Raiffeisen Konto Osobiste – opinie w 2024. Czy się opłaca?

Tekst

Konto Osobiste w Raiffeisen Banku to nowoczesna i atrakcyjna oferta. Oprocentowanie na poziomie 2% i brak opłat za podstawowe usługi. Czy nadaje się ono jednak dla Ciebie? Odpowiedzi szukaj w naszym rankingu Kont Osobistych 2024. Zapraszamy do lektury recenzji i porównania ofert banków.

Zalety:

 • arrowwysokie oprocentowanie
 • arrowbrak opłat
 • arrowszybkie otwarcie online

Wady:

 • arrowograniczona aplikacja
 • arrowbrak systemu na komputerze
 • arrowproblemy z przelewami

Oprocentowanie Konta Osobistego Raiffeisen

Konto Osobiste w Raiffeisen Digital Banku jest oprocentowane. Obecnie oprocentowanie wynosi 2% w skali roku do kwoty 50 000 zł.

Jest to bardzo atrakcyjne oprocentowanie, zdecydowanie wyższe niż oferują inne banki w Polsce. Dla porównania średnie oprocentowanie kont osobistych w naszym kraju wynosi około 0,1-0,2%.

2% rocznie to naprawdę dobra stawka, dzięki której pieniądze trzymane na koncie mogą zyskiwać. Oczywiście przy tak niskim oprocentowaniu nie będą to duże kwoty, ale zawsze lepsze niż nic.

Warto jednak pamiętać, że 2% obowiązuje tylko do 50 000 zł. Powyżej tej kwoty środki nie są oprocentowane. Dlatego, aby maksymalnie wykorzystać oprocentowanie, nie powinno się trzymać na tym koncie zbyt dużych sum.

Opłaty i prowizje w Raiffeisen Banku

Konto Osobiste w Raiffeisen Digital Banku charakteryzuje się brakiem opłat za podstawowe usługi.

Klient nie płaci za:

 • prowadzenie rachunku
 • przelewy krajowe i zagraniczne
 • wpłaty i wypłaty gotówki
 • wydanie i obsługę karty debetowej

To zdecydowana zaleta tego konta. Większość banków pobiera comiesięczną opłatę za prowadzenie rachunku, nalicza prowizje za przelewy czy każdorazowo obciąża za wypłatę z bankomatu.

W Raiffeisen Banku brak takich opłat. Jedynie za niektóre dodatkowe usługi, jak np. wypłata gotówki za granicą, pobierana jest niewielka prowizja.

Wady i zalety Konta Osobistego Raiffeisen

Konto Osobiste w Raiffeisen Digital Banku ma zarówno wady, jak i zalety.

Do zalet można zaliczyć:

 • wysokie oprocentowanie do 50 000 zł
 • brak opłat za podstawowe usługi
 • nowoczesna aplikacja mobilna
 • szybki i w pełni online proces otwarcia konta

Natomiast wadami są:

 • brak systemu transakcyjnego na komputerze
 • niedogodności związane z przelewami w aplikacji
 • brak możliwości płatności BLIK
 • ograniczona funkcjonalność aplikacji

Podsumowując, konto to ma potencjał, ale wymaga jeszcze dopracowania. Dla osób korzystających głównie ze smartfonów może być dobrym rozwiązaniem.

Jak założyć Konto Osobiste w Raiffeisen?

Konto Osobiste w Raiffeisen Digital Banku można założyć wyłącznie online, poprzez aplikację mobilną na smartfonie.

Oto kroki, jakie należy wykonać:

 1. Pobrać aplikację Raiffeisen Banku ze sklepu Google Play lub App Store.
 2. W aplikacji wybrać opcję "Otwórz konto".
 3. Podać adres e-mail i dane osobowe.
 4. Zweryfikować tożsamość poprzez zrobienie zdjęcia dowodu osobistego (metoda na selfie).
 5. Zapoznać się i zaakceptować dokumenty.
 6. Potwierdzić zawarcie umowy w aplikacji.

Cały proces trwa zaledwie kilka minut i odbywa się w pełni online. Nie ma potrzeby wizyty w oddziale czy wysyłania dokumentów pocztą.

Promocje i bonusy dla nowych klientów

Raiffeisen Bank przygotował promocję dla nowych klientów otwierających Konto Osobiste.

Można zgarnąć bonus w wysokości 300 zł przy spełnieniu następujących warunków:

 • Założenie konta do 31.03.2023 r.
 • Wykonanie 3 transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta.
 • Zalogowanie się do aplikacji mobilnej min. raz w miesiącu przez 6 miesięcy.

Przyznany bonus można swobodnie wypłacić lub wykorzystać do płatności kartą.

Jest to zachęta dla nowych klientów banku. Pozwala na zgarnięcie dodatkowych 300 zł za spełnienie prostych warunków.

Czy warto wybrać Konto Osobiste Raiffeisen?

Podsumowując, Konto Osobiste w Raiffeisen Digital Banku ma kilka mocnych stron, ale i pewne niedociągnięcia.

Zdecydowanymi plusami są bardzo dobre oprocentowanie, brak opłat za podstawowe usługi i szybki proces założenia konta online.

Wadami są ograniczenia aplikacji mobilnej, brak systemu transakcyjnego na komputerze i pewna niedogodność w wykonywaniu przelewów.

Dla osób korzystających głównie ze smartfonów i nie potrzebujących skomplikowanych funkcji bankowości elektronicznej, może to być dobre rozwiązanie. Zwłaszcza przy atrakcyjnym oprocentowaniu konta.

Jednak dla bardziej wymagających klientów ograniczenia aplikacji i brak systemu na desktopie mogą okazać się zbyt dużą niedogodnością. Wtedy lepszym wyborem będzie konto w bardziej rozbudowanym banku.

Podsumowanie - czy warto kupić?

Podsumowując, Konto Osobiste w Raiffeisen Digital Banku z pewnością ma kilka mocnych stron. Przede wszystkim bardzo atrakcyjne oprocentowanie 2% do kwoty 50 000 zł, które pozwala zarobić na trzymanych tam pieniądzach. Dodatkowo brak opłat za prowadzenie rachunku i podstawowe usługi, jak przelewy czy karta, to również duży plus. Szybki i w pełni online proces otwarcia konta to kolejna zaleta.

Z drugiej strony pewne niedociągnięcia aplikacji mobilnej i brak systemu transakcyjnego na komputerze mogą być minusem dla niektórych klientów. Jeśli ktoś nie wyobraża sobie bankowości bez pełnej wersji na desktopie, Raiffeisen może go nie zadowolić.

Mimo to, dla wielu osób korzystających głównie ze smartfonów, takie konto może być świetnym rozwiązaniem. Szczególnie, że dodatkowo otrzymują 300 zł bonusu na start. Jeśli zatem szukasz nowoczesnego konta osobistego - koniecznie rozważ ofertę Raiffeisen Digital Banku.

Najczęstsze pytania

Konto Osobiste w Raiffeisen jest oprocentowane na bardzo atrakcyjnym poziomie 2% w skali roku do kwoty 50 000 zł. Powyżej tego limitu środki na koncie nie są oprocentowane.

Podstawowe usługi w ramach Konta Osobistego Raiffeisen, takie jak prowadzenie rachunku, przelewy, wpłaty i wypłaty gotówki czy karta debetowa, są darmowe. Prowizje pobierane są jedynie za niektóre dodatkowe usługi, np. wypłatę gotówki za granicą.

Konto Osobiste Raiffeisen dostępne jest wyłącznie w aplikacji mobilnej na smartfony z systemem Android i iOS. Nie ma możliwości obsługi konta przez tradycyjny system transakcyjny na komputerze.

Główne zalety to wysokie oprocentowanie, brak opłat za podstawowe usługi i nowoczesna aplikacja mobilna. Wadami są ograniczona funkcjonalność aplikacji, brak systemu na komputerze i niedogodności przy przelewach.

Nowi klienci Raiffeisen mogą otrzymać bonus 300 zł za założenie konta i spełnienie prostych warunków, takich jak wykonanie przelewów i regularne logowanie do aplikacji przez 6 miesięcy.

Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska

Jestem ekonomistką, na blogu poruszam tematy związane z finansami osobistymi i inwestowaniem pieniędzy. Dzielę się praktycznymi poradami, analizuję sytuację gospodarczą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane recenzje