Nest Bank - konto osobiste. Jak oceniają je użytkownicy w 2024?

Tekst

Konto - 0zł
Bankomaty - 0/6zł
Karta - 0zł
Przelew internetowy - 0zł

Zalety:

 • arrowDarmowe prowadzenie konta
 • arrowBezpłatna karta płatnicza
 • arrowAtrakcyjne oprocentowanie
 • arrowDodatkowe produkty oszczędnościowe
 • arrowWygodna bankowość dla rodziny

Wady:

 • arrowniewielka ilość oddziałów stacjonarnych
 • arrowkoszt wypłat pieniędzy za granicą

Nest Konto w Nest Banku

Nest Konto to flagowy produkt Nest Banku, którego główną korzyścią ma być prosta, nowoczesna, ale też najtańsza na rynku bankowość osobista. Czy tak jest w rzeczywistości? Wszystko wskazuje na to, że bank przygotował dla nas konto wyjątkowe w skali całego rynku, wyprzedzając konkurencję w niejednej kategorii.

Jednym z najbardziej irytujących wymagań w bankach są te dotyczące minimalnej wpłaty miesięcznej lub określonej ilości transakcji kartą płatniczą. Z tym problemem Nest Bank poradził sobie perfekcyjnie i lekką ręką przegonił konkurencję, oferując konto całkowicie bezpłatne. Bez ukrytych opłat.

Darmowe założenie oraz prowadzenie konta, bezpłatne wyrobienie i obsługa karty płatniczej, a do tego brak prowizji przy wypłatach z bankomatów w Polsce i za granicą. Da się? Oczywiście! Jednak co warto podkreślić, udało się to na razie tylko w Nest Banku.

Można by zakładać, że skoro tanio, to jednak jakimś kosztem. Jednak szukając minusów pozytywnie się rozczarujemy, gdy okaże się, że bank oferuje masę nowoczesnych rozwiązań, również w zakresie bankowości internetowej oraz mobilnej.

Zalety Nest Konta

Do największych zalet Nest Konta należą:

 • darmowe prowadzenie konta, bez wymagań dotyczących wpłat miesięcznych
 • bezpłatne wyrobienie i obsługa karty płatniczej bez dodatkowych warunków
 • atrakcyjne oprocentowania na lokatach i rachunkach oszczędnościowych

Ponadto konto oferuje dodatkowe produkty wspomagające oszczędzanie oraz wygodną bankowość dla całej rodziny. Dużym atutem jest również możliwość płatności mobilnych za pomocą Apple Pay, Google Pay czy Garmin Pay.

Wady Nest Konta

Do wad Nest Konta należy zaliczyć przede wszystkim wysoki koszt wypłat pieniędzy za granicą. Kolejną niedogodnością może być niewielka liczba oddziałów stacjonarnych, co dla osób przyzwyczajonych do załatwiania spraw osobiście w placówce banku, może okazać się istotną wadą.

Rebranding miesiąca #74: Nest Bank (grudzień 2021) – Design Alley

Opłaty i prowizje związane z kontem

Nest Konto charakteryzuje się brakiem opłat za standardowe usługi bankowe. Konto jest darmowe w zakresie:

- prowadzenia rachunku

- wydania i obsługi karty debetowej

- wypłat z bankomatów w Polsce

- przelewów krajowych (ELIXIR, SORBNET)

Oznacza to, że możemy korzystać z konta bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jest to olbrzymia zaleta w porównaniu do ofert konkurencyjnych banków, które wiążą darmowe konto z comiesięcznymi wpływami lub liczbą transakcji.

Jedyną opłatą w Nest Koncie jest prowizja za wypłaty gotówki za granicą w wysokości 5 zł. Jest to koszt akceptowalny, biorąc pod uwagę wszystkie pozostałe korzyści.

Tabela opłat

Karty

Typ karty płatniczejVISA Debit
Funkcjonalności kartyrealizacja płatności zbliżeniowych
realizacja płatności internetowych
Opłata za wydanie karty0zł
Miesięczna opłata za kartę0zł

Bankomaty

Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce0 zł w bankomatach Euronet
6 zł w pozostałych bankomatach
Wypłata gotówki w bankomatach Blikiem0zł
Wypłata gotówki w bankomatach za granicą6 zł + 4,9% za przewalutowanie
Wpłata gotówki we wpłatomacie0 zł - we wpłatomatach sieci Euronet

Przelewy i zlecenia

Przelew krajowy0zł
Przelew natychmiastowy1zł
Przelew na telefon BLIKbrak
Przelew europejski SEPA0zł
Przelew zagraniczny SWIFT15zł
Zlecenie stałe0zł
Polecenie zapłaty0zł

Dodatkowe usługi oferowane w ramach konta

Nest Skarbonka i Saszetki
Oferują możliwość szybkiego oszczędzania pieniędzy na wyznaczone cele. Konto oszczędnościowe oprocentowane jest na 3% do sumy 5000 złotych, działa bez opłat za prowadzenie i umożliwia wypłaty bez utraty odsetek. Możesz też ustalić cele oszczędnościowe i skorzystać z kalkulatora oszczędzania. Saszetki pozwalają na segregację środków na różne wydatki bez dodatkowych opłat.

Nest Lokata Witaj
Lokata stworzona specjalnie dla nowych klientów z oprocentowaniem 4% rocznie, wybrana jako lider w rankingu Bankier.pl 2019. Dostępna na 3 lub 6 miesięcy, dostępna przez 30 dni od otwarcia konta w Nest Bank.

Moja Rodzina
Konto stworzone z myślą o nastolatkach 13-17 lat, umożliwiające im start w świat finansów. Oferuje możliwość oszczędzania na oddzielnym koncie lub lokacie, a rodzic ma pełen dostęp do konta dziecka i może ustalać limity.

Visa Oferty
Posiadając kartę Visa do konta osobistego, uzyskujesz dostęp do ekskluzywnych ofert Nest Banku, które pozwalają na uzyskanie zwrotu części wydatków bez potrzeby posiadania kart lojalnościowych.

Kredyt odnawialny
Możliwość otwarcia kredytu odnawialnego z limitem do 30000 złotych, z umową na 12 miesięcy i opcją przedłużenia. Oferta dla nowych klientów obejmuje 0% prowizji i RRSO na poziomie 10,5%, przy czym odsetki naliczane są tylko od wykorzystanej kwoty.

Bankowość online | Nest Bank

Dostępność bankomatów i placówek

Nest Bank jako bank internetowy posiada stosunkowo niewielką liczbę oddziałów stacjonarnych - obecnie jest ich 15 w największych miastach Polski. Nie jest to wada dla osób nastawionych na korzystanie z bankowości online i mobilnej.

Jeśli chodzi o sieć bankomatów, to klienci Nest Banku mają do dyspozycji ponad 1500 maszyn Euronet na terenie kraju. Oprócz tego mogą korzystać z bankomatów Planet Cash oraz Nest Banku. Ogólnodostępna sieć bankomatów jest wystarczająca do codziennego korzystania z gotówki.

Bankowość internetowa i mobilna

Nest Bank udostępnia swoim klientom nowoczesne kanały dostępu w postaci bankowości internetowej i aplikacji mobilnej na urządzenia z systemem iOS i Android. Dzięki nim można w wygodny sposób zarządzać kontem osobistym.

Aplikacja umożliwia m.in. sprawdzenie salda, historii operacji, zlecenie przelewu czy zablokowanie karty. Stanowi więc pełnowartościowy substytut oddziału bankowego.

Obsługa klienta i aplikacja mobilna

Nest Bank stawia na nowoczesną i wygodną obsługę klienta. Do dyspozycji oddaje:

 • infolinię dostępną 24/7 pod numerem 29 300 10 00
 • chat na stronie internetowej
 • możliwość umówienia wideorozmowy z pracownikiem

Kanały te umożliwiają szybkie załatwienie podstawowych spraw lub zasięgnięcie porady eksperta.

Dużym ułatwieniem jest aplikacja mobilna Nest Banku na telefony komórkowe. Pozwala ona w kilka chwil załatwić większość codziennych operacji związanych z kontem osobistym i oszczędnościami.

Bankowość online | Nest Bank

Intuicyjny interfejs

Aplikacja wyróżnia się przejrzystym i intuicyjnym interfejsem. Dzięki niemu nowy klient szybko opanuje podstawowe funkcje i możliwości programu. Obsługa jest prosta i nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu bankowości.

Oprocentowanie i promocje dla nowych klientów

Nest Bank oferuje jedno z najwyższych oprocentowań lokat i kont oszczędnościowych na polskim rynku. Przyciąga tym samym osoby poszukujące atrakcyjnego zwrotu z oszczędności.

Na dzień 8 stycznia 2024 roku oprocentowanie roczne w Nest Banku wynosi:

 • 4% na lokacie 3-miesięcznej
 • 4,5% na lokacie 6-miesięcznej
 • 5% na lokacie 12-miesięcznej

Dla porównania średnie oprocentowanie lokat 1-rocznych w innych bankach nie przekracza 3%. Nest Bank gwarantuje zatem znacznie wyższy zysk z ulokowanych środków.

Nowi klienci mogą liczyć na atrakcyjne promocje, jak np. dodatkowe 0,5% do oprocentowania przez 6 miesięcy od otwarcia rachunku.

Jak otworzyć konto?

Możesz otworzyć Nest Konto na kilka różnych sposobów. Najszybsza metoda to założenie go całkowicie online, co zwykle zajmuje około 15 minut.

Po pierwsze, wypełnij formularz dostępny na stronie internetowej banku. Następnie potwierdź umowę poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł z Twojego obecnego konta w innym banku. Po zakończeniu tego procesu możesz zalogować się do swojego nowego konta w Nest Banku za pośrednictwem bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej.

Istnieją także bardziej tradycyjne sposoby założenia konta. Możesz wypełnić wniosek i podpisać umowę, którą dostarczy do Ciebie kurier w ciągu trzech dni roboczych. Alternatywnie, możesz odwiedzić placówkę banku i załatwić wszystko osobiście, pamiętając o zabraniu dowodu tożsamości. W ten sposób również możesz otworzyć nowe konto.

Bezpieczeństwo i wygoda korzystania z bankowości online

Nest Bank kładzie ogromny nacisk na bezpieczeństwo środków powierzonych przez klientów. Stosuje najnowsze zabezpieczenia, w tym:

 • silne szyfrowanie transmisji danych
 • uwierzytelnianie dwuskładnikowe
 • monitoring operacji w czasie rzeczywistym

Dzięki temu klienci mogą czuć się bezpiecznie, korzystając z bankowości internetowej i mobilnej. Co ważne, zabezpieczenia nie oznaczają skomplikowania obsługi - wręcz przeciwnie, Nest Bank stawia na prostotę i wygodę.

Podsumowując, Nest Konto to obecnie jedna z najlepszych i najwygodniejszych opcji w zakresie rachunku osobistego. Łączy w sobie atrakcyjne warunki cenowe, nowoczesną bankowość mobilną i internetową oraz wysokie bezpieczeństwo środków. Stanowi znakomitą alternatywę dla tradycyjnych rachunków bankowych.

Podsumowanie - czy warto założyć Nest Konto?

Po przeanalizowaniu szczegółowo oferty Nest Banku, uważam, że zdecydowanie warto założyć konto osobiste właśnie w tej instytucji. Nest Konto wyróżnia się na tle konkurencji brakiem opłat za podstawowe usługi bankowe, a do tego oferuje atrakcyjne oprocentowanie oszczędności i nowoczesną bankowość mobilną. To obecnie jedna z najlepszych opcji dla osób ceniących sobie prostotę, wygodę i niskie koszty.

Konto nadaje się zarówno dla młodych, którzy nie chcą ponosić miesięcznych opłat, jak i dla rodzin szukających tańszej alternatywy dla drogich rachunków w tradycyjnych bankach. Szeroka dostępność bankomatów i intuicyjna aplikacja mobilna sprawiają, że codzienna bankowość jest bardzo wygodna.

Podsumowując, gorąco polecam otwarcie Nest Konta. To obecnie moim zdaniem najlepsza i najkorzystniejsza oferta konta osobistego na rynku. Zachęcam do skorzystania z niej.

Najczęstsze pytania

Nest Konto charakteryzuje się brakiem opłat za standardowe usługi - prowadzenie rachunku, wydanie karty i przelewy krajowe są całkowicie bezpłatne. Jedyną opłatą jest 5 zł prowizji od wypłaty gotówki za granicą.

Do założenia Nest Konta wystarczy mieć ukończone 18 lat i posiadać dowód osobisty. Nie ma obowiązkowych wpłat ani konieczności dokonywania określonej liczby transakcji miesięcznie.

Tak, obecnie Nest Bank posiada 15 placówek stacjonarnych w największych miastach Polski. Jest to stosunkowo niewiele, dlatego bank stawia przede wszystkim na wygodną bankowość internetową i mobilną.

Konto można otworzyć całkowicie online, bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę nestbank.pl, wypełnić wniosek i dodać zdjęcie dowodu. Cały proces zajmuje ok. 15 minut.

Nowi klienci mogą liczyć na atrakcyjne promocje, np. dodatkowe 0,5% do oprocentowania lokat przez 6 miesięcy od założenia rachunku. Bank regularnie uruchamia też inne akcje promocyjne.

Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane recenzje

CitiKonto - Recenzja konta osobistego od Citi Handlowy 2024 - opinie

CitiKonto - Recenzja konta osobistego od Citi Handlowy 2024 - opinie

Konto - 0zł
Bankomaty - 0/8zł
Karta - 0zł
Przelew internetowy - 0zł

Velo Bank Konto Osobiste - wszystko co musisz wiedzieć w 2024 - opinie

Velo Bank Konto Osobiste - wszystko co musisz wiedzieć w 2024 - opinie

Konto - 0zł
Bankomaty - 0/5zł
Karta - 0/7zł
Przelew internetowy - 0zł

Pekao Konto Osobiste 2024 - Oprocentowanie, Zalety i Recenzje

Pekao Konto Osobiste 2024 - Oprocentowanie, Zalety i Recenzje

 • Konto - 0zł 
 • Bankomaty - 0/2,3% (min. 5 zł) 
 • Karta - 0/4zł
 • Przelew internetowy - 0zł

ING Bank Śląski Konto Direct - Recenzje 2024

ING Bank Śląski Konto Direct - Recenzje 2024

Konto - 0zł
Bankomaty - 0/10zł
Karta - 0/10zł
Przelew internetowy - 0zł