiedzi konsultantów online czeka się zwykle tylko kilkanaście sekund.

Dostępne bankomaty dla konta direct

Posiadacze Konta Direct w ING Banku Śląskim mają do dyspozycji szeroką sieć bankomatów, z których mogą korzystać bez dodatkowych opłat.

Są to przede wszystkim bankomaty należące do ING Banku Śląskiego. Na terenie całego kraju jest ich ponad 800, a ich lokalizacje można sprawdzić na stronie internetowej banku lub w aplikacji mobilnej.

Klienci Konta Direct nie płacą również za wypłaty z bankomatów sieci Planet Cash. Jest to największa w Polsce niezależna sieć bankomatów - obejmuje niemal 1500 urządzeń w całym kraju.

Wypłaty z bankomatów innych sieci niż ING i Planet Cash są natomiast płatne. Opłata za pojedynczą wypłatę gotówki waha się zwykle między 3 a 10 zł w zależności od operatora bankomatu.

Bezpieczeństwo konta direct

Bezpieczeństwo środków i danych klientów jest dla ING Banku Śląskiego kwestią najwyższej wagi. Konto Direct zapewnia dostęp do szeregu rozwiązań i usług podnoszących poziom ochrony.

Przy zakładaniu Konta Direct należy ustanowić hasła dostępu do bankowości elektronicznej. Ważne jest stosowanie haseł spełniających wymogi bezpieczeństwa - co najmniej 8 znaków, duże i małe litery, cyfry i znaki specjalne.

Dodatkowym zabezpieczeniem jest możliwość ustawienia limitów transakcji wykonywanych online oraz zastrzegania kart w przypadku ich zgubienia lub kradzieży.

ING Bank Śląski inwestuje też w nowoczesne systemy analityczne, wykrywające niestandardowe lub podejrzane transakcje. Ochronę zapewnia również szyfrowanie danych oraz uwierzytelnianie klientów przy logowaniu i autoryzacji dyspozycji.

Dzięki licznym zabezpieczeniom Konto Direct umożliwia bezpieczne korzystanie z usług bankowych i skutecznie chroni środki klientów przed dostępem osób nieuprawnionych.

Podsumowanie - czy warto?

Po lekturze tego artykułu muszę stwierdzić, że Konto Direct od ING Banku Śląskiego to świetna propozycja dla osób ceniących prostotę, wygodę i nowoczesność w bankowości. Brak opłat za podstawowe usługi, wygodna aplikacja mobilna i atrakcyjne promocje to mocne atuty tej oferty.

Konto Direct sprawdzi się szczególnie dla osób, które nie lubią zbędnych formalności i doceniają możliwość założenia rachunku całkowicie online. Dodatkowym bonusem są promocje dla nowych klientów pozwalające obniżyć koszty lub zyskać dodatkowe profity.

Jeśli zależy Ci na nowoczesnym koncie osobistym bez zbędnych opłat - gorąco polecam rozważenie Konta Direct. Nasz ranking prezentuje najlepsze oferty na rynku, aby ułatwić wybór najkorzystniejszego konta.

Najczęstsze pytania

Główne zalety to brak opłat za prowadzenie rachunku i podstawowe usługi, wygodna bankowość mobilna, możliwość założenia konta online oraz atrakcyjne promocje dla nowych klientów.

Do wad można zaliczyć opłaty za niektóre usługi związane z gotówką, jak wpłaty i wypłaty w kasie czy bankomatach innych sieci. Są też prowizje za przewalutowanie transakcji kartą za granicą.

Konto Direct jest darmowe w zakresie podstawowych usług - nie ma opłat za prowadzenie rachunku, przelewy krajowe, płatności kartą czy wypłaty z bankomatów ING i Planet Cash.

ING Bank Śląski zapewnia kontakt telefoniczny, mailowy oraz czat online. Infolinia działa 7 dni w tygodniu, konsultanci odpowiadają też na maile i w czacie.

Posiadacze Konta Direct mają darmowe wypłaty z bankomatów ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash. Pozostałe bankomaty są płatne.

Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane recenzje

CitiKonto - Recenzja konta osobistego od Citi Handlowy 2024 - opinie

CitiKonto - Recenzja konta osobistego od Citi Handlowy 2024 - opinie

Konto - 0zł
Bankomaty - 0/8zł
Karta - 0zł
Przelew internetowy - 0zł

Velo Bank Konto Osobiste - wszystko co musisz wiedzieć w 2024 - opinie

Velo Bank Konto Osobiste - wszystko co musisz wiedzieć w 2024 - opinie

Konto - 0zł
Bankomaty - 0/5zł
Karta - 0/7zł
Przelew internetowy - 0zł

Pekao Konto Osobiste 2024 - Oprocentowanie, Zalety i Recenzje

Pekao Konto Osobiste 2024 - Oprocentowanie, Zalety i Recenzje

 • Konto - 0zł 
 • Bankomaty - 0/2,3% (min. 5 zł) 
 • Karta - 0/4zł
 • Przelew internetowy - 0zł

Nest Bank - konto osobiste. Jak oceniają je użytkownicy w 2024?

Nest Bank - konto osobiste. Jak oceniają je użytkownicy w 2024?

Konto - 0zł
Bankomaty - 0/6zł
Karta - 0zł
Przelew internetowy - 0zł